forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 15:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2892, 2893, 2894, 2895, 2896, 2897, 2898 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 mar 2019, 20:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Wielki Wezyr pisze:
Gratuluję, aż dziesięć.
Staraj się, to zarobisz dwadzieścia. :lol:
Tylko dziesięć głąbie. Tylko dziesięć :(

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 mar 2019, 20:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Taka zacna osobistość?
Przełożeni nie doceniają cię.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 mar 2019, 21:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Wielki Wezyr pisze:
Taka zacna osobistość?
Przełożeni nie doceniają cię.
Niestety tylko dziesięć kopiejek głąbie. Tylko dziesięć :(

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 mar 2019, 22:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Łączę się z tobą w bólu, ośla łąko. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 mar 2019, 1:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Boruch pisze:
starykizior pisze:
Druh Boruh broni zażarcie tej Ukrainy z uporem lepszej sprawy. Niestety Ukraińcy nie ułatwiają mu życia. Co rusz wymyślają mu coś nowego. Wynika, że ta jego miłość do Ukrainy jest nieodwzajemniona. Jak nie dzicz banderowska rodem z najgorszych koszmarów, to uczynienie z korupcji i złodziejstwa podstaw konstytucyjnych własnego "państwa". Ergo; należy wysnuć wniosek, że to państwo istnieje tylko teoretycznie, siłą bezwładu. Najwyższy czas by coś z tym zrobić, bo staje się to niebezpieczne. Rośnie nam twór coś na kształt Kosowa tylko gorszy bo dysponujący pewnymi zasobami militarnymi.
Cała nadzieja w Jego Ekscelencji Władimirze Władimirowiczu, że może przy nadarzającej się okazji coś z tym zrobi.


Panie Kizior ja zawsze czytam Pana teksty, bo są ciekawe, wiele z mogę się dowiedzieć, zwłaszcza o sprawach obronności, ale czasem raczy Pan insynuować i wpychać słowa których nie ma w tekstach do których się Pan raczy odnosić. Skąd Pan wziął to, że pałam miłością do Ukrainy tego nie wiem. Nigdy nie wyrażałem się w ten sposób.

Uważam jedynie, że Ukraina zasługuje na własne państwo. Tylko tyle. Każdy naród kiedyś zaczynał. Czy może Pan powiedzieć, że Wenezuela to też państwo, które istnieje teoretycznie? Tam jest w tej chwili jeszcze większy bajzel niż na Ukrainie. Owszem, Ukraina ma swoje wielki problemy, nie potrafi zająć stanowiska co do swojej przeszłości, głównie nacjonalizmu. Banderyzm Ukrainy bardzo mi się nie podoba. Jestem wrogiem wszelkich nacjonalizmów. Jeżeli Ukraina myśli, że w przyszłości w takim stanie wejdzie do struktur takich jak UE to ja uważam, że absolutnie to nie jest możliwe. Dziś UE specjalnie nie zwraca uwagi na ukraiński nacjonalizm. Prawdopodobnie dlatego, że bardziej zależy im na wykorzystywaniu tego kraju przeciwko Rosji. To ślepa polityka i niczego dobrego nie przyniesie. Jeżeli mówimy i wierzymy, że Rosja ma chrapkę na Ukrainę to taka polityka sprzyja temu, że ten kraj już wkrótce w całości podzieli los Krymu.


Poszedłem w cytaty bo stanax z wezyrem zaśmiecili temat jakimiś głupotami.
Odnośnie Pańskich radykalnych poglądów na temat eliminacji Międlarów i Rybaków. to pańskie poglądy uważam za z gruntu niesłuszne. Eliminując ich bez podstaw prawnych otwieramy furtkę dla eliminacji wszystkiego co się nie podoba będącym przy władzy. Bo kto im podskoczy. Mieliśmy nie tak dawno próbkę z tzw. lex Jaki. Tak naprawdę daleko nie odbiega od Pańskich poglądów na eliminację tych co nam się nie podobają. Pan nie chce zrozumieć, że idąc na skróty nie jesteśmy lepsi od tych brunatnych. Moim idolem wcale nie jest Marszałek. Wy chcecie reaktywować Berezę. Jeden z najmroczniejszych fragmentów II Rzplitej. Chyba ze szczętem żeście z rozumu obran.

Teraz co do Ukrainy. Od początku twierdzę, że to byt sztuczny i bezsensowny. Na dobrą sprawę nie ma czegoś takiego jak naród ukraiński. Jest konglomerat ludzi o różnej kulturze, religii, mentalności. Z jednej strony mamy czerń banderowską, z drugiej strony ludzi wyrosłych i tkwiących mentalnie w ZSRR i regiony z przewagą ludności rosyjskiej, a i na Podkarpaciu też ciągną w swoją stronę. Najzabawniej jest na Zaporożu gdzie usiłują reaktywować tradycje kozaczyzny.
Tzw. rządzący to zgraja oligarchów i przeróżnej maści gangsterów. Nikt tam nie myśli w kategoriach państwa tylko własnego interesu. Praktycznie coś takiego jak naród ukraiński i państwo Ukraina nie istnieje. Może w przyszłości dałoby się sklecić z tego jakąś federację, ale osobiście wątpię. Najlepiej dla wszystkich by było gdyby ten sztuczny twór zniknął z mapy Europy.Nie jest to kwestia lubienia czy nie lubienia.
Jestem realistą. Ci ludzie nie nadają się aby mogli stworzyć jakiś twór państwowy. Jak już napisałem, to takie Kosowo bis, tylko bardziej niebezpieczne.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 mar 2019, 11:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Na Ukrainie zaczęto rozpowszechniać narrację przygotowującą społeczeństwo do zaakceptowania sfałszowanych wyników wyborów.


Oczywiście głównym wątkiem tej kampanii manipulacyjnej jest wina Rosji, która jakoby chciała „wykorzystać wpływ na sytuację polityczną” w okresie przedwyborczym na Ukrainie, „korzystając z wypracowanych dotąd metod działania”– taką opinię wygłosił ukraiński ekspert od wszystkiego- Jewhen Mahda.

„Nie ma przepisów prawa, które mogłyby efektywnie zapobiegać stosowaniu hybrydowych metod wpływania na wybory. Takich przepisów nie ma ani na Ukrainie, ani w krajach zachodnich (…) wybory i związane z nimi mechanizmy to swego rodzaju ‚święta krowa’, dlatego nie da się skutecznie przeciwdziałać wpływom tego rodzaju w demokratycznym społeczeństwie”– stwierdził ukraiński ekspert, dodając, że dla Rosji działania tego rodzaju są lepszym rozwiązaniem, niż aktywne działania bojowe na Donbasie, jako że najpewniej nie wywołają odpowiedzi krajów zachodnich, np. w formie nowych sankcji.

Ponadto, Mahda jest zdania, że działaniom strony rosyjskiej sprzyja m.in. wewnętrzne napięcie będące efektem m.in. zmęczenia trwającym od pięciu lat konfliktem zbrojnym na Donbasie. Przejawy tego rodzaju działań jakie można zaobserwować to m.in. rozpowszechniane fałszywe informacje i stosowane manipulacje, rosyjska narracja i jej cyberataki, a także korumpowanie wyborców przy użyciu nierejestrowanych środków finansowych. Główne cele to sztaby kandydatów, zwłaszcza w mediach społecznościowych oraz Centralna Komisja Wyborcza i komisje regionalne.

Oczekuje on kulminacji rosyjskich działań w dniach wyborów tj. 31 marca i 21 kwietnia, gdy planowane są I i II tura wyborów prezydenckich. Zdaniem J. Mahdy będą to aktywne formy różnych akcji podejmowanych, także w postaci zamieszek i prób uniemożliwienia głosowania, tak, aby stworzyć wrażenie, że nowo wybrany prezydent nie ma demokratycznej legitymacji, a w kraju panuje chaos.

Czyli, ukraiński ekspert oskarża profilaktycznie Rosję, a ściśle rzecz biorąc jej służby specjalne, o to wszystko co na Ukrainie dzieje się już od ponad pięciu lat. A nawet, patrząc na to szerzej, od samego początku jej suwerenności.

A że nie udało się tam stworzyć w tym czasie niczego pozytywnego, zaś kulminacja tego chaosu w jaki żyją Ukraińcy nastąpiła w czasie po „rewolucji godności”, która odarła społeczeństwo ukraińskie z resztek godności, to dzisiaj najprościej o cało to zło oskarżyć Rosję.

Nie dość tego, magicznym słowem „Rosja” kryje się wszelkie machlojki i nadużycia, jaki dokonuje grupa trzymająca władzę. W tym oczywiście, szykowane już od kilku miesięcy sfałszowanie wyborów.

Dlatego też, Mahda twierdzi, że rosyjskie działania mają „stworzyć wrażenie, że nowo wybrany prezydent nie ma demokratycznej legitymacji, a w kraju panuje chaos”.
Uprzedza on w ten sposób fakty, bo nowo wybrany Prezydent, którym będzie Poroszenko, nie będzie miał de facto legitymacji demokratycznej, bo nie zostanie wybrany w uczciwym procesie wyborczym. A po tym fakcie prawdopodobnie dojdzie tam do pełnowymiarowej wojny domowej, którą Mahda określił mianem „chaosu”. Wojny, którą wywołają ekstremiści nacjonalistyczni (ci zresztą sami, którymi posłużono się do obalenia poprzedniego prezydenta, i którzy następnie zostali wysłani do Donbasu, aby tam pacyfikować ludność rosyjskojęzyczną), świadomi faktu, że wybory zostały sfałszowane.

Zdając sobie z tego sprawę ile obecnie broni znajduje się w rękach tzw. dobrowolców z Donbasu, ilu ich służy w regularnych formacjach zbrojnych i służbach mundurowych, może konflikt rozwinąć się do rozmiaru nie widzianego w Europie od czasu wojny w Jugosławii.

I to wszystko bezpośrednio przy naszej granicy, mając jednocześnie na karku ponad dwumilionową rzeszę Ukraińców w kraju. Z których znaczna ilość również może mieć dość szybko dostęp do broni.

Taką puszkę Pandory otworzył w Europie Środkowo-Wschodniej, nasz zaoceaniczny hegemon.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 mar 2019, 17:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Cios w Rosję.
Okazało się że nie wybrała Prezydenta Ameryce.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 mar 2019, 18:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
st1111 pisze:
Cios w Rosję.
Okazało się że nie wybrała Prezydenta Ameryce.


To wbrew pozorom duży problem, nie dość że wizerunkowy to jeszcze świadczyć może o technologicznych niedociągnięciach.
Lub przeciwnie, osiągnięcia i działania Rosji są tak maskowane że to Ameryka ma poważny kłopot.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 mar 2019, 18:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Mnie też kamień z serca spadł, bo bardzo zależy mi na tym aby nie oczerniać Rosji. :D

Boję się jednak o to, że prawdy możemy dowiedzieć się po zakończeniu prezydentury Trumpa. Dziś ta prawda nie jest ani w interesie Rosji, ani w interesie USA.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 mar 2019, 19:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
To oczywiste że był trotyl.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2892, 2893, 2894, 2895, 2896, 2897, 2898 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group