forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 1:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2954, 2955, 2956, 2957, 2958, 2959, 2960 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 mar 2020, 15:15 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Wielki Wezyr pisze:
Proszę Cie, to ty się kompromitujesz swoimi wywodami.

Napisałem, jak jest.

Twoje refleksje rodem ze sławojki tego nie zmienią.

Powtarzam raz jeszcze: Nie było żadnej aneksji, a secesja.
A referendum jest ostatecznym wyrażeniem woli mieszkańców.
I nikt nie ma władzy, żeby taka wolę zmienić.


Wybory w Polsce, ze wszelkimi tego konsekwencjami też. Jak już.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 mar 2020, 15:20 
Offline

Rejestracja: 05 lis 2019, 15:16
Posty: 177
Lokalizacja: POZNAN
W sprawie referendum.
Wszyscy w tych Europach twierdza ze byla aneksja.
A ukarali w znacznej czesci tych biednych zaanektowanych mieszkancow Kryma. Np nie daja Im wiz (bez problemow w calej Rosji) zakaz dla visa I mastercard (dziala na pozostalym terytorium Rosji) I wiele innych, tylko dla nich, ograniczen.
Czyli wszyscy dobrze rozumieja, ze referendum bylo uczciwie I karza ludzi za ich wybor.

_________________
Alex_Rusek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 mar 2020, 15:21 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
RosyjskiNiedzwiedz pisze:
Odrazu zaznaczylem Co mam na mysli. Sa rezolucje ONZ ktore stanowia prawo I obowiazuja caly swiat.
Na takie potrzebna jest zgoda RB ONZ
A jest tworczosc dla tworczosci ZO ONZ. I jej rezolucje prawem nie sa I nikogo do niczego nie zobowiazuja.
A nazywaja sie tez ladnie.


Powiedzmy, sprawdzę, bo ci nie wierze jak tym krętactwem o tym co podpisywaliście. Nieudolnym bo sam żeś dokument ratyfikacyjny z zastrzeżeniami przytoczył, gdzie ani słowa o tych ograniczeniach w stosunku do wyroku Trybunału czy części konwencji o nim w ogóle.

A to z wetem to wybacz. To tłumaczenie raczej trochę dziwne. W sumie tylko to weto was uratowało przed rezolucjami RB.

To tak jakby bandzior w sądzie miał prawa weta a potem chodził i się srał, że skazany nie został i jest nie winny. Dokładnie tak samo.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 mar 2020, 15:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Komandor nie tłumacz WW sprawy Krymu bo on tego broni jak Fidel socjalizmu. Niestety wszyscy, którzy socjalizmu bronią w rezultacie prędzej czy później ponoszą porażkę. A Krym co prawda, kiedyś rosyjskie terytorium de facto prawnie należy się teraz Ukrainie. Ślązacy też chcieliby stworzyć własne państwo. Gdyby im dać możliwości referendum pietami po dupach by się kopali popierdalając do urn, aby jakieś śmieszne państewko stworzyć. Niestety nie ma na to zgody pomimo ich tzw woli narodu. Poza tym krymskie referendum było bezprawne. Krym nie miał prawa aby w tej kwestii je przeprowadzić.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 mar 2020, 15:31 
Offline

Rejestracja: 05 lis 2019, 15:16
Posty: 177
Lokalizacja: POZNAN
I nas uratowalo weto, I Stany.
Natomiast jesli o reszte chodzi.
Taki mamy system prawa na swiecie, skonstruowany po 2 wojnie I majacy zapobiec duzym konfliktom.
Na razie dziala. A skargi I zazalenia na niego mysle, ze beda przyjmowana po 3 wojnie. Wtedy bedzie mozna pomyslec o lepszym

_________________
Alex_Rusek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 mar 2020, 15:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Już ci to kiedyś wałkowałem.
Nie było bezprawne.
Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tak wykrzykiwać na prawo i lewo.
I Krym nie należy się Ukrainie, bo nie chcą tego jego mieszkańcy.
Nie bardzo wiem,. dlaczego się upieracie przy swoim, mając pełna świadomość, że nie macie racji.
Że o stanie faktycznym Krymu nie wspomnę.
I prędzej na świecie nie pozostanie kamień na kamieniu, niż Krym wróci do Ukrainy.

Skąd czerpiesz taki informacje, że Ślązacy planują przeprowadzić jakieś referendum i utworzyć własne państwo?
Ja o tym nie słyszałem.
Może podasz jakieś źródło tych rewelacji?


Ostatnio zmieniony 16 mar 2020, 15:35 przez Wielki Wezyr, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 mar 2020, 15:35 
Offline

Rejestracja: 05 lis 2019, 15:16
Posty: 177
Lokalizacja: POZNAN
[quote="Boruch"]Poza tym krymskie referendum było bezprawne. Krym nie miał prawa aby w tej kwestii je przeprowadzić.
To na zasadzie odczuc czy podasz przyczyny,, moze prawne, ktore uniemozliwialy przeprowadzenie referendum?

_________________
Alex_Rusek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 mar 2020, 15:35 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Sprawdziłem. Z grubsza tak. Ale jedyną różnica, mówiąc jest taka, ze na podstawie tej RB można użyć środków przymusu w tym siły zbrojnej (na wezwanie RN, lub powołując się na nią).

Ale nie znaczy to, że inne rezolucje są bez znaczenia takie sobie gadanie. Tylko nie ma procedury ich wymuszania poza dobrą wolą.

To trochę tak podobne to tego jak rząd PiS się odnosi do zaleceń KE, PE, TSUE i Komisji Wiedenskiej . Identyko. Tylko że Wezyrowi Wielkiemu i innym jedno się nie podoba a drugie jak najbardziej.

@Niedźwiedź - o tym ze było bezprawne mówi ta rezolucja własnie. Może ona takie sobie gadanie i nie ma jak jej wyegzekwować, jednak uchwalona znakomitą większością głosów przez organizację państw do tego powołana.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 16 mar 2020, 15:38 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 mar 2020, 15:37 
Offline

Rejestracja: 05 lis 2019, 15:16
Posty: 177
Lokalizacja: POZNAN
To poczytaj jak sie Nazywa Norma prawna bez sankcji
Norma jest Norma prawna tylko jesli jest mechanizm jej przymusowej realizacji. Sorry za moj polski

_________________
Alex_Rusek


Ostatnio zmieniony 16 mar 2020, 15:40 przez RosyjskiNiedzwiedz, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 mar 2020, 15:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Nie bardzo wiem, o co ci chodzi.
Mi się nie podoba działalność pisdzielstwa w ogóle.
A nie ich stosunek do TSUE i innych instytucji , które wymieniłeś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2954, 2955, 2956, 2957, 2958, 2959, 2960 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 172 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group