forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 23 wrz 2019, 20:51

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444 ... 512  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

korbaczeska pisze:
Nudy.

Czy ja wiem....nie takie znowusz nudy, co i raz co nowego się przewinie.
Podobnież władza, "przymuszona okolicznościami" kombinuje coś około ustawy reprywatyzacyjnej.
Co ciekawe kombinacje sięgają podobno beneficjentów reformy rolnej PKWN a przede wszystkim ichnich spadkobierców.
Ploty zapewne :roll:
Scena polityczna jest zabetonowana, można wszystko, kto wie.....

PS
PKWN wydał Manifest, w którym wskazano konstytucję
marcową jako podstawę nowego systemu prawnego. Następny był dekret o przeprowadzeniu reformy rolnej z datą 6 września 1944 r., opublikowany 13 września 1944 r. W tym czasie obowiązywała konstytucja kwietniowa, a legalną władzę sprawował rząd emigracyjny w Londynie.

Dekret PKWN z 6 września 1944 r. tekst jedn. Dz. U. z 1945 r. nr 3, poz. 13 z późn. zm.;
jest sprzeczny z konstytucją, tym samym nie mógł i nie może stanowić podstawy pozbawienia obywateli ich mienia.
TK w uchwale W. 15/95 z 16 kwietnia 1996 r. wskazał że PKWN był organem pozakonstytucyjnym.
To tak w skrócie.
Resztę można sobie dośpiewać. Ot np. na jakiej podstawie grunty rolne nadane w latach czterdziestych są własnością?
(Można tu nie mieć obaw...... czy na pewno.)

Awatar użytkownika

W żadnym razie nudno nie jest.
Israel Katz minister, twierdzi. że U.S. w ciągu kilku miesięcy uznają Wzgórza Golan za terytorium Izraelskie.
Reuters

Nic na razie nie słychać o tym czy granica na Odrze i Nysie jest jest jeszcze granicą Polski.
A o tym czy miejscowe chłopstwo posiada nadal ziemię z reformy rolnej, to się jeszcze pokaże, później.

Awatar użytkownika

http://natemat.pl/239065,maciej-stuhr-z ... w-premiera

Cytuj:

Maciej Stuhr

Przeczytałem właśnie, że pan premier Morawiecki przestrzega Polaków przed propagandą nieżyczliwych rządowi mediów.

Szanowny Panie Premierze,

rzeczywiście czytam i oglądam media, które nie są zbyt życzliwe Pańskiemu rządowi. Niestety przeważnie nie mogę poznać Pańskiego i Pańskich podwładnych zdania na ten, czy inny temat, o którym czytam, gdyż politycy Pańskiego obozu nie rozmawiają, nie udzielają wywiadów i nie komentują artykułów w mediach, które czytam lub oglądam. Nie odpowiadają na pytania dziennikarzy, których czytuję. Mam wrażenie, że interesują Was wyłącznie odbiorcy Waszych mediów i Waszej propagandy, której z kolei ja niestety nie jestem w stanie zdzierżyć. I koło się zamyka. A ja naprawdę jestem bardzo ciekawy, jak Pan by skomentował np fakty zestawione w książce "Macierewicz i jego tajemnice", chciałbym wiedzieć, skoro uznajecie Państwo wyroki instytucji europejskich w sprawie wycinki w Puszczy Białowieskiej, kto poniesie odpowiedzialność za te uchybienia, które miały miejsce, o których od początku pisały media, które czytam. Kto przeprosi ludzi, którzy wtedy mieli racje. Takich spraw mogę wyliczyć od ręki z dziesięć. Ale niestety, jedyne na co mogę liczyć o opinia "anonimowej osoby związanej z PiS". Mam, być może mylne wrażenie, że Pan i Pańska formacja czujecie do mnie pogardę. Nie warto się schylać, żeby mi coś wytłumaczyć. To ja powinienem się nawrócić i zacząć oglądać TVP Info. Przykro mi, Panie Premierze, w ten sposób, obawiam się, że nie spotkamy się nigdy.

Ej Stuhru, Stuhru, człowiek pomyślałby że ty taki mądry a ty gupi żeś. Przecież to o to chodzi. Taki krzywousty wie o tym, że ty znasz odpowiedzi na te pytania. Po co więc ma leźć tam gdzie szkoda
mu czasu? Woli więc robić wodę z mózgu elektoratowi swemu, który wszystko łyknie.

Awatar użytkownika

Pisowskie skurwysyny..

Z ostatniej chwili: protestujących odgrodzili od łazienek nie mogą się umyć. Zarządzenie Marszałka łazienek pilnują strażnicy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No to już całkiem osłabną od smrodu Pawłowiczki.

Awatar użytkownika

Wielki Wezyr pisze:
Pisowskie skurwysyny..

Z ostatniej chwili: protestujących odgrodzili od łazienek nie mogą się umyć. Zarządzenie Marszałka łazienek pilnują strażnicy

Panie Wezyr, skurwienie pisowskie osiągnęło taki poziom, że nie zdziwiłbym się, gdyby pod pozorem dezynsekcji, wrzucono
miedzy protestujących niepełnosprawnych puszki z Cyklonem B. Wszak oślica tłusta Krycha skarżyła się na smród, a i byłoby
to symboliczne nawiązanie do tradycji pisowskich zwolenników. Nie wiem jak Pan, ale ja propisowcowi ręki nie podaję.

Załącznik:
KICK.gif
KICK.gif [ 112.97 KiB | Przeglądany 303 razy ]

Tymczasem pojebańcy z Ordo Iuris dalej snują swoje chore projekta:

Cytuj:
Projekt Ordo Iuris zakłada nowelizację dziewięciu ustaw. Do ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania wprowadza przepis, który mówi, że „wolność sumienia to także prawo do sprzeciwu sumienia”. Prawnicy Instytutu tłumaczyli, że chodzi o „racjonalnie uzasadniony osąd moralny lub naukowy, który kwalifikuje wykonanie obowiązku jako etycznie niegodziwe”.

Projekt zmienia też ustawy o zawodzie felczera; lekarza i lekarza dentysty; prawo o diagnostyce laboratoryjnej oraz prawo farmaceutyczne. Przedstawiciele tych zawodów będą mieli prawo „powstrzymania się od wykonania świadczeń zdrowotnych niezgodnych z sumieniem”, co w praktyce oznacza, że lekarze będą mogli odmawiać wykonywania legalnych zabiegów przerywania ciąży, zaś diagności laboratoryjni - wykonywania badań prenatalnych, o ile tylko uznają je za niezgodne z własnym sumieniem. Farmaceuci będą mogli z kolei odmawiać pacjentkom sprzedaży przepisanej im przez lekarzy antykoncepcji, przez co będą mieli większy wpływ na leczenie pacjentek niż ich lekarze.

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... .html#Z_MT

Awatar użytkownika

Ja także.
Są tak obrzydliwi, że brak słów.

Obrazek

Awatar użytkownika

maerose pisze:

Projekt zmienia też ustawy o zawodzie (...) lekarza dentysty (...) co w praktyce oznacza, że lekarze będą
mogli odmawiać wykonywania legalnych zabiegów, o ile tylko uznają je za niezgodne z własnym sumieniem.

Ciekawy jestem, co za sumienie zabrania dentyście Kłaka, posprzątanie syfu w jego paszczy? Obrzydzenie czyżby?

Oj!
Będą mieli roboty co niemiara następcy, by ten cały bałagan posprzątać.
Problemem jednak jest, czy będą chcieli.....sporo podjętych przez PiS decyzji idzie na rączkę każdej władzy.
Dlatego, - kurwa, - trza będzie sie bardzo rozglądać, zanim się kartkę do urny wrzuci.... :oops:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444 ... 512  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.