forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 4:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 168  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 lut 2019, 13:01 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Ma i wielu prawników ją krytykuje. Nawet uważają za niebezpieczna. Bo może sięgnąć każdego, np sprawcy wypadku drogowego. Jak ktoś się bardzo uprze a jakiś durny albo uległy sąd klepnie. To jednak też nie za dobry przykład. Bo po pierwsze pobyt tam orzeka sąd a nie urzędnik. Po drugie istnieje też inny podobny casus. Ubezwłasnowolnienie i przymusowe leczenie ludzi chorych psychicznie jeśli są niebezpieczni siebie lub/i otoczenia.

https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie ... -sadu.html

https://www.i-kancelaria.pl/publikacje/ ... ychicznie/


PS, Przykłady krytyki tzw ustawy o bestiach:

Rzecznik Praw Obywatelskich:
https://www.rp.pl/Prawo-karne/301079974 ... ninie.html

Helsińska Fundacja Praw Człowieka

https://www.rp.pl/Prawo-karne/311099920 ... tiach.html

To, ze niezawisły jeszcze TK ja klepnął nie zmienia tych zastrzeżeń. Zresztą niezawisły TK klepnął i parę innych rzeczy jak ustawę dezubekizacyjną tę od PO a odrzucił nowelę ustawy o planowaniu rodziny tę SLD.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 23 lut 2019, 13:11 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lut 2019, 13:07 
Nie wiem czy są ubezwłasnowolnieni. Ale skoro można dożywotnio zamknąć w ośrodku człowieka, który ''odsiedział swoje'' bo istnieje ryzyko, że ponownie dokona czynu zabronionego, to wydanie zakazu manifestacji, nie powinno sprawiać większego problemu. Tak logicznie do rzeczy podchodząc.
Przypuszczam, że jest jakiś myk, furtka na to, by powstrzymać imprezę w Hajnówce, aczkolwiek tu musiałby się wypowiedzić ktoś, mający prawo w jedym palcu.
W zasadzie dobry prawnik, jest w stanie wszystko ominąć..


Na górę
  
 
Post: 23 lut 2019, 13:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Komandor pisze:
Razi mnie, Panie Boruch, to chyba oczywista oczywistość.
Wiele rzeczy mnie razi. Na przykład głupota, w tym moja - ta najbardziej. Innych razi co innego. Np parada równości albo całujący się faceci w parku, albo dumny z siebie (bo ma prawo być dumny) down, ze szkolę jakąś skończył i się na FB tym chwali. . To, że mnie czy kogoś razi więc raczej nie powinno mieć wpływu na decyzje administracyjne a tym bardziej na prawo i kary.

Cytuj:
Może czas zweryfikować trochę pojęcie wolności?


W żadnym wypadku. Bo taka weryfikacja się kończy ostatecznie faszyzmem lub dyktaturą jak KRLD



Nie żebym miał satysfakcję z tego, że oboje mamy tę samą urazę do takich jak Rybak. Wolałbym na to miejsce rezerwować na przyjazne myśli. Ale cóż robi. Co do tej weryfikacji, to pozwoli Pan, że zostanę przy swoim. Można tu ułożyć prawo tak aby do tego nie doszło. Tylko, że musimy mieć niezależne służby i sądy. A z tym jest źle.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lut 2019, 13:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Czarna_Mańka pisze:
...o matko... :roll:


errata:

To nie jest do mnie. :)

viewtopic.php?f=4&t=137&start=1500#p293364

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Ostatnio zmieniony 23 lut 2019, 14:47 przez Boruch, łącznie zmieniany 6 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lut 2019, 13:22 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Panie, Boruch, bez osobistych wycieczek proszę. Nawet Pan nie wie czy to było bezpośrednio do Pana czy posumowanie calej dyskusji (i moich próżnych wysiłków)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lut 2019, 13:36 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
AGAFIA pisze:
Nie wiem czy są ubezwłasnowolnieni. Ale skoro można dożywotnio zamknąć w ośrodku człowieka, który ''odsiedział swoje'' bo istnieje ryzyko, że ponownie dokona czynu zabronionego, to wydanie zakazu manifestacji, nie powinno sprawiać większego problemu. Tak logicznie do rzeczy podchodząc.
Przypuszczam, że jest jakiś myk, furtka na to, by powstrzymać imprezę w Hajnówce, aczkolwiek tu musiałby się wypowiedzić ktoś, mający prawo w jedym palcu.
W zasadzie dobry prawnik, jest w stanie wszystko ominąć..


Nie wiem czy się cofnęłaś i poczytałaś, ze jest krytykowana i to mocno. Na świecie też.

Tu jeszcze jeden przykład krytyki:

https://wiadomosci.wp.pl/ekspert-o-usta ... 988705409a

A ty z krytyki Liberalnej (ponoć lubić) która się zastanawia jak bronić (w domyśle tego niezawitego i starego) TK skoro ją klepneli.

https://kulturaliberalna.pl/2016/12/16/ ... -trybunal/

Ale niestety taka ustawa dotyczy malej grupy ludzi. Na razie, bo daje duże możliwości wykorzystania np w walce z przeciwnikami politycznymi, od biedy i Rybaka jak siedział można by do końca życia na jej podstawie w ośrodku zamknąć, Historia zna takie przypadki - Stalinowska Rosja, no tam to administracyjnie nawet. Więc świat tylko cichutko protestuje bez większego echa. No i PO wprowadziło, wiec nie wypada za mocno - polityka taka. Tak jak z pierwszą ustawą dezubekizacyjną (też PO) co dopuszcza odpowiedzialność c zbiorową i to w trybie administracyjnym. Nie tylko PiS lamie standardy,. On to łamanie twórczo rozwinął.

PS. Dodam ze ta ustawa tylko z nazwy potocznej jest o bestiach. Ona o każdym z zaburzeniami psychicznymi jest. A kto ich nie ma? Albo inaczej, wielu je ma. A wmówić łatwo. Bo przecież jak ktoś krytykuje Prezesa i nie chce dobra dzieci w postaci 500+ to musi mieć zaburzenia, nie? Wystarczy tylko odpowiednią komisję dobrać i sąd uległy. I lecimy z FoNiE do Gostynina aż milo. :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lut 2019, 13:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ten post nie był do mnie? A to przepraszam. Dokonam erraty. :D

Cytuj:
ps. przy okazji...dodanie licznych emotek nie zmienia chamskiej wypowiedzi
w elegancką a durnej w mądrą


I tu też ma Pani rację. Nawet bez emotek też może tak być. Czyż nie?

ps.

Barycki, Barycki? A kto to taki?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lut 2019, 14:33 
Cytuj:
Ale niestety taka ustawa dotyczy malej grupy ludzi. Na razie, bo daje duże możliwości wykorzystania np w walce z przeciwnikami politycznymi, od biedy i Rybaka jak siedział można by do końca życia na jej podstawie w ośrodku zamknąć, Historia zna takie przypadki - Stalinowska Rosja, no tam to administracyjnie nawet. Więc świat tylko cichutko protestuje bez większego echa. No i PO wprowadziło, wiec nie wypada za mocno - polityka taka. Tak jak z pierwszą ustawą dezubekizacyjną (też PO) co dopuszcza odpowiedzialność c zbiorową i to w trybie administracyjnym. Nie tylko PiS lamie standardy,. On to łamanie twórczo rozwinął.

PS. Dodam ze ta ustawa tylko z nazwy potocznej jest o bestiach. Ona o każdym z zaburzeniami psychicznymi jest. A kto ich nie ma? Albo inaczej, wielu je ma. A wmówić łatwo. Bo przecież jak ktoś krytykuje Prezesa i nie chce dobra dzieci w postaci 500+ to musi mieć zaburzenia, nie? Wystarczy tylko odpowiednią komisję dobrać i sąd uległy. I lecimy z FoNiE do Gostynina aż milo. :lol:


Nie rozumiesz, ja o tym wiem, ale tu w grę wchodzi zdrowy rozsądek, o którym pisałam parę stron temu. Co jest bardziej szkodliwe społecznie, Trynkiewicz na wolności czy domniemanie, że ktoś, kiedyś może wykorzystać ustawę, we wspomnianej przez Ciebie walce politycznej? Jaki są szanse, że seryjny morderca zabije raz jeszcze, a jakie, że mnie zamkną za krytykę partii? Szczególnie, że na to drugie mam jakiś wpływ.
I to jest clou sporu. A prawo, jednakowo traktujące wszystkich jest tylko założeniem. I na porządku dziennym stykamy się z naciaganiem obowiązujących przepisów etc. Dlaczego więc w przypadku Hajnówki, trzeba być aż tak zasadniczym? To retoryczne pytania, odpowiedź jest prosta. ONR idzie po linii, jest na rękę obecnie rządzącym. Bo gdyby nie to..
Można snajperów na dachy wyprowadzić, można broń na teren Sejmu wnosić, a nie można zablokować marszu? Eeee, mocno to naciagane.
Ale na tym zakończę, bo lelum polelum się robi.
Reasumując, jestem przeciw. Bo wolność słowa, prawo do demonstracji, są ok. ale warunkując, że nie służą gloryfikacji zbrodniarzy, ludobójstwa.
A z tym właśnie mamy do czynienia.


Na górę
  
 
Post: 23 lut 2019, 17:36 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Wbrew pozorom groźniejsze społecznie jest ta możliwość szerokiego wykorzystania tej ustawy o "bestiach" do jakiś swoich celów niż to, ze jedno dziecko zginie. Okrutne, ale tak jest. Niestety. Chociaż dusza aż wyje, że to dziecko ważniejsze. I o tym w tej krytyce liberalnej, i inni piszą. Przeczytaj dokładnie.
Podobnie z tymi zgromadzeniami. Groźba wykorzystania (i to w trybie administracyjnym) do ograniczania wolności słowa, zgromadzeń jest bardziej szkodliwa społecznie niż ten marsz w Hajnówce czy jakiś tam gadający od rzeczy Rybak.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lut 2019, 18:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Tak naprawdę wszystko, każda idea, czy nawet studia uniwersyteckie na Sorbonie, może być groźne.
Watro przypomnieć obywatela francuskiego i jego pracę doktorską na uniwersytecie paryskim "Ekonomia i rozwój przemysłowy"
Ten Doktor nazywał się Khieu Samphan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 168  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group