forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2725, 2726, 2727, 2728, 2729, 2730, 2731 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 paź 2017, 23:53 
Odkąd jestem dorosły nie czytam i tym bardziej nie oglądam bajek. Szkoda poważnego czasu. A wczoraj właśnie pożegnałem na zawsze dwoje moich przyjaciół, nie zdążywszy się normalnie (przed nieuchronnym końcem) z nimi pożegnać.
Zabrakło mi tego czasu :( , który również Ty Stanaxie próbujesz mi ukraść. Twoje bajkowe porównania są dla mnie niezrozumiałe i takimi pozostaną.


Na górę
  
 
Post: 29 paź 2017, 0:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Myślałem Stanax, że można czasem z Tobą podyskutować rozsądnie, ale widzę, ze jeśli dotyczy to polityki i FR wyłączają Ci się receptory rozsądku.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2017, 7:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
W wykręcaniu kota ogonem jesteś znanym mistrzem.
Chyba, że zapomniałeś od czego się zaczęło? Więc przypominam:
Cytuj:
Strzela sobie te rakiety (Kim), spadają gdzieś tam w morze, od czasu do czasu zdetonuje jakąś głowicę. I tyle..


Twoje słowa, te powyżej @Boruch skomentował tak:
Cytuj:
Jakby tobie sąsiad zza płota wpadł na pomysł i rzucał przez pańską chałupę cegłówkami
- od tak przekonać się czy zdoła przerzucić, to co nie wkurwiłbyś się Pan?


Na co @kowalew:
Cytuj:
A te dziesiątki tysięcy rakiet kontynentalnych i tysiące o zasięgu globalnym będących na uzbrojeniu USA, Rosji, Chin, Francji,Angoli, Indii, Pakistanu, Izraela itd to powstały w wyniku prób na Księżycu?


To jak eksperci - podacie w końcu jeden przykład, w którym jakieś państwo zrobiło sobie poligon nad głowami sąsiadów?

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2017, 18:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:17
Posty: 5139
Od Bruska
Amerykanie twierdzą że Rakka wcale nie przypomina Drezna - mają rację. Drezno wyglądało lepiej.
https://russian.rt.com/world/news/44384 ... rony-rakka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2017, 0:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
W temacie rzucania cegłami, ja tam nie wiem, ale jak na razie to cegłami rzuca Kim, a co ma do tego FR która ma poligony na własnym terytorium i jej cegły nikomu nad łbem nie przelatują?

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2017, 8:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
No Kim aby przetestować swe rakiety powinien zrobić takie co latają po okręgu.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2017, 11:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Tak Panie Agronom a żeby Pan Trump był zadowolony powinny na koniec lotu Pana Kima w dupę trafić.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2017, 16:07 
Chciałem w stylu angielskim opuścić to forum, ale Stanax wyciągając staroć nie pozwala mi na to. Starając się więc zostawiać za sobą porządek, jestem przez niego zmuszony do bezsensownej (z mojego punktu widzenia) wymiany .... no właśnie, czego? Jak to można nazwać? Bo dyskusją to nie jest.

Wszystko zaczęło się od porównania przez Borucha testu północnokoreańskiej rakiety balistycznej która przeleciała na Japonią do przerzucania cegieł nad chałupą sąsiada. To nadzwyczaj sympatycznie :D wyglądające porównanie tak mi się spodobało, że postanowiłem na nie odpowiedzieć. Przebieg "dyskusji" zainteresowani mogą sobie prześledzić. Ja zaś chciałbym ostatecznie zamknąć swój udział w tej sprawie doprecyzowując w paru zdaniach swoje stanowisko. A więc.

Nie byłbym obojętny gdyby sąsiad przerzucał nad moją chałupą te cegły. Wolałbym aby je rzucał w innym kierunku, a najlepiej to żeby zaprzestał tej czynności i zajął się czymś innym, dla mnie (i innych sąsiadów) obojętnym.

Porzućmy jednak te sympatyczne porównania.

Nie podoba mi się to co wyprawia Korea Północna. Ale tak w ogólności nie podoba mi się nasz świat w którym rządzą egoistyczne bestie ustanawiające prawo które ma im służyć do wykorzystywania, zniewolenia całej reszty.
W szczególnych punktach naszej ludzkiej historii, to prawo jest ustanawiane całkowicie bezczelnie - na zasadzie - zwycięzca decyduje o tym jak ma być. Tak tworzone są podwaliny systemu światowego, przez nieświadomych uważanego za demokratyczny. Tak jest np ze stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa "wielce szanownej, a jakże demokratycznej instytucji" jaką jest ONZ. Oczywiście to prawo jest ustanawiane nawet czasami niby demokratycznie. Niby, bo bestie wykorzystują do jego ustanowienia trochę mniejsze ludzkie potworki, ich chciwość na lokalną władzę lub po prostu bogactwo (lub i i) chęć wygodnego pasożytniczego życia. A reszta - owce - owszem cenią sobie dostatek, ale nie kosztem tzw. świętego spokoju. I mamy to co mamy. I wiem, że tak było, jest i będzie.
I dlatego (bo tak pasuje bestiom), jak na razie, prawo międzynarodowe nie zabrania żadnemu państwu prób z dalekosiężną bronią. Z tego wynika jednak pewien problem. Bo ta broń w swoim założeniu ma dosięgnąć i zniszczyć cel odległy, odleglejszy niż rozmiary fizyczne absolutnie większości państw. Więc jak tu można testować taką broń? Połowicznym rozwiązaniem jest strzelanie pod kątami zbliżonymi do zenitu.

Obrazek

To są jednak półśrodki, nic nie zastąpi testów po torach zbliżonych do przyziemnych, czyli znów pisząc obrazowo - tuż nad naszym sufitem czy dachem.

Wykorzystane są również eksterytorialne wody morskie i oceany - testy są możliwe ale przynajmniej jednak zapewne są tutaj jakieś przepisy o ostrzeżeniu, wyłączeniu danego akwenu z ruchu. W przeszłości, wielcy tego świata podejrzewam że w ogóle nie przejmowali się bezpieczeństwem mniejszych, słabszych i innymi takimi dla nich drobiazgami. Dziś trochę się to zmieniło, bo z powodu zwiększonej mobilności, ruchu i obiegu informacji musiało się zmienić.
Ale dalej prawo międzynarodowe pozwala bezkarnie "przerzucać cegły" w tak zwanej przestrzeni kosmicznej czyli na pułapie powyżej 80 - 100 km. I dlatego Korea ma niestety prawo do takich testów. Prawo międzynarodowe nie zabrania wykorzystania przestrzeni kosmicznej nawet do transportu broni atomowej (ale tylko do transportu). Mało tego, to prawo nie pozwala na zestrzelenie takiej balistycznej rakiety przez antyrakiety (w przestrzeni kosmicznej czyli na wysokości > 100km i o neutralnym torze lotu)- bo będzie to równoznaczne ze zniszczeniem cudzej własności. Tak to niestety wygląda.
Dla dociekliwych:
http://www.sbc.org.pl/Content/150370/doktorat3539.pdf

Dlaczego Korea Pn to robi?
Cytat z: http://www.space24.pl/623904,miedzykontynentalny-arsenal-korei-polnocnej-realne-zagrozenie-analiza

Cytuj:
Arsenał rakietowy gwarantem trwałości dyktatury

Utworzone w 1999 roku Strategiczne Wojska Rakietowe Koreańskiej Armii Ludowej to wraz z programem jądrowym oczko w głowie reżimu w Pjongjangu. Zgodnie z założeniami północnokoreańskiej doktryny obronnej to właśnie te siły mają zapewnić trwałość dyktatury i uniemożliwić wariant siłowej zmiany reżimu, jaki miał miejsce w 2003 roku w Iraku czy w 2011 roku w Libii.


Bo prawo międzynarodowe ustanawiane przez wielkich na to pozwala. I tylko od nich woli zależy żeby to zmienić. A dlaczego nie chcą tego zmienić? Dobre pytanie - bo na razie jeszcze przynosi im to w bilansie (zyski-straty) zysk. A do dyscyplinowania maluczkich, co próbują podnieść głowę mają inne "demokratyczne" i nie tylko narzędzia.

Może jeszcze tylko dodam co o sytuacji patowej KRL-D - Zachodnia demokracja mówi Putin.
Podczas wizyty w Chinach na początku września stwierdził w odpowiedzi na jakieś tam sankcje że:

Cytuj:
Prędzej w Korei Północnej będą jeść trawę, niż zawieszą program nuklearny


Putin uznał sytuację za poważną, ale ostrzegał przed "militarną histerią".

Zdaniem Putina kryzys można rozwiązać jedynie na drodze dyplomacji, a straszenie Kima kolejnymi sankcjami nie ma według niego najmniejszego sensu.


Według mnie mimo że Kim jest najprawdopodobniej szczególnego rodzaju psycholem jak jakaś tam część światowych elit, to ta jego agresywna postawa jest w zasadzie obroną przed zachodnią "demokracją". Jest to osobnik który z jednej strony nienawidzi SYSTEM stworzony przez "demokratów", a jednocześnie korzysta z narzędzi przez niego stworzonych do walki z nim. Gdyby nie było hegemona, jego niepohamowanego apetytu na decydowanie o wszystkim znaczącym, pogardzie dla mniejszych i słabszych, i, historycznego, kolonialnego wyzysku Wschodu przez Zachód, nie byłoby Kima i znaczącego poparcia jakie ma w swoim społeczeństwie.
Bo to jest nie tylko Kim, to są miliony ideowo zaangażowanych mrówek. Tu groźby nie pomogą, ale hegemon i Zachód zachłyśnięty swoją sprawczą mocą, swoją butą, nie jest w stanie tego pojąć. Sam się oślepił swoim blaskiem.

Do Stanaxa:
Nie podam Ci żadnego przykładu którego się domagasz, to są sprawy tajne do których nie mam przecież dostępu. Może w internecie coś tam i można znaleźć, ale mnie szkoda na to czasu. Dziś odszedł do Krainy Wiecznych Łowów mój kolejny kolega - istny pomór w moim środowisku :( . Czas chyba i na mnie przychodzi.

I to już wszystko co nam do napisania w tej sprawie. Informuję jednocześnie, że dalsze próby wciągania mnie do 'bicia piany" w tej sprawie będą bezskuteczne.

Serdeczności dla Wszystkich. Kochajcie się, no a przynajmniej szanujcie, bo każdy ma prawo do swojego zdania. A nie wszystko można udowodnić, a właściwie większość faktów a nawet tzw. wielkich praw fizyki przyjmuje większość z nas z konieczności na wiarę. Wiarę w ludzką uczciwość.


Na górę
  
 
Post: 30 paź 2017, 17:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Czy wiesz, że gdyby zlikwidować wszystkie bestie zniewalające zwykłych i dobrych ludzi, to zwykli i dobrzy ludzie wyłoniliby spośród siebie następne bestie?

Kto tego nie wie? Aaa wszyscy to doskonale wiedzą.

A dlaczego?
A dlatego, że to żadne bestie nie są, zwykli ludzie, że takiemu z płaskiego strzelisz i się przewróci.
Emocje innych ludzi czynią z nich kogoś wyjątkowego i nie bestie lecz przywódców.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2017, 20:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Ukraina nie kupuje gazu od Rosji już 702 dni.
Wszystko co potrzebuje kradnie i dostaje od Polaków.
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... 17/hv6jwzz

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2725, 2726, 2727, 2728, 2729, 2730, 2731 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group