forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 0:09

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 337, 338, 339, 340, 341, 342, 343 ... 533  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29 paź 2017, 20:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
ZK pełne takich.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2017, 20:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
krystkon pisze:

Ja w odróżnieniu od Ciebie nie głosuję, nie kandyduje, nie legitymuje tego szajsu w który nie wierzę.

Mnie ich prawa nie obowiązują, Ciebie tak.




I właśnie dlatego przez takich jak ty co nie głosują wybory wygrywają szmaciarze, albo katofaszyści. Nieobecni głosu nie mają. To, że mamy teraz taka władzę jaką mamy możemy zawdzięczać przede wszystkim błędom i zaniechaniom poprzedników, ignorantom takim jak Ty i naiwności, jak kto woli głupocie Polaków. Nie grzeszą mądrością ci co głosowali na PiS i ci co do wyborów nie poszli.

A jeżeli chcesz szukać sposobu na zmianę systemu, to powodzenia. Tu nawet światełka w tunelu nie widać.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2017, 21:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Boruch pisze:
krystkon pisze:

Ja w odróżnieniu od Ciebie nie głosuję, nie kandyduje, nie legitymuje tego szajsu w który nie wierzę.

Mnie ich prawa nie obowiązują, Ciebie tak.




I właśnie dlatego przez takich jak ty co nie głosują wybory wygrywają szmaciarze, albo katofaszyści. Nieobecni głosu nie mają. To, że mamy teraz taka władzę jaką mamy możemy zawdzięczać przede wszystkim błędom i zaniechaniom poprzedników, ignorantom takim jak Ty i naiwności, jak kto woli głupocie Polaków. Nie grzeszą mądrością ci co głosowali na PiS i ci co do wyborów nie poszli.

A jeżeli chcesz szukać sposobu na zmianę systemu, to powodzenia. Tu nawet światełka w tunelu nie widać.


Ja nie wierzę że demokracja pośrednia może być dobra a tym bardziej tajne w niej głosowanie.
Czego ode mnie oczekujesz, że zacznę uczestniczyć w czymś co uznaję za zło?
Nie ma mowy!

Załóżmy, że demokracja przechyli władzę w twoja stronę ale będzie tyle samo przeciwnych tej władzy co teraz i co świat stanie się przez to lepszy?

Jeśli nie ma światełka w tunelu na zmianę stosunków społecznych to może przez takich jak ty?
Bo ty najwyraźniej nie chcesz, żeby ludzie nabrali do siebie nawzajem innego stosunku lecz pragniesz władzy.
Ty chcesz wygrać, pokonać sprzeczne poglądy, zmusić innych, żeby twoja wola zapanowała.
Ja chcę przekonać, zbudować zgniły kompromis, doprowadzić do zgody.

Moja polityka wygląda inaczej niż twoja. Nie szukam poparcia, żeby z pomocą innych pokonać przeciwników. Szukam porozumienia z tymi, z którymi nie potrafię się zgodzić.

Nie zamierzam brać udziału w tajnym głosowaniu wylaniajacym prawodawcow. Uznaję taki model społeczny za poważnie chory.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2017, 21:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cytuj:
Lekarze nie zdołali ocalić życia mężczyzny, który dokonał aktu samospalenia na Placu Defilad. Piotr S. zmarł po 10 dniach w szpitalu. O jego śmierci poinformowała redakcja Oko.press, powołując się na rodzinę mężczyzny.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ltury.html

http://polityczek.pl/uncategorised/5873 ... ach-swiece

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2017, 21:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
agronom pisze:
To w końcu kto jest winny, PiS czy poprzedniki?


My wszyscy jesteśmy winni żądzy władzy jaką w sobie nosimy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2017, 21:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Boruch pisze:
Cytuj:
Lekarze nie zdołali ocalić życia mężczyzny, który dokonał aktu samospalenia na Placu Defilad. Piotr S. zmarł po 10 dniach w szpitalu. O jego śmierci poinformowała redakcja Oko.press, powołując się na rodzinę mężczyzny.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ltury.html

http://polityczek.pl/uncategorised/5873 ... ach-swiece


Dodam jeszcze, że naiwnie wierzysz, że twoje racje są uniwersalnie słuszne i kiedy zapanuja swiat będzie cokolwiek lepszy.
Niestety wszyscy mamy taka naiwną wiarę.

Świat będzie lepszy dopiero wtedy gdy zapanuja różne racje i każdy będzie mógł odnaleźć w nich swoje.

Dlatego tak jestem przywiązany do własności, własności jako wymiaru panowania własnych przekonań oraz do względnego rozproszenia kapitału aby każdy posiadał własną przestrzeń, przestrzeń swojej osobistej wolności.

Tajna demokracja pośrednia staje w sprzeczności z własnością a potężną koncentracja kapitału staje w sprzeczności z wolnością.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2017, 21:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
@krystkon

Cytuj:
Nie kwestionuję ich prawa. Tylko dlaczego oni kwestionują to, że ja chce żyć po swojemu dlaczego mnie obrażają, itp? Jakim prawem zabraniają mi kupować w markecie w niedzielę? System jaki jest każdy widzi, ale gdyby tak politycy byli normalni?


Jeżeli pisze tak to dlaczego sądzisz, że chcę coś narzucać innym? Właśnie chcę skończyć z arogancją wobec inaczej myślących. Bo prawdziwą demokrację znać po tym jak traktuje się politycznych przeciwników. Oczywiście ideału nigdy nie będzie ale przynajmniej trzeba do tego dążyć. Ciekawe jak zamierzasz zmienić obecny model nie biorąc udziału w obecnym. Tego jakoś nie podajesz. Może przez rewolucję, czyli mordobicie. Żadna rewolucja nie przyniosła pełnego sukcesu. Chyba najwięcej przyniosła rewolucja francuska. Ale dziś mówi się, że mamy tego licznych przeciwników. Między innymi w dzisiejszej Polsce.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2017, 22:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Boruch współczesna tajna demokracja pośrednia to juz w podstawach narzucenie woli jednych innym. Ma być tak jak chce większość i w dupie z tym czego ty chcesz i co uważasz a żeby większość nie pomyliła się, to czego chce ustalają wybrańcy narodu.

Ty wierzysz, że większość narodu wyrazem woli wybrańców narodu może Ci nakazywac, zakazywac, rozkazywac wbrew twojej woli, grozić Ci i Cię karać ja w to nie wierzę.

Nie planuję rewolucji.

Właściwie to planuje w przyszłości utworzyć eksperymentalna spółdzielnie pracy o rozproszonej strukturze zarządu wg mojego modelu na terenie słabo rozwiniętym gospodarczo licząc, że sukces przedsięwzięcia pociągnie za sobą kolejne organizacje wg mojego modelu i postulowany przeze mnie system zacznie się rozprzestrzeniac.

Nic na siłę i nic na chana a jedynie na bazie korzyści i przekonań.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2017, 22:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
A weź Boruch jeszcze pod uwagę, że oczami innych ludzi twoje zakupy w niedzielę, mogą kosztować usługujących ci ludzi zatrudnianych na śmieciówkach w przeróżnych agencjach pracy tymczasowej więzi rodzinne i wcale nie musi tu chodzić o Jezus Maria. I teraz weź doprowadź do rozpadu 5% rodzin przez brak osobistego kontaktu członków rodziny i wspólnie spędzanego czasu, bo Boruch nie może sobie zakupów w sobotę zaplanować tylko idzie kupować kiedy chce a tam personel ma go już witać u drzwi zamiast czas spędzać z własnymi dziećmi.

To jest tylko przykład sprzecznego z twoim punktu widzenia.
Ktoś, np. ja, mogę ci powiedzieć - dobrze wiesz, że ludzie na śmieciówkach pracujący przez pół miesiąca na komorne nie mają żadnego wyboru i ty, który nie chcesz, nie potrafisz zorganizować sobie zakupów w piątek i sobotę, żeby ci wystarczyło na niedzielę, masz tych ludzi zwyczajnie w dupie.

Podkreślam to jest tylko prezentacja tego, co może sobie myśleć ktoś inny niż ty.

Sam osobiście jestem gorącym przeciwnikiem prawa pracy, w moim umyśle żadne prawo pracy nie istnieje a zakaz handlu w niedzielę to dla mnie absurd, z którym nie mogę się zgodzić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2017, 22:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Co jest do chuja? Wszędzie krystkon?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 337, 338, 339, 340, 341, 342, 343 ... 533  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group