forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 12:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2875, 2876, 2877, 2878, 2879, 2880, 2881 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 lut 2019, 8:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Dużo jest tu prawdy. Bohaterstwa, poświęcenia Rosjan nikt nie jest w stanie podważyć. Nie wiem dlaczego pan kowalew używa formy " zachód ze swoją śmieszną demokracją". No ale to już pewnie słodka tajemnica pana kowalewa. Śmieją się z Rosjan tylko głupcy i moim zdaniem to margines. Większość ma dla nich szacunek. I tylko w części Rosjanie nie wiedzieć czemu budzą obawę, może strach. Pewnie jest też pogarda, bo zdaniem zachodu przeszli z systemu komunistycznego nie do końca odcinając kilkadziesiąt lat swojej historii. Dlaczego mieliby to robić? Przeszli z systemu do systemu w sposób pokojowy. Czyż to nie jest wartość?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lut 2019, 8:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Ociec dyrektor pisze:
Co to za świętowanie... A gdzie race, kominiarki i łby z lekka łysawe?

To nie UPA-dlina i ich banderyzm, a RF .

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lut 2019, 8:54 
MMM pisze:
----
Tymczasem nasi rodzimi faszyści mają się coraz lepiej, bo sporo ludzi w Polsce też posiada pychę (bez von), wierząc w opowiastki, że jesteśmy narodem wybranym...

Pani MMM.
Ja sądzę że trudno tych krótko ostrzyżonych nacjonalistów posądzać o pychę :( - to po prostu użyteczni idioci. Jakaś część z nich w innej sytuacji społecznej mogła by być wielce użytecznymi obywatelami.
Inaczej oczywiście należy postrzegać, oceniać ich przywódców, inspiratorów, w tym takich którzy stoją w cieniu. Ci kierują tymi swoimi żołnierzami kierując się różnymi celami i z różnych powodów. Są wśród nich po prostu zdrajcy, zwykli kosmopolici, jak i psychopatyczni ideowcy.

Boruch pisze:
---- Nie wiem dlaczego pan kowalew używa formy " zachód ze swoją śmieszną demokracją". No ale to już pewnie słodka tajemnica pana kowalewa.-----


Może właściwiej byłoby użyć określenia <fasadowa>. Nie robię z tego jak Pan widzi żadnej tajemnicy.


Na górę
  
 
Post: 03 lut 2019, 9:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Jestem na bieżąco w temacie Stalingradu.
Właśnie kończę "Stalingrad" Beevora.
Moim zdaniem dobra książka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lut 2019, 9:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Każdy ma swoją ocenę demokracji. Mówi się i chyba tak jest, że demokracja nie jest systemem doskonałym. Nie jest, bo człowiek nie jest doskonały. Ale nie rozdrapujmy.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lut 2019, 10:19 
Wielki Wezyr pisze:
Jestem na bieżąco w temacie Stalingradu.
Właśnie kończę "Stalingrad" Beevora.
Moim zdaniem dobra książka.


Przeczytałem recenzję.
https://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=93733
Fragment:
Cytuj:
Po przeczytaniu tej ksiązki nie mogę sobie nie zadać tego pytania. Czego Niemcy szukali w stepach między Donem i Wołgą? Co chcieli osiągnąć szturmując Stalingrad aż do jego całkowitego zniszczenia,----


I tak mi się przypomniało. Dwadzieścia parę lat temu będąc w mieszkaniu zmarłej staruszki Niemki, przysiadłem w takim przytulnym kąciku w którym było coś przypominającego ołtarzyk pamięci po zaginionym jej mężu. Właśnie pod Stalingradem. Pojechał na front wschodni kilka tygodni po ślubie, nawet nie zdążył jej zapłodnić. Ona zaś całe swoje życie spędziła samotnie zachowując pamięć o swoim ukochanym.
Patrzyłem się na fotografie, patrzyłem się na szczęśliwego, sympatycznie wyglądającego młodego człowieka i właśnie wtedy chcąc nie chcąc pojawiło się w moim mózgu pytanie.
Czego szukał ten młody człowiek przeszło 2 tys kilometrów od domu z ciepłą małżonką?
Pytanie oczywiście w wielu przypadkach retoryczne. Został po prostu zagarnięty i zmielony przez bestię jaka opanowała III Rzeszę - system dzięki któremu marzyło im się żyć jeszcze lepiej.


Na górę
  
 
Post: 04 lut 2019, 15:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Kuźwa, Rosja coś nie chce upaść. :lol: :lol:

Putin triumfuje. Sankcje sankcjami, a Rosja rozwija się najszybciej od sześciu lat

Rosyjski niedźwiedź lekko wybudza się z zimowego snu. Gospodarka ożyła mimo utrzymywania amerykańskich sankcji. Putin wielkie pieniądze wyłożył na państwowe inwestycje.

https://www.money.pl/gospodarka/putin-t ... tTQBrTbbnI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2019, 16:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wielki Wezyr pisze:
Kuźwa, Rosja coś nie chce upaść. :lol: :lol:

Putin triumfuje. Sankcje sankcjami, a Rosja rozwija się najszybciej od sześciu lat

Rosyjski niedźwiedź lekko wybudza się z zimowego snu. Gospodarka ożyła mimo utrzymywania amerykańskich sankcji. Putin wielkie pieniądze wyłożył na państwowe inwestycje.

https://www.money.pl/gospodarka/putin-t ... tTQBrTbbnI


Widać ma lepszy łeb do interesów niż preses, no i ma na celu dobro całej RF a nie tylko jednego , jedynego PiS-lamu.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2019, 22:43 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:23
Posty: 194
Wielki Wezyr pisze:
Kuźwa, Rosja coś nie chce upaść. :lol: :lol:
(...)
https://www.money.pl/gospodarka/putin-t ... 6673a.html

Może zobaczmy co pod tym linkiem jest tak uciesznego:
Cytuj:
Czwarty kwartał ubiegłego roku sugeruje, że okres "smuty" przynajmniej chwilowo został przerwany. Jak oszacowało rosyjskie Ministerstwo Gospodarki, wzrost PKB w 2018 roku przyśpieszył do 2 proc. - podaje Bloomberg. To liczba oczywiście niepowalająca na kolana - szczególnie dla Polski, która notowała 5,1-proc. wzrost - ale w przypadku Rosji tak dobrze nie było od sześciu lat.
- W 2019 roku będzie już gorzej. Ale wciąż jest potencjał na odbicie w 2020 roku - twierdzi Scott Johnson, ekonomista Bloomberg Economics.

No! Ubaw po pachy! Kuźwa!
:lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2019, 23:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
No my bogacze-Rosja dziady.
Tylko ni huja nie pojmuję dlaczego trzęsie światem?
A my mamy zdechłe krowy i montownie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2875, 2876, 2877, 2878, 2879, 2880, 2881 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 174 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group