forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 15:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 168  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 lut 2019, 19:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
polar pisze:
Nie, kurwa, komandor niczego nam nie wmawia.
To ty próbujesz NAM wmówić, że jesteśmy antysemitami.
I czytając czasami twoje przepełnione nienawiścią posty, skierowane do wszystkich Polaków, budzisz ten antysemityzm.


Tym co nie są antysemitami antysemityzmu nie zarzucam. A tobie co znowu gumka w gaciach pękła? To nie jest nienawiść tylko to co odczuwam na temat moich rodaków. Wolno mi mieć swoje odczucia i je artykułować. Nie rozumiesz tego? To bardzo mi przykro.

Kazałeś mi ostatnio trzymać pysk, kiedy ty się wypowiadasz. Raczył byś robić to samo, kiedy ja się wypowiadam?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2019, 19:45 
Każdy miał jakieś odczucia. I Józek Stalin, i Adolf zwany Hitlerem, i Breivik też. Wolno im? I każdy wierzył, że robi dobrze.
Nie rozumiesz tego?
Kowalew mówił ci żeby miarkować emocje, że czas jest zły. Nie rozumiesz tego?

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
No chyba, że ktoś srebrniki dostaje.


Na górę
  
 
Post: 18 lut 2019, 19:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
To kurwa wreszcie zamilcz. :lol:

Ja nie z Kowalewem dyskutuję tylko z Komandorem, z którego tezami się nie zgadzam. Tobie nic do tego. Komandor nie potrzebuje takiego adwokata jak ty spawaczu. Swoją nienawiść opanuj, a mnie za przeproszeniem całuj niżej plecóf. :mrgreen:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2019, 19:58 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Boruch pisze:
Aga - Komandor próbuje wdusić nam, że żyd pochodzący z Holandii, Francji, który znalazł się w niewoli w nazistowskich obozach śmierci na terenie Polski oskarża o to Polaków, czyli na takiej podstawie wiąże nasz antysemityzm i "udział" w holokauście. Przecież to bzdura. Ich żądania majątkowe to zupełnie inna sprawa.


Panie Boruch czego Pan nie rozumie? Ja nic nie wduszam. Ja tylko pisałem, ze nie dziwnym by mi było jakby i taki Żyd nas o to oskarżał bardziej niż tych co go u siebie w kraju wydali na śmierć. Bo ludzka pamięć, psychika jest irracjonalna.
Jak byłby pan trzymany w ciemności w szafie przez ojca sadystę to tej szafy, ciemności by pan się bał często bardziej jak tego ojca co czasami też loda dal i balonik kupił. Możliwe ze i tę szafę i ciemność też by Pan oskarżał za swoje cierpienie i nienawidził ich. A przecież szafa nic nie winna. Nienawiść i oskarżenie o swoje cierpienie mógłby Pan też przenieść na swoją siostrę czy matkę bo te nie reagowały bo się bały tak samo jak pan. Ale w pana oczach ich obojętność brak reakcji, obrony byłby odbierany jako przyzwolenie, współudział....

A oskarżają nas nie tylko ci Żydzi o których mowa wyżej ale i tacy co z Polską, obozami nawet i holokaustem nic wspólnego nie mają a jak już to daleki przez krewnych. Bo urodzili się w USA i to z rodzin osiadłych tam od pokoleń. Podobnie nawet nie Żydzi, a np Obama, jego szef FBI, dziennikarze, a nawet potomkowie szeroko rozumianych oprawców bo niemieccy dziennikarze, pisarze itp. Więc co, takie niemożliwe że jakiś Holenderski Żyd też nas gdzieś w duchu i do swoich dzieci, wnuków oskarża? Ze pan nie zna takiego przypadku nic nie znaczy. Bo może się przebił do mediów. Albo panu umknął (za długi tekst np był i za ciężki)/ A ile przykładów wspomnień tych polskich Żydów jest pan wstanie tak na szybko podać. To wychodzi przy okazji jak się jakiś dziennikarz Izraelski czy polityk uzewnętrzni, ze musiał powiedzieć co powiedział bo mu babcia albo rodzice opowiadali straszne rzeczy. Ale tam nawet często nie jest powiedziane ze to Polin byli.

I ja tych ludzi nawet nie winie za to ze nas oskarżają. Wręcz przeciwnie ja ich tłumacze. Ze to ich prawda jest, w którą głęboko wierzą, nawet jak nie mająca wiele wspólnego z rzeczywistością.

I nie neguje naszego antysemityzmu. Tego z przed wojny, w czasie wojny i po niej. Tak był. I często prowadził do ohydnych czynów a nawet zbrodni własnymi rekami dokonywanymi. Ale nie zgadzam się ze skalą jaką próbuje nam się przypisach. Wręcz przeciwnie właśnie do skali popełnionych na naszych ziemiach zbrodni ludobójstwa, ilości żyjących u nas Żydów to była statystyczna wręcz konieczność ze takie rzeczy miały miejsce. Bo ludzie nigdzie nie tylko dobrzy są. Bo jaki kraj taki antysemityzm, głównie w gębie.

Ale nawet jak nasz antysemityzm to te zjawiska udziału w holokauście były marginalne. A obojętność większości społeczeństwa?Brak reakcji? O to oskarżać nikogo nie można. O czym też pisałem. Ale chyba nie dotarło. Tym bardziej, ze okupacja u nas to nie ta wesoła Francuska z kalwariankami, kabaretami czy porządna prawomyślna Holenderska gdzie nawet swoje uniwersytety mieli otwarte a my nawet gimnazjów. A elity Zachodnie w pełni prawie popierają stanowisko Izraela.
I ci ludzie co nie wiedzą tak naprawdę czym była okupacja Niemiec, wojna z olbrzymimi stratami ludzkimi i materialnymi nie powinni nam wytykać ze za mało zrobiliśmy w obronie Żydów a nawet sami braliśmy w ich mordowaniu udział. Bo co oni zrobili?

A przypomnę w czasie II WŚ zginęło ok 6 mln obywateli Polski czego "tylko" polowa to byli Żydzi.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2019, 20:02 
Boruchu, nie będę powtarzać po Komandorze, dodać mogę jedynie, że mnie zaczyna mocno irytować diaspora żydowska, ciągłe obwinianie Polaków, Polski o holokaust, czynienie z nas współwinnych i niebotyczne, niczym nieuzasadnione roszczenia finansowe.
I to też jest jedną z przyczyn odradzania się antysemickich nastrojów w Polsce, bo do cholery-Żydzi mają więcej do zarzucenia nam i większe żądania w stos. do nas, niż do Niemców.
A żeby takie posrane ideologie jak faszyzm, antysemityzm mogły się odrodzić, potrzebują gruntu i działań, które je rozbudzą. Historia lubi zataczać koła, chciwość może być motorem.


Na górę
  
 
Post: 18 lut 2019, 20:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Wie Pan bardzo dobrze, że oskarżenia nas o antysemityzm znajduje uzasadnienie, bo w Polsce mamy z tym do czynienia, choć oskarżanie społeczeństwa polskiego jako ogółu jest nadużyciem. I to jest główne podłoże. Na dodatek obecna władza wobec sprawców zachowuje się dwuznacznie. Oburza się jednak bardzo na słowa premiera Izraela i tego politycznego niedojdy z MSZ Izraela. Jeżeli panowie z PiSu chcą być szanowani i bronić polskiego honoru z otwartą przyłbicą niech sami będą w porządku i zrobią porządek z Międlarem, Rybakiem i innymi wichrzycielami. Tacy ludzie powinni śmierdzieć w pierdlu. Bo funkcjonowanie ich w przestrzeni publicznej stanowi zły przykład dla reszty Polaków. I wywołuje potrzebę odwetu zagranicą.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Ostatnio zmieniony 18 lut 2019, 20:35 przez Boruch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2019, 20:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
AGAFIA pisze:
Boruchu, nie będę powtarzać po Komandorze, dodać mogę jedynie, że mnie zaczyna mocno irytować diaspora żydowska, ciągłe obwinianie Polaków, Polski o holokaust, czynienie z nas współwinnych i niebotyczne, niczym nieuzasadnione roszczenia finansowe.
I to też jest jedną z przyczyn odradzania się antysemickich nastrojów w Polsce, bo do cholery-Żydzi mają więcej do zarzucenia nam i większe żądania w stos. do nas, niż do Niemców.
A żeby takie posrane ideologie jak faszyzm, antysemityzm mogły się odrodzić, potrzebują gruntu i działań, które je rozbudzą. Historia lubi zataczać koła, chciwość może być motorem.


Mnie też irytuje. Pisałem już kiedyś na forum moje zdanie na temat roszczeń żydowskich wobec Polski. Krótko tylko powiem - nic im się od nas nie należy. Tak jak sądzę. Ani kopiejka. Jeżeli już to od Niemców i Rosjan.

Jednostkowych wyskoków antysemickich się nie unikniemy nigdy. Jeżeli mamy tak specyficzną sytuację, jak piszesz, i z czym się zgadzam, trzeba aby władza przeciwdziałała z całą mocą takim przypadkom. Jak wiesz dzieje się odwrotnie. Wszelkiej maści radykaliści, naziole harcują jak nigdy dotąd. Nasza władza zamiast pokazać, że jest stanowcza postępuje wręcz odwrotnie. A to dlatego, że ma w dupie nastroje i nas. Zależy im na zagospodarowaniu tej skrajnej kupy dla swoich celów czyli władzy. Żydzi to taki naród, że nawet przyjaciela potrafią wydutkać aby wyjść na swoje. Izrael nie klęka przed nikim. Niby jest sojusznikiem USA ale nie klęka jak my. Potrafią przeciwstawić się i Amerykanom jak coś nie jest zgodne z ich interesem. Tak więc nie liczmy na ich przychylność, że będą nas traktować wyjątkowo, bo Polaków jest najwięcej wśród Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2019, 22:19 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Boruch pisze:
Wie Pan bardzo dobrze, że oskarżenia nas o antysemityzm znajduje uzasadnienie, bo w Polsce mamy z tym do czynienia, choć oskarżanie społeczeństwa polskiego jako ogółu jest nadużyciem. I to jest główne podłoże. Na dodatek obecna władza wobec sprawców zachowuje się dwuznacznie. Oburza się jednak bardzo na słowa premiera Izraela i tego politycznego niedojdy z MSZ Izraela. Jeżeli panowie z PiSu chcą być szanowani i bronić polskiego honoru z otwartą przyłbicą niech sami będą w porządku i zrobią porządek z Międlarem, Rybakiem i innymi wichrzycielami. Tacy ludzie powinni śmierdzieć w pierdlu. Bo funkcjonowanie ich w przestrzeni publicznej stanowi zły przykład dla reszty Polaków. I wywołuje potrzebę odwetu zagranicą.


Antysemityzm był i jest wszędzie. W większości krajów w przeszłości znacznie większy niż w Polsce, a już na pewno bardziej skuteczny niż nasz często tylko werbalny. Odradza się też w wielu krajach i też osiąga większy poziom niż u nas.

Mówienie tylko o polskim antysemityzmie to Panie Boruch albo niewiedza albo manipulacja. Ja stawiam na niewiedzę u pana raczej. Manipulatorem pan nie jest.

Cytuj:
Zaledwie jeden na 20 Europejczyków słyszał o Holokauście. Ponad 25% wierzy, że Żydzi mają za duży wpływ na biznes i finanse. Jeden na pięciu wierzy, że antysemityzm jest reakcją na działania Żydów. Takie wyniki przyniosły badania wykonane dla CNN.
...
Mniej więcej jedna na dwadzieścia osób mieszkających w Europie nie słyszała o Holokauście. [b]Najbardziej uderzający brak wiedzy na ten temat badający zanotowali we Francji, gdzie około co piąta osoba w wieku 18-34 nie miała pojęcia czym był. W Austrii taki brak wiedzy deklarowało 12%[/b], a cztery osoby spośród każdej dziesiątki badanych mówiły, że wiedzą bardzo niewiele.


http://www.national-geographic.pl/natio ... -w-europie

Inne badania, w tym organizacji żydowskich czy wręcz agent rządowych Izraela wskazują, ze najwięcej incydentów antysemickich w tym czynnych napadów ( jest... w USA. Tak tym USA, które tak nas poucza na temat ustawy o IPN, odszkodowaniach i zwrocie mienia. To są dane ADL. Sprawdź Pan sobie sam co to za organizacja:

Obrazek

Wie Pan co znaczy pozycja assault? Harassment? Bo vandalism pewnie pan się domyśla. a resztę niech pan sprawdzi sobie sam.


Izraelskie (nie Pisowkie i Polskie) Ministerstwo ds. Diaspory przedstawiło wyniki swojego raportu o antysemityzmie a w nim podaje ze najgorzej, najwięcej incydentów i ich wzrost, jest w.... Wielkiej Brytanii, potem w Niemczech, we Francji a w TYM raporcie o Polsce nie ma ani słowa w tym kontekście> a jakie przypadki chodzi? Podpalenie dwóch restauracji żydowskich w Manchesterze, atak na autobus szkolny ... no w porównaniu z tymi fizycznymi atakami to tacy co sobie pokrzyczą albo banner na meczu powieszą to pikuś.
https://www.ynetnews.com/articles/0,734 ... 67,00.html
http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/241415

W tolerancyjnej Francji też już nie palą kukieł tylko i krzyczą ale leją po mordach i to dzieci. Co pisze sama Macrone:


https://twitter.com/EmmanuelMacron/stat ... 7014845440

ale też zauważają żydowskie organizacje i media:

http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/241431

Są tez takie międzynarodowe organizacje badające miedzy innymi ten temat jak Europejska Agencja Praw Podstawowych. No i coż ona mówi w swoich raportach?

Cytuj:
Badanie zostało przeprowadzone w 12 krajach Unii Europejskiej, w których łącznie mieszka 96% żydowskiej społeczności UE: Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Polsce, Szwecji, Węgrzech, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Łącznie w badaniu wzięło udział ponad 16 tysięcy Żydów, których pytano o ich postrzeganie sytuacji kraju w kontekście dyskryminacji ze względu na pochodzenie etniczne lub religijne. Wg uśrednionych wyników, niemal 90% spośród osób badanych stwierdziło, że w ciągu ostatnich pięciu lat w ich kraju zjawisko antysemityzmu uległo nasileniu.


O jest też Polska, cieszysz się Panie Boruch ze jednak acha pozatwierdza się. Ale 90% spośród badanych to musi być prawie równy rozkład. Wiec popatrzmy co dalej:

Cytuj:
Za niepokojący należy uznać fakt, że zdecydowana większość Żydów w UE postrzega antysemityzm jako „poważny” bądź „bardzo poważny” problem: 95% we Francji, 86% w Belgii, 85% w Niemczech, 85% w Polsce i 77% na Węgrzech. Co więcej, sytuacja ta, w opinii badanych, uległa pogorszeniu w ciągu ostatnich pięciu lat. Z takim twierdzeniem zgadza się 93% respondentów mieszkających we Francji, 89% w Niemczech, 83% w Polsce i 71% na Węgrzech, przy czym ok. 60% Żydów polskich i niemieckich uważa wzrost antysemityzmu za znaczny, zaś we Francji odsetek ten wynosi 77%. Co charakterystyczne, najbardziej zauważalny wzrost zachowań antysemickich miał miejsce w ciągu ostatnich pięciu lat w Internecie – twierdzi tak 93% respondentów we Francji, 89% w Polsce i 87% w Niemczech.


No fakt jesteśmy w czołówce i mamy znaczny odsetek uważających za poważny problem antysemityzm w Polsce (ale pomimo nagonek, pomimo nawet samobiczowania się Polaków jak Pan Boruch ale też retoryki w mediach o faszystach hasających bezkarnie po Polsce) nie większy jak w nowoczesnej i układnej i tolerancyjnej Francji, Niemczech czy Belgii.
O wzroście takich zachowań też są ciekawe dane. I znowu największy jest w Niemczech i we Francji nie u nas.

Pewnie to skutek przyjęcia imigrantów. Ale kto im kazał??? Zresztą imigranci dobrzy są. To na pewno nie to. Prawda?

http://www.jhi.pl/blog/2018-12-12-antys ... dstawowych

Więc nie demonizujmy samych siebie i nie róbmy siebie jakiś szczególnie zacofanych antysemitów na tle i tak dalej.

A panu Panie Boruch to jak już pan chce mnie skrytykować i polemizować ze mną to radze trochę poczytać, dowiedzieć się bo pierdolić bez sensu w Pana wieku trochę nie przystoi.

A nie wyjeżdżać, ze Panu na mnie wulgarnych słów do komentarza nawet brakuje.

PS.A w kontekście tego co pan teraz wypisuje to jest Pan za a nawet przeciw czy przeciw a nawet za? Bo ja już się gubię.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2019, 22:42 
Boruch pisze:
Międlarem, Rybakiem i innymi wichrzycielami. Tacy ludzie powinni śmierdzieć w pierdlu


Dobra.
Międlar i Rybak.
Mamy dwóch w trzydziestokilku milionowym społeczeństwie.
Dawaj dalej.
Dowody, nazwiska, wyroki sądowe.

Przez ilu jeszcze idiotów nazwiesz Polaków debilami, antysemitami, głupkami, warchołami, nierobami etc?
Ilu jeszcze ci potrzeba? Pięciu, sześciu?


Na górę
  
 
Post: 18 lut 2019, 23:00 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Cytuj:
Natomiast, Boruch, daje nam 100% gwarancji matematycznej, iż to nie były urojenia, a żydów mordował w polskich obozach zagłady nazistowski naród polski. Tak wiec, Komandor nas przekonuje, że w szkołach wolnego świata demokracji i humanizmu młodzież uczy się historii w oparciu o traumatyczne urojenia żydów, a Boruch kategorycznie zaprzecza urojeniom i przekonuje, iż młodzież w wolnym świecie humanizmu i demokracji uczy się historii holokaustu w oparciu o fakty wskazujące jednoznacznie na nazistowski naród polski dokonujący w polskich obozach zagłady żydów.

Obrazek
Zdujdasiłam się chociaż barycki pierdoli jak po grysiku na gięsto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 168  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group