forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 0:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2676, 2677, 2678, 2679, 2680, 2681, 2682 ... 3001  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 sie 2017, 12:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Kowalew, im bardziej im gorzej, tym dla reszty świata lepiej.
Pomyślałbyś dwadzieścia lat temu, że to co jest teraz, powolny upadek bankruta, seria porażek na każdym polu, jest w ogóle możliwe?
Nie sadzę.
Doczekasz się.
Im im gorzej tym bardziej kłamią, i robią coraz więcej błędów.
Są marginalizowani, a liczba państw ociekających z ich tonącego statku powoli się zwiększa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sie 2017, 12:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Rozwojowa ciekawostka.
Turcy w Mogadishu. Somalia.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2017, 9:15 
No i stało się to czego się obawiali uważni obserwatorzy awantury w Syrii
Obrazek


I na mapie obejmującej większy kawał Syrii - to chodzi o rejon między na żółto zaznaczonymi miastami ХОМС i Итрия w lewo-górnej części mapy :lol:
Obrazek


Obudził się Idlibstan. Dzisiejszej nocy rozpoczął się skoordynowany atak bandytów na wąski przesmyk między tzw. Akerbatem (zachodni kocioł z bandytami z ISIS) i zbuntowaną prowincją Idlib.
Tym przesmykiem między miastami Al-Salamiyah i Itriya przebiega droga (do niedawna jedyna droga zwana drogą życia) do prowincji Aleppo.
Od strony południowej przesmyk został zaatakowany przez uwięzione w kotle parę dni temu oddziały ISIS, a od strony północnej (czyli Idlibstanu) przez połączone zgraje Nustry i FSA (tzw. Armia Wolnej Syrii :lol:). Niewątpliwym zastanawiającym smaczkiem jest to, że te bandy (ISIS, Nustra i demokratyczna :lol: FSA) do tej pory jakoby się wzajemnie nie tolerowały.
Atak ma oczywiście wiele celów krótko i długoteminowych, ale podstawowym zapewne jest spowolnienie ofensywy Armii Syryjskiej na wschód. Celem krótkoterminowym zaś starannie maskowanym przez USA i tzw. demokratyczny Zachód są cenne terytoria (ropa, gaz) prowincji Deir ez-Zor położone na wschodnim brzegu Eufratu.
Zamaskowanym zaś dlatego bo przecież Zachodowi w bezczelnej interwencji chodzi tylko i wyłącznie o dobro narodu syryjskiego, te biedne dzieci :lol: , no i przy okazji oczywiście o demokrację dla dorosłych (w szczególności - sunnitów) :lol: . Terytoria te są obecnie jeszcze opanowane przez ISIS i trwa do nich ukryty ale oczywisty wyścig między prawowitym właścicielem reprezentowanym przez Armię Syryjską i koalicją stworzoną przez USA wysługującą się w Syrii Kurdami i różnego rodzaju zbieraniną buntowników i najemników.
Wg mnie prawdopodobnym inicjatorem tego skoordynowanego ataku są zakulisowo działające służby specjalne USA. Jestem w trakcie zbierania różnego rodzaju dziwnych, niewytłumaczalnych zdarzeń w Syrii i obok, omyłkowych bombardowań które ostatnio się nasiliły itp. I być odważę się to tutaj kiedyś opublikować.


Na górę
  
 
Post: 24 sie 2017, 10:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
No sami sobie zdjęć satelitarnych i map nie dostarczają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2017, 14:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:22
Posty: 3926
Lokalizacja: Nad Zatoką Gdańską
Kowalew... piękne opracowanie, z mapką... ale wszystko to oparte na przechwałkach niektórych aktywistów rebelianckich i po prostu fejki. Była próba przebicia się tylko ze strony ISIS. Była podobno też jakaś mała grupka z HTS, ale bez większej ofensywy... to mogła być zwykła niesubordynacja. To wszystko BYŁO... czas przeszły. Dostali łomot i po sprawie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2017, 17:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:22
Posty: 3926
Lokalizacja: Nad Zatoką Gdańską
Kiedyś spotkałem się z niedowierzaniem, gdy pisałem o umocnieniach ISIS, korytarzach , tunelach pod pustynią. Taki filmik: https://www.youtube.com/watch?v=Kjg_f-b8xAs


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2017, 17:40 
Cytuj:
От 2:32 - Захваченная подземная база боевиков "Даиш" под высотой в горах Тель Калаат аль-Фарадж (часть массива Джебель аль-Асаба).


A poniżej w drugiej części filmiku masz Zeus umocnienia obronne ISIS na przedpolu Al-Sukhnah
https://www.youtube.com/watch?v=hAqVS2itnp0.
Nie dziwi że tyle czasu trzeba było aby ich stamtąd wykurzyć.

Operacja na przesmyku nie jest jeszcze zakończona. Ale rzeczywiście jej skala wyglądała na poważną za sprawą Twittera :lol: Ale to bardzo dobrze, że to na razie nic poważnego. Armia Syryjska może bez znaczącego uszczuplania swoich sił, drobnymi kroczkami robić swoje.
Przy utrzymaniu dotychczasowego zaangażowania jest chyba możliwe dość szybkie sprasowanie wschodniego kotła. Myślę że Armia Syryjska+przyjaciele może sobie pozwolić przeznaczyć na ten cel do dwóch tygodni. Jak się nie uda, trudno, trzeba będzie zostawić do pilnowania resztek kotła trochę wojska. Z zachodnim kotłem (to ten dzisiejszy z twittera Akerbat) będzie dużo, dużo trudniej. To matecznik ISIS, o dużo większym zaludnieniu i to ludnością wrogo nastawioną do dzisiejszego Damaszku. No i dodatkowa trudność to ukształtowanie terenu. To co jest chyba możliwe w stosunkowo szybkim czasie (też do dwóch tygodni) to lekkie sprasowanie tego kotła od strony płn-wsch i porządne umocnienie strategicznie ważnych puntów od tej samej strony.
Po takim przygotowaniu tyłów czas najwyższy pełną parą ruszyć na Deir ez-Zor.

Obrazek


Na górę
  
 
Post: 24 sie 2017, 19:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:22
Posty: 3926
Lokalizacja: Nad Zatoką Gdańską
Dane na temat użycia w Syrii przez Rosjan systemów Pancyr S-1 w 2017 roku.


Załączniki:
kYzJUP7.png
kYzJUP7.png [ 232.79 KiB | Przeglądany 4546 razy ]
comment_ZfrQZdzvA2uKdxjSvZedaXIqRGxOTFb7.jpg
comment_ZfrQZdzvA2uKdxjSvZedaXIqRGxOTFb7.jpg [ 184.65 KiB | Przeglądany 4546 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2017, 19:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
Zeus pisze:
Kiedyś spotkałem się z niedowierzaniem, gdy pisałem o umocnieniach ISIS, korytarzach , tunelach pod pustynią. Taki filmik: https://www.youtube.com/watch?v=Kjg_f-b8xAs

Zeus to jest sieć tuneli przy terenie zabudowanym, ja pisałem o pustyni, dosłownie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2017, 12:27 
Dokładne współrzędne kryjówki ISIS z filmu linkowanego przez Zeusa (wschodnia część masywu Jabal al-Asab):
35°01′01.5″N 38°24′08.1″E
lub w formacie dziesiętnym
35.0170897N 38.402262E
http://wikimapia.org/#lang=pl&lat=35.017114&lon=38.402281&z=19&m=bh


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 2676, 2677, 2678, 2679, 2680, 2681, 2682 ... 3001  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group