forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 20:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2973, 2974, 2975, 2976, 2977, 2978, 2979 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 sie 2020, 23:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Cukier u nas kosztuje 40 rubli.
I z Twoich cyfr wychodzi że w Polsce jest wspaniale i lepiej jak u nas, i tak samo jest tutaj.
Tylko od razu mnie się stara anekdota przypomina.
Jeśli umarłych pacjentów ze szpitala nie od razu wywozić to średnia temperatura 36.6.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2020, 10:15 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Czyli ok 2 PLN. Żadne tam grosze w porównaniu z naszym. Trochę tylko taniej. O grosze właśnie.

Co do Twojego odniesienia się do liczb to muszę ci zwrócić uwagę ze oprócz średniej (której oddanie rzeczywistości sam skrytykowałem podałem też ustawową minimalną płace. Czyli taką, która na umowę o pracę, jest minimalna i nie można zarobić już mniej. I to, obecnie jest podstawa, czyli do niej dochodzą np. dodatki za lata pracy (wcześniej wliczali).

Inaczej mówiąc, nie ma, pracującego na umowę i pełny etat, Polaka (i obcokrajowca), który by zarabiał mniej. a to już nie jak z tą średnią. I ta minimalna, dla najgorzej, zarabiających to właśnie te 38 000 rubli (często plus wysługa. premia itp, )

A ile u Was ta minimalna? Bo jakoś nie dosłyszałem? Jak nie ma czegoś takiego to już podaj tę średnią co mówi jak to dobrze u Was jest. I porównamy. Ile to będzie. 33 000 rubli? 35 000? 50 000?

Przy okazji malin zachwalałeś ten Wasz dobrobyt pisząc o SOBIE ze dom, samochód bez kredytu itp. Ale czy to prawda o Rosji całej i wszystkich? czy tylko o Tobie i Twojej rodzinie i jej podobnych?
Ja pokazując nasz "dobrobyt" nie odnosiłem się nigdy do swojej sytuacji materialnej bo wiem, że jest ona znacznie lepsza nawet od tej średniej.
Jak już (kiedyś na tym, potem na śfini np) pisałem o tych naprawdę biednych, bezrobotnych często lub pracujących, wówczas, za minimalną 1200 PLN na rękę i z dzieciakami na karku.
A minimalna emerytura z ZUS (nie renta) przy wysłudze lat pracy 20 kobiety i 25 mężczyźni i odpowiednim wieku (zaznaczam bo pewnie są niższe jeśli ktoś nie spełnia tych warunków) to chyba 1100 PLN brutto czyli ok 900 PLN na rękę (ok 18 000 rubli)? A u Was?
A wyobraź sobie, że i wtedy w Polsce byli (i są) ludzie co nie taki jak Twój samochód i dom bez kredytu od tak od ręki mogli kupować. I wcale nie o Kulczykach czy Niemczyckich pisze.

No dobra. To teraz napisz ile ta Wasza średnia temperatura 36,6 wynosi w rublach.

A ile tak ludzie normalnie, nie średnio, na ulicy zarabiają i emerytury biorą. Taka szeptana plotką dominanta. U nas to tak 2000 - 2500 na rękę - 40 - 50 tyś rubli)

PS. Bardzo Piotr cię lubię , i uwielbiam zaglądać na twój wątek, podziwiać Wasze krajobrazy, słuchać opowieści.
Ale wybacz Piotr. Nie oznacza to abym we wszystkie bajki wierzył.
I jak podasz twarde dane to może się okazać, że nas na ten drogi cukier nawet tych uboższych stać by kupić po uszy a u Was na ten, tani za grosze, nie wszystkich.

Na konfitury francuskie z Biedronki czy Lidla za ok 6 PLN też nas stać. Nawet na takie z marakui i mango. kasztanów czy fig za 14 zl słoiczek 280 gr. o.
A i tak żona robi na litry borówki bo uwielbia rodzina jej roboty a las pod nosem. I domowej roboty wiadomo. Dlatego też uważam ze taki domowy z leśnych malin lepszy od tego francuskiego. I też bym się z takiego słoja cieszył. Chociaż my do mniejszych kładziemy bo zjeść tyle na raz nie ma komu i by otwarty z miesiącami leżał. Bo wiesz Piotr u nas oprócz dżemu wszystkiego innego też w brud :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2020, 11:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
U Was wszystkim jest lepiej, a u mnie mnie jest bardzo dobrze i moim dzieciom i znajomym.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2020, 12:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
W Polszcze wiadomo,wszystko mamy najlepsze.
Gdzie tam głupim Ruskim do Polaków... no gdzie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2020, 12:17 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Kto tak twierdzi?

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 26 sie 2020, 12:21 przez Komandor, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2020, 12:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
My, Polacy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2020, 12:22 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Naprawdę? Nie zauważyłem.

A to gadanie "u nas wszystko najlepsze", szczególnie w Moskwie, to raczej rosyjska gadka nie polska. My mamy odwrotnie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2020, 12:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
To poczytaj sobie w necie, jacy to Ruscy głupi, biegają w walonkach, mają brud, smród i ubóstwo.
Produkują same gówna, bo wiadomo, tam są sami gamonie.
A w ogóle to są do dziś sowieci.
Poza tym zdychają pod butem Putina, który ich okrada. A oni jeszcze go popierają. Ot, głąby. I są durni, bo nie chcą, żyć jak tzw. Zachód.
Natomiast Polacy są piękni, mądrzy i bogaci. Mają wspaniały i mądry rząd, szanowane są wszystkie prawa obywateli, nikt nie nikogo nie tłucze na ulicach.
No, może ktoś walnie czasem jakiego tęczowego pedała. No, ale pedały się przecież nie liczą...
A że policjant czasem komuś wdepcze ryja w jezdnię? W Rosji i tak mają gorzej...
W Polsce jest pięknie i pachnąco.
Nie nosimy walonek, tylko sandały i skarpetki.
I to jest nasza niezaprzeczalna wyższość kultury Zachodu nad kulturą wschodu.

Mateusz może potwierdzić:

"Polska jest krajem wolnym, bardzo demokratycznym i bardzo tolerancyjnym - zapewnił premier Mateusz Morawiecki. W pełni tolerujemy wolność wyrażania swoich myśli tak długo, jak nie obraża się uczuć innych - dodał."
No, gdzie tam takiej Rosji do Polski.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2020, 13:32 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
A to przepraszam nie ty napisałeś

Cytuj:
W Polszcze wiadomo,wszystko mamy najlepsze.


Najlepsze to nie tylko lepsze od Ruskich.

A czemu Ty, drogi WW, albo przynajmniej Twoje dzieci, nie wyemigrujecie do Rosji?
Jak już dla Was za późno by się wzbogacić to przynajmniej dla wnuków to zróbcie. Czemu mają mieć u nas gorzej jak mogą u Putina lepiej mieć?

Może któreś nauczycielem zostanie i będzie miało wszystkiego w bród. A jak ci się LGBT trafi to też pełną piersią wreszcie odetchnie.

I PiSu tam nie ma a i krk mało obecny.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 26 sie 2020, 13:56 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2020, 13:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Bo w Polszcze jest wszystko najlepsze.

Poza tym "Polska jest krajem wolnym, bardzo demokratycznym i bardzo tolerancyjnym".

Nigdzie nie może być lepiej?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2973, 2974, 2975, 2976, 2977, 2978, 2979 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group