forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 12:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 lis 2014, 3:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wyłazi prawda o gŁupkowej potendze polsky .
Cytuj:


Rozreklamowany boom wydobycia gazu łupkowego w Polsce w rzeczywistości przekształca się w drogi i nieperspektywiczny projekt, - pisze Financial Times. Uświadamiając to sobie, zagraniczne firmy naftowe rezygnują z udziału w wydobyciu, powołując się na przeszkody natury biurokratycznej i nieprzyjazny klimat inwestycyjny.

Zagospodarowanie złóż w Polsce może zająć co najmniej sześć lat, zanim staną się one opłacalne.

Polska liczyła na to, że dzięki przyśpieszeniu wydobycia własnych zasobów gazu łupkowego uda się jej stworzyć alternatywę dla rosyjskich dostaw, rozwiązując w ten sposób i polityczne, i gospodarcze problemy. Duże firmy naftowe, takie jak ExxonMobil, Total i ConocoPhillips, skupywały złoża.

Dziś z 11 zagranicznych przedsiębiorstw, które chciały inwestować w polski rynek gazu łupkowego w ciągu ostatnich czterech lat, zrezygnowało siedem, wkładając w projekt ponad 623 miliony euro. Teraz polskie firmy (PKN Orlen, Lotos i PGNiG) liczą na pomoc ze strony rządu. Pozostali zagraniczni gracze czekają na wyjaśnienie sytuacji.

Ucieczce inwestorów sprzyja również spadek cen na źródła energii na rynku światowym.

W 2011 roku szacowano, że zapasów gazu łupkowego wystarczy w Polsce na to, aby nasycić wewnętrzny rynek na kolejne 300 lat. Polski rząd spekulował, że kraj będzie mógł konkurować z Norwegią. Obecnie mowa jest o zapasach nie na 300 lat, ale na 55. Ani jeden odwiert na razie nie potwierdził rentowności wydobycia, - pisze Financial Times.
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_16/L ... lske-2125/


Obrazek

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lis 2014, 18:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
No i kicha. Tym głupkowym gazem to tutaj tylko ś.p. forumowej Thoruńczyk się zachwycał, że już już. Odwierty śię mnożą. Putin pochlasta się z rozpaczy, a Thoruńczyk będzie niczym szeik katarski - bredził ten mistrz papy i desek, że inwestować zamierza w ten "złoty" interes, nawet podobno whisky popijał z "inwestorami".
Dawno już pisałem, że z tym LNG to zrobiliśmy typowy "polnische wirtschaft". Gazoportu jak nie widać tak nie widać, a płacić Katarczykom tak czy owak trzeba będzie bo tak skonstruowana jest umowa. Żadne renegocjacje nie pomogą bo umowa takowym nie podlega, a rozciąganie tej egzekucji w czasie zwiększy tylko karne odsetki.
Odsprzedanie Saipemu Rosnieftowi jest całkiem możliwe bo Włosi stoją sztorcem wobec sankcji. Zresztą to zwykła umowa biznesowa, a nie transfer technologii, który jest obłożony sankcjami. Jeszcze lepiej będzie (też wysoce prawdopodobne) jeśli Katarczycy odsprzedają kontrakt Gazpromowi. Tam jest jeszcze jeden myk. Mianowicie 85% (może więcej) floty gazowców jest w rękach katarskich i są obłożone kontraktami na najbliższe pięć lat. O zakontraktowaniu pozostałych (głównie norweskich i japońskich) nie ma nawet co marzyć. Trzeba by wybudować własne (budują głównie stocznie koreańskie i japońskie, w Europie hiszpańskie i pojedyncze norweskie i holenderskie). Pula kontraktów wyczerpana na najbliższe dziesięć lat. Ponadto to bardzo specjalistycze, a więc piekielnie drogie statki. Nie wszystkie (z uwagi na tonaż, zanurzenie i kwestie bezpieczeństwa) mogą wchodzić na Bałtyk przez cieśniny Duńskie.
Tak więc gdzie nie spojrzeć tam dupa.

PS. Ktoś tam po euforii z gazoportem i dywersyfikacją lekko przetrzeźwiał i zaczęli się zastanawiać nad transportem. Wymyślili (ale jaja), aby poprowadzić rurę z Rotterdamu lub Hamburga, potem po dnie Bałtyku. Przez obce terytorium i na dodatek rura której przecież miało nie być!!! Ba, nawet pomysła mieli aby to cysternami kolejowymi i samochodowymi wozić do Świnoujścia.Tacy geniusze to tylko w Polsce. Ktoś bardziej kumaty wytłumaczył i sprawę po cichutku zamietli bo przecież kompromitacja. Zostało więc po staremu.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lis 2014, 18:33 
Ano Kiziorku, wychodzi na to że kupimy znowu ruski gaz od niemieckiego pośrednika z Bahamów jako katarski...
Za półtorej stawki Gazpromu...
Takie byznesy to jeno nasze gieniusie potrafią robić.... Żeby jeszcze ze swoich płacili - to by git było...


Na górę
  
 
Post: 18 lis 2014, 18:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
starykizior pisze:
No i kicha. Tym głupkowym gazem to tutaj tylko ś.p. forumowej Thoruńczyk się zachwycał, że już już. Odwierty śię mnożą. Putin pochlasta się z rozpaczy, a Thoruńczyk będzie niczym szeik katarski - bredził ten mistrz papy i desek, że inwestować zamierza w ten "złoty" interes, nawet podobno whisky popijał z "inwestorami".
Dawno już pisałem, że z tym LNG to zrobiliśmy typowy "polnische wirtschaft". Gazoportu jak nie widać tak nie widać, a płacić Katarczykom tak czy owak trzeba będzie bo tak skonstruowana jest umowa. Żadne renegocjacje nie pomogą bo umowa takowym nie podlega, a rozciąganie tej egzekucji w czasie zwiększy tylko karne odsetki.
Odsprzedanie Saipemu Rosnieftowi jest całkiem możliwe bo Włosi stoją sztorcem wobec sankcji. Zresztą to zwykła umowa biznesowa, a nie transfer technologii, który jest obłożony sankcjami. Jeszcze lepiej będzie (też wysoce prawdopodobne) jeśli Katarczycy odsprzedają kontrakt Gazpromowi. Tam jest jeszcze jeden myk. Mianowicie 85% (może więcej) floty gazowców jest w rękach katarskich i są obłożone kontraktami na najbliższe pięć lat. O zakontraktowaniu pozostałych (głównie norweskich i japońskich) nie ma nawet co marzyć. Trzeba by wybudować własne (budują głównie stocznie koreańskie i japońskie, w Europie hiszpańskie i pojedyncze norweskie i holenderskie). Pula kontraktów wyczerpana na najbliższe dziesięć lat. Ponadto to bardzo specjalistycze, a więc piekielnie drogie statki. Nie wszystkie (z uwagi na tonaż, zanurzenie i kwestie bezpieczeństwa) mogą wchodzić na Bałtyk przez cieśniny Duńskie.
Tak więc gdzie nie spojrzeć tam dupa.

PS. Ktoś tam po euforii z gazoportem i dywersyfikacją lekko przetrzeźwiał i zaczęli się zastanawiać nad transportem. Wymyślili (ale jaja), aby poprowadzić rurę z Rotterdamu lub Hamburga, potem po dnie Bałtyku. Przez obce terytorium i na dodatek rura której przecież miało nie być!!! Ba, nawet pomysła mieli aby to cysternami kolejowymi i samochodowymi wozić do Świnoujścia.Tacy geniusze to tylko w Polsce. Ktoś bardziej kumaty wytłumaczył i sprawę po cichutku zamietli bo przecież kompromitacja. Zostało więc po staremu.


No to Kiziorku nasze łebske polytykiery bendom musiały przepraszać sie z Gazpromem i Putinem. Bendom jajca. Ciekawe o ile Ruscy podniosą i tak chyba najwyższą z pośród klientów - cenę za metr sześcienny, dla kato-polandu ?

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lis 2014, 19:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Cytuj:
Ukraina hubem gazowym dla Polski, Słowacji i Węgier

Prezydent Ukrainy zaproponował integrację wyszehradzkiego i ukraińskiego rynku gazowego. W wyniku tego procesu Polska, Słowacja i Węgry mogłyby korzystać z naddnieprzańskich magazynów zdolnych przechowywać gigantyczne ilości błękitnego paliwa.


defence24.pl

Mielibyśmy się zastanawiać? przecież to świetna propozycja na dodatek pochodząca od naszych serdecznych, wypróbowanych przyjaciół, aż dziwne że nikt na to wcześniej nie wpadł, przy okazji wyszedł na jaw fakt istnienia jakowegoś rynku wyszehradzkiego, oby tylko ten rynek nie okazał się targowiskiem próżności.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lis 2014, 8:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2014, 6:48
Posty: 411
W takich sytuacjach przypomina mi się tłumaczenie z filmu "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz".

"Ta pani przyszła w tym futrze i w tym futrze wyjdzie". No i gitara a a my czekajmy na nowe lepsze rachunki za gaz i ból głowy nie będący wynikiem Kataru.

_________________
Do końca świata doprowadzi wojna o to jak on powstał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lis 2014, 8:58 
starykizior pisze:
Ktoś tam po euforii z gazoportem i dywersyfikacją lekko przetrzeźwiał


Panie Stary, idąc za Pańskim wnioskiem wskazującym głupotę polskich decydentów za przyczynę decyzji powodujących, już nie tylko straty, ale i ruinę gospodarki i budżetu kraju, można by wnioskować, że i drzewiej Elwro przodujące w światowej elektronice, jak i całą polską elektronikę zlikwidowano z głupoty, a i cały polski przemysł również. Jest tylko jedno „ale”, otóż ci decydenci nigdy nawet bez jednego wyjątku nie popełnili głupoty w sprawie swoich prywatnych interesów finansowych. Skąd więc, to przekonanie o dualizmie owych panów, z jednej strony idioci w działaniach państwowych, z drugiej racjonalni i skuteczni w działaniach prywatnych?

Jestem przeciwnikiem magicznego myślenia i dlatego, nie tylko jestem przekonany, ale wiem, a pozwala mi wiedzieć analiza marksistowska, że polska dywersyfikacja jest działaniem racjonalnym i skutecznym dla interesu zagranicznego decydenta tejże polskiej dywersyfikacji, na którego zlecenie pracują polscy decydenci, racjonalnie i skutecznie dbając o zyski swojego pryncypała.

Adam Barycki


Ostatnio zmieniony 19 lis 2014, 10:28 przez barycki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 19 lis 2014, 9:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
barycki pisze:
starykizior pisze:
Ktoś tam po euforii z gazoportem i dywersyfikacją lekko przetrzeźwiał


Panie Stary, idąc za Pańskim wnioskiem wskazującym głupotę polskich decydentów za przyczynę decyzji powodujących, już nie tylko straty, ale i ruinę gospodarki i budżetu kraju, można by wnioskować, że i drzewiej Elwro przodujące w światowej elektronice, jak i całą polską elektronikę zlikwidowano z głupoty, a i cały polski przemysł również. Jest tylko jedno „ale”, otóż ci dysydenci nigdy nawet bez jednego wyjątku nie popełnili głupoty w sprawie swoich prywatnych interesów finansowych. Skąd więc, to przekonanie o dualizmie owych panów, z jednej strony idioci w działaniach państwowych, z drugiej racjonalni i skuteczni w działaniach prywatnych?

Jestem przeciwnikiem magicznego myślenia i dlatego, nie tylko jestem przekonany, ale wiem, a pozwala mi wiedzieć analiza marksistowska, że polska dywersyfikacja jest działaniem racjonalnym i skutecznym dla interesu zagranicznego decydenta tejże polskiej dywersyfikacji, na którego zlecenie pracują polscy decydenci, racjonalnie i skutecznie dbając o zyski swojego pryncypała.

Adam Barycki

Trudno się z Panem nie zgodzić, skuteczność i racjonalność działań naszych decydentów widać w każdej dziedzinie i od zawsze, drobny przykład ukazujący klasę ludzi z jakimi mamy do czynienia:

Cytuj:
"Zdarzyło mi się nie zdać z 10 do 11 klasy i mimo to wylądowałem w ostatniej klasie, a następnie, po odkręceniu tego znalazłem si w liceum na Woli. Zdaje się więc, że prawdopodobnie nielegalnie skończyłem 11. klasę i zdałem maturę"
"Mogę się bronić doktoratem, a poza tym mam prawdopodobnie legalnie skończone 9 klas"

"Polska naszych marzeń" Jarosław Kaczyński


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lis 2014, 19:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Europa zakrztusiła się łupkową rewolucją. Najwięksi gracze opuszczają projekt, a eksperci radzą Europejczykom jak najszybciej naprawić stosunki z Moskwą.
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_19/Koniec ... opie-2442/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2014, 1:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Barycki ma niewątpliwie rację (pomijając analizę marksistowską która nijak się ma do polskiej rzeczywistości - w przeciwieństwie do tut. decydentow i "teoretyków" Marks był inteligentem), jednakże trzeba wziąć poprawkę, że poza "przekrętasami" dbającymi o cudze i własne interesy (patrz postaw sukna), mamy masę "pożytecznych idiotów" na ważnych stanowiskach. Znakomicie nadających się do robienia bałaganu i mącenia wody.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 217 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group