forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1676 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 168  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 lut 2019, 0:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Wielki Wezyr pisze:
Nie ma się o co spierać.
Wioskowy głupek zna winowajce zadymy z Żydami. :lol:

Macierewicz o sporze polsko-izraelskim. "Widać w tym rękę rosyjską"

Były szef MON podkreśla, że znaczną część ludności Izraela stanowią osoby, które w ostatnich latach przyjechały z Rosji. Jak twierdzi Macierewicz, w związku z tym "ich nastawienie do Polski jest często nieprzychylne", co, według polityka ma być związane z "antypolską propagandą charakterystyczną dla Związku Sowieckiego i obecnie dla Rosji".

https://wiadomosci.wp.pl/macierewicz-o- ... 004701825a


Co za idiota - Macierewicz. Widać, że w ogóle nie zna wewnętrznych stosunków żydowsko/żydowsko/rosyjskich. Rosyjsko żydowska emigracja do Izraela miała podłoże wyłącznie ekonomiczne. Często gęsto na "lewych" żydowskich papierach. Religijnie to oni są ostro na anty i nie cierpią ortodoksów. Zlaicyzowani do bólu. Tak naprawdę nie lubią "jewrei" jak ich nazywają. Nazywają ich jeszcze lepiej, ale nie będę tutaj cytował. Ci co znają trochę rosyjski to domyślą się jak. Skąd to wiem? Bo w swoim czasie dawno dawno temu miałem w tych okolicach i okolicznościach z tym do czynienia osobiście. Do Polski stosunek mieli przychylny. Bliżej im było do Polaków niż do "jewrei".

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lut 2019, 0:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Boruch pisze:
Jeszcze w uzupełnieniu różnic, które ja widzę pomiędzy panami Bronto a Komandorem. Jak już napisałem Bronto nawet nie starał się o obiektywizm. Choć teksty pana Komandora są obszerne, to w przeciwieństwie do materiałów Bronto zazwyczaj wypełnionych drastycznymi zdjęciami Komandor szuka wyjaśnienia w przepisach. Można wtedy z tym dyskutować, bo prawo to jedno a interpretacja to drugie - niestety. Na niekorzyść "obszernych wykładów" pana Komandora może przemawiać jedynie to, że nie każdemu chce się wgryzać w dość skomplikowaną materię prawa. Dziś oczekujemy krótkiego i treściwego, jasnego przekazu. Czy tak się da w każdym przypadku, to jest już inna sprawa. Tu mogę się przyznać, że ja też należę do osób, którym nie zawsze chce się brnąć w takie teksty. Pewnie nie ja jeden.

Reasumując, jakbym miał wybierać pomiędzy treściami Komandor, Bronto, to zdecydowanie wybieram pana Komandora. Tam raczej nie ma kompleksów, uprzedzeń. Bronto to niestety same uprzedzenia.

To tyle co chciałem powiedzieć o Wietnamie :D


Panie Boruch. Nie lubię pyskówek, ale pohamuj Pan swój jęzor i czytaj ze zrozumieniem. Wkurzyłem się bo porównał Pan Komandora do tego gorszego Bronto z ostatniego okresu. Wtedy to już był wzajemny hejt i nic konstruktywnego. Miał czy nie miał Bronto uprzedzenia to jedno, ale nie Komandor. Komandor kieruje się literą prawa tak jak i ja. Urzędnicy powinni egzekwować prawo bo od tego są i za to biorą pieniądze. Żadnego zmieniania prawa pod publiczkę i chodzenia na skróty bo to odbije się na nas wszystkich. Niestety prawo psują politycy. Czy to znaczy, że my też mamy je psuć?
Tak na marginesie tej bandy też nie cierpię bo jestem z pokolenia których rodzice pamiętali i ONR-owców i UP-owców i naszych obecnych "przyjaciół" zza Odry.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lut 2019, 1:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
AGAFIA pisze:
beton pisze:

Posty komandora są obszerne, twoje za to liczne.
Weź w końcu ten ,,niepierdol,, i przestań mędrkować.

No, a co powiesz o postach niejakiego Kiziora, bo dla mnie to groteska..

Cytuj:
Teraz z Komandora robicie drugiego Bronto. Co to ma znaczyć, że broni litery prawa?! Zastanowili byście się nad tym co za bzdety wypisujecie. Jeśli Komandor za to, że broni prawa ma być Bronto to ja też będę Bronto. Je suis Bronto, że tak pojadę.


Cytuj:
Bronto jak samotny krążownik się ostrzeliwał.

Litosciwie nie wkleję tego stwierdzenia, że nic i nikt nie rozumie z wpisów Komandora, niczego kompletnie..poza Kizorem. Przypuszczam że Kizior chciał się wbić w dyskusję, a że była okazja ogrzać się ciepełkiem, to i się i ogrzewa...dla mnie obrzydliwe..Ogólnie jakaś tragikomedia, tudzież czarna groteska.. Mam alergię na faceta, aż mną wzdryga. Tylko flagę amerykańską wkleić i trąbkę.. Taki to tragizm postaci.


No tak! Tzw. wtórny analfabetyzm, czyli brak umiejętności czytania ze zrozumieniem jest w dzisiejszych czasach dość częstą przypadłością.
Nie odniosę się osobiście do pow. "osoby" bo byłoby to dla mnie zaniżanie poziomu. Jednak z uwagi na przywołaną betonkę którą znam od lat lubię i szanuję, zniżę się do skomentowania powyższego.

"Niejaki kizior" - hm. stwierdzenie wyraźnie pejoratywne, lecz z uwagi, że osobiste (a podobno zwalczamy poglądy, a nie osoby) daruję sobie.
Ktoś litościwie nie chciał wkleić, ale wkleił.
Faktycznie, "osoba" z postów Komandora i mojej polemiki niczego nie zrozumiała. Była dyskusja na temat stosowania prawa i jego obchodzenia na skróty i tyle. Akurat interlokutor (Boruch) załapał o co chodzi. "Osoba" wcinająca się w dyskusję bez jakiegokolwiek zrozumienia nie pojęła z tego nic, a nic. Nigdy żadnym i niczyim "ciepełkiem" się nie ogrzewałem. Nie mam takiej potrzeby. Piszę tam gdzie uważam za stosowne i to co uważam za stosowne bo to moje forumowe i zbójeckie prawo.
Trzeba być absolutnym kretynem przykleić mi proamerykańskość i wymachiwanie amerykańską flagą.
Generalnie post z jakichś powodów był osobisty, pod moim adresem i nie miał nic wspólnego z rzeczową dyskusją na forum. Typowy hejt dla danej "osoby". Mam swoje podejrzenia co do intencji owego postu, ale to nie temat do śmiecenia na forum.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lut 2019, 9:45 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
WLR pisze:
starykizior pisze:
No proszę proszę, jeszcze trochę, a będziemy mieli trybunały ludowe i trójki i czystki i dajcie mi człowieka a paragraf już się znajdzie i doły z wapnem i piachem i obozy pracy i "resocjalizacyjne".


Panie Kizior! Stanie po stronie litery prawa, nie zawsze jest równoznaczne ze staniem po tej moralnie właściwej stronie.
Prawo może i często bywa po prostu złe - że przypomnę Panu proces norymberski, podczas którego funkcjonariusze III Rzeszy
jednym głosem mówili, że oni są niewinni, że oni tylko przestrzegali prawa
. Było wtedy zgodne z prawem palenie żyda w piecu
i rozumiem, że dzisiejsi obrońcy prawa broniliby tego prawa równie zaciekle.

A co do Rybaka, to tydzień przed uroczystościami w Auschwitz, udzielił był Rybak obszernego video wywiadu w necie i na
stronach narodowych gadzinówek. Wyraźnie zapowiedział, że jedzie tam na przekór min. Glińskiemu, że nie zgadza się
z rządowa formą obchodów i że ma zamiar zorganizować własną formę tej uroczystości. W zupełności powinno to stanowić

przesłankę do odmówienia Rybakowi zgody, tym bardziej, że znana jest forma Rybaka prowokacji i że działa on w ramach
recydywy, za każdym razem łamiąc prawo. To, że mu nie odmówiono, jest wynikiem przyzwolenia obecnej władzy na łamanie
prawa, którego jakoby tak ofiarnie bronicie.


Ad. pierwsze pogrubione: Kolego Wirnik, czyżbyś porównywał jedno z największych osiągnięć ludzkości w dziedzinie praw człowieka jakim jest Deklaracja Praw Człowieka i pochodne jak Karta Praw Podstawowych, konstytucje i ustawy wielu krajów do Ustaw Norymberskich? Powoływanie się na te prawa do powoływania się na prawo III Rzeszy? No ciekawe. W każdym razie gratuluje.
A nie przyszło Panu do głowy dlaczego powstały te międzynarodowe dokumenty prawne?
Bo może po to by ratować ludzi przed takimi jak... ?

Ad. drugie pogrubione: No nie wiedziałem, że bycie na przekór min. Glińskiemu, niezgadzanie się z rządową formą obchodów i organizowanie swoich jest postawą do odmówienia zgody na zgromadzenie. Tez ciekawe. Cale szczęście, ze mamy demokratyczny, szanujący konstytucje i prawa człowieka rząd (sarkazm) dzięki czemu opozycja mogła świętować manifestować niezależnie.
Aż strach się bać co było jakbyś to Ty decydował...

PS. Kizior, Mańka :D Aga nie drap kota :lol: i tez :D

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lut 2019, 9:47 
I wszystkich lać w zęby.
I młotkiem skurwysynów.
Azotoksem truć.

Kurtura, lewica, inteligencja.
:lol:


Na górę
  
 
Post: 23 lut 2019, 9:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Że się wtrącę. Ta opozycja zamanifestowała nieraz, no i trafiła przed oblicze prokuratora. Coś mi tu nie gra Panie Komandor z tym przestrzeganiem praw człowieka, deklaracji międzynarodowych, konstytucji. Ale rozumiem, że to też oblicze demokracji.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lut 2019, 9:54 
Komandorze, tu raczej o to chodziło;

że znana jest forma Rybaka prowokacji i że działa on w ramach
recydywy, za każdym razem łamiąc prawo


uważasz, że to nie jest wystarczający powód?
PS. Właśnie w tv pokazywano Hajnówkę. Przed naziolami, jak co roku, idą policjanci.
I jak co roku...

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/ ... istow.html


Na górę
  
 
Post: 23 lut 2019, 10:00 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Boruch pisze:
Panie Kizior niech Pan nie będzie tak ostry w ocenach, bo chyba tak jak mi i innym uczestnikom nie podoba się Panu taka obroną polskiego narodowego interesu jak reprezentują panowie Międlar i Rybak. To są generałowie a pomniejszych oficerów i za przeproszeniem żołdaków mamy w Polsce całą masę. Ma prawo nie podobać nam się nasze prawo w tym względzie. Czy mamy przejść do porządku dziennego nad takim a nie innym wizerunkiem Polski jaki wyrabiają nam ci panowie, bo podobno mamy wolność i demokrację? Do kitu z takim prawem, skoro ja mam się wstydzić za mój Kraj i Rodaków a potem zbierać cięgi od innych nie będąc tu nic winnym.

Podobno jednym z filarów demokracji jest debata a z niej wychodzący kompromis. Tak więc może trzeba zmusić naszych polityków, środowisko naukowe prawnicze i kogo tam jeszcze, do tego aby coś z tym fantem zrobić. Oczywiście mamy świadomość, że ekscesów organizowanych przez pana Rybaka nie wypalimy żelazną miotłą, zawsze będą. Ale nie uważa Pan, że jest ich zbyt wiele? I nazbyt wiele tacy ludzie sobie pozwalają, są rozzuchwaleni? Są, bo być może nasze Państwo jakoś dziwnie nie egzekwuje tego prawa które mamy.

A pana Komandora nikt tu nie odżegnuje. Po prostu mieliśmy ostrą debatę, do której ja też, może trochę niechlubnie się przyczyniłem. On mi też słów przykrych nie szczędził za co żalu nie mam. Co do pana Bronto, to pozwolę się z Panem nie zgodzić. Niestety ten człowiek nawet nie starał się o obiektywizm w tym co pisał. Traktował tematy bardzo wybiórczo.

No ale to jest tylko moja ocena Pan przecież ma prawo do innej oceny. Niemniej proszę Pana aby Pan zaglądał tu częściej, a nie tylko wtedy jak dobrze Pana podkurwimy. Chociaż często mam inne zdanie to lubię poczytać co Pan pisze. Szczególnie w dziedzinie naszej obronności.

Pozdrawiam


Ad 1 (pogrubione). Ma prawo nie podobać się nam każde prawo, Każdemu ma. Np. Panu Rybakowi na pewno nie podoba się np to o karaniu za antysemityzm czy szerzenie nazizmu itp. Jest tylko jeden problem - to nie jest tylko NASZE prawo a prawo i
standardy międzynarodowe.
Ad 2. No dopiero byśmy się wstydzili odrzucając międzynarodowe standardy prawne dotyczące wolności zgromadzeń i słowa. Zamieszanie z łamaniem konstytucji przy okazji SN to pikuś. Ale by nas w KE, PE i TE przemielili. A w ONZ też by nam się dostało.
Zastanówcie się co wypisujecie (do wszystkich oponentów nie tylko Borucha) chcecie odrzucić i złamać Powszechną Deklarację Praw człowieka ONZ i Kartę Praw Podstawowych UE? Bo stamtąd wprost pochodzą nasze przepisy prawne w tym względzie.
Ad.3 Nie mam żadnych osobistych pretensji do Pana Borucha ani nie obraziłem się i nie obrażam za jego słowa nawet ostre.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lut 2019, 10:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Aha, nasi "biali chłopcy" mają dziś swoje "patriotyczne" występy w Hajnówce. Mamy demokracje, będzie wesoło w obronie białej rasy. Ciesze się jak sto sk.......f.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lut 2019, 10:07 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
AGAFIA pisze:
Komandorze, tu raczej o to chodziło;

że znana jest forma Rybaka prowokacji i że działa on w ramach
recydywy, za każdym razem łamiąc prawo


uważasz, że to nie jest wystarczający powód?
PS. Właśnie w tv pokazywano Hajnówkę. Przed naziolami, jak co roku, idą policjanci.
I jak co roku...

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/ ... istow.html


NIE. Pisałem już, dając taki przykład, że urzędnik SC nie możne odmówić udzielenia ślubu facetowi tylko dlatego, ze działając w ramach recydywy ukatrupił już dwie żony. Jeżeli nie innych, bardziej formalnych powodów musi dać ślub i już. A że zabije i tę trzecią? No cóż, jak zabije to pójdzie siedzieć. I tak to działa (a raczej powinno bo nie zawsze z tym siedzeniem po fakcie się sprawdza) ze zgromadzeniami, wystąpieniami publicznymi itp.

I dlatego SĄD, na postawie prawa, im pozwolił.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1676 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 168  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group