forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 sie 2022, 23:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1496
logik pisze:
Czarna_Mańka pisze:
A tam...co Ty wygadujesz? jaka wojna domowa i głód?
:roll: :roll: :roll:

Wszystko w swoim czasie, towarzyszko.
Jak nie będzie kto miał robić żniw, będzie drożyzna+hiperinflacja, ograniczone zaopatrzenie i ogromne bezrobocie, to poczujemy sie jak w Berlinie w 1929 roku po wielkim krachu. Na tym nawozie dojdą do władzy narodowi socjaliści.


Cytuj:
Polacy muszą zmagać się nie tylko z podwyżkami cen ogrzewania. Rosną także czynsze. Często te kwestie są ze sobą powiązane dlatego, że w czynszu znajduje się zaliczka na poczet na przykład ciepłej wody albo ogrzewania właśnie. Spółdzielnie mieszkaniowe czy wspólnoty podnoszą opłaty dla lokatorów z różnych względów. W praktyce sprowadza się to jednak do jednego. Ceny rosną. Jak bardzo? Oto kilka przykładów.
Na spory problem zwraca uwagę mieszkaniec Polanowa, położonego w powiecie koszalińskim. Zaliczka na centralne ogrzewanie wzrosła tam o 140 proc. Znacząco wzrosła też cena podgrzania jednego metra sześciennego wody.
"Po ostatniej podwyżce podgrzanie wody wynosi 172 zł za m sześc. To chyba rekord Polski" - pisze jeden z mieszkańców w liście do Business Insidera. Zaznacza, że przed podwyżką koszt podgrzania metra sześciennego wody wynosił zaledwie 37 zł.
Kolejny przykład dotyczy czynszu. Jak informuje w liście do redakcji mieszkaniec Opalenicy, w styczniu jego spółdzielnia podniosła opłaty o 20 proc. w maju o kolejne 85 proc., w tym opłaty za ciepłą wodę. Te wzrosły o nawet 500 proc. "Ja za 45 m kw. płaciłem 580 zł, a teraz 1295 zł" - pisze mężczyzna.
Podobny sygnał płynie z Gołdapi. I tu największe wrażenie na mieszkańcach wspólnoty mieszkaniowej zrobiła podwyżka związana z opłatą za ciepło. "Cena za 1 GJ wzrosła z 68,17 zł do 172,42 zł. To prawie 253 proc. więcej" - pisze mieszkanka jednego z bloków w liście przesłanym redakcji Money. Efekt? Znaczący wzrost wysokości czynszu. "W naszym bloku czynsz wzrósł prawie o 100 proc. W grudniu ubiegłego roku płaciłam 480 zł, a w sierpniu jest już 940 zł" - alarmuje kobieta.
Sporo więcej zapłacą też mieszkańcy jednego z osiedli w Mońkach. Problem mają głównie emeryci. Lokalna ciepłownia wysłała do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o zwiększenie opłat za ogrzewanie. Mogą wzrosnąć o 260 zł, co sprawi, że czynsze wyniosą nawet 1000 zł.
- Bieda nas czeka. My we dwoje na emeryturze, mamy po dwa tysiące złotych. Ja na leki wydaję ponad 500 złotych miesięcznie, bo mam udar, mam nogę operowaną, ciśnienie, cukrzycę, żona dużo na leki wydaje. I jeśli przychodzą nas straszyć, że 300 czy 600 złotych miesięcznie więcej będzie, to skąd nabrać tych pieniędzy, jak będzie wytrzymać? - mówi w rozmowie z TVN24 jeden z seniorów mieszkających na osiedlu.
Podwyżki nie muszą być wcale dramatyczne, by budziły przerażenie. Przykładem jest historia emerytki z Oławy, którą opisuje Money. Jej czynsz wzrośnie o 100 zł.
- Może ktoś powie, że to mała kwota, ale dla mnie ma ogromne znaczenie, te 100 zł robi ogromną różnicę. To tylko czynsz, a gdzie reszta? Ja za same leki płacę 300 zł i to wydatek, którego nie mogę sobie odmówić. Nie wiem, jak żyć, nie wiem, co będzie dalej, chyba trzeba będzie z czegoś zrezygnować robiąc zakupy spożywcze - relacjonuje pani Barbara.
Rosnące czynsze bolą nie tylko emerytów i osoby o niskich dochodach. Wyższe opłaty dotykają też tych, którzy są w lepszej sytuacji.
"Mam 24 lata, zaufałem Glapińskiemu - wziąłem kredyt na pierwsze, własne mieszkanie. Raty kredytu od stycznia poszły w górę o 60 proc. - prawie 600 zł, dodatkowo w górę idzie czynsz w miesiąc 10 proc. Panie Morawiecki, może dołoży pan nam, młodym z zysku z obligacji?" - pisze jeden ze sfrustrowanych kredytobiorców na Twitterze.
Donosi o nich lokalny tygodnik. "Mieszkańcy tarnobrzeskich bloków otrzymują coraz większe opłaty za czynsz. Skala podwyżek poraża. Prezesi spółdzielni nie kryją, że są przerażeni, bo wiele wskazuje na to, że spirala dopiero się rozkręca i w przyszłości należy spodziewać się jeszcze wyższych rachunków. A sposobu na zatrzymanie tego szaleństwa nie widać" - czytamy w materiale "Tygodnika Nadwiślańskiego".
Materiał opatrzony jest zdjęciem przekazu pocztowego. Kwota czynszu przekracza w tym wypadku 1000 zł. Z kraju płynie wiele sygnałów, że taka opłata za 50- czy 60-metrowy lokal staje się standardem. Koszty bywają jednak i większe.
"Czynsz w kwocie 1,5 tys. zł dla mieszkającej na 47 metrach kw. jednej osoby" - pisze jeden z użytkowników Twittera.
Gdzie rosną koszty ogrzewania?
Ogrzewanie droższe nawet o 100 proc. "Nie możemy działać wbrew sytuacji"
Czynsze w górę. "Jeśli nie podniesiemy zaliczek, ludzi będzie czekać spora dopłata"
Spore podwyżki planuje też Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Jak na razie opłaty za ogrzewanie i ciepłą wodę pójdą w górę o 30 proc. W momencie, kiedy rząd przestanie jednak utrzymywać preferencyjne stawki VAT na surowce, opłaty mogą wzrosnąć jeszcze bardziej, nawet do 50 proc. - informuje serwis 24jgora.pl.
Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Krapkowicach również szykuje się do podwyżek. - To już druga podwyżka w tym roku. Mamy poważne obawy, jak odbije się ona na naszych lokatorach, w szczególności na najmniej zamożnych emerytach - zauważa Jolanta Rudnicka. - Nie chcemy podwyższać czynszu za bardzo, ale z drugiej strony, jeśli zaliczki na ogrzewanie będą niedoszacowane, to po zakończeniu sezonu grzewczego będzie czekać ludzi wysoka dopłata. Szczególnie jeśli zima będzie mroźna - tłumaczy prezeska spółdzielni Jolanta Rudnicka w rozmowie z portalem Nto.pl.
O znacząco droższych czynszach mówią też mieszkańcy bloków w Legionowie. Lokatorów niepokoi nie sama wysokość podwyżki, ale to, że jest ona kolejną w tym roku. Ostatnio czynsze wzrosły o kolejne 200 zł. "To nie jest nasza zła wola, tylko realia" - tłumaczy w rozmowie z serwisem toiowo.eu przedstawiciel spółdzielni, która podniosła czynsze.
Zdaniem ekspertów podwyżki są nieuniknione. - Miejskie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej podnoszą ceny ciepła systemowego, by nie utracić rentowności, czego konsekwencją byłyby wstrzymane dostawy do odbiorców. Przyczyną jest wzrost cen węgla na unijnym rynku, spowodowany głównie nałożeniem embarga na dostawy surowca z Rosji. Oraz gwałtowny wzrost cen uprawnień do emisji CO2, która wynosi aktualnie 84 euro. Warto wspomnieć, że rok temu cena jednej tony emisji oscylowała poniżej 60 euro. W tej sytuacji nie jest możliwe utrzymanie stabilności i płynności finansowej MPEC-ów bez podnoszenia cen - wyjaśnia w rozmowie z Gazeta.pl przedstawiciel serwisu Symulatorogrzewania.pl specjalizującego się w kosztach ogrzewania lokali.

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,28 ... ery_button
Tak się kończy socjalizm. A to wszystko było do przewidzenia.

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sie 2022, 10:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
Hamlet pisze:
Czyli jak zwykle: Niemcy po cichu dogadały się z Rosją.



jakie tam po cichu!? Dogadac sie.....taki cel powinien przeswiecac cywilizowanemu czlowiekowi, dogadać !!! znaczy dojsc do porozumienia, korzystnego dla wszystkich dogadujacych sie stron. A ci ktorzy sie dogadywac nie chcą...........to chuj im w dupe.......
https://www.youtube.com/watch?v=7uUECUTvaK8&t=9s

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 sie 2022, 14:42 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Też tak uważam Ireneuszu B. . Np w takim Oświęcimiu. pensjonariusze powinny dogadać się z Niemcami, prawda? No ale chyba nie chcieli za bardzo i za karę poszli sobie przez komin w siną dal. I bez chuja w dupę nawet.
Inny przykład, Mniej drastyczny, Płaczemy o te roboty przymusowe w Rajchu. Ale przecież to nasza wina. Jakbyśmy się dogadali to by nie były przymusowe, prawda?. Ciebie nikt nie zmuszał. Dogadałeś się i zadowoleni wszyscy. Nie mogli to latach 40. za twoim przykładem?
I w ogóle jakbyśmy się dogadali z Hitlerem to może by wojny nie było, albo byśmy łagodnie przeszli jak inni dogadani (Węgrzy, Rumuni, Czesi, Słowacy, Duńczycy, Holendrzy...) Ale nie, nie chcieliśmy to i chuj nam w dupę.

A do tanga trzeba dwojga. No i nie bardzo wypada tańczyć tango na trupach pomordowanych i poległych. Chociaż akurat tym dwóm narodom to nigdy nie przeszkadzało

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 sie 2022, 15:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
Komandor pisze:
Też tak uważam Ireneuszu B. . Np w takim Oświęcimiu. pensjonariusze powinny dogadać się z Niemcami, prawda? No ale chyba nie chcieli za bardzo i za karę poszli sobie przez komin w siną dal. I bez chuja w dupę nawet.
Inny przykład, Mniej drastyczny, Płaczemy o te roboty przymusowe w Rajchu. Ale przecież to nasza wina. Jakbyśmy się dogadali to by nie były przymusowe, prawda?. Ciebie nikt nie zmuszał. Dogadałeś się i zadowoleni wszyscy. Nie mogli to latach 40. za twoim przykładem?
I w ogóle jakbyśmy się dogadali z Hitlerem to może by wojny nie było, albo byśmy łagodnie przeszli jak inni dogadani (Węgrzy, Rumuni, Czesi, Słowacy, Duńczycy, Holendrzy...) Ale nie, nie chcieliśmy to i chuj nam w dupę.

A do tanga trzeba dwojga. No i nie bardzo wypada tańczyć tango na trupach pomordowanych i poległych. Chociaż akurat tym dwóm narodom to nigdy nie przeszkadzało


Masz racje! nie zawsze mozna sie dogadac, szczegolnie kiedy sprawy zaszly za daleko. Ja jednak dalej uwazam ze nalezy szukac dialogu, wiadomo ze nie jest latwo o porozumienie tym ktorzy zostali skrzywdzeni, zadza zemsty jest silniejsza. Ja mysle raczej o prozumieniu sie tych ktorzy od krzywdy zostali uchronieni, nie wszyscy zostali spaleni w krematoriach, w sumie to zaledwie 55 milionow istnien, szacunkowo! a co z pozostalym miliardem? Mysle o tych ktorzy zostali przy zyciu, ci powinni dazyc do dogadania sie! dla dobra ogolu.

Przytaczasz przyklady z czasow bardzo minionych.......Swiat ma tez nowsza przeszlosc ulana trupami! Wietnamczykow, Irakijczykow, Syryjczykow...itd, itp.
I uwazam ze nalezy szukac porozumienia mimo wszystko.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 sie 2022, 16:42 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Ja tam bym tak tego dogadywania się nie przeceniał.

Słowianie Połabscy na ten przykład. No walczyli z Niemcami ale jednak się dogadywali. Gdzie teraz są?
My dogadywaliśmy się, oprócz piastowskich książąt śląskich jednak rzadziej. No my jesteśmy ale już książęta śląscy i ich autochtonicznej ludności polskiej na ziemiach śląska i lubuskiej (oprócz górnego ale tylko części) nie ma.

Jedyne co się w historii z dogadywaniem udawało (poza kilkoma epizodami) to sięgające XI wieku (pierwsze to dogadanie się cesarza Henryka II. z Włodzimierzem Wielkim, księciem Rusi przeciwko Chrobremu) dogadywanie się Niemców z Rusią a potem z Rosją.
Ale to pewnie dlatego, że daleko i my odgradzamy.

Oczywiście, że lepiej się dogadać jak bić. Nie ma dwóch zdań. Ale z agresorem nie ma jak i po co.

Jak przyjdziesz do mnie do domu rabować i gwałcić to ja mogę się dogadać ale pierwszym warunkiem by zacząć to dogadywanie jest... że wyjdziesz z mojego domu. Inaczej nie ma sensu. A jak nie wyjdziesz dobrowolnie to jak Armia Czerwona trzeba pogonić do matecznika i też rabować i gwałcić. I jak już rachunki wyrównane można się dogadać łaskawie. Zrobić Ci jakieś NRD czy cóś.

I Agresorem jest zawsze ten co nie proszony się wpierdala komuś do domu, Tak masz racje. W Iraku USA i my byliśmy w II. wojnie agresorami. W Afganistanie też. Chociaż tam jednak ALkaida się gnieździła i można by założyć, naciągając nieco, że to była wojna nie z Afganistanem a Alkaidą.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sie 2022, 13:29 
Offline

Rejestracja: 05 mar 2021, 16:40
Posty: 313
Komandor pisze:
Ja tam bym tak tego dogadywania się nie przeceniał.



Jasne, najlepiej dalej dokładać do ognia płonącego w Ukrainie? Amerykanie mają daleko to co im szkodzi jeszcze trochę zarobić? Na razie projekt Ukraina jest jeszcze opłacalny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sie 2022, 19:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
Pod rządami Zjednoczonej Prawicy Polska stała się nie tyle "państwem teoretycznym", ile Rzeczpospolitą Prowizorek
Pewnie wielu z nas zdążyło się już do tego przyzwyczaić, ale ostatnie dni dostarczyły kolejnych dowodów na to, że przejęcie pełni władzy przez aparat partyjny nie czyni państwowych instytucji i firm ani silniejszymi, ani sprawniejszymi.
Polityka personalna, która od lat sprowadza się do hasła "fucha dla swoich", sprawiła, że mamy najdroższą po 1989 r. władzę, co wcale nie przekłada się na jakość jej sprawowania. Krewni i znajomi królika, którzy poobsadzali rozmaite urzędy, rady, fundacje i spółki, nie okazali się ekspertami w zarządzaniu, a jedynie w dojeniu kasy. Kaczyński i spółka lubią myśleć o swoich rządach w kategorii siły i skuteczności. Ale im częściej o tym mówią, tym większy jest rozdźwięk między retoryką polityków a optyką wyborców.
"Silne państwo", którego budowa była głównym celem Jarosława Kaczyńskiego, stało się parodią samego siebie, czego najlepszym dowodem było losowanie sędziów do Izby Odpowiedzialności Zawodowej. Kabaret, jaki przy tej okazji zafundowała Polakom pierwsza prezes Sądu Najwyższego, mógłby nawet śmieszyć, gdyby w tle nie było olbrzymich kar, które już płacimy, i groźby utraty gigantycznych funduszy z Krajowego Planu Odbudowy.
Newsweek

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sie 2022, 22:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1496
@MagnificencjaS

Polska ma coś wspólnego z Archipelagiem GUŁAG. Jak pisał Sołżenicyn - tylko lipa i fucha trzymała system przy życiu.

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sie 2022, 13:49 
Offline

Rejestracja: 07 mar 2021, 12:50
Posty: 307
Lukrecja pisze:
Komandor pisze:
Ja tam bym tak tego dogadywania się nie przeceniał.



Jasne, najlepiej dalej dokładać do ognia płonącego w Ukrainie? Amerykanie mają daleko to co im szkodzi jeszcze trochę zarobić? Na razie projekt Ukraina jest jeszcze opłacalny.


Od wrzesnia Ukraina rozpoczyna wielką prywatyzację. Kraj-bankrut nie ma wyjścia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sie 2022, 14:47 
Offline

Rejestracja: 05 mar 2021, 16:40
Posty: 313
Hamlet pisze:
Lukrecja pisze:
Komandor pisze:
Ja tam bym tak tego dogadywania się nie przeceniał.



Jasne, najlepiej dalej dokładać do ognia płonącego w Ukrainie? Amerykanie mają daleko to co im szkodzi jeszcze trochę zarobić? Na razie projekt Ukraina jest jeszcze opłacalny.


Od wrzesnia Ukraina rozpoczyna wielką prywatyzację. Kraj-bankrut nie ma wyjścia.


projekt Ukraina dziś uznano za perspektywicznie nieopłacalny, zaczyna się zwijanie interesu, minimalizowanie strat
komik zostanie zmuszony do rozmów z Putinem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group