forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 2:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 168  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 lut 2019, 12:02 
Brawo!!


Na górę
  
 
Post: 21 lut 2019, 12:11 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Cytuj:
Z faszystami i rasistami sie nie dyskutuje, nie mozna stosowac wobec nich prawa do wolnosci gloszenia swoich ideologii bo z gory zakladaja one nienawisc i agresje wobec innych i ich eliminację, rownież te fizyczną.
Uslysze, ze to ograniczenie praw i kazdy jest rowny - otoz nie! Tacy ludzie powinni odgórnie trafiac na margines, tak jak ich ideologie
.

Jak pozwolimy na takie myślenie i zaakceptujemy je w systemie prawnym to potem ktoś w tym duchu powie o socjalistach, antyglobalistach, ekologach, feministkach i wielu innych. W zależności od aktualnych potrzeb i celów do osiągnięcia. I też to tak pięknie uzasadni - np że z mordercami życia poczętego się nie dyskutuje i nie można wobec nich stosować prawa do wolności zgromadzeń itp. Bo oni z góry zakładają zgodę na mordowanie nienarodzonych dzieci. A życie ludzkie itd....
Każdy kij i sznur ma dwa końce. Chcecie szykować na siebie stryczek? Ok. Ale beze mnie.

A wyroki sądów nie są schizofreniczne. Są słuszne, Oba!

Natomiast przy pierwszym przejawie propagowania faszystowskich treści no w czasie tego marszu w Hajnówce powinna być szybka, zdecydowana reakcja odpowiedzialnych władz, rozwiązanie zgromadzenia i skierowanie sprawy do prokuratury, Sąd - kara dla sprawców.

Na następny rok oczywiście zgoda i znowu jak tylko coś nie tak, reakcja, rozwiązanie, prokuratura sąd kara...

To jest jedyna droga. Bo kilku latach albo im się znudzi siedzieć co jakiś czas w kiciu, płacić grzywny itp albo zabraknie chętnych bo będą siedzieć.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lut 2019, 12:22 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Gdyby ktoś się pytał, to ja się zgadzam....!
W dodatku, gdybym ujawnił, co bym zrobił takiemu Rybakowi albo Miedlarowi..........ale nie
ujawnię bo byście mnie ode czci i wiary odsądzili...... :lol:


p.s
To do Korbki było........ :oops:


Ostatnio zmieniony 21 lut 2019, 12:23 przez stary praktyk, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lut 2019, 12:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
SŁUSZNIE PANI KORBACZESKA!

Ale póki co mamy wprawdzie przepisy w sprawie zgromadzeń ale działają źle. Naszym politykom chyba na rękę jest utrzymywanie takiego status quo. Jak można zezwalać na psucie demokratycznego państwa tym, którzy de facto są przeciwni takiemu państwu i jeżeli dać im wolność to nam je odbiorą. Czym bardziej radykalni zbrunatnieni tym brutalniej to zrobią. Przykładem jest PiS. Wprawdzie nie spełniają pełnej gamy cech ugrupowania nazistowskiego ale są ludzie którzy zwracają uwagę na pewne elementy, które są. Przynajmniej jest to partia o zapędach autorytarnych z wodzem dyktatorem.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lut 2019, 12:34 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Czarna_Mańka pisze:
U NICH:



Wybory, korupcja i kasa

- - - - -

U NAS:



Wybory, korupcja i kasa

- - - - - - - -

Izrael zrobił PISowi prezent


To też wiele tłumaczy. Z tym prezentem to może dogadane było :P

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lut 2019, 12:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Komandor pisze:
Cytuj:
Z faszystami i rasistami sie nie dyskutuje, nie mozna stosowac wobec nich prawa do wolnosci gloszenia swoich ideologii bo z gory zakladaja one nienawisc i agresje wobec innych i ich eliminację, rownież te fizyczną.
Uslysze, ze to ograniczenie praw i kazdy jest rowny - otoz nie! Tacy ludzie powinni odgórnie trafiac na margines, tak jak ich ideologie
.

Jak pozwolimy na takie myślenie i zaakceptujemy je w systemie prawnym to potem ktoś w tym duchu powie o socjalistach, antyglobalistach, ekologach, feministkach i wielu innych. W zależności od aktualnych potrzeb i celów do osiągnięcia. I też to tak pięknie uzasadni - np że z mordercami życia poczętego się nie dyskutuje i nie można wobec nich stosować prawa do wolności zgromadzeń itp. Bo oni z góry zakładają zgodę na mordowanie nienarodzonych dzieci. A życie ludzkie itd....
Każdy kij i sznur ma dwa końce. Chcecie szykować na siebie stryczek? Ok. Ale beze mnie.



Ja bym polemizował. To chyba zależy od dojrzałości demokracji. Nasza jest młoda i daleko jej do zachodnich. Jeżeli prawnie sankcjonujemy systemy totalitarne i nakładamy kary za publiczne gloryfikowanie takich ideologi to dla mnie zrozumiałe jest, żeby ludzi, którzy wyznają takie wartości byli pod kontrolą. Coś w rodzaju prewencji nawet w demokracji dla jej obrony i obrony ideałów ochrony społeczeństwa przed szkodliwym napływem takich ideologii, żeby nie powtarzały się tragedie sprzed wieku być powinny. Socjaliści, antyglobaliści, feministki, ekolodzy nie są takim zagrożeniem nawet zradykalizowani. Oni nie planują eksterminacji, wybijania do nogi narodów.

Bo jeżeli rozhulamy wolność na całego to obudzimy się nagle w anarchii. I stanie się tak, że rządzić będą ludzie, którzy stosują przemoc siłę, brutalność. Wtedy rozum odchodzi na drugi plan.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lut 2019, 12:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Z fanatykami religijnymi opierajacymi swoje osądy o dogmaty religijne zamiast o fakty naukowe tez sie nie dyskutuje. To zresztą juz widac po wyrokach dla antyaborcjonistow jezdzacych z krwawymi plakatami po miastach.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lut 2019, 13:04 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Boruch pisze:
SŁUSZNIE PANI KORBACZESKA!

Ale póki co mamy wprawdzie przepisy w sprawie zgromadzeń ale działają źle. Naszym politykom chyba na rękę jest utrzymywanie takiego status quo. Jak można zezwalać na psucie demokratycznego państwa tym, którzy de facto są przeciwni takiemu państwu i jeżeli dać im wolność to nam je odbiorą. Czym bardziej radykalni zbrunatnieni tym brutalniej to zrobią. Przykładem jest PiS. Wprawdzie nie spełniają pełnej gamy cech ugrupowania nazistowskiego ale są ludzie którzy zwracają uwagę na pewne elementy, które są. Przynajmniej jest to partia o zapędach autorytarnych z wodzem dyktatorem.


1. Przepisy o zgromadzeniach są i działają dobrze. Na całym świecie takie są - cywilizowanym.
2. To co proponujecie jest psuciem demokratycznego państwa i ograniczaniem praw człowieka.

Jedyne co nie działa zbyt dobrze, ale z winy ludzi bo przepisy, w tym ustawy o zgromadzeniach i KK na to są to szybka reakcja władz na łamanie prawa podczas demonstracji jak tylko takie nastąpi. Rozwiązanie zgromadzenia, kary dla sprawców.

Innej drogi nie ma. Chyba ze chcecie budować łamiącą prawa człowieka, faszystowską w działaniu (nie ideologii), dyktaturę dla ... walki z faszyzmem. Zastanówcie się na poważnie nad sobą.
Bo jak wprowadzicie to co chcecie to jutro wy na ulice nie wyjdziecie w najbardziej nawet szczytnym celu.
Bo jakiś urzędas w magistracie będzie miał słuszne i uzasadnione (według niego) obiekcje np ze na podstawie tego co wie będziecie obrażać uczucia religijne innych osób. Jest taki przepis ze jest to karalne? Jest.

Wiec niech tylko by mi Boruch, Korbaczewska i inny z zawiadomieniem ze będą jakieś zgromadzanie organizować np jako sprzeciw pedofilii w KRK to ja (znaczy urzędas) wam zakaz bo wiem, ze na pewno zaatakujecie KRK, księży i wiarę czy obrazicie. Ze nie obrazicie a o dzieci krzywdzone wam chodzi. Ja wiem ze obrazicie i co mi kurwa zrobicie. Zakaz i już.

O prawa kobiet do decydowania o swojej rozrodczości chcecie - no to ja Wam, ze ni chu chu, bo to propagowanie zbrodni i braku szacunku dla życia ludzkiego. A w Konstytucji (konstytucja! Konstytucja!!) jest zapisał że człowiek ma prawo i życie należy szanować, a "Wasz" Trybunał Konstytucyjny, ktorego tak broniliście (konstytucja!! Konstytucja!!) to potwierdził, uznając za niekonstytucyjną łagodząca przepisy antyaborcyjne ustawę SLD. I co mi zrobicie?
Do sądu pójdziecie. Ale przecież chcecie by sądy też działały jak chcecie. I ograniczały. Więc sad tym samym pojedzie ze Konstytucja, wyrok TK, propagowanie rzezi nienarodzonych niewiniątek.

Zrozumcie jeszcze jedno, Jak dacie za dużo władzy i możliwości dowolnego wyboru,według jego oceny, interpretacji, przypuszczeń, urzędnikowi to on z tego skwapliwie skorzysta. I możecie trafić na takiego co Was kurwa nie lubi. I co wtedy?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lut 2019, 13:06 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
korbaczeska pisze:
Z fanatykami religijnymi opierajacymi swoje osądy o dogmaty religijne zamiast o fakty naukowe tez sie nie dyskutuje. To zresztą juz widac po wyrokach dla antyaborcjonistow jezdzacych z krwawymi plakatami po miastach.


Wyrokach!!! Kontrolą jest sąd!!!

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lut 2019, 13:18 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Cytuj:
Socjaliści, antyglobaliści, feministki, ekolodzy nie są takim zagrożeniem nawet zradykalizowani. Oni nie planują eksterminacji, wybijania do nogi narodów.


Tak, ale jak znajdzie się urzędnik, gdzieś w jakieś gminie, mieście (bo np z PiS) który będzie uważał ze jest inaczej, bo to eko-terroryści, albo jak antyglobaliści - po prostu terroryści chcący burzyć porządek świata i anarchiści, a feministki to wiadomo co... ,a Ty Panie Boruch dasz mu narzędzie do ręki ze bez większego uzasadnienia, na postawie domniemywań itp będzie mógł zakazać dowolnego zgromadzenia bo coś tam, to co?

Zaręczysz, ze każdy burmistrz, wójt, prezydent miasta, i ich odpowiedzialni urzędnicy będą się kierowali takimi wartościami jak Twoje? Na jakiej postawie tak sądzicie? Tacy naiwni jesteście czy tych burmistrzów też będziecie sami wskazywać by byli tacy jak chcecie i robili jak chcecie i lali tylko tych co chcecie.

W imię czegoś, jakiś drastycznych ale mimo wszytko jednostkowych przypadków chcecie dać komuś (a nie zawsze to będzie ktoś kto jest "wasz") młot do reki, a potem będziecie płakać, ze nim w łeb dostaliście.

PS, A na koniec, bo chyba na tym już skończę tę nierówną walkę, powiem tak:
Ja się boję wszystkich fanatycznych radykałów. Czy to będą fanatyczni katolicy czy fanatyczni antykatolicy, czy fanatyczni komuniści czy czy fanatyczni antykomuniści, czy fanatyczni faszyści czy fanatyczni antyfaszystki, itp a czytając to co wypisujecie zaczynam się bać też i Was.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 168  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 224 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group