forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 17:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2651, 2652, 2653, 2654, 2655, 2656, 2657 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 lip 2017, 21:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Gdzieś tutaj czytałem w postach, że urządzenie oślepiające wylądowało w Tartus. Chyba że była to mylna informacja. Jeśli nie Ty to pisałeś to może Zeus, albo W. Wezyr, ale ktoś o tym pisał to wiem na pewno.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2017, 21:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
starykizior pisze:
Gdzieś tutaj czytałem w postach, że urządzenie oślepiające wylądowało w Tartus. Chyba że była to mylna informacja. Jeśli nie Ty to pisałeś to może Zeus, albo W. Wezyr, ale ktoś o tym pisał to wiem na pewno.

Piszemy konkretnie o 1К17 Сжатие z zdjęć Zeusa.
Ten kompleks nie opuszczał terenu FR, ze względu na chociażby wady rozwojowe. Czas od umownego wzbudzenia, do kolejnego wzbudzenia jest relatywnie długi.
Poza tym to uzbrojenie wojsk lądowych nie projektowane do zwalczania celów lotniczych.

Mogłem coś przeoczyć, tzn to co piszą inni zainteresowani w tym temacie, ale najprawdopodobniej pisano (o ile) o nowych kompleksach do WRE.
Mógł ktoś użyć określenia oślepianie, bo de facto WRE między innymi oślepia elektronikę.

Nadmieniłem w poście wcześniej, że Rosjanie od około 2003 r opracowali trzy wersje uzbrojenia opartego na laserach, minimum jeden wariant jest w fazie testów, ale nie spotkałem, żadnych wiarygodnych przesłanek, że testowany jest na terenie Syrii.
Są to kompleksy testowane na nośniku lądowym, morskim i lotniczym.
Najbardziej zaawansowane prace są dla wojsk lądowych i dla marynarki wojennej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2017, 22:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Oczywiście pamiętam, że pisano o urządzeniach WRE, ale była też informacja o rosyjskich systemach do oślepiania ludzi-obserwatorów oraz urządzeń optoelektronicznych. Było to podane w tekście w takiej formie jakby zainstalowali to w Tartus. Mogłem mylnie zinterpretować, mogłem.
Tedy nie ma co dalej bić piany.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2017, 10:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Wielu widziało to zdjęcie, jak ze szkoły w Biesłanie specnazowiec wynosi 6-miesięczne niemowlę. Po 10 latach oni spotkali się – biesłańska zakładniczka i jej ratownik, Elbrus Gogiczajew.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2017, 16:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Świetne zdjęcie Wezyr.

---------------

Syria, przygotowanie do wprowadzenia do walki. (FR)

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2017, 18:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 11:48
Posty: 1304
Lokalizacja: Piastowski Śląsk
Jednego banderowca mniej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lip 2017, 15:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:22
Posty: 3926
Lokalizacja: Nad Zatoką Gdańską
Yar Ol pisze:


Załączniki:
images.jpg
images.jpg [ 12.68 KiB | Przeglądany 4794 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lip 2017, 18:29 
Co jest z Armią Syryjską i sprzymierzeńcami? Rozpuścili ich na urlopy wszystkich na raz? Rozumiem, że upały, że zawieszenie działań w stosunku do umiarkowanych, ale przecież trzeba się spieszyć w wyścigu o ośrodkową Syrię z żółtymi proksy-amerykanami.
Tygrysy i Lisy się fotografują, a tymczasem pseudo-Kurdowie spacerkiem po promenadzie zachodniego brzegu Eufratu niedługo dotrą do Deir ez-Zour.


Na górę
  
 
Post: 13 lip 2017, 3:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Deir ez-Zour, jest mniej doniesień, bo nastąpiła wymiana/zamiana oddziałów, które walczą za Syrię.
A jest mniej doniesień, bo jest embargo na uprzedzanie islamistów i sponsorów demokracji.
Takie cisze w otwartym internecie miały już miejsce wcześniej.

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=XOyu0tAsyiI
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=LGUGdt76zUc

kowalew pisze:
Co jest z Armią Syryjską i sprzymierzeńcami? Rozpuścili ich na urlopy wszystkich na raz?

Nieco pogrzebałem w zakamarkach, i...
Urlopy połączone z przezbrojeniem i dozbrojeniem, oraz szkolenie na nowych typach uzbrojenia dostarczonego z FR.
Straż przybrzeżna Syrii oczekuje też na doposażenie (szybkie kutry patrolowe, zapowiedź oficjalna). Coś przygotowują w Noworosyjsku.


Załadunek uzbrojenia i powrót do służby w regionie Syrii.
Fregata Адмирал Эссен

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lip 2017, 17:42 
No coś wreszcie dziś drgnęło. Tygrysy ruszyły z Rusafy na wschód i południe,
Lisy na południe od Itriya , Al-Quds trochę skuteczniej napierają od zachodu czarną szarańczę zgromadzoną w okolicach tzw Akierbatu (kieszeń na wsch. od Homs i Al-Salamiyah - to będzie najtrudniejsze zadanie - z powodu terenu i nieprzyjaznej również ludności tubylczej). Wszystko w jednym czasie.
Do tego dochodzą działania ( trudno je jednak nazwać ofensywnymi) w rejonie na wschód od Palmiry i Araku prowadzone przez głównie nowy tzw. 5 Korpus SAA, oraz "walki" o bezludną, bazaltową pustynię na południu Syrii (na płd-wsch. od Damaszku).
I mapka z Wykopu:
Obrazek


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2651, 2652, 2653, 2654, 2655, 2656, 2657 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group