forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 23:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2907, 2908, 2909, 2910, 2911, 2912, 2913 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 maja 2019, 11:08 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Szkoda, że nie odnotowują jaka liczba i w jakim celu ginie w Syrii, Afganistanie i Iraku.
Nie umniejszam jednakowoż wagi tragedii w Odessie, ale ta jebana hipokryzja mnie przygniata.
Swoją drogą ciekawe, gdzie podziały się miliardy od Polski, Poroszenko z kolegami wysłał precz na Kajmany?
Niewątpliwie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2019, 12:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
w sprawie 5 rocznicy zbrodni w Odessie zabrał głos deputowany Wierchownej Rady z ramienia „Radykalnej Partii”, Igor Mosiejczuk, który napisał, że:

„Pięć lat temu w Odessie stłumiono bunt separatystyczny!
Dzień chwały! Wieczna pamięć, dla poległych Ukraińców!”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2019, 13:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Książka do zaliczenia.

Obrazek

Kto i po co wywołał wojnę na Ukrainie?

Odpowiedzi na to pytanie udziela książka pt. „Ukraińska szachownica. Kto i po co wywołał wojnę na Ukrainie?”, autorstwa dwojga amerykańskich publicystów Natylie Baldwin, i Kermita Heartsong. Polskie tłumaczenie książki ukazało się nakładem wrocławskiego wydawnictwa Wektory, które jako jeden z niewielu wydawnictw w Polsce idzie swoimi publikacjami pod prąd dominującego nurtu politycznego w Polsce.

......


Publikacja jest w gruncie rzeczy jednym wielkim oskarżeniem polityki międzynarodowej prowadzonej przez Stany Zjednoczone po upadku ZSRR. Jest oskarżeniem Zbigniewa Brzezińskiego, amerykańskich neokonserwatywnych jastrzębi. Według autorów polityka ta jest szkodliwa, zarówno dla samych Amerykanów, jak stabilizacji i pokoju na świecie. Książka nawiązuje i uzupełnia oskarżenia, które kieruje wobec własnego kraju inny publicysta – F. William Engdahl, który w książce pod wymownym tytułem: „Absolutna Dominacja. Totalitarna Demokracja w Nowym Porządku Światowym”, dokonał analogicznego rozliczenia z geopolityką USA twierdząc, że Ameryka prowadzi politykę „absolutnej dominacji” czyli politykę, której celem jest polityczne i gospodarcze zdominowanie całego globu.

Całość tekstu:

http://www.mysl-polska.pl/1895


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2019, 15:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
To, że wydawnictwo "idzie pod prąd" to znaczy, że wydawane tam pozycje zawierają wiarygodne treści? Tak mam to rozumieć?

Nie chcę za nikogo wyrokować, bo może się mylę w przypadku tej książki ale jeżeli ktoś już tak zachęca do przeczytania danej pozycji to powoduje u mnie zapalenie się lampki ostrzegawczej. Może to być przecież zwykły zabieg marketingowy. :D

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2019, 16:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Każda książka może mieć recenzję negatywną i pozytywną.
Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś książkę przeczytał i napisał polemikę.
O negatywnej recenzji nie wspominając.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2019, 17:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
A ty czytałeś? Myślę, że nie ale polemikę już wydałeś.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2019, 17:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Nie czytałem.
Napisałem, że dopiero mam zamiar.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2019, 21:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Typowe dla Borucha. Ponieważ książkę zarekomendował WW to "zapaliła mu się lampka ostrzegawcza". Mam rozumieć, że w myśl rozumowania Borucha WW to płatny najemnik wydawnictwa Wektory? Jeśli dane wydawnictwo nie jest reżimowe lecz "idzie pod prąd" to wg Borucha jest podejrzane.
Boruch jak WLR ma swoją wizję; Świat według Borucha. Cóż pogratulować zdecydowanych i niezmiennych poglądów. Czyżby Boruch był krową?
Tak właśnie rozumują i działają wszelkiej maści zwolennicy PiS; nie czytają, nie oglądają, ale mają wyrobione zdanie.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2019, 6:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Też mam zamiar tę książkę przeczytać, WW, dzięki za info o niej.Jeżeli to wydawnictwo idące pod prąd, to stanowczo należy poczytać to i owo, bo okazji ku temu w Polsce, aby trafić na rzetelną, niezależną literaturę, jest jakby coraz mniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2019, 6:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Książka jest dostępna w Empiku.
Już sprawdzałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2907, 2908, 2909, 2910, 2911, 2912, 2913 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group