forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 314, 315, 316, 317, 318, 319, 320 ... 533  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 paź 2017, 19:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
No tak, bo Śląsk, Ślązacy, kopalnie i węgiel....to jasne.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 paź 2017, 7:03 
Cytuj:
O co tu kurwa chodzi? Kto tu w chuja gra?

W ubiegłym roku zima była lekka, więc trzeba nadrobić straty w tym roku. :|


Na górę
  
 
Post: 04 paź 2017, 7:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Niestety ja mam problem i włos mi się jeży. Jestem zależny od tego paliwa, a zasiłek zusowski jak to zasiłek. Kurwa wyżej ch nie podskoczysz. Wprawdzie zaopatrzenie zrobione ale jaka będzie zima? Wzrost cen w kraju, który podobno na węglu leży to jedno, ale jak wytłumaczyć braki węgla? Ostatnio w komunie tak było. Ale wtedy spłacaliśmy kredyty. Dziś wyczytałem informację, że do Polski wchodzi węgiel z Donbasu. Dla uatrakcyjnienia przekazu dodano, że kupiono go od separatystów.

Jestem zależny sam od siebie, mogę przejść na szyszki, poza tym szysko naciął w puszczy opału, kupię i będę miał ciepło. ale ci mieszkający w blokowiskach, których nie bardzo obchodzi skąd ciepełko w kaloryferach też nie powinni lekceważyć tematu, bo czasem mogą poczuć pewnego dnia zimne kaloryfery, albo otrzymać bumagie z administracji o podwyżce opłat za ogrzewanie.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 paź 2017, 7:26 
Boruchu i my opalamy węglem. Do tego drewno na rozpałkę, łącznie to spore obciążenie dla budżetu. Ale są i tacy, którzymają gorzej (wiem, marna pociecha). Znajomi przerzucili się na gaz i płaczą.


Na górę
  
 
Post: 04 paź 2017, 8:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Właśnie - w tym roku byłem zmuszony wymienić kocioł, bo stary zaczął przeciekać. Dziadziuś był jak na kocioł bo wytrzymał 20 lat, a to dużo jak na standardy. Myślałem o takim na ekogroszek z podajnikiem ale jak mi firma wyliczyła koszt, do tego dochodzi żywotność około 15 lat to zrezygnowałem i zainstalowałem zwykły. Chciałem sobie ulżyć, żeby nie latać do piwniczki ale niestety będę musiał. Może to i dobrze bo zimą co mamy do roboty.


Gościu z firmy, cwaniak - namawiał mnie strasznie na zainstalowanie kotła na gaz. Panie - mówi - to nie jest tak jak mówią, że to drożej wychodzi. Zastanawiała mnie perfidia takich ludzi. Tłumaczę, że mnie nie stać a ten swoje. Myślałem sobie - jak ci tu zaraz przypierdolę - ale stanęło na tym co ja chcę. Mam teraz piękny czerwony w piwnicy. Pali aż dudni.

Kupowałem węgiel w tym roku, zapłaciłem 750zł za tonę orzecha. Dwa tygodnie temu kiedy przeczytałem pierwsze hiobowe wieści o problemach dokupiłem jeszcze w tej samej cenie. Mój dostawca z miną zatroskaną potwierdził mi, że trudny czas idzie, nie dość, że drożeje to nie ma. A węgiel w kopalniach podobno na hałdach leży. Prosty chłop stwierdził - polityka panie "dobrej zmiany".

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 paź 2017, 8:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Ни хуя себе!
U Was ceny.
U nas węgiel kamienny groszek kosztuje 24$ tona.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 paź 2017, 8:55 
Nie palę groszkiem, przez ruszta przelata, ale tona chodzi gdzieś po 800 zł.

Cytuj:
U Was ceny.


Obrazek

https://twitter.com/k_berenda/status/91 ... 20720.html


Na górę
  
 
Post: 04 paź 2017, 9:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Prywatyzacja państwa przez pisdzielców.
Ja pierdolę, jak można popierać tę bandę złodziei...

„Różne osoby w państwie mają prawo do korzystania z transportu lotniczego. Chcemy skończyć z fikcją. Choćby ze względów bezpieczeństwa czy oszczędności czasu. Możliwość szybkiego przelotu do Krakowa, Gdańska czy Szczecina zwiększa bezpieczeństwo VIP-a i daje mu więcej czasu na pracę w Warszawie. Bo transport lotniczy jest bezpieczniejszy niż jazda kolumny”– stwierdził w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” wiceminister MON Bartosz Kownacki.

„Wprowadzamy system elastyczny. Dostosowany do rzeczywistości. Nieprawdą jest, że status HEAD znika. Pojawia się za to status STATE dla lotów państwowych. Wyjaśnię przy okazji, że w praktyce one między sobą różnią się jedynie przywilejem – i to zwyczajowym – pierwszeństwa przy starcie maszyny i jej lądowaniu. Cała reszta pozostaje bez zmian. Chciałbym, aby w momencie wejścia do służby Gulfstreamów i pierwszego boeinga 737 powstała nowa instrukcja dotycząca lotów najważniejszych osób w państwie”– wyjaśnił swoją tezę Kownacki.

Na pytanie osoby prowadzącej wywiad, cytuję:

„Jak rozumiemy, pan oficjalnie mówi, że powinniśmy zaakceptować doloty najważniejszych polityków na weekend do domu maszynami wojskowymi czy też wynajmowanymi od LOT-u? Chodzi o legalizację tego, co do tej pory było piętnowane przez prasę?”

Wiceminister MON odpowiedział:

„To moje prywatne zdanie. Dziś prezydent czy premier mają do dyspozycji trzy samoloty o statusie HEAD. Godzina lotu Gulfstreama jest dużo tańsza od kosztów innych platform, a jednocześnie samoloty są i tak w ciągłej gotowości, za które ponosimy określone koszty”.

Na kolejne pytanie dziennikarzy:

„Chcielibyśmy jeszcze raz to od pana usłyszeć: legalizujemy podniebne taksówki dla najważniejszych osób w państwie?”

Kownacki odpowiedział:

„Z mojego dwuletniego doświadczenia na stanowisku wiceministra, na normalnych zasadach, nieparaliżujących ruchu powietrznego, tak. Skończmy z fikcją i udawaniem. I nie nazywałbym tego podniebną taksówką. Prezydent czy premier są osobami ochranianymi 24 godziny na dobę także wtedy, kiedy nie mają służbowych spotkań czy zwyczajnie w świecie odpoczywają. Uważam, że gdy prezydent leci i wraca z Krakowa, czy gdy Tusk leciał i wracał z Gdańska – to była normalna sytuacja. Politycy mają specyficzną pracę w nielimitowanym wymiarze czasu i nie kończą o 16 czy 17. Nie mówimy zatem o przywileju czy gadżecie, tylko o narzędziu, które pozwala sprawnie wykonywać pracę. Życie najważniejszych osób w państwie to nie tylko to, co widzimy w mediach, ale przede wszystkim ciężka codzienna praca od rana do późnej nocy, dziesiątki spotkań tygodniowo, zawsze w deficycie czasu przy dużej presji i z olbrzymią odpowiedzialnością. Niech polityk pełniący najważniejsze funkcje w państwie ma też czas spotkać się z rodziną, poczytać książkę lub cytując niektórych poharatać w gałę. Wszystko to, by następnego dnia przyjść do pracy i wydajnie służyć państwu. Życie prezydenta, premiera, ministra czy marszałka Sejmu i Senatu to nie jest sielanka, tylko ciężka harówa. Lepiej poświęcić czas na pracę niż go tracić na przejazdy..”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 paź 2017, 9:41 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:55
Posty: 1852
Bardzo interesujące jest spostrzeżenie, że Tusk latał do Gdańska. Oto cały Pis, przed wyborami z mordą pełną frazesów , dziś by usprawiedliwić rozrzutność odpowiada bez zażenowania , Tusk też latał - no kurwa jak to dobrze że mają Tuska, a tusk dziwnie milczy :D może harata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 paź 2017, 9:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Szyszka dlatego te brzozy wyrzyna?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 314, 315, 316, 317, 318, 319, 320 ... 533  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group