forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 2:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 168  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 mar 2019, 1:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
starykizior pisze:
..... Niemcy gdzie w Bundestagu wpływowa koalicja socjaldemokratów z zielonymi nastawiona pacyfistycznie.


Ano właśnie, w samo sedno.
Jakoś w pacyfizm nrf-u nie uwierzyłem nigdy, tak i teraz gdy niemcy, szczególnie ostatnio, bratają się z francuzami uwierzyć jeszcze trudniej.
Było to widać co najmniej od czasu gdy niemcowie zaczęli sponsorską sprzedaż nosicieli broni jądrowej eskimosom https://www.rp.pl/artykul/763343-U-Boot ... zykow.html
Pomijam poprzednie ekscesy.
A teraz, gdy niemcowie zupełnie otwarcie szwargoczą o co im chodzi, wiara w pacyfizm niemiecki stała się niemożliwa.

To fragmenty z ichnich gazet:

Cytuj:
Ponieważ amerykańska gwarancje jądrowe stały się wątpliwe i prawdopodobnie żaden europejski odstraszający wariant nie wydaje się możliwy do zrealizowania, wynika z tego wniosek: Niemcy mogą polegać wyłącznie na sobie .... w tych okolicznościach słabszy partner, Niemcy nie może już w 100% polegać na fakcie, że sojusznik uzbrojony w broń jądrową zainterweniuje atomowo ze względu na nasze bezpieczeństwo w sytuacji awaryjnej. dw


Cytuj:
Z dokumentów msz wynika, że rząd od 1961 r. wie o tym programie.
(Chodzi o izraelski program budowy bomby )
... w 1977 r. były kanclerz Helmut Schmidt rozmawiał na ten temat z ówczesnym izraelskim ministrem obrony Mosze Dajanem....Izrael uzbraja dostarczone przez Niemcy okręty podwodne w rakiety samosterujące, wyposaża je w głowice nuklearne ..... rząd RFN zapewne o tym wie, chociaż oficjalnie zaprzecza. der spiegel


No i tradycyjnie, jeszcze obrazek:

Obrazek

Panie Kizior, tu można budować kilka scenariuszy, łącznie, co nie daj boże, z takim, że eskimosi byli/są inwestorem zastępczym, żaden z tych scenariuszy nie wygląda na pacyfistyczny.

No ale ja się nie znam na wojskowości, a to wszystko wyżej, to sen wariata.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2019, 1:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Pantryglodytes pisze:
starykizior pisze:
To może by tak trochę o Żydach? Bo jakiś marazm w tym wątku.
Komandor nam tu uczenie wywiódł, że statystycznie to my nie jesteśmy tacy źli, ba nawet w ogonie (jeśli chodzi o antysemityzm). Statystycznie to ja panie dzieju mogę udowodnić wszystko. Rzecz w tym jak jest naprawdę u nas w Polsce. Co naprawdę sądzi statystyczny, niekoniecznie moherowy Polak o Żydach. jeśli ankieta będzie jawna np. sonda uliczna itp. to oczywiście jesteśmy wspaniali, tolerancyjni i wprost kochamy Żydów. Jeśli będzie anonimowa to już zaczną się schody i okaże się, że tak słodko z tą tolerancją nie jest. Okaże się, że jakiejś 90% narodu jest negatywnego zdania o Żydach. Od opinii skrajnych; Żydzi do gazu, pomnik Hitlerowi wybudować, że Polskę odżydził, do oględnych w rodzaju; osobiście to ja żadnego żyda nie znam ale...
Trochę historii. Antysemityzm ma mocne korzenie religijne i ekonomiczne.Dot. to praktycznie skali światowej z pewnymi wyjątkami. Chrześcijaństwo prawie od samego początku odsądzało swych starszych braci w wierze od czci i wiary, a szczególnie gdy stało się religią państwową. W starożytnym Rzymie Żydzi cieszyli się swobodami. Miewali okresowe kłopoty gdyż odmawiali uznania boskości cezarów. Tak było do czasu gdy odbiło im na niepodległość i wywołali całą serię krwawych powstań, głównie na własną szkodę. Skąd my to znamy prawda? Cezar Tytus stracił cierpliwość krwawo stłumił powstanie, a Żydów en mase wygonił z Palestyny. Od tej pory Żydzi żyli w diasporze tu i tam. Trzymało ich tylko kurczowe przywiązanie do własnej religii i obyczajów.Także absolutne odcięcie się od innych nacji. Tak dotrwali do średniowiecza Europy. W Arabii też nie mieli lekko bo Mahomet ogłosił przeciw nim świętą wojnę - brali udział w spisku na jego życie. Potem było już tylko gorzej. W państwach średniowiecznej Europy jak Francja, czy Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego musieli mieszkać w gettach, odróżniać się strojem, mieli zakaz mieszkania i przebywania między chrześcijany. Często podburzany przez kler katolicki plebs organizował krwawe pogromy. z drugiej strony mieli pieniądze. Trudnili się handlem, rzemiosłem np. na bardzo wysokim poziomie złotnictwo, wyroby jubilerskie. Zostało to im do dzisiaj. Oczywiście lichwa czyli pożyczanie pieniędzy na procent. Takie ówczesne Providenty. Chrześcijanom tego czynić nie wolno. więc jak kmieć czy król potrzebował gotówki to do Żyda. Oczywiście zadłużali się budziło niezadowolenie, więc od czasu do czasu pogromik i po wierzycielach. (Podobnie Filip Piękny załatwił zakon Templariuszy). Skończyło się tym, że w XIII i XIV w . pogoniono ich z Europy Zachodniej. Trafili Na ziemie Polskie gdzie gościnnie, no, powiedzmy , ich przyjęto. Głównie za panowania Kazimierza Wielkiego. co się stało? rozkwitł handel, rzemiosło, wymiana towarowa Wschód-Zachód przede wszystkim. Spływały podatki, król budował zamki obronne i ufundował Akademię. Mieli swoje miasto i rządzili się tam swoimi prawami. To był okres rzeczywistej tolerancji dla Żydów. Później było już tylko gorzej, aczkolwiek nie do końca. Pod konie XV w. Hiszpanie zakończyli rekonkwistę likwidując królestwa Maurów Kastylii i Grenady. W Kastylii właściwie już resztki. Skończyli z Maurami, za poduszczeniem Świętej Inkwizycji i Głównego Inkwizytora Hiszpanii dominikanina Torquemady wzięli się za Żydów. Część spalili lub wycięli w pień, resztę przegnali. W Europie ich nie chcieli Część znalazła schronienie w Maroku, spora część na ziemiach Królestwa Polskiego. To była druga fala emigracji Żydowskiej na naszych ziemiach.

To be continued.


Nie wiem czy przewidział Pan ew. pytania.
Miałbym dwa, a nawet trzy, jeśli można.

Skąd ten pomysł?
Cytuj:
Chrześcijaństwo prawie od samego początku odsądzało swych starszych braci w wierze

Zdaje się że Chrześcijanie z księżyca nie spadli, ale to jeszcze nie powód by nazywać Żydów starszymi braćmi w wierze.
Słowa Pana Wojtyły na ten temat, były po prostu fałszywie przetłumaczone i zmanipulowane, Watykan je prostował.
Natomiast stanowisko Żydów jest niezmiennie takie samo :
Cytuj:
Rabin Owadia Josef, duchowy przywódca partii Szas wchodzącej w skład koalicji rządzącej Izraelem oznajmił, że "goje rodzą się po to, by służyć Żydom". – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie - zapowiedział rabin podczas przemówienia w synagodze. Potem porównał osoby, które nie są Żydami do... zwierząt pociągowych
i dalej
Cytuj:
Rabin Josef użył plastycznej metafory porównując ludzi do... osłów. – Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa.
"Rzeczpospolita"

Cytuj:
W Arabii też nie mieli lekko bo Mahomet

Zawsze mi się zdawało że Żydzi mieli się wśród arabów całkiem dobrze, podam tylko jeden przykład, Dzielnice arabskie w Maroku, położone były w pobliżu pałaców władców, czy gubernatorów, władcy chronili ich i osiedlali, nadając przywileje.
Nawet nazwy tych dzielnic w miastach były (i są) takie same, były one ufortyfikowane i zaopatrzone w bramy.
To wskazuje że Żydzi byli władzy potrzebni i żadna krzywda im się nie działa.
Mogę się oczywiście mylić, proszę wobec tego o wskazanie, gdzie.

Cytuj:
dominikanina Torquemady wzięli się za Żydów

Wychrzczony Żyd Torquemada wziął się za swych współplemieńców, jak to się stać mogło? :shock:


Obiecałem, że odpowiem więc odpowiadam.

Zwrot; Starsi Bracia w Wierze jest zwrotem retorycznym, użyłem go jako skrót myślowy. :lol: Nie należy w kontekście stosunków wzajemnych pojmować go dosłownie. Nigdy w przeszłości nie był używany; Żydzi bracia w wierze? A fuj!

Żydzi, a Mahometanie. Właśnie Mahometanie czy Islam, bo ten ma różne oblicza. Mahomet ogłosił z powodów osobistych dżihad przeciw Żydom. Potem to się zmieniało różnie np w Kalifacie Kordoby mieli się całkiem dobrze. W czasie krucjat bywało różnie, obrywało im się od obu stron. Wszystko zależało od aktualnej polityki. Niestety syjonizm, polityka osiedleńcza w Palestynie, powstanie państwa Izrael i sprawa Autonomii Palestyńskiej zniszczyły możliwości porozumienia i współistnienia na długo, jeśli nie trwale.

Torqueimada - Wielki Inkwizytor Hiszpanii pogromca i niszczyciel Żydów. Wyniesiony za "zasługi" na ołtarze. Był bezkompromisowy i nie odpuszczał Żydom. Bo przechrzczeni Maurowie wprawdzie pod kontrolą, ale funkcjonowali w społeczeństwie całkiem nieźle. Inkwizycja hiszpańska np. w niewielkim stopniu zajmowała się zwalczaniem herezji czy czarów. główny wysiłek poświęcała gnębieniu i eksterminacji Żydów i konwertytów.
Dominikanin, ale z pochodzenia, właśnie. Prawdopodobnie nie przechrzczony, ale z krwi żydowskiej. Jako konwertyta nie mógłby dojść do tak wysokich godności. Należy pamiętać, że neofici zawsze byli bardziej ekstremalni. On stał się symbolem.Zapisano taką historię, to fakt historyczny. Były spory na dworze hiszpańskim w sprawie przepędzenia Żydów. Nie było jeszcze wtedy napływu złota i srebra z Nowego Świata. Oboje panujący Ferdynand i Izabella obawiali się, że przepędzenie Żydów położy gospodarkę i tak ledwie zipiącą po rekonkwiście.
Torqueimada przed parą królewską rozrzucił 30 srebrnych monet i zapytał czy za 30 srebrników chcą sprzedać wiarę i królestwo. Ten gest przesądził sprawę. To był pierwszy w dziejach holocaust. Ok. 40 tys ofiar. Ci których nie wymordowano znaleźli schronienie w Maroku (późniejsi sefardyjczycy) i część w Polsce, ale to do kontynuacji innego tematu.
Myślę, że zadowoliłem głód wiedzy w tej sprawie. :lol:

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2019, 1:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Nie chcę śmiecić cytatami cytatów cytatów.

Niemieckie op dla Izraela które Izraelczycy wyposażyli w pociski samosterujące to sprawa szczególnych kontaktów RFN-Izrael. niemal od samego początku. Była to m.in. spr. ekspiacji za holocaust.
Izrael pracował nad pozyskaniem broni jądrowej co prawdopodobnie się im udało (dane szacunkowe brak oficjalnych potwierdzeń). RFN wspomagał ich swoją wiedzą i technologią. Tego nie można zwalić na Amerykanów i Rosjan bo jedni i drudzy przestrzegali proliferacji broni jądrowej.
To tylko spiskowa teoria dziejów, że RFN i Izrael po cichu wspólnie pracowali nad pozyskaniem broni jądrowej. Dawno, dawno temu jeszcze w początkach RFN i kanclerstwa Adenauera pojawiły się takie sugestie na podstawie danych wywiadów. Bardzo ostro zareagowali Rosjanie i poparli ich Amerykanie. Sprawa przyschła. Ale co my tam wiemy, prawda?

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2019, 10:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
starykizior pisze:
....Ale co my tam wiemy, prawda?


Prawda, życie seksualne pingwinów z Przylądka Dobrej Nadziei przebiega bez zakłóceń, tylko oczy im świecą trochę bardziej niż zwykle, takie są kurwa, egzotyczne.
A może mają zapalenie spojówek?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2019, 13:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Temu akurat nic się nie świeci,no chyba, że Pan Maupa ma sokoli wzrok.


Załączniki:
pingwin_afrykanski.jpg
pingwin_afrykanski.jpg [ 49.47 KiB | Przeglądany 1845 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2019, 14:18 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Za to wyraźnie ma zapalenie spojówek :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2019, 14:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Nie, one zawsze tak mają, wszystkie, taka ich uroda pingwinia. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2019, 17:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cytuj:
Okrzyki o "brudnych Żydach” w czasie protestów Żółtych Kamizelek we Francji, antysemickie plakaty potępiające George’a Sorosa na Węgrzech, spory o antysemickie wypowiedzi, które mogą doprowadzić do rozpadu brytyjskiej Partii Pracy – to wszystko elementy tej samej, niepokojącej tendencji. Czy antysemityzm wraca do Europy, pyta w komentarzu dla POLITICO William Echikson.


https://wiadomosci.onet.pl/politico/ros ... je/j4j6gz4

Nie tylko w Polsce istnieje problem antysemityzmu. Okazuje się, że dotyczy to całej Europy. To chyba nie jest pocieszenie dla Polski. I co teraz robić - w imię wolności słowa i demokracji pozwalać na antysemickie wybryki?

Kto nie jest ślepy ten wie, że jest coś takiego jak żydowski radykalizm. Czyli rosnąca fala antysemityzmu jest jak znalazł narzędziem dla fali żądań finansowych Żydów wobec takich krajów jak Polska. Obojętnie czy są uzasadnione czy nie.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2019, 19:09 
Dodam że 14 stycznia tego roku roku Donald Trump podpisał akt H.R.672 o zwalczaniu europejskiego antysemityzmu.
https://www.congress.gov/bill/115th-congress/house-bill/672/text
Historia procedowania https://www.congress.gov/bill/115th-congress/house-bill/672/all-info


Na górę
  
 
Post: 04 mar 2019, 19:51 
Salcie z Januszem w sypialni. Rozbierają się. Janusz mówi: Salcie ty masz brudne majtki.
A fe! Janusz,Ja nie wiedziałam, ja by z tobą nigdy nie poszłam - ty jesteś straszny antysemitnik!!!


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 168  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group