forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 10:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 154  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 lip 2019, 16:51 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Przy okazji autopsychoanalizy natykam się na definicję niedostosowania społecznego.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Osoba_n ... 5%82ecznie

w której mowa jest o wykolejeniu, alkoholizowaniu się, czy o czynnościach sprzecznych z interesem społeczeństwa i ani słowa o różnicach emocjonalnych.

Zastanawiam się kto i po co takie definicje tworzy, kto i dlaczego takie definicje akceptuje ale przypomina mi się zaraz, że moje niedostosowanie społeczne nie daje mi możliwości zrozumienia motywów sprzecznego ze mną społeczeństwa a więc podejmuję próbę zrozumienia niezrozumiałego.

Przypominają mi się też wykolejency w społeczeństwach komunistycznych czy islamskich.

Może spróbuję rozjaśnić coś autorowi tej wspaniałej definicji czego jako osoba psychicznie sprzeczna zapewne nie pojmie nawet gdyby tego nie zignorowal.

Gdybym żył w islamie i nie wierzyłbym w Allaha to balbym się społeczeństwa w którym żyje i byłbym zlekniony.

Oczywiście będąc wykolejencem społecznym można udawać niewykolejonego i modlić się głośno do Allaha, aby uniknąć represji społecznej ale problem jest taki, że prawdziwe przekonania u każdego widać, słychać i czuć. Pomijając już poczucie nieszczęścia człowieka udającego kogoś kim nie jest to po reakcjach, po wyrazanych treściach, po okazywanych uczuciach, po mimice twarzy inni w otoczeniu zorientuja się, że kłamie i udaje a wówczas zaatakuja go jako kulturowo niezgodnego.

Wydaje mi się, że tę definicję niezgodności społecznej stworzyła osoba, która nie miała żadnej zdolności wyjrzenia poza ramy kulturowe.

Ta definicja jest fałszywa ale obawiam się, że Wy tego fałszu nie pojmiecie i uznacie ją za prawdziwą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2019, 21:16 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Zmiana pola grawitacji oznacza zmianę systemu.
To jest ta sama zmiana jak przy przejściu pomiędzy różnymi gęstościami.

Zmiana pola grawitacji nie oznacza jedynie dylatacji czasu i długości ale oznacza także zakrzywienie ruchu, zakrzywienie materii i ich rozszczepienie.

Jesli zbudujemy dwa identyczne urządzenia na powierzchni Ziemi, po czym jedno z nich wyniesiemy na orbitę i będziemy obserwować je z Ziem - czynność urządzenia przyspieszy, cialo urządzenia wydłuży się, ruch urządzenia zakrzywi się, materia urządzenia zakrzywi się, ruch i materia uprzedzenia ulegną rozszczepieniu.

Zobaczymy dokładnie ten sam obraz urządzenia jaki widzimy w szkle powiększającym ze wszystkimi zniekształceniami soczewki.

Gdybyśmy to zrobili na odwrót i obserwacji z orbity dokonywalibysmy na powierzchni Ziemi ujrzelibysmy obraz soczewki oddalajacej ze wszystkimi jej zniekształceniami.

Czy wiecie, że promieniowanie przechodzace przez pole grawitacji dla obserwatora z innego systemu nie tylko ulega zakrzywieniu ale ulega także rozszczepieniu takim samym jak w pryzmacie?
Czy wiecie, że zakrzywienie promieniowania o niskiej energii jest tak duże, że promieniowanie to już się z pola grawitacji nie wydostaje?
Czy wiecie, że zakrzywienie i rozszczepienie promieniowania w polu grawitacji jest względne i zależy od pt obserwacji?
Że zakrzywieniu promieniowania towarzyszy osłabienie grawitacji.

Czy wiecie ruch jaki znamy z naszego życia, toczenie się piłki czy jazda samochodu to rozwinięte promieniowanie?

Czy wiecie, że wiązania z naszego życia, takie jak wieszanie sznurówki, czy zapięcie zamka na rowerze to rozwinięta grawitacja?

Mam doskonały pomysł na eksperyment.

Nie potrzeba urządzenia wysyłać na orbitę, żeby się przekonać o dylatacji czasu i przestrzeni wystarczy jedno urządzenie postawić za silną soczewka.

Otóż obrazy urządzen obserwowanych bez soczewki i przez soczewkę będą wykazywały dylatacje czasu i przestrzeni a także zakrzywienie i rozszczepienie przy soczewce powiększającej zarówno ruchu jak i materii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2019, 21:51 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Choć istnieje jeszcze lepszy sposób obserwacji dylatacji czasu i przestrzeni, zakrzywienia ruchu i materii oraz rozszczepienia ich niż poprzez soczewkę.

W każdej dźwigni.
A im przełożenie większe tym większe różnice.

Wyobraźcie sobie dwa bardzo różne, zwarte koła zębate. Jedno małe a drugie ogromne.

Kiedy jedno obroci się o 10 zębów, drugie obroci się o 11 zębów.
Niemożliwe?
A jednak możliwe.
A przy dużej różnicy kół zębatych to nawet pewne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lip 2019, 7:19 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
W treściach katolickich, każda treść nacechowana jest przekonaniami autora, co świetnie widać na przykładzie zróżnicowanych profili mediów, jest mowa o "darze" wiary. Katolicy zdają sobie sprawę z istnienia ludzi, którzy nie podzielają ich wierzeń, nie przezegnuja sie przed krzyżem, nie klekaja przed wizerunkiem Jezusa, nie kochają Boga, nie modla się do niego i nie wierzą w nieomylnosc papieża.

Chciałbym zapytać czy "dar" wiary dotyczy jedynie religii katolickiej czy jednak może wszelkich ludzkich przekonań łącznie z politycznymi i naukowymi?

Wyobraźcie sobie człowieka takiego jak ja, który w odróżnieniu od Was nie wierzy w słuszność tajemnicy wyboru demokratycznego czy w słuszność tajemnicy mienia.

Wyobraźcie sobie, kiedy Wam każda komórka waszego organizmu podpowiada, że tajemnica wyboru to dobro, mi każda komórka mojego organizmu mówi, że to zło.

Kto z nas ma rację ja czy Wy?
Racja zależy od celu a cele są różne tak jak różne są emocje jawiace się w naszych umysłach.
O racji decyduje ten, który rozsądza.

Jestem niewiernym wobec waszego światopoglądu, tak samo jak Wy jesteście niewiernymi wobec religii katolickiej. Nie wierzę w prawo, w które Wy wierzycie, nie podzielam waszych wartości, którym przy każdej okazji sprzeciwie się.

Już sprzeciwiam się nie uczestnicząc na żaden sposób w waszym tajnym wyborze demokratycznym. Dobrze wiem, że wobec panowania odmiennej wiary w waszych umysłach uznacie moje działanie za głupie i bez znaczenia, bo wg Was tajny wybór demokratyczny i jego wynik jest niepodważalny, świecie w to wierzycie ale powiem Wam, że to ma znaczenie i że Wasz tajny wybór jest podważalny tak samo jak Bóg katolicki.

Potrzebuję to jeszcze raz wyraźic, mimo że skazuje się na ostracyzm społeczny i być może na społeczna agresję.

Głęboko gardze wasza tajemnica wyboru demokratycznego.
Głęboko gardze wynikiem tajnego wyboru demokratycznego, nic dla mnie nie znaczy a już na pewno nie jest dla mnie prawem.
Głęboko gardze wasza tajemnica mienia.
Głęboko gardze wasza przymusowa egzekucja zatajonego mienia.

I jeśli tak pomyśleć bardziej ogólnie po prostu gardze wasza kultura.
Wasza kultura jest prymitywna, zwierzęca, małpia.
Jesteście wg mnie prymitywnymi stworzeniami, którymi rządzi prymitywna chciwość.

Nie jestem jednym z Was.
Wstydzę się Was.
Żałuję, że mamy wspólne geny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lip 2019, 19:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Co to jest? Blog debila gadający sam ze sobą?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lip 2019, 19:30 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
ksionc pisze:
Co to jest? Blog debila gadający sam ze sobą?


Zapomniałem z Tobą porozmawiać.
Tyle chciałem się od Ciebie dowiedzieć.
Może zacznij od rzeczy najważniejszych.
Co jest dla Ciebie ważne?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lip 2019, 19:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
https://www.youtube.com/watch?v=d1ylXs9Fla0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lip 2019, 20:13 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
ksionc pisze:
https://www.youtube.com/watch?v=d1ylXs9Fla0


To po zabierasz głos?
Próbujesz prowakcji licząc, że wyprowadzisz mnie z równowagi i w paru kolesi będziecie mieć ucieche?

Żeby twoja prowokacja była choc trochę wyrafinowana.
Żebyś udał na początek, że coś Cię interesuje albo że z czyms się zgadzasz, żeby potem znienacka wylać cała pogrde ale tak wprost wyzwiska?
To nie zasługuje nawet na miano prowokacji.
Prymitywna pogarda wrażenia na mnie nie zrobisz. Musisz się bardziej postarać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lip 2019, 21:13 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Chciałbym jeszcze raz wrócić do oddziaływań podstawowych

https://pl.wikipedia.org/wiki/Oddzia%C5 ... podstawowe

i zredukować je do dwóch:

1. wiązanie / synteza / koniunkcja / iloczyn / kreacja / skupienie

https://pl.wikipedia.org/wiki/Synteza
https://pl.wikipedia.org/wiki/Koniunkcja_(logika)

2. działanie / analiza / alternatywa / suma / rozkład / rozszczepienie

https://pl.wikipedia.org/wiki/Analiza
https://pl.wikipedia.org/wiki/Alternatywa

Wynikiem syntezy / wiązania jest molekuła / zbór czynników
https://pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C4%85steczka

Wynikiem analizy / działania jest fala / zbiór elementów
https://pl.wikipedia.org/wiki/Fala

Wiązanie jest fundamentem ciała / materii / przestrzeni.
Działanie jest fundamentem czynności / ruchu / czasu.

Oba oddziaływania przekształcają się wzajemnie.
Wraz z rozwojem wiązania zachodzi redukcja działania.
Wraz z rozwojem działaniem zachodzi redukcja wiązania.
Wraz z rozwojem ciała zachodzi redukcja czynności.
Wraz z rozwojem czynności zachodzi redukcja ciała.
Wraz z rozwojem materii zachodzi redukcja ruchu.
Wraz z rozwojem ruchu zachodzi redukcja materii.
Wraz z rozwojem przestrzeni zachodzi redukcja czasu.
Wraz z rozwojem czasu zachodzi redukcja przestrzeni.

Gdyby się wczytać w opisy działań podstawowych łatwo dostrzec, że grawitacja i oddziaływanie należą do wiązania / syntezy, natomiast promieniowanie i oddziaływanie słabe należą do działania / analizy.

Nie przypadkiem w matematyce / logice mamy 2 działania podstawowe – iloczyn / koniunkcję – sumę / alternatywę.

Nie przypadkiem w matematyce wyróżniamy 2 działy podstawowe – algebra / synteza – analiza / rozkład. Wiązanie i rozkład. Właściwości zbioru i zbiór elementów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lip 2019, 7:18 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Zastanawiajac się nad różnica pomiędzy umowa i zmowa, w kontekście także możliwej zmowy społecznej, natykam się na definicję kartelu

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kartel

I stawiam natychmiast pytanie o różnicę pomiędzy kartelem i koncernem.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Koncern

Czyż koncern nie jest przypadkiem pochodną kartelu?

Skoro zmowa w ramach kartelu jest karalna, rowniez więzieniem, to dlaczego budowa koncernów jest taka wspaniała, że nawet państwa angażują się w ich rozwój?

Dochodzę, do wniosku, że z rozwojem władzy w społeczeństwie jest jak z rozwojem reakcji łańcuchowej. Im więcej władzy zyska pewien ośrodek społeczny tym szybciej nową władzę zdobywa aż ostatecznie dochodzi do wybuchu.

Sądzę, że globalne koncerny obecnie rozwijają się tak silnie bo nikt nie jest w stanie tego powstrzymać.

Facebook zapowiada, że podobnie do państw, zacznie emitować własny pieniądz i nikt nie ma wystarczająco siliy, żeby Facebook przed tym powstrzymać. A Facebook dzięki własnej walucie chce powiększyć swój już przecież totalny wpływ na wszystkich.

Potężnej koncentracji kapitału, władzy totalnej człowieka nad człowiekiem nie da się inaczej powstrzymać niż poprzez zakwestionowanie waszego prawa, waszej kultury, waszych wartości.

Oczywiście będziecie walczyć o ich zachowanie.
Mam jednak nadzieję, że ostatecznie przegracie i dziadowska kultura umrze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 154  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group