forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 0:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2878, 2879, 2880, 2881, 2882, 2883, 2884 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 lut 2019, 11:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Wielki Wezyr pisze:
"Sława ukrainie" też?


No taki naiwny to Pan chyba nie jesteś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2019, 11:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Wielki Wezyr pisze:
Nie wiem, kogo chciał pozdrowić. On chyba też nie. Jednak doskonale zna genezę tego pozdrowienia. I równie dobrze wie, że nacjonalizm i gloryfikowanie UPA jest obecnie normą na Ukrainie.
Nie powinien był używać tych słów i tyle.
Miał miliony innych możliwości. Wybrał akurat tę jedną.
Nie bądź dzieckiem, każdy człowiek ma swoje sympatie i antypatie.
Nie ma w tym nic nadzwyczajnego.


:o Nie wiedział? Myślę, że wiedział kogo chciał pozdrowić i obarczanie go o to, że kierował to do nacjonalistów nie ma uzasadnienia. U nas w Polsce naszych nazioli niektórzy politycy nazywają "patriotami, którzy trochę inaczej niż pozostali Polacy rozumieją Polskość". Tacy dobrzy Polacy z temperamentem. :D To ma służyć za usprawiedliwienie naszego antysemityzmu, rasizmu, nietolerancji i wszelkich fobii. Ważne, że chronią Biało Czerwonej. UPA też na Ukrainie chroni barw narodowych. Jeden z tuzów rządowych PiSu porównał naszych nacjonalistów niedawno do "szurniętych zdrowo głupków", czyli de facto za coś normalnego bo w każdym społeczeństwie znajduje się odsetek durniów, głupków, idiotów.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2019, 11:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Myślisz, że mnie interesuje, co robią idioci?
I sądzisz, że obchodzi mnie, czego bronią dziś banderowcy na Ukrainie?
Dopóki UPA jest na piedestale nad Dnieprem, to państwo dla mnie nie istnieje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2019, 13:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Jakoś nie widzę nigdzie w mediach żeby ktoś miał problem z tym co powiedział Tusk na Ukrainie. A powiedział to kończąc:

Cytuj:
Niech żyje pamięć o bohaterach waszej historii! Niech żyje solidarna i zjednoczona Europa! Niech żyje niezależna i soborna Ukraina! Sława Ukrainie! - zakończył swoje przemówienie Donald Tusk.


http://wyborcza.pl/10,82983,24472771,ni ... zszej.html

Widać wyraźnie, że Tusk odnosi się do "bohaterów" a nie do morderców.

Radzę poczytać również wpisy pod tekstem. Niestety u nas są problemy ze zrozumieniem.

I coś co przeszło nam bez echa. Jakoś dziwnie się tak składa :mrgreen:

Cytuj:
"Idźcie tą drogą, a z całą pewnością zwyciężycie. Przed chwilą słyszeliście słowa o tym, by się nie bać. Otóż zacytuję wielkiego Polaka, papieża Jana Pawła II: nie lękajcie się. Nie lękajcie, niech żyje wolna Ukraina, niech żyje wolna Polska" - mówił.

"Sława Ukrainie"


To słowa Kaczyńskiego w Kijowie.

https://www.gosc.pl/doc/1797910.Kaczyns ... a-Ukrainie

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2019, 13:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
I odzew: "Hierojam sława".

Ja mam z tym problem.
I naprawdę, nie interesuje mnie, co mają do powiedzenia apologeci Tuska i miłośnicy banderowskiej Ukrainy.

A do kurdupla miałem i mam takie same pretensje.
Między innymi, dlatego go dziś nie cierpię.

Sprawa jest bardzo prosta.
Polskie tzw. elity posługują się pozdrowieniem morderców dziesiątek tysięcy swoich rodaków.
Depcząc tym samym po ich trupach.
Nawet nie grobach. Bo wielu z nich grobów nie ma.

Ciekawe, że jakiś czas temu ludzie wiedzieli, jak to odbierać.

SLD pisze list do Kaczyńskiego: "bohaterstwo" polegało na mordowaniu Polaków?

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... stwo/0kpey


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2019, 14:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
My też czcimy tzw Wyklętych a ilu wśród nich jest morderców, zdrajców kolaborujących z nazistami, którzy mordowali Polaków i przedstawicieli innych narodowości. I nasi sąsiedzi też mogliby mieć o to do nas pretensje. W tym Ukraińcy.

Tusk przez to, że powiedział "Sława Ukrainie" nie ukłonił się w stronę nacjonalistów i morderców Polaków przez UPA, lecz w stronę wolnej Ukrainy co wyraźnie wynika z przemówienia. To jest pewne. Nasze "Bóg, Honor, Ojczyzna" też było używane i jest przez ONR, WeszPolaków, czy też możemy powiedzieć, że owo hasło jest nacjonalistyczne? To samo dotyczy używania przez skrajnie prawicowe i radykalne organizacje znaku "Polska Walcząca".

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2019, 14:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Nie obchodzi mnie, komu się kłaniał.
Zresztą, obecna Ukraina też nie zasługuje na żadne ukłony.
To nacjonalistyczne państwo, gdzie Bandera ma swoje ulice, jest bohaterem narodowym, a starzy upowcy są weteranami.
Mógł im powiedzieć, że im dobrze życzy, jeśli już musiał coś gadać.
Postanowił jednak użyć słów niedopuszczalnych.
Jego sprawa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lut 2019, 1:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Nie tak bardzo "jego sprawa" - bo mimo wszystko jest byłym premierem kato-polandu, jest wysokiej rangi urzędasem UE, i kto wie prawdopodobnie przyszłym kontrkandydatem PAD-a w wyborach na pierszego polaka. Jak zatem można wyobrażać sobie kogoś takiego na stołku prezia polandu, który hołubi bandytów z pod znaku tryzuba mordujących naszych rodaków , i wspiera ich spadkobierców. Czy ktoś kto czuje sie Polakiem odda swój głos na takiego gostka ? Ja w każdym razie nie. Poza tym była to chyba także kampania wsparcia Porocha w UPA-dlińskich wyborach .

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lut 2019, 8:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Tak, to kampania na rzecz Porocha.
Zwłaszcza. że Tusk miał przestrzegać Ukraińców przed „komediantami próbującymi zaistnieć w polityce” wykorzystującymi do tego demagogię. Jak wiadomo obecnie w sondażach prezydenckich na Ukrainie prowadzi „aktor komediowy” Wołodymyr Zelenskij.
To się chyba nazywa "ingerencją w wybory". :lol:

Co do Tuska, to pisałem wczoraj, że takie występy mogą go trochę kosztować.
Ile, okaże się, jeśli spróbuje zawalczyć o prezydenturę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lut 2019, 9:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Nie moi drodzy. Ja nie widzę w słowach Tuska nic co byłoby gorszące. Jak mówicie gloryfikujące nacjonalizm ukraiński. To są słowa na cześć WOLNEJ UKRAINY. Wolnej, nie faszystowskiej. Jakoś nie widzę oburzenia nigdzie w necie głównych ośrodków politycznych i mediów, bo większość zrozumiała intencje Tuska. Wy macie z tym problem. Przykro mi bardzo.

A na Tuska nie oddam głosu gdyby kandydował na prezydenta i nie z powodu tych słów. Nigdy na niego nie głosowałem. Nie głosowałem również na Komorowskiego. Głosowałem z musu na Wałęsę, bo groziła nam prezydentura jakiegoś przybłędy z Południowej Ameryki, głosowałem na Kwaśniewskiego dwa razy. Na Lech Kaczyńskiego też nie glosowałem bo pewnie ręka by mi odpadła.

Tak więc nie mówcie Koledzy za mnie.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2878, 2879, 2880, 2881, 2882, 2883, 2884 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group