forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 wrz 2014, 9:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:08
Posty: 326
IroB pisze:
eeeee, o kant ......takie wyjasnienia, to jak to jest? ze w kraju zawierzonym Chytrusowi Wszechswiata gdzie 99,99 % to wierzacy gleboko.....i kurwa nie ma nikogo kto by mi wyjanil jak sie wierzy ? :o

Wasza wiara to jest kurwa tej jakosci jak tutejsze emotki :lol:

Dlaczego nasza i dlaczego głęboko wierzących? Ja drogi Panie podobnie jak Pan jestem niewierzący. Rózńi nas zdaje sie poziom agresji.Zaś z przedstawionego wcześniej stanowiska wynika raczej ,że w Polsce niewielu jest "głeboko wierzących" natomiast sporo głeboko przesądnych.Wyjaśniając jeszcze raz najprosciej jak potrafię-jak się wierzy w duchy to się je czasem widuje.

_________________
czerwony jak cegła,
rozgrzany jak piec


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2014, 9:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
no a czyja? moja nie. Zastanawiam sie tylko na czym to polega, wierzyc w boga.......a skoro wierzyc w boga to i w siedem dni wytenrzonej jego pracy tfurczej :lol:
i jak to sie ma do osiagniec techniki i nauki dnia dziesiejszego.
Mysle ze gdyby mnie w dziecinstwie tez tak obrobiono po katolicku to ja bym nie mial problemu z odczuwaniem wiary, dlatego stawiam teze ze to od rodzicow w pierwszej kolejnosci zalezy jakim swiatopogladem przejda ich dzieci, czy ? :?:

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2014, 10:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:50
Posty: 1911
Toczycie spór nie spór bo stoicie po jednej stronie barykady.Przydał by się tu rozsądny wyznawca jakiejkolwiek religii [co ,że takich nie ma?]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2014, 10:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
raaaaaaatunku!!!!! ja sie nie spieram, ja szukam odpowiedzi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

i przyjdzie mi umrzec w ciemnocie, jak tzej baci, kurwa , co to wnukow sluchac nie chciala co to jej tlumaczyli ze dzieci nie znajduje sie w kapuscie, czasami tylko w beczkach po niej ;)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2014, 10:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:25
Posty: 1154
Co do wiary w jakiegoś ktosia, który nad nami czuwa to gdzieś czytałem teorię, że ta wiara jest niejako wdrukowana w nas (ludzkich ssaków) przez naturę. Rodzimy się bezbronni i nadzy i opiekują się nami rodzice (dziadkowie). Dają nam papu (manna z nieba), myją, przytulają itd. Z tego powodu podobno między innymi w ludziach się pojawiła się wiara w tego ktosia. Jakby nasi rodzice składali ikrę to podobno nie pojawiłaby się wiara w ktosia.

---
Nie umrzecie Irku w ciemnocie ateizmu. Jak będziecie leżeć w szpitalu nieprzytomni to jakiś samarytanin was ochrzci i wprowadzi do królestwa niebieskiego.

_________________
Idźcie przez zboże, we wsi Moskal stoi!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2014, 10:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
mylisz chyba tak zwana moralnosc z religio......moralnosc jest starsza od wszelakich religi, tak czytalem i sie z tym zgadzam, religia sie zaczela dopiero kiedy sie czlowiekopodobna malpa nauczyla gotowac. Od tego gotowania zaoszczedzila czasu na przerzuwanie zarcia i zaczela miec wiecej czau na myslenie.....i tak stalismy sie polinteligetni.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2014, 10:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:25
Posty: 1154
Przytoczyłem tylko nie swoją teorię (niestety linka nie mam). Tam jeszcze było o dzikiej przyrodzie, która otaczała człowieka i z tego powodu też szukał jakiegoś oparcia w ktosiu. W każdym razie puenta była, że bóg to tylko koncept.

https://www.youtube.com/watch?v=x4-STrRUTBQ

_________________
Idźcie przez zboże, we wsi Moskal stoi!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2014, 11:00 
Offline

Rejestracja: 06 wrz 2014, 20:04
Posty: 340
Moi drodzy religia to wynalazek ludzkości służący do „wyjaśniania” wszystkich kwestii, których człowiek na daną chwilę nie mógł sobie logicznie wytłumaczyć. A, więc tworzył mity. A, że człowiek to zwierze stadne i podobno inteligentne, gdzie obowiązuje hierarchia – gdzie króluje samica alfa i samiec alfa, wytworzył w swoim geniuszu klasę szamanów. No, bo przecież ktoś musiał zebrać w kupę mitologię i w odpowiedni sposób ją wykorzystać. Okazało się bowiem, że służy to nie tylko do wytłumaczenia np długich okresów suszy, klęsk, żywiołów, ale i do utrzymania posłuszeństwa wśród tłuszczy. Z czasem okazało się, że i sami nieustraszeni wodzowie nieznoszący sprzeciwu ulegali szamańskim zabiegom i stawali się narzędziami w ich rękach. Ci zaś pędzili bezpieczne i dostatnie życie. Bo jeżeli nawet ich zabiegi nie przynosiły spodziewanego rezultatu, to i tak wina spadał na przeciętnego buszmaka, który wytężył się co prawda, ale na zbyt małą ofiarę. Niczym od powyższego opisu czasów pierwotnych nie różnią się dzisiejsze religie w tym oczywiście chrześcijaństwo. Z tą różnicą, że wtedy wiedza ludzka była w zalążku. Dziś wiara w cudaki zakrawa na chorobę psychiczną.
A etyka i zasady moralne to wymysł starożytnych filozofów, którzy niejednokrotnie byli na bakier z własnymi bogami. Te zasady ewoluują jak wszystko na świecie. I nie tylko religia ma na to wpływ. To proces powolny. „Ikaryzm” nie jest tu wskazany. Przytroczywszy sobie skrzydła do pleców nie będziesz fruwał. Raczej jebniesz na ziemię jak kamień. Dlatego też należy poddać się woli natury, myśli ludzkiej, która bezustannie analizuje przemiany. Wybierze te, które są dla nas wygodne, które zapewniają ciągłość gatunku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2014, 11:07 
No i klops z powidłem....
Jeżeli tak dalej pójdzie do religii smoleńskiej powstańczo-warszawska, powstańczo-listopadowa żołnierzo-wykleta rychło nam dołączą...
Noooo i będzie multi-kulti made in Poland... :lol: :lol: :lol:
Rozwijamy siem kultularnie niematotamto...


Na górę
  
 
Post: 24 wrz 2014, 11:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:25
Posty: 1154
Z wiarą jest podobnie jak z miłością. Jedni wierzą w coś albo się w kimś (lub nawet w czymś zakochują np. w posągu lub nowym Iphonie) zakochują. Dla jednych miłość i wiara to tylko reakcje chemiczne w mózgu albo żołądku (jakies tam motyle) dla innych to coś głębszego. Z powodu tej wiary albo miłości też zabijają. Kain zabił Abla z miłości do boga i z zazdrości o boga. W sumie dla mnie to już ludzie mogą sobie wierzyć w co chcą aby się z tego powodu nie krzywdzili.

_________________
Idźcie przez zboże, we wsi Moskal stoi!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group