forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 3:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 168  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 lut 2019, 12:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Jeszcze w uzupełnieniu różnic, które ja widzę pomiędzy panami Bronto a Komandorem. Jak już napisałem Bronto nawet nie starał się o obiektywizm. Choć teksty pana Komandora są obszerne, to w przeciwieństwie do materiałów Bronto zazwyczaj wypełnionych drastycznymi zdjęciami Komandor szuka wyjaśnienia w przepisach. Można wtedy z tym dyskutować, bo prawo to jedno a interpretacja to drugie - niestety. Na niekorzyść "obszernych wykładów" pana Komandora może przemawiać jedynie to, że nie każdemu chce się wgryzać w dość skomplikowaną materię prawa. Dziś oczekujemy krótkiego i treściwego, jasnego przekazu. Czy tak się da w każdym przypadku, to jest już inna sprawa. Tu mogę się przyznać, że ja też należę do osób, którym nie zawsze chce się brnąć w takie teksty. Pewnie nie ja jeden.

Reasumując, jakbym miał wybierać pomiędzy treściami Komandor, Bronto, to zdecydowanie wybieram pana Komandora. Tam raczej nie ma kompleksów, uprzedzeń. Bronto to niestety same uprzedzenia.

To tyle co chciałem powiedzieć o Wietnamie :D

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lut 2019, 12:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 2614
MMM pisze:
O nas. Trafione.
Wracając jeszcze na chwilę tylko do wypowiedzi Israela Katza...
Czego się chłopa czepiają? Przecież ma rację!
Żydostwo szkodziło i szkodzi nam na każdym kroku, wżera się jak rak w ciało narodu, szerzy przekupstwo i zepsucie wśród dorosłych, a rozpustę i bezbożnictwo wśród młodzieży, wydziera nam handel, przemysł, rzemiosło, a nawet ziemię.
Źródło: „Mały Dziennik”, 1938 red. O. Maksymilian Kolbe
„Żydzi nie uznali Pana naszego Jezusa Chrystusa, nie możemy uznać Żydów” – z natchnienia Ducha Świętego, nieomylne Magisterium Kościoła – papież Pius X (1903-1914)
+++++++++++
Powinien być bardziej precyzyjny: wyssali z mlekiem katolickiej matki Polki.
O ile przyjmiemy, że rzymski katolicyzm jest chrześcijaństwem, to słuszne są opinie, iż „chrześcijanie byli prekursorami nazistów; to papieże podsunęli Hitlerowi niektóre z jego najlepszych pomysłów. A cała rzecz była drobiazgowo przygotowana w samych Ewangeliach” (Peter de Rosa).
Antysemityzm nazistowski tylko niewiele wzbogacił techniki dyskryminacji i prześladowań, które chrześcijanie stosowali wobec Żydów na przestrzeni wieków. Od czasów cesarza Konstantyna (306-337n.e.), kiedy to chrześcijaństwo zajęło miejsce religii państwowej - nienawiść wobec Żydów „prześladowców i morderców Jezusa zwanego Chrystusem”, objawiała się na różne sposoby. Wprowadzono pierwsze ustawy antyżydowskie, organizujące getta, zobowiązujące do nawracania siłą na chrześcijaństwo i zabraniające przechodzenia na judaizm pod groźba kary śmierci, konfiskaty majątku czy anulowania zapisów testamentowych.
Zabobonem o „międzynarodowej konspiracji żydowskiej i niewidzialnym rządzie, działającym na szkodę chrześcijaństwa” propaganda katolicka posłużyła się po rewolucji październikowej, zrównując bolszewizm z żydostwem. Również w Republice Weimarskiej Watykan i katolicy niemieccy widzieli ze strony Żydów zagrożenie ateizacją, niemoralnością i przede wszystkim postępem społecznym. W Hitlerze natomiast dostrzegli człowieka, który przywróci porządek i rozprawi się raz na zawsze z socjalizmem, bolszewizmem, komunizmem i żydostwem. I tak dobrze szło... Amen!

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lut 2019, 13:26 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:55
Posty: 1852
Boruch pisze:
Jeszcze w uzupełnieniu różnic, które ja widzę pomiędzy panami Bronto a Komandorem. Jak już napisałem Bronto nawet nie starał się o obiektywizm. Choć teksty pana Komandora są obszerne, to w przeciwieństwie do materiałów Bronto zazwyczaj wypełnionych drastycznymi zdjęciami Komandor szuka wyjaśnienia w przepisach. Można wtedy z tym dyskutować, bo prawo to jedno a interpretacja to drugie - niestety. Na niekorzyść "obszernych wykładów" pana Komandora może przemawiać jedynie to, że nie każdemu chce się wgryzać w dość skomplikowaną materię prawa. Dziś oczekujemy krótkiego i treściwego, jasnego przekazu. Czy tak się da w każdym przypadku, to jest już inna sprawa. Tu mogę się przyznać, że ja też należę do osób, którym nie zawsze chce się brnąć w takie teksty. Pewnie nie ja jeden.

Reasumując, jakbym miał wybierać pomiędzy treściami Komandor, Bronto, to zdecydowanie wybieram pana Komandora. Tam raczej nie ma kompleksów, uprzedzeń. Bronto to niestety same uprzedzenia.

To tyle co chciałem powiedzieć o Wietnamie :D


Posty komandora są obszerne, twoje za to liczne.
Weź w końcu ten ,,niepierdol,, i przestań mędrkować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lut 2019, 15:00 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Cytuj:
Żydostwo szkodziło i szkodzi nam na każdym kroku, wżera się jak rak w ciało narodu, szerzy przekupstwo i zepsucie wśród dorosłych, a rozpustę i bezbożnictwo wśród młodzieży, wydziera nam handel, przemysł, rzemiosło, a nawet ziemię.
Źródło: „Mały Dziennik”, 1938 red. O. Maksymilian Kolbe
„Żydzi nie uznali Pana naszego Jezusa Chrystusa, nie możemy uznać Żydów”

Kolbe jest w końcu świętym, pełną katolską gębą, to chyba wie co mówi?
Widział kto kiedy, żeby jakiś Żyd dostąpił świętości?
No nie widział. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lut 2019, 15:04 
Ja nie uznaję Kolbego.
Mało tego , nawet chuja nie znałem!
I co teraz będzie, panie hrabio??? :)


Na górę
  
 
Post: 22 lut 2019, 15:06 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Masz grzech.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lut 2019, 15:09 
jebałciewałcie! Grzech!!! Ty mnie nie przestraszaj!!!


Na górę
  
 
Post: 22 lut 2019, 17:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
maerose pisze:
....
Widział kto kiedy, żeby jakiś Żyd dostąpił świętości?
No nie widział. :lol:


:shock: No tego to się nie spodziewałem.
Rozumiem....Pani się wygłupia :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lut 2019, 20:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
betą pisze:
Posty komandora są obszerne, twoje za to liczne.
Weź w końcu ten ,,niepierdol,, i przestań mędrkować.


Trafiłaś go celnie w jaja i fjuta bez napleta. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lut 2019, 20:46 
beton pisze:

Posty komandora są obszerne, twoje za to liczne.
Weź w końcu ten ,,niepierdol,, i przestań mędrkować.

No, a co powiesz o postach niejakiego Kiziora, bo dla mnie to groteska..

Cytuj:
Teraz z Komandora robicie drugiego Bronto. Co to ma znaczyć, że broni litery prawa?! Zastanowili byście się nad tym co za bzdety wypisujecie. Jeśli Komandor za to, że broni prawa ma być Bronto to ja też będę Bronto. Je suis Bronto, że tak pojadę.


Cytuj:
Bronto jak samotny krążownik się ostrzeliwał.

Litosciwie nie wkleję tego stwierdzenia, że nic i nikt nie rozumie z wpisów Komandora, niczego kompletnie..poza Kizorem. Przypuszczam że Kizior chciał się wbić w dyskusję, a że była okazja ogrzać się ciepełkiem, to i się i ogrzewa...dla mnie obrzydliwe..Ogólnie jakaś tragikomedia, tudzież czarna groteska.. Mam alergię na faceta, aż mną wzdryga. Tylko flagę amerykańską wkleić i trąbkę.. Taki to tragizm postaci.


Ostatnio zmieniony 22 lut 2019, 21:49 przez AGAFIA, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 168  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group