forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 24 wrz 2018, 12:30

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4623 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 397, 398, 399, 400, 401, 402, 403 ... 463  Następna
Autor Wiadomość

Boruch pisze:
Ja wiem co robił Frasyniuk, nie ma potrzeby przypominać. Gdyby miał prawdziwy pęd do władzy byłby w pierwszym szeregu. Jednak go nie ma.

a ja uwazam ze chcial tylko byl zbyt glupi zeby to osiagnac, nie on jeden, nie wszyscy podejmuja trafne dla wlasnej politycznej kariery decyzje, nie wszystkim udaje sie trwac przy korycie, zreszta gdyby wszystkim sie udawalo to pewnie mielibysmy dzisiaj sejm na minimum 2000 poslow i kolejne kilkaset ryjow w senacie

Boruch pisze:
Cóż, moi drodzy nie zauważacie jednego. Tego, że PiS to władza, która jako pierwsza po 89 r prowadzi nas ku władzy autorytarnej. Frasyniuk pokazuje Polakom jak należy z taką władzą postępować. Wszystko wskazuje na to, że PiS odda władzę tylko wtedy, kiedy dostawi im się pięść do ryja. Inaczej zrobi wszystko aby ją utrzymać. Polacy muszą to zrozumieć. Skończył się w Polsce okres jako takiej demokracji. Potrzebny jest opór Polaków na ulicy.

po pierwsze mysle ze wiekszosc Polakow podnieca wizja wladzy autorytarnej, demokracja mowi ze wiekszosc ma racje i trzeba sie z tym pogodzic, po drugie wladza autorytarna to okreslenie ktore u niektorych budzi groze ale czy slusznie? moze nasuwaja sie im skojarzenia z Hitlerem jednak w mojej ocenie wszystko wskazuje na to ze nawet jesli zmiany rzeczywiscie ida w kierunku monowladzy to bedzie monowladza w wersji light, czos czego nawet sie nie da nazwac wladza autorytarna a co najwyzej wladza wykonawcza o szerokich uprawnieniach, czy szary obywatel rzeczywiscie ma sie czego obawiac?, mocno w to watpie, po trzecie dlaczego mielibysmy nie sprobowac eksperymentu w postaci wladzy autorytarnej, bywaly przypadki ze to zdawalo egzamin, nie twierdze ze autorytaryzm zrobi z Polski raj na ziemi ale niewykluczone ze w niektorych elementach nastapi poprawa a inne nie pogorsza sie w sposob znaczacy i sumarycznie wyjdziemy na plus jako panstwo

ignorancja demokratycznych mechanizmow nie jest dobrym przykladem, dla mnie Frasyniuk nie walczy z zadnym ciemiezycielem tylko zastosowal sobie publiczny happening dla ubicia doraznych korzysci politycznych

co do oddawania wladzy to radze sie zatrzymac bo wlasnie nawolujesz do silowego przewrotu, jakiegos puczu, chcesz odebrac wladze Pis? zrob to w wyborach, nic nie stoi na przeszkodzie; jestes bardzo niecierpliwy, tamci siedzieli w opozycji 8 lat zanim dostali sie do wladzy a ty juz chcesz im ja wyrywac sila po 2 latach urzedowania, jeszcze nie wydarzylo sie nic co prowokowaloby podejrzenie ze najblizsze wybory parlamentarne sie nie odbeda a Pis zatrzyma wladze, gdyby ktos wynalazl radykalizmometr to zapewne okazaloby sie ze twoje sposoby mniej szanuja demokracje niz jakiekolwiek posuniecia kaczystow; zapewne perspektywa ich zwyciestwa za rok jeszcze bardziej zaostrza nastroje i prowokuje do pozademokratycznych naciskow prawda?

Awatar użytkownika

CK 0 pisze:
Boruch pisze:
Ja wiem co robił Frasyniuk, nie ma potrzeby przypominać. Gdyby miał prawdziwy pęd do władzy byłby w pierwszym szeregu. Jednak go nie ma.

a ja uwazam ze chcial tylko byl zbyt glupi zeby to osiagnac, nie on jeden, nie wszyscy podejmuja trafne dla wlasnej politycznej kariery decyzje, nie wszystkim udaje sie trwac przy korycie, zreszta gdyby wszystkim sie udawalo to pewnie mielibysmy dzisiaj sejm na minimum 2000 poslow i kolejne kilkaset ryjow w senacie

Boruch pisze:
Cóż, moi drodzy nie zauważacie jednego. Tego, że PiS to władza, która jako pierwsza po 89 r prowadzi nas ku władzy autorytarnej. Frasyniuk pokazuje Polakom jak należy z taką władzą postępować. Wszystko wskazuje na to, że PiS odda władzę tylko wtedy, kiedy dostawi im się pięść do ryja. Inaczej zrobi wszystko aby ją utrzymać. Polacy muszą to zrozumieć. Skończył się w Polsce okres jako takiej demokracji. Potrzebny jest opór Polaków na ulicy.

po pierwsze mysle ze wiekszosc Polakow podnieca wizja wladzy autorytarnej, demokracja mowi ze wiekszosc ma racje i trzeba sie z tym pogodzic, po drugie wladza autorytarna to okreslenie ktore u niektorych budzi groze ale czy slusznie? moze nasuwaja sie im skojarzenia z Hitlerem jednak w mojej ocenie wszystko wskazuje na to ze nawet jesli zmiany rzeczywiscie ida w kierunku monowladzy to bedzie monowladza w wersji light, czos czego nawet sie nie da nazwac wladza autorytarna a co najwyzej wladza wykonawcza o szerokich uprawnieniach, czy szary obywatel rzeczywiscie ma sie czego obawiac?, mocno w to watpie, po trzecie dlaczego mielibysmy nie sprobowac eksperymentu w postaci wladzy autorytarnej, bywaly przypadki ze to zdawalo egzamin, nie twierdze ze autorytaryzm zrobi z Polski raj na ziemi ale niewykluczone ze w niektorych elementach nastapi poprawa a inne nie pogorsza sie w sposob znaczacy i sumarycznie wyjdziemy na plus jako panstwo

ignorancja demokratycznych mechanizmow nie jest dobrym przykladem, dla mnie Frasyniuk nie walczy z zadnym ciemiezycielem tylko zastosowal sobie publiczny happening dla ubicia doraznych korzysci politycznych

co do oddawania wladzy to radze sie zatrzymac bo wlasnie nawolujesz do silowego przewrotu, jakiegos puczu, chcesz odebrac wladze Pis? zrob to w wyborach, nic nie stoi na przeszkodzie; jestes bardzo niecierpliwy, tamci siedzieli w opozycji 8 lat zanim dostali sie do wladzy a ty juz chcesz im ja wyrywac sila po 2 latach urzedowania, jeszcze nie wydarzylo sie nic co prowokowaloby podejrzenie ze najblizsze wybory parlamentarne sie nie odbeda a Pis zatrzyma wladze, gdyby ktos wynalazl radykalizmometr to zapewne okazaloby sie ze twoje sposoby mniej szanuja demokracje niz jakiekolwiek posuniecia kaczystow; zapewne perspektywa ich zwyciestwa za rok jeszcze bardziej zaostrza nastroje i prowokuje do pozademokratycznych naciskow prawda?

Cóż za szacunek dla wybrańców narodu - ryje przy korycie ; ). Wielka jest twoja wiara w demokrację pośrednią.
Skoro na szczycie piramidy moralnej są ryje pragnące jedynie wyzrec co inni wytworza, to kto jest na spodzie tej piramidy? Aż strach pomyśleć!

Autorytarne rządy sprawdziły się?
To jest naprawdę dobre ; )
To ja dodaję, że niewolnictwo też się sprawdziło i to przez tysiąclecia. Myślę także, że gdybyśmy wrócili do kultury ludzi pierwotnych to też by działało.

Bracia i siostry mam dla Was wiadomość - pomyliliscie się.
To nie Kaczysci są źli tylko złe są panujące zasady społeczne, to tajna demokracja pośrednia i kapitalizm z tajnym i nieopodatkowanym kapitałem są do dupy a nie ludzie. Kierunek rozwoju człowieka definiują normy społeczne a te przyjeliscie małpie, toteż rozwijamy się jak małpy a mieliśmy szansę być ludźmi.

Awatar użytkownika

Boruch pisze:
Ja wiem co robił Frasyniuk, nie ma potrzeby przypominać. Gdyby miał prawdziwy pęd do władzy byłby w pierwszym szeregu. Jednak go nie ma. Cóż, moi drodzy nie zauważacie jednego. Tego, że PiS to władza, która jako pierwsza po 89 r prowadzi nas ku władzy autorytarnej. Frasyniuk pokazuje Polakom jak należy z taką władzą postępować. Wszystko wskazuje na to, że PiS odda władzę tylko wtedy, kiedy dostawi im się pięść do ryja. Inaczej zrobi wszystko aby ją utrzymać. Polacy muszą to zrozumieć. Skończył się w Polsce okres jako takiej demokracji. Potrzebny jest opór Polaków na ulicy.

O tak tak! Następny zakochany w tajnej demokracji posredniej ; ). Ale tylko wtedy kiedy Lud chce czego Boruch chce. Kiedy Lud chce sprzecznie z Boruchem wówczas mała grupą chycmi pistolety w dłoń i wysadzmy Sejm w powietrze! (Instrukcja dla PISowskich służb niespecjalnych - to jest sarkazm, można znaleźć w słowniku).

Ale kiedy Ci Boruchu tłumaczę jak dziecku, że człowiek nie może zdobyć zbyt dużej władzy nad drugim człowiekiem, bo ludzie mają sprzeczna wolę i każda taka sytuacja będzie generowana poczucie niewolnictwa i doprowadzi do ludzkiej wojny to mnie ignorujesz.

Ignorujesz mnie, bo jedyne o czym marzysz to narzucić własną wolę tym, którzy w tej chwili tobie ja narzucają. Dla Ciebie poprawa świata wygląda tak, żeby przejść z roli niewolnika do roli Pana a żeby twoi Panowie przeszli do roli niewolników.

Opamietaj się proszę, zanim wniosek, że stare pokolenie nie jest zdolne do poprawy życia ludzi ale nadaje się już tylko do piachu okaże się sluszny.

Plujesz jadem na PIS i jedyną zmianę jaką oferujesz w życiu społecznym to "Teraz MY". Nie można Wam jadowite zmije na to pozwolić.

Awatar użytkownika

Wielki Wezyr pisze:
Powtarzam to, mniej więcej, od roku.
Tylko taczki mogą rozwiązać problem z pisdzielstwem.

Tzn. agresja?
Te same wnioski człekokształtni buduja już od tysięcy lat tylko Jezus i paru tam jeszcze skumalo, że to kultura małp.

Ja mam inne pomysły.
Ujawnijmy i opodatkujmy własność prywatna a świadectwa własności zabezpieczamy kryptograficznej w rozproszonej księdze kapitału.
Okreslmy podatek od własności prywatnej w jawnej demokracji bezpośredniej.

Zamiast szpadli w dłoń.

Kupujesz to czy za bardzo kojarzy Ci się z konieczną uczciwościa i rzetelną pracą a szpadel podnieca, bo pogodzisz, postraszysz i już będziesz mógł przestraszonym wyjesc z miski?

......... jeszcze nie wydarzylo sie nic co prowokowaloby podejrzenie ze najblizsze wybory parlamentarne sie nie odbeda a Pis zatrzyma wladze, ...........pisze CK O:
Tak uważasz...?!
A podporządkowanie sobie Komisji Wyborczej ?!
A łamanie konstytucji......to tak na szybko......to uważasz w jakim celu jest robione.....?!
A stosowanie jednego prawa wobec jednych a innego wobec "swoich" to czego jest oznaką ...?!
Owszem, ma demokracja swoje mankamenty ale lepszego ustroju jeszcze nie wymyślono.

Awatar użytkownika

stary praktyk pisze:
......... jeszcze nie wydarzylo sie nic co prowokowaloby podejrzenie ze najblizsze wybory parlamentarne sie nie odbeda a Pis zatrzyma wladze, ...........pisze CK O:
Tak uważasz...?!
A podporządkowanie sobie Komisji Wyborczej ?!
A łamanie konstytucji......to tak na szybko......to uważasz w jakim celu jest robione.....?!
A stosowanie jednego prawa wobec jednych a innego wobec "swoich" to czego jest oznaką ...?!
Owszem, ma demokracja swoje mankamenty ale lepszego ustroju jeszcze nie wymyślono.

Skoro nie wymyślono lepszego systemu niż tajna demokracja pośrednia to się jej poddaj i uznaj, że przekonania Kaczyńskiego są dla Ciebie wyznacznikiem zasad społecznych.

Albo nie kłam, że to jest dobre gdy sam w to nie wierzysz.

Mam takie pytanie jak do twojej najlepszej tajnej demokracji posredniej ma się kapitał?
Nie istnieje czy nie ma żadnego wpływu na stosunki społeczne skoro słowem o nim nie wspominasz, definiując najlepszy na świecie system?

Awatar użytkownika

Obrazek

Awatar użytkownika

Może sędzia Kryże? :)

Awatar użytkownika

Cytuj:
Szef klubu PiS Ryszard Terlecki bije się w piersi ws. przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o IPN. Ale zaraz przekonuje, że to tak naprawdę nie PiS odpowiada za konflikt z Izraelem. – Wpędził nas w to ruch Kukiz'15, który stale parł do zaostrzenia przepisów dotyczących Ukrainy, nie godząc się na żadne złagodzenie sformułowań. To na tyle zamazało nam horyzont, że wpadliśmy w kłopoty – stwierdza w wywiadzie dla tygodnika "Sieci".

hy, hy, hy, hy. A sie kurdwa narobiło. To nie jo winny to un - Sam. :lol:

Terlecki wrócił do dawnych nałogów. Ale tym razem to nie jest butapren. To cóś ślachetniejszego. :D

Awatar użytkownika

Z netu.....

farsizm pół godziny temu

"Rzeczywiście nikt nie pomyślał o tym, że dzień głosowania zbiega się
z rocznicą wyzwolenia Auschwitz"
Jarek czytał atlas kotów.
Ja sobie wąchałem coś tam, coś tam...
Morawiecki zwiedzał mleczarnię.
Duda akurat szusował bo napadało.
No..., Suski był na miejscu ale też jakoś nie skojarzył.
Nasze Beaty, jak to baby, wiadomo...
Kuchciński jeszcze nie doszedł do siebie po tekście od Szczerby.
Biskupy łypały coś oczyma ale cisza była na plebani.
No, Kukiz po prostu tak nas zmolestował.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4623 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 397, 398, 399, 400, 401, 402, 403 ... 463  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.