forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 15:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151 ... 168  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 lut 2019, 20:55 
Cytuj:
Ale niestety taka ustawa dotyczy malej grupy ludzi. Na razie, bo daje duże możliwości wykorzystania np w walce z przeciwnikami politycznymi, od biedy i Rybaka jak siedział można by do końca życia na jej podstawie w ośrodku zamknąć, Historia zna takie przypadki - Stalinowska Rosja, no tam to administracyjnie nawet. Więc świat tylko cichutko protestuje bez większego echa. No i PO wprowadziło, wiec nie wypada za mocno - polityka taka. Tak jak z pierwszą ustawą dezubekizacyjną (też PO) co dopuszcza odpowiedzialność c zbiorową i to w trybie administracyjnym. Nie tylko PiS lamie standardy,. On to łamanie twórczo rozwinął.

PS. Dodam ze ta ustawa tylko z nazwy potocznej jest o bestiach. Ona o każdym z zaburzeniami psychicznymi jest. A kto ich nie ma? Albo inaczej, wielu je ma. A wmówić łatwo. Bo przecież jak ktoś krytykuje Prezesa i nie chce dobra dzieci w postaci 500+ to musi mieć zaburzenia, nie? Wystarczy tylko odpowiednią komisję dobrać i sąd uległy. I lecimy z FoNiE do Gostynina aż milo. :lol:

Jasne, przeczytaj, ależ ja czytam i czytam bardzo dużo, mogę jedynie ubolewać, że masz co do tego wątpliwości, a może i nie masz, ale fakt czytania periodyku, już jest dla Ciebie argumentem. Czytam, ale że się zgadzam z częścią, połowicznie się zgadzam jedynie. Czytam też NIE i Gazetę Polską, czytam Narodowców, tak, ich też czytam. I po przeczytaniu wyrabiam własne zdanie. Mało tego, dałam Ci możliwosć zakończenia sporu poprzednim wpisem, nie skorzystałeś, no to jedziemy...

Jakaś telewizja, naprawdę nie wiem która, transmitowała ten marsz i zrobiła wywiad z mieszkanką Hajnówki, która była świadkiem mordów. Starsza Pani, w bereciku, ze łzami w oczach opisywała, że trzech, a dwóch w polskich mundurach zabiło burmistrza, co to nie był polityczny, ot zwykłym człowiekiem był. Obok trupka siedział kundelek, wierny taki Panu, a na podłodze w izbie była rozpieprzona czaszka tego człowieka i rozwleczony mózg. I dzisiaj ta nie wiem, blisko 90 letnia staruszka, pamiętająca ten sadyzm, musi znosić bandę jełopów, gloryfikujących tę zbrodnię. Nie! Nie przkonasz mnie Komandorze,że to jest właście. Prawo zezwalające na coś takiego, to jest złe, kulawe prawo. I należy je zmienić ! Koniec kropka..tu nie ma dyskusji nawet. Tu chodzi o żywych ludzi, a nie martwe zapisy, nawet te ideologicznie najlepsze. Jebać ideologię, walić prawo, kiedy ludzie cierpią. To nie ludzie są dla prawa, to prawo ma służyć ludziom.


Ostatnio zmieniony 23 lut 2019, 21:32 przez AGAFIA, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 23 lut 2019, 21:28 
Jeśli masz wątpliwości, jedź do Hajnówki i porozmawiaj z ludźmi. Dobranoc.


Na górę
  
 
Post: 24 lut 2019, 0:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Przyszło nowe i z bandytów zrobiło bohaterów, a z bohaterów zbrodniarzy. Stąd Hajnówka i Bury. Jednak prawa podstawowe nie są stosowane jak należy.
I tu leży pies pogrzebany.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lut 2019, 12:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Nie są przestrzegane.....
Podobnie jak prawo, jest ono stosowane w takim zakresie jaki aktualnej władzy jest wygodny.
Innego wyjścia nikt jeszcze nie znalazł.
Podobnie i z historią, tworzona na bieżąco i nauczana jest taka jej wersja czy legenda, która jest wygodna, mądrość etapu wskazuje treść.
Zbytnia szczegółowość, czy tylko precyzja, jest zbędna, w każdych okolicznościach i każdej władzy, może włącznie przeszkadzać.
A publiczność?
Kogo mogą zainteresować np. losy człowieka który został ogłoszony czternastym dalajlamą?
Tu na forum gdzie poruszane były chyba wszystkie tematy, o nim, nikt nigdy nie wspomniał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lut 2019, 12:42 
I to jest najlepsze podsumowanie Panie Małpko....
O co chodzi z XIV Dalajlamą?


Na górę
  
 
Post: 24 lut 2019, 14:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Upss.... spodziewałem się tego pytania.
Odpowiedź ma ścisły związek z tytułem tego tematu.
No i jest kłopot, gdy podam nazwisko, cała tajemnica zniknie, a przecież są na forum osoby znacznie bardziej obeznane w tematach dalekiego wschodu niż ja.
Może więc podpowiem, kluczem jest "został ogłoszony czternastym dalajlamą"
Co przecież nie oznacza że wszyscy musieli go za takiego uznać.

W razie braku postępu w rozwiązywaniu zagadki zawsze można na pw zapytać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lut 2019, 15:09 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Jak ścisły związek z tematem wątku to znaczy ze jakiś Żyd został :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lut 2019, 15:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Brawo! nie pierwszy lepszy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lut 2019, 15:19 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Oni to się wszędzie wkręcą. To już im nie wystarczy, że się na krzyż też jeden wkręcił? :P

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lut 2019, 15:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
"wszędzie"

Drugi wniosek i znów trafny.
"Zwiedził" chyba pół świata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151 ... 168  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group