forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 2:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 168  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 lut 2018, 0:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
krystkon pisze:
No tak - podatek od własności prywatnej.
WYŁĄCZNIE!
Każdy inny podatek to zwykle pasozytnictwo elit na robolach i naprawdę szkoda mi roboli, że zaakceptowali podatek VAT i państwowy przymus egzekucyjny tajnej i nieopodatkowanej własności prywatnej.

No cóż jedną z właściwości pasozyta jest to, że nosiciel nie może się go pozbyć.


Cóż, mnie podoba się trochę mniej ale z tym Europa sobie radziła w swoim czasie, oszustów też umiano się pozbywać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lut 2018, 6:50 
Pantryglodytes pisze:

Cóż, szkoda, weszła pani tym wpisem w rolę Felicjana Zacha,królowa straciła palce ale nie oznaczało to kapitulacji, przed panią los Zacha i co gorsza jego córki.

Ekhm, coraz śmielej Pan sobie poczyna ;)

(jid. kop gełt; hebr. mas gulgolet) – w dawnej Rzeczpospolitej najważniejszy podatek płacony przez Żydów na rzecz skarbu, przeznaczony na potrzeby wojskowe. U schyłku średniowiecza (1466) Żydzi płacili p. na równi z mieszczanami. Dopiero w 1549 (lub według innych badaczy, w 1563) wprowadzono specjalne „pogłówne żydowskie” w wysokości 1 zł od głowy, które obowiązywało wszystkich, za wyjątkiem najuboższych. W 1580 p. zostało zryczałtowane, a o jego rozkładzie na poszczególne ziemstwa żydowskie i gminy decydował Sejm Żydów Polskich i sejmiki ziemskie (por. gminy żydowskie w Polsce). Od 1662 w Koronie p. mieli płacić wszyscy Żydzi, którzy ukończyli ósmy rok życia, a w Wielkim Księstwie Litewskim – od 1678 – Żydzi powyżej dziesiątego roku życia; jednak niebawem powrócono do dawnych zasad ryczałtu. W 1764 Sejm uchwalił powszechny spis „głów żydowskich” i p. w wysokości 2 zł od głowy (podniesione w 1775 do 3 zł), z wyjątkiem dzieci poniżej jednego roku życia. W zaborze austriackim Żydzi płacili p. do 1848, w zaborze ros. – do 1862. Mimo że wielu Żydów uchylało się od płacenia tego podatku, dla XVI-XVIII w. rejestry p. stanowią podstawę szacunków demograficznych ludności żydowskiej. (Zob. też: Podskarbi Wielki Koronny; Porządek żydowski)


Na górę
  
 
Post: 24 lut 2018, 7:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pantryglodytes pisze:
krystkon pisze:
No tak - podatek od własności prywatnej.
WYŁĄCZNIE!
Każdy inny podatek to zwykle pasozytnictwo elit na robolach i naprawdę szkoda mi roboli, że zaakceptowali podatek VAT i państwowy przymus egzekucyjny tajnej i nieopodatkowanej własności prywatnej.

No cóż jedną z właściwości pasozyta jest to, że nosiciel nie może się go pozbyć.


Cóż, mnie podoba się trochę mniej ale z tym Europa sobie radziła w swoim czasie, oszustów też umiano się pozbywać.


Panu nie podoba się podatek od własności prywatnej, bo Panu podoba się świat rozwiniętych elit i niedorozwinietych roboli. Świat obrzydliwego bogactwa i obrzydliwej biedy jest taki rozmaity taki kolorowy. W nim zawsze może Pan wejść w rolę tego, który innych obdarowuje tym co się Panu już przejadlo.

Mi się za to nie podoba i to bardzo świat podatków pośrednich i nieopodatkowanej a przymusowo egzekowanej własności.

Myślę, że Pana główny zarzut do Żydów jest taki, że okazują się tym dla elit narodowych tym co kapitalisci dla najemników. Są bardziej cwani od elit i potrafią elitami manipulować

Pan sugerujesz, że z kultura żydowską radzono sobie i można poradzić przemocą i ja sugeruje, że robole też radzili sobie i poradza z kapitalistycznymi elitami przemocą, kiedy wystarczająco silnie odczują na swojej skórze ich pasozytowanie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lut 2018, 11:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Widze ze małpa czyta DoRzeszy, ten rysunek Krysztopy wart rzygu.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lut 2018, 12:09 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
I ta piękna gwiazda sześciorożna czerwona, debil.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lut 2018, 12:21 
Rozumiem, że gdyby ten na kolanach miał gwiazdę, a ten z gwiazda i giwerą w ręku miał opaskę biało czerwona, wtedy Grand Prix d'Honneur rycina miałaby w cuglach.


Na górę
  
 
Post: 24 lut 2018, 12:33 
A jak szanowni skomentują ten obrazek?
Głupia, tępa poluska nie rozumie ducha czasów, okazując swoją arogancję wobec potrzeb społecznych?

Obrazek


Na górę
  
 
Post: 24 lut 2018, 13:00 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Tak sobie czytam, słucham i obserwuję i oto do jakich wniosków doszedłem:
Wiem już wszystko - co rząd myśli w temacie " Żydzi a sprawa Polska".
Znam również stanowisko Polskiego rządu w kwestii emigrantów.
Ba! - wiem sporo, co do "zamachy w Smoleńsku"
Natomiast nic nie słychać w temacie " rozwoju gospodarczego kraju".
Np.Ile to ton wungla wydobyto od 1.01.......?!
Ile ton stali wywalcowano w hucie Częstochowa oraz czy rozwiązano problem dostaw surowca do walcowni. Co ze stocznią na pomoc której Rydzyk zebrał worek kasy i gdzie owa kasa jest ?!
O! - obiecał Gróbarczyk priorytet w rozwoju żeglugi śródlądowej i co się w tej kwestii dzieje......
itd, itd.
Tym czasem przekaziory nadal nawijają o Smoleńsku, o pomnikach kurdupla czy o Amerykanach, którzy obiecują pokazać nam środkowy palec zamiast "Patriotów" jak nie przywrócimy demokracji.......
.............a kogo to - kurwa, - obchodzi......?! :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lut 2018, 13:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Dajesz polar, rozkręcasz sie :lol:

Dzieci w szkole chciały za patronkę Irene Sendlerową ale ksiądz patryjota miłośnik waffelków był czujny i szybko zareagował

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... ,12958566/

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lut 2018, 13:05 
Offline

Rejestracja: 21 paź 2016, 22:16
Posty: 409
I widzisz, prolu? Na chuj ci to było? Teraz będziesz stał w jednym szeregu z pisiorami, klechami i tak dalej. :lol:
A mogłeś stanąć po stronie intelektualistów...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 168  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group