forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1676 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158 ... 168  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 mar 2019, 15:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
MMM pisze:
Polecam świetny artykuł o odszkodowaniach dla amerykańskich Żydów:

Cytuj:
Środowiska amerykańskich Żydów nie mają podstaw prawnych, by domagać się od Polski odszkodowań czy zwrotu utraconych majątków

Czy Polska będzie musiała płacić odszkodowanie za mienie utracone w czasie II wojny światowej i po niej przez Żydów – obywateli polskich? Organizacje żydowskie w USA i pozostająca pod ich wpływem amerykańska administracja regularnie tego się domagają. Te apele i rezolucje długo można by wyliczać, ostatnio dołączył do ich autorów sekretarz stanu USA Mike Pompeo, który w Warszawie, w czasie konferencji bliskowschodniej, pouczył Polskę, że powinna „poczynić w restytucji mienia postępy”.

Mamy więc regularny nacisk. Nie ma zresztą czemu się dziwić – różne wyliczenia wskazują, że wartość mienia pożydowskiego w Polsce to 60-90 mld dol. Jeżeli udałoby się wyrwać z tej sumy nawet niewielki procent, i tak byłyby to potężne sumy. Jest więc o co walczyć


https://www.tygodnikprzeglad.pl/polsko- ... -naciagac/


Można znaleźć pismo, odpowiedź, mówiącą o tym co obecna administracja sądzi na temat tej umowy odszkodowawczej z lat sześćdziesiątych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 mar 2019, 18:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
beznapletkowiec pisze:
Żydów trzeba darzyć ograniczonym zaufaniem. To nie jest nacja, z którą można być do końca szczerym, szczególnie jeżeli chodzi o finanse.


Samokrytyka wskazana! Znasz z autopsji. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 mar 2019, 23:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Z Borucha taki Żyd jak z koziej dupy trąba. Po pierwsze jeśli Żyd to powinien być Baruch. Boruch to był druh ze skautów piwnych jeśli ktoś pamięta.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 mar 2019, 1:26 
starykizior pisze:
Z Borucha taki Żyd jak z koziej dupy trąba. Po pierwsze jeśli Żyd to powinien być Baruch.


Jakbyś Pan czytał wincy cuś niż o luśniach - ot, Choromańskiego na przykład - wiedziałbyś Pan, że Boruch.


Na górę
  
 
Post: 23 mar 2019, 1:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Choromańskiego czytałem i kilkakrotnie oglądałem film świetny zresztą. Ja odnoszę się do pseudo żydowszczyzny naszego Borucha.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 mar 2019, 1:52 
starykizior pisze:
Choromańskiego czytałem i kilkakrotnie oglądałem film świetny zresztą.
Ja odnoszę się do pseudo żydowszczyzny naszego Borucha.


Panie Kicior! Wszystkieśmy tutej są pseudo nieco, n'est-ce Pas?


Na górę
  
 
Post: 23 mar 2019, 7:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
I patrz teraz będą prowadzić uczono dyskusję Boruch czy Baruch. Tak naprawdę to z żydowska powinno być Baruch. To imię semickie i postać biblijna. Dlaczego boruch? Otóż zafascynował mnie pewien opis z ksiązki "Zazdrość i Medycyna"

Cytuj:
Najstraszniejsze było, że nie miała na sobie sukni. Koronkowa kremowa koszula zwisała z jednego ramienia, widać było nagie ciało i przedziwnie różową pierś. Ten nienaturalny różowy kolor skóry zaniepokoił Borucha. Wydał mu się wyraźnie straszny, a jednocześnie słodkawy i Boruch był przekonany, że gdyby polizać językiem, to skóra miałaby smak karmelka. :D Najbardziej zaś niepokoiły go, a nawet wstręt w nim budziły te piersi, których workowaty kształt był dlań niezrozumiały i przykry .

"Po co te worki?" :lol: pomyślał rozsądnie, ale wtem Anielka pisnęła z dołu:
- Złaź ze śmietnika! Cholera a nie Boruch! :oops:


A opis ten przypomina trochę moje dziecięce lata i fascynacje :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 mar 2019, 23:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Czyli jednak Choromański. Przyznacie, że te klimaty dawnej Krynicy są jedyne w swoim rodzaju, genialne. A film był świetny, utrzymany w klimacie , muzyka na skrzypcach Konstantego Kulki, eh! No i aktorzy! O jeju jeju!

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 mar 2019, 7:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
starykizior pisze:
Choromańskiego czytałem i kilkakrotnie oglądałem film świetny zresztą. Ja odnoszę się do pseudo żydowszczyzny naszego Borucha.


A dla czego od zaraz pseudo ? A może on lubi żydostwo ? Niektóre tak majom, że np. kochajom presesa.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 mar 2019, 7:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Boruch to Boruch,swojak,a Baruch to raczej Spinoza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1676 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158 ... 168  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group