forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07 sie 2019, 11:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
W pełni się zgadzam. Mi chodzi tylko o to abyśmy w Polsce nie przekroczyli pewnej granicy. Bo często tak bywa. Wyszkowski jaki jest każdy widzi, słyszy i czyta. Jednak nikt mu nie odbierze jego praw. Poza tym co prezydent Sopotu ma do tej sprawy? Może sobie chcieć. Choć z drugiej strony dziwię, że ktoś zrobił Wyszkowskie doradcą. Chyba, że zależy mu na tym jakiej technologii użyć aby wytwarzać dostatecznie toksyczny jad. Do tego on się nadaje. Tak więc Wyszkowski to więcej niż pomyłka na takim urzędzie.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sie 2019, 15:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
nick pisze:
Co do IKEI, jestem zdania, że miała prawo zwolnić takiego pracownika.
O ile pamiętam, on te biblijne treści przedstawił nie w postaci wpisu, a wygłaszał je w miejscu pracy, w obecności klientów.
IKEA jest firmą prywatną, może więc wyznaczać swoim pracownikom jakieś standardy etyczne, aby tylko nie były sprzeczne z kodeksem pracy.
A pracownik w pracy ma pracować, a nie wykonywać jakąś swoją misję.
Nie mówiąc o tym, że przepis o zakazie wywoływania nienawiści do innych osób z racji ich koloru, orientacji, religii itp. istnieje jak najbardziej.

A co do Wyszkowskiego - jeśli są tu prawnicy, niech się wypowiedzą, jak to jest z wykorzystywaniem rodzin osób publicznych do swoich celów.
To, co powiedział, jest obrzydliwe, ale nie wszystko, co obrzydliwe, jest zakazane. I tu brak mi wiedzy.


prawników?

Cytuj:
Art. 14. 1. Publikowanie lub rozpowszechnianie w inny sposób informacji utrwalonych za pomocą zapisów fonicznych i wizualnych wymaga zgody osób udzielających informacji.

......

6. Nie wolno bez zgody osoby zainteresowanej publikować informacji oraz danych dotyczących prywatnej sfery życia, chyba że wiąże się to bezpośrednio z działalnością publiczną danej osoby.


No i tu, i nie tylko, może być klops.....

Cytuj:
Pełniąca obowiązki prezydenta i była zastępczyni Pawła Adamowicza opublikowała pierwszy spot, w którym opowiada, jak jej córka namawiała ją do kandydowania. 11-letnia Zosia napisała do mamy list, w którym przyznała, że jest z niej bardzo dumna. Dulkiewicz spytała córki, czy zdaje sobie sprawę z tego, co dla ich rodziny start w wyborach.

Ona mówi: mamo, musisz. Nie ma innego wyjścia. My sobie poradzimy. Ale musisz. Bo ja chcę żyć w takim Gdańsku, gdzie ty będziesz prezydentem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sie 2019, 15:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Eee no witam szanownego Pana. Szczerze jestem rad, że Pan zawitał. Tylko nie wiem co z tym klopsem mam zrobić. Czy 11-letnia dziewczynka nie może myśleć jak osoba dorosła? Moim zdaniem może i dobrze to o niejświadczy. Ale zapewne chodzi o to, że nie przewidziała tego, że będą również ataki na mamę prezydenta i być może na nią. No może nie przewidziała. Nie jest to jednak usprawiedliwienie dla ataków w boksie zwanych nieregulaminowych poniżej pasa. Walczyć można na argumenty, merytorycznie. A to co zrobił wyszkowski jest bandyctwem słownym.

No zapraszam aby Pan częściej tu zaglądał. Podoba mi się.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sie 2019, 17:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Gwiazdozbiór chamów i kometa Jerzego Owsiaka


Opozycjonista z okresu PRL Andrzej Gwiazda skomentował na antenie prawicowego Radia Wnet groźby, jakie otrzymuje prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.


Cytuj:
- Ludzie mają prawo wziąć sprawy w swoje ręce. Wydaje mi się, że przy takim zachowaniu nie należy się dziwić, że takie groźby wystąpiły. Przecież ludziom się w wątrobach przewraca, jak patrzą i słuchają, co się dzieje. Ludzie będą próbowali tych sposobów, które są im dostępne - mówił sympatyzujący z politykami Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Gwiazda.



I to jest "autorytet", który był, czy może jest w kapitule Orła Białego. Tu przydadzą się uniwersalne słowa klasyka:

CK Dezerterzy - kapitan Wagner


Cytuj:
Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie postępowanie.
Panie Gwiazda


Przyznaję się bez bicia - jestem człowiekiem, który czasem nie panuje nad tym co mówi i pisze. Ale jak tu panować skoro czyta się i ogląda coś podobnego? Naprawdę trzeba mieć nerwy jak postronki aby przyjmować podobne rozumowe barbarzyństwo ze spokojem. Tak bo to jest swego rodzaju barbarzyństwo.

Nie wiem czy się tego wstydzić czy nie ale te 30 lat temu wieziony łodzią na falach solidarnościowego rwącego potoku wolności wierzyłem, że oto idzie nowe. Są nowi ludzie, autorytety moralne. Będzie dobrze. Bo jakże mogło być inaczej. Ot naiwny. Dziś, kiedy się patrzy na te zdegenerowane mordy, spocone niedomyte, tłuste czupryny, bezzębne paszcze, śmierdzące, których odór czuć nawet przez fotografie zamieszczane w mediach, to rzygać się chce. Wszyscy na to patrzą. Ja jestem na tyle stary więc mogę analizować pewne fakty, postępowanie ludzi kiedyś i dziś - wyciągając wnioski. Odrzucić takieco s....a jak Gwiazda. Wolałbym aby w historii był zatarty bo zaprzepaścił swoje dawne zasługi dzisiejszym zgnojeniem. Ale co z młodymi? Chciałoby się przecież aby młodzi znali dobrze naszą historię. Znali ludzi, wydarzenia. I czasem przychodzi mi wmyśl diabelska do głowy. Może lepiej żeby takich zj...ów nie znali? No ale to też źle przecież. Trzeba znać historię choćby najgorsza była a dawni bohaterowie dziś zwykłymi lumpami. Tylko pytanie za kogo uznają młodzi takie Gwiazdę? Jakie wnioski z tego wyciągną? Aż strach pomyśleć, bo dziś nie ma w Polsce takiego czego jak autorytet. Jest ich niewielu. Jurek Owsiak to za mało.


Ten tekst jest jak zapewne zauważyliście dość emocjonalny ale przy takim nawale obskurantyzmu i zdebilenia trudno przejść obojętnie. Zresztą Owsiakowi też nerwy puściły. Wolę i rozumiem jego przekleństwa wplecione w to co mówił niż takiego byle solidarnościowego obwiesia, któremu w łeb coś się stało.

A Owsiak powiedział tak.


Cytuj:
"Czemu nie karzecie polityków, którzy zap...alają samolotami za moje k...a pieniądze? Dlaczego ich nie pociągniecie do odpowiedzialności? Nie ma na to zgody. Możecie mnie zabić na tej barykadzie. Możecie mi strzelić w łeb, ale nie cofnę się, bo Polska się stacza. Nie możecie uszanować powstańców warszawskich! Składacie wieniec pod przypadkową tablicą"

"Możecie mnie zarąbać, ale nie zamknięcie mi mordy! To wy trwonicie moje pieniądze. Zabieracie Westerplatte. K...a, po co?! Od....olcie się od Westerplatte! Wsadzicie mnie za to do pierdla? To znajdę tam kumpli i rozsadzimy to od środka"

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sie 2019, 18:42 
Jestem ze starej rockowej gwardii. Bywałam na Metalmaniach, koncertach wszelakich, byłam w Jarocinie podczas największej zadymy w 94 r.
To były kompletnie inne czasy, inna młodzież, społeczeństwo..
Ze scen jednak nie płynęła polityka, nie było polityki, byliśmy my i najebana Kora z jednym cycem na wierzchu.
Nie wiem od czego ta zadyma największa w historii się zaczęła, mała scena, darmowa, nagle jakiś kocioł, a potem to już kostki brukowe latały, policja pałowała, armatki wodne, sklepy, rynek, były zrujnowane..Kiedy już się akcja zaczęła byłam pod małą sceną, obok niej ruiny stały, kościoła, może jakieś wieży, przykleiłam się do nich plecami i przerażona patrzyłam jak ludzie się z policją napierdalają.
Dzisiaj nie ma Jarocina, jest Kostrzyń. Wiadomo obecna władza utrudnia, ale po ciul Owsiak manifestem politycznym jedzie?
Niepotrzebnie zupełnie, bez sensu.
Ludzie jadą na tę imprezę spotkać się z innymi ludźmi, wyluzować, posłuchać muzy, zapalić skręta, bzyknąć się bez zobowiązań, ale nie po to, by myśleć o polityce. Rozumiem Jurka, ale przegina ..


Na górę
  
 
Post: 07 sie 2019, 19:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Sorry zajęty byłem muzą na muzycznym. Jestę. Ja to ma w sumie dylemat bo - z jednej strony mam podobne zdanie do Twojego. Po co się miesza. Szkodzi chyba swojemu wizerunkowi i Orkiestry. Ne wiem czy czasem przy okazji jakichś kłopotów Owsiaka z sądami nie pisałem o tym na fo. Ale nieważne. Ale z drugiej strony nie sposób go rozumieć. To też jest człowiek, Polak, choć niektórzy może go za takie nie uważają i poniekąd ma prawo do przepraszam za wyrażenie wkurwu jak na to wszystko patrzy. A że jest człowiekiem znanym pozwala sobie na wywoływanie pewnej atmosfery, która nie jest pomyśli władzy. On przecież nie jest jedyny. Wielu znanych ludzi na świecie tak robi. Są to artyści, ludzie kultury pisarze, Poza tym gdyby on się nie odważył to tak naprawdę nie mielibyśmy nikogo kto dopier...... by władzy prosto w pysk za ich bezczelność.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sie 2019, 19:53 
Bono z U2, to jedno, Owsiak to drugie.
Wiem, trwa nagonka, co rusz czytam że 2 trupy, gwałt, 100 ileś wykroczeń, drugie tyle przestępstw.
No ale sam Jurek, nie jest tak do końca transparetny.
Orkiestra przetrwa, jej idea przetrwa, warunkując jednak, że Owsiak wbije w politykę.


Na górę
  
 
Post: 07 sie 2019, 20:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
No tak, przekaz medialny jest ważny. Ja śledziłem festiwal Pol`End`Rock. Niestety już zdrowia nie wystarcza aby tam być. I drżałem za każdym razem, kiedy pojawiały się komunikaty o dwóch facetach, którzy skończyli tam życie. Jeden wiem, że przedawkował. Drugi nie wiem. Jakiś naćpany golas rzucił się na policjanta. Ale ogólne obrazki z imprezy były miłe. Uśmiechnięta rozbawiona młodzież. Mnóstwo pozytywnych wypowiedzi. Nie ma takiej możliwości aby wszystko było w porządku. Przecież ta impreza trwa trzy dni. A ludziska zbierają się już na dwa tygodnie przed rozpoczęciem. Co Owsiak za to może, że zawsze znajdą się jacyś nieodpowiedzialni? Poza tym nawet na kilkugodzinnych koncertach często się coś dzieje.

Przekaz medialny też jest ważny. Równolegle do naszego festiwalu w Kostrzynie w Niemczech we wsi Rieseby kraj stanowy Szlezwik-Holsztyn też odbywał się festiwal rockowy. Znaleziono tam martwe niemowlę. A tytuł w naszych mediach był taki "Tragedia na słynnym festiwalu. Przechodzień znalazł zwłoki niemowlęcia". Czytam to i zanim otworzyłem - myślę orzesz kur.....
Zależy więc jak co jest podane. U nas powszechna nagonka na Owsiaka powoduje, że nawet przychylne mu media robią wrogą robotę komentarzem. Weźmie ci taki, nie doczyta i powie. O proszę u Owsiaka nawet dzieci mordowali.

ps.

A teraz już idę spać bo jakiś nie w sosie jestę dziś. Nie wiem czy wódka za ciepła czy.......Do jutra może cóś wymyślę nowego.

Ale Wy piszcie, piszcie. Bez krępacji.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 sie 2019, 15:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Wspomnienie „antyspołecznego osobnika”

Należę do pokolenia, które może nie odbudowywało Polski, ale Ją budowało w czasach PRLu. Zresztą, pewnie jak wielu z Was. W latach szczenięcych przez krótki okres należałem do ZHP, skąd mnie relegowano jako „osobnika antyspołecznego”. Osobnik antyspołeczny. Skąd to się wzięło? To moja wychowawczyni w szkole podstawowej, wysoki „oficer” ZHP podówczas tak mnie określiła przed całą klasą za to, że nie uczestniczyłem jednego roku w kampanii ziemniaczanej zarządzonej przez szkołę. Kazała mi wyjść na środek klasy i rzekła „PATRZCIE OTO JEST TYP ANTYSPOŁECZNY!! Siadaj!”. Dzieckiem byłem i wiem, że zarumieniłem się nieco wtedy ze wstydu. Moje koleżanki i koledzy na szczęście nie dokuczali mi z tego powodu, bo było to zbyt skomplikowane dla nich aby zrozumieć. Ja zresztą też niewiele z tego rozumiałem.

W młodzieżowym już wieku nie należałem do organizacji młodzieżowej skupiającej zaplecze PRLowskich kadr ideowych, nie należałem do PZPR, ani do ORMO. Jawnie krytykowałem podówczas władzę na korytarzach i między szafkami firmy, w której pracowałem. Czyli jako żywo w jakimś sensie działało coś takiego jak namiastka wolności słowa. Miałem pracę. Co prawda nie byłem przez kierownictwo firmy zbyt doceniany, jeżeli chodzi o awanse, ale na bruku nie leżałem. Być może byłem mało zdolny.

Niestety z moimi przekonaniami nie zostałem wchłonięty przez ówczesną opozycję antykomunistyczną. Trudno powiedzieć dlaczego. Może dysydenci byli tak dobrze ukryci, że ja biedny antykomunistyczny żuczek, materiał na opozycjonistę, gotowy podpalać komitety i komisariaty MO, mazać czerwoną farbą pomnik Lenina nie mogłem do nich dotrzeć? W każdym razie wykonywałem wtedy dużo różnych dziwnych czynów, głównie nieodpowiedzialnych. W chwilach wolnych od owych czynów z gronem przyjaciół słuchaliśmy dzikiej muzyki, która to nie podobała się władzy jak my sami. Czy byliśmy podobni do dzisiejszej młodzieży? Tak, byliśmy, ale dodatkowo interesowała nas historia naszego kraju. Szkoła PRLowska nam to zapewniała. Miała w tym swój ukryty cel – propagandę. Historia jak najbardziej do tego się nadaje. Nawet dziś widać co z nią wyrabiają nasi władcy. Wskazywano wroga na zachodzie, męczeństwo polskiego chłopa pod pręgierzem szlachcica. Prócz tego my młodzi mieliśmy ciąg do poznawania historii od drugiej strony. Próbowaliśmy ominąć propagandę PRLu. Gdyby nie świadomość tego właśnie, to może do dziś żylibyśmy jak kury w chowie klatkowym.

Dziś młode pokolenia nie czują takiej potrzeby i to jest zupełnie niezrozumiałe. Uważają, że mają wolność, jest dobrze i do niczego prócz uzyskania w szybkim tempie dóbr materialnych dążyć nie muszą. Kiedyś zapytałem córkę moich sąsiadów, dziewczyna lat 16 co może powiedzieć o sierpniu 1980, postulatach, NSZZ Solidarność. Ona mi na to – a, wtedy tych stoczniowców w Gdańsku zabili? Opadły mi ręce.
Jeżeli mamy taką „politykę historyczną” (nienawidzę tej formy, z „realnym socjalizmem” mi się kojarzy) jaką mamy i np. premiera z wykształcenia historyka, który składa hołdy Brygadzie Świętokrzyskiej, która kolaborowała z Niemcami, kiedy jakiś pismak prawicowej prasy pisze o BŚ:

"To była cena, którą warto było zapłacić. Dzięki temu taktycznemu porozumieniu z Niemcami dowództwu BŚ udało się ocalić życie swoich żołnierzy. Oni w ten sposób ratowali się przed bolszewikami".

Kiedy każe się polakom czcić „Łupaszkę”, „Ognia” zwykłych bandziorów, którzy winni są straszliwych zbrodni, to nie dziwmy się później, że zagęszczenie marszów i imprez nacjonalistów, nazioli w naszym kraju rośnie. Policja nie widzi emblematów „ss” na koszulce manifestującego faszysty, za to widzi straszne przestępstwa ludzi protestujących przeciwko narastającemu zbrunatnieniu Polski w postaci białych róż i baniek mydlanych puszczanych Międlarowi pod nosem. I co my zwykli zjadacze chleba mamy z tym począć? Robią nam wodę z mózgu na stalinowską skalę a my na to pozwalamy. Jeżeli tak będziemy traktować naszą historię to sami zginiemy. Nie potrzeba tu żadnego najeźdźcy.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 sie 2019, 18:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
E-parlamentarzystka Beatka i Szwedzi.


Jak wiemy do PE dostały się w ostatnich wyborach nasze trzy Beatki. Dwie z nich już zaznaczyły swoją obecność. Jedna zebrała lanie jako kandydatka do urzędów, a druga ostatnio chcąc zabłysnąć jako znawczyni problemów społecznych UE.

Beata Mazurek bo o niej mowa.

Cytuj:
Beata Mazurek kilka dni temu zamieściła w sieci wpis, w którym twierdziła, że Szwedzi uciekają do Polski z obawy przed gwałtami i zamachami dokonywanymi w ich kraju przez imigrantów.


Jako, że słowa te wypowiedziała przedstawicielka kraju, który - jak kolega Mazurek europalat Czarnecki twierdzi - należy do jednych z największych graczy w UE, słowa te nie dały długo czekać na odpowiedź. Szwedzki minister sprawiedliwości Morgan Johansson ripostował.

Cytuj:
To informacje wyssane z palca. Prąd migracyjny idzie w przeciwnym kierunku. W latach 2017-18, do Szwecji wyemigrowało ponad 8 tys. Polaków. To ponad trzy razy więcej niż całkowita liczba Szwedów, którzy mieszkają w Polsce. Posłanka powinna raczej zapytać, dlaczego tak wielu Polaków ucieka z Polski.

Coś, z czym naprawdę mamy problem to zagraniczne gangi złodziei, także tych z Polski. Są one odpowiedzialne za prawie połowę włamań w Szwecji i 90 proc. wszystkich kradzieży samochodów, silników do łodzi oraz maszyn rolniczych. Jeśli szanowna pani poseł może coś w tym temacie zrobić, byłbym wdzięczny.


To jeszcze nie koniec starcia. Oto kontratak Mazurek.

Cytuj:
Minister swoją arogancją nie wymaże faktów. Obywatele ze Szwecji szukają w Polsce spokoju i normalności. Jeśli szwedzki wymiar sprawiedliwości nie radzi sobie z przestępczością popełnianą przez imigrantów czy rodzimych przestępców, to trzeba zadać pytanie o kompetencje ministra.


I konstatacja ludzi, którzy dobrze znają temat.

Cytuj:
Beata Mazurek tak pewna swoich racji może nie zdawać sobie sprawy, że informację o uciekających do Polski Szwedach prawicowe media oparły na ankiecie przeprowadzonej przez "dziennikarza politycznego Petera Immanuelsena". Problem w tym, że chodzi o skrajnie prawicowego działacza i internetowego "trolla", znanego szerzej pod pseudonimem "Peter Sweden". W przeszłości było o nim głośno między innymi przez wypowiedzi, w których chwalił Adolfa Hitlera i negował Holokaust.


Trzeba również dodać, że tej wyssanej z palca sensacji nie podawała nawet tuba TVP. Gdyby była to prawda, że Szwedzi masowo na pontonach, kajakach i wpław przez Bałtyk przepływają do Polski byłoby o tym głośno. I po co było otwierać paszczę Beatko?

A tak poza tym najlepszym źródłem informacji w tej kwestii moim zdaniem jest nasz forumowy Oldi. Wszak on mieszka gdzieś tam na wyspie. Widzi wszytko z tarasu widokowego. Oldi! Czy ty widzisz tam Szwedów uciekających do Polski!?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group