forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 15:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 paź 2014, 19:14 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
barycki pisze:
Wybór reprezentacji politycznej naszego społeczeństwa jest palącą kwestią wymagającą przemyślanych zmian nienaruszających demokracji, a wzmacniających demokrację. Udał się nam wspaniały postęp demokratyczny w wymianie kulturowej zastępując aktorów przynoszonych w teczkach z uczelni artystycznych na wybranych w demokratycznych castingach przedstawicieli ludu, to i czas najwyższy na demokratyczną wymianę polityków. Casting jest najlepszym rozwiązaniem demokratycznym, lud będzie mógł na ekranie telewizora zobaczyć, jak się kandydat prezentuje i co potrafi. W ten sposób będziemy mogli wybrać ładne dziewczyny i przystojnych chłopców, a przy okazji umiejących zatańczyć, zaśpiewać, a nawet zrobić fikołka.

Adam Barycki


Ględzisz pan i nudzisz waryjata udając.
Toż nawet buszmeni stoją na stopniu świadomości wyżej od nas, rasy Panów.

Cytuj:
Buszmeni – zwani też San, lud negroidalny, wykazujący też pewne cechy rasy żółtej.

Są uważani za jedną z najstarszych ras. Niewykluczone, że jej przedstawiciele w epoce neolitu zamieszkiwali również tereny Europy.

Obecnie liczą około 82 tys. osób, zamieszkujący tereny Kalahari i regiony sąsiednie Namibii, Angoli, Zimbabwe i Botswany. Jeszcze w XVIII w. zamieszkiwali całą Południową Afrykę, ale wyparci zostali przez Burów i ludy Bantu. Żyją bardzo prymitywnie, np. w Namibii dzięki programom ochrony ich kultury nie dociera do nich współczesna cywilizacja. Posługują się charakterystycznymi językami z rodziny języków khoisan, opartymi na dźwiękach zwanych mlaskami.

Buszmeni spędzają dużo czasu na rozmowach, żartach, muzyce i tańcach.

Kobiety mają wysoki status w plemionach San, są szanowane. Mogą być przywódcami swoich rodzinnych grup. Podejmują ważne rodzinne i grupowe decyzje, mogą wchodzić w posiadanie dziur z wodą i obszarów zbierackich. Kobiety są głównie zaangażowane w zbieranie żywności, ale mogą też brać udział w polowaniu.

Z powodu diety niskotłuszczowej, kobiety z reguły dostają późno pierwszej miesiączki i rodzą pierwsze dziecko dopiero w wieku 18, 19 lat. Przerwa pomiędzy kolejnymi urodzeniami trwa zazwyczaj około czterech lat, z powodu braku mleka w piersiach i wymogowi mobilności, który czyni karmienie i noszenie więcej niż jednego dziecka w tym samym czasie trudnym.

Tradycyjnie, plemię San jest egalitarnym społeczeństwem. Mają dziedzicznych wodzów, ale ich władza jest ograniczona. Buszmeni podejmują decyzje na podstawie konsensusu, w którym to kobiety mają równe prawa głosu. Ekonomia w plemieniu San opiera się na kulturze darów. Zwyczajem jest raczej wzajemne obdarowywanie się niż kupowanie dóbr i usług.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2014, 19:49 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Podejrzewam, że chcesz im kogoś podesłać......?!
Ładnie to tak świnię podkładać?
Co Ci ten lud zawinił?!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2014, 21:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 wrz 2014, 17:57
Posty: 1977
Pani Premier na zdjęciu szykuje soi·ę do deptania kapusty w beczce


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2014, 22:05 
Panie Rozum, to mnie miał na myśli Pan Praktyk, podejrzewał, że załatwi mi Pan od Niemców 10 kilo złota, abym lud ów zniewolił i wyeksploatował z surowców, a przy okazji dla ich pohańbienia posłał w kosmos i zbudował bombę wodorową, że już o dziewięćdziesięciu tysiącach czołgów nie wspomnę.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 13 paź 2014, 22:15 
Się bawią Ministry. Ja padam na Kolana. Coś tam robią w tej Polityce, bawią się i jeszcze czasem Mowę trzymają, o, hoho! Ja padam na kolana.
I czasem nawet Gest czynią, żeby pokazać, że same Swojaki. No! To ja padam na kolana! Ojczyzna tego oczekuje. Padam na kolana. Synczyzna emigruje. Padam na kolana.

Uprasza się Szanowne Userstwo o lekturę "Trans Atlantyku" Pana Gombrowicza Witolda!
Padam na kolana. Tylko inaczej.


Na górę
  
 
Post: 13 paź 2014, 22:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
http://www.google.ru/imgres?imgurl=http ... 65&ndsp=23


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2014, 22:42 
Panie Rozum, musi Pan wiedzieć, że co jak co, ale ja jestem bardzo związany z polską tradycją narodową i podła jest mi germańska penetracja polskiej kultury. Ja trzymam się swego, narodowego obyczaju i wierny jestem technologii naszego pana premiera II naszej kochanej RP do tego stopnia, że godzinami przesiaduję sobie w sławojce, a tam mam jutowy worek i choć już zesztywniał, to całkiem dobrze mi służy.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 14 paź 2014, 7:35 
Dziś destrukcja narodowej kultury polskiej jest tak daleko posunięta, że mało kto posiada rozeznanie w niuansach tradycji. Pan w mig zorientował się o czym piszę, a więc nie tylko ja, ale i Pan kultywuje tradycję naszą narodową. W zimie skruszone twarde osypuje się na polepę i zaraz z pierwszymi promykami wiosennego słońca mamy na powrót przyjemne miękkie, ale kto oprócz nas, Panie Rozum, potrafi dziś docenić te cudowne uroki życia w tradycji.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 18 paź 2014, 11:09 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Buraczy naciągacz, nie zapomnijcie na niego głosować za rok:


Cytuj:
Trudno żałować frajerów, którzy dają się oszukiwać - powiedział portalowi mpolska24.pl
minister rolnictwa o rolnikach, którzy nie zdecydowali się na rekompensatę za wycofanie jabłek z rynku.
Ministerstwo proponowało 27 groszy za kilogram jabłek, a "frajerzy wiozą jabłka na przetwórstwo po 12-14 groszy".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2014, 11:22 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Dla przypomnienia tym, którzy zarzucają innym, że źle wybierają:

Cytuj:
Demokracja to ustrój społeczny, w którym społeczeństwo wybiera swoich przedstawicieli i ci wybrani przedstawiciele podejmują decyzje w interesie obywateli. Takie jest założenie. I tak przeważnie jest w kraju demokratycznym. Ale nie dzikim. W dzikim to liderzy partyjni przygotowują listy, na których umieszczają specjalnie wyselekcjonowanych, biernych, miernych ale wiernych towarzyszy, a zadaniem wyborców jest wskazanie którego z nich wolą. Co prawda Konstytucja w artykule nr 100 stanowi, że kandydatów w wyborach mogą zgłaszać obywatele, ale ustawodawca zadbał o przekształcenie tego uprawnienia w fikcję. Polskiego prawo wyborcze stanowi bowiem, że wszelkie pieniądze na finansowanie kampanii muszą przechodzić przez partyjny (sic!) komitet wyborczy. Kandydaci nie mają prawa nawet sami sobie namalować plakatu. Wpierw muszą wpłacić pieniądze na konto komitetu, a dopiero ten może zapłacić za plakat.



bloger oby.watel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group