forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 6:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1676 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157 ... 168  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 mar 2019, 21:23 
maerose pisze:
---
Poważnie Kowalew?

https://wiadomosci.wp.pl/blazejak-jan-tomasz-gross-stwierdzil-ze-polacy-zabili-wiecej-zydow-niz-niemcy-6352261191005825a
https://www.salon24.pl/u/prokapitalizm/937071,polacy-mordowali-wiecej-zydow-niz-niemcy-oto-wnioski-z-paryskiej-konferencji
http://www.prokapitalizm.pl/polacy-mordowali-wiecej-zydow-niz-niemcy-oto-wnioski-z-paryskiej-konferencji/

Źródła nie są znaczące, bo i ta konferencja (na szczęście dla nas) miała rangę dużo niższą niż ta o Iranie w Warszawie.


Na górę
  
 
Post: 13 mar 2019, 21:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
WLR pisze:
U władzy jest PiS, więc kompromitacje idą na konto PiS.
Można się oczywiście motać w szczegóły, że realnie rządzi
gej, więc winni są geje i to niechlujni, a więc zwykłe pedały, ale bez żartów.
Jaśniej się nie da.

Jakiego uzasadnienia Pan oczekujesz? Że ten kto pisze ustawy i je uchwala
ma władzę? Poważnie?


Głupoty Pan wypisujesz, poważnie:

Cytuj:
Co tu wyjaśniać? Kto zorganizował konferencję antyirańską?


[quote]sekretarz stanu USA Mike Pompeo, który jako pierwszy ogłosił organizację konferencji[quote]

https://www.rp.pl/article/20190123/SWIAT/301239924

Albo jesteś Pan Czukczem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 mar 2019, 21:42 
Pantryglodytes pisze:
Głupoty Pan wypisujesz, poważnie:

Cytuj:
sekretarz stanu USA Mike Pompeo, który jako pierwszy ogłosił organizację konferencji



Albo jesteś Pan Czukczem


Ogłosił, a gdzie się odbyła? Na Czukotce? To PiS zgodził się kompromitować Polskę i PiS jest odpowiedzialny.
No powiedz Pan, czy jak ja ogłoszę, że będziesz Pan paradował po rynku z gołą dupą i Pan z gołą dupą godzisz
się paradować, to ja jestem idiota, czy Pan?


Na górę
  
 
Post: 13 mar 2019, 21:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
WLR pisze:
Pantryglodytes pisze:
Głupoty Pan wypisujesz, poważnie:

Cytuj:
sekretarz stanu USA Mike Pompeo, który jako pierwszy ogłosił organizację konferencji



Albo jesteś Pan Czukczem


Ogłosił, a gdzie się odbyła? Na Czukotce? To PiS zgodził się kompromitować Polskę i PiS jest odpowiedzialny.
No powiedz Pan, czy jak ja ogłoszę, że będziesz Pan paradował po rynku z gołą dupą i Pan z gołą dupą godzisz
się paradować, to ja jestem idiota, czy Pan?


Na takim poziomie nie da się dyskutować, co z resztą jest zrozumiałe, w końcu to forum satyryczne.
Przytul Pan jakiego kotka czy okryj się smogiem, powodzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 mar 2019, 21:56 
Cóż, przykład satyryczny nieco, ale tezy miał dowodzić serio całkiem.
Pan jesteś stetryczały nadto, jak widzę. Zresztą temat Polska w całym
swoim zakresie zasługuje na dyskusję w stylu Monthy Pythona, a nie
naukową debatę. Nie sposób o absurdach mówić serio.

I do tej Finlandii się Pan nie odniosłeś, a bardziej mieli pod górkę
niż polskie szlachciury. I dali radę, popatrz Pan.


Na górę
  
 
Post: 13 mar 2019, 22:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
O Finlandię niech martwią się Finlandczycy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 mar 2019, 22:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Ja się martwię o Finlandię, gdy jest mniej, niż pół butli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 mar 2019, 19:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
A gdyby tak pan premier ewangelizator zechciał sięgnąć raczej do kultury bliższej nam: euro-mitologii Słowian, Greków, Rzymian lub Skandynawów?
Jestem z całym uznaniem dla potomków Abrahama - Żydów. Jest to naród dzielny i w pełni zasługuje na niepodległe, własne państwo. Tym bardziej że ich bóg im ziemię przyobiecał.
Ale tak, jak niesamowitym nonsensem byłoby nawracanie kiedykolwiek Żydów na wiarę Światowida, tak samo ni przypiął, ni przyłatał jest nadal wpajanie młodym duszom polskim, słowiańskim, europejskim - tak zwanych urojonych prawd dzikusów żydowskich z ich Objawień, zrodzonych gdzieś w piaskach Azji Mniejszej czyli w okolicach Palestyny.

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 mar 2019, 23:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Wasza Wielkość, a może Wielmożność?! :|

Masz Pan rację, a zarazem jej nie masz. Mleko się rozlało decyzją polityczną jakieś 1053 lat temu nazad i szkoda deliberować co by było gdyby. Wyznawcy czarnoboga ogniem i mieczem wytępili dawne wiary i kulty. Żydzi przetrwali tylko i wyłącznie dzięki swej dzikiej wierze pasterzy i nomadów. Ich bóg nie zna litości. Temat państwa żydowskiego to sprawa dyskusyjna. Np żydowscy ortodoksi twierdzą, że to państwo istnieje bezprawnie. Tylko Mesjasz gdy wróci na Ziemię może przywrócić państwo Żydowskie. Dlatego też popierają Palestyńczyków.
Wróćmy do Słowian. Poza elementami folkloru z mitologii nie przetrwało nic lub prawie nic poza fragmentarycznymi przekazami. Jakiekolwuek próby reaktywacji przez różne Zadrugi i im podobne to bzdury. to też tylko folklor i skansen w dodatku niekompletny. Nie ma wiary nie ma bogów, nie ma bogów nie ma wiary. Bogowie zostali zamordowani. W przenośni i dosłownie. Zniszczono chramy, wycięto święte gaje, obalono posągi. Nie zostało nic. Ganianie na golasa po krzakach w noc Kupały nie przywróci dawnej wiary. Ja osobiście nie czuję nic w stosunku do obecnej, ale też nic do wiary Słowian. Jest mi równie obca jak gwiazda Aldebaran. Co innego mongolski szamanizm. On przetrwał w Mongolii i w Jakucji (są sobie bardzo bliskie). Również mitologia nordycka; oni mieli pismo i sagi. Dzięki nim przetrwała. Obie są mi bliskie z uwagi na pochodzenie, ale to nie znaczy, że jestem człowiekiem wiary. Moje osobiste wynurzenia mają kontekst ogólny. Otóż dawny mongolski szamanizm wśród Tatarów zastąpił islam. W niczym nie lepszy od chrześcijaństwa i równie mi obcy. Nie będę tańczyć i bić w bęben. Tego już u nas Tatarów nie ma. Również druga linia nordycka także jest martwa. Dawnych bogów nie ma. Odin nie chodzi już po ziemi, a Hugin i Munin nie przynoszą mu wieści. Próby reaktywacji w Skandynawii są tyleż warte co naszej słowiańszczyzny.
Ludziki mają to do siebie, że potrzebują protezy. Tę protezę daje im religia monoteistyczna. Jednym i drugim obiecuje życie po życiu w raju - sprawiedliwym, lub otchłań piekła - grzesznikom. Ciekawe, że politeizm Wikingów miał trochę podobnie. Mąż dzielny i sprawiedliwy szedł do Walhalli gdzie ucztował u boku Odina. Tchórz i łajdak był strącony w otchłań. To mogłoby mi się nawet podobać. :D

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 mar 2019, 14:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Żydów trzeba darzyć ograniczonym zaufaniem. To nie jest nacja, z którą można być do końca szczerym, szczególnie jeżeli chodzi o finanse. Przez wieki nabyli umiejętność, którą przekazują następnym pokoleniom wraz z przysłowiowym "mlekiem matki". Jeżeli tylko nadarzy się okazja to oskubią z ostatniego grosza nawet najbliższego przyjaciela. Można się dziwić co Żydzi akurat chcą w kwestii utraconego majątku od Polaków. Oni wiedzą - po po prostu wychodzą z założenia, że choć sprawa dla nich wygląda beznadziejnie będą czynić starania z nadzieją, że może jednak da się coś uszczknąć. Nieważne czy mają rację czy nie. Ważne aby zyskać.

To nie przepojone antysemityzmem co piszę, bo Żydów ogólnie rzecz ujmują szanuję. Między innymi za pragmatyzm. Cywilizacja zafundowała Żydom swoistą szkołę przetrwania, a oni szkołę tę ukończyli koncertowo dobrze. Wielu z nich zajmuje czołowe lokaty w dzisiejszym biznesie. My Polacy choć chwalimy się swoją pond tysiącletnią państwowością w chrześcijaństwie jesteśmy w czarnej dupie w porównaniu do nich.

Na szczęście nic im nie jesteśmy winni. I tego się trzymajmy.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1676 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157 ... 168  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group