forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 154  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 paź 2019, 7:06 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Wyobraźcie sobie pewną przestrzenną strukturę, pewien układ molekul, materię istniejącą w jednej niepodzielniej chwili, w jednym ciągłym działaniu, tj. w jednym niepodzielnym polu czasu, które może przyjąć tylko jedna z dwóch wartości - puste albo pełne, 0 lub 1.

Wyobraźcie sobie teraz, że tę całą przestrzenną strukturę chcielibyście wyrazić, w jednej molekule, w jednym niepodzielnym polu przestrzeni, które może przyjąć tylko jedna z dwóch wartości - puste albo pełne, 0 lub 1.

Czy to możliwe aby materię złożoną z wielu molekul wyraziła tylko jedna molekula?

TAK we własnym ruchu, we własnych działaniach, w strukturze czasu.

Złożona materia, wielka energia potencjalna, może zostać zredukowana, ograniczyć swoją przestrzeń jeśli rozwinie swoje działania, jeśli ruch ulegnie złożeniu, jeśli rozwinie swój czas.

10 molekul w 1 działaniu, rozwinięta przestrzeń w zredukowanym czasie może tranformowac do 1 molekuly w 10 działaniach, do zredukowanej przestrzeni i rozwiniętego czasu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 paź 2019, 7:10 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że od wielkiego wybuchu rozwija się przestrzeń i czas.

To nieprawda!

Przestrzeń się rozwija ale czas się redukuje. Liczba molekul wzrasta ale liczba działań maleje.

Ruchomateria osiąga najwyższą aktywność gdy materia zostaje zredukowana do 1 molekuly.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 paź 2019, 7:36 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
W kontekście ataku w Halle w radio mówią o prawie do poufnej komunikacji mając na myśli szyfrowanie transmisji na WhatsAppie.

Mowa o prawie do tajemnicy.

Balwochwalcy prawa do tajemnicy utozsamaja brak prawoa do tajemnicy z zakazem tajenia ale czy taka tożsamość jest prawdziwa.

Sprawdzmy.

Wyobraźcie sobie dopuszczalność tajemnicy i niepouszczalnosc karania kogokolwiek za zdradę tajemnicy.
Czy to jest łącznie możliwe?

Brak prawa do tajemnicy wcale nie jest tożsamy z nakazem wyjawienia całej prawdy ale jest tozsamy z brakiem uprawnienia do ukarania kogokolwiek za wyjawienie prawdy.

Skąd się zatem bierze powszechna tożsamość braku prawa do tajemnicy z nakazem wyjawienia wszystkiego?

Podpowiem prawo do tajemnicy jest w interesie chciwych dziadów. Dzięki niemu, grożąc, że wyrzadza krzywdę każdemu, kto pisnie choć słówko jak naprawdę wygląda rzeczywistość, wladaja nad nieświadomym rzeczywistości motlochem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 paź 2019, 17:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Hamerlik-Konopka pisze:
Próbuje zrozumieć choć trochę rzeczywistość i wciąż buduję jej nowe wyobrażenie.

Jak zdefiniować ruch i materię?

Po pierwsze zdefiniowałem to jako asymetryczne zniekształcenie czasu i asymetryczne zniekształcenie przestrzeni.

......


Ja tam za bardzo się nie znam ale wydaje mnie się że nie zdefiniowałeś Pan czasu, a (nie wiadomo co gorsze) nie zdefiniowałeś Pan przestrzeni.
Definicje nie mają gdzie działać.
Wszak nie istnieje nic co nie zostało nazwane.
Niestety, ścisłe określenie czym jest czas i przestrzeń jest niezbędnie potrzebne, inaczej Pańskie rozważania znajdą się wśród stada aksjomatów, i jako takie nadają się jedynie do Szeolu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 paź 2019, 17:50 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Zwycięstwo w tajnych wyborach uprawnia nas do narzucenia własnej woli innym, wbrew ich woli, bo nas jest więcej.
Ale gdyby było nas mniej a ich więcej musielibyśmy się podporządkować ich woli.

Dlaczego?

Bo większość ma zawsze rację, czy większość ma więcej siły?

W czym większość ma rację?
W tym czego chce?

Czy demokracja jest uniwersalnie dobra?
Na pewno nie?
Czy demokracja może się opłacić?
Być może ale na pewno tajna nie opłaca się bardziej od jawnej.

Jesli jawny wybór miałby doprowadzić do tego, ze większość będzie łamać każdego niezgodnego, to może dobrze a nie źle?
Bo agresywnie złamany kiedyś znowu się poskłada i nie będzie więcej udawał akceptacji dla tego czego nie akceptuje tylko zacznie wreszcie z niezgodnościa walczyć.

Ciągle unikanie walki wcale nie jest dobre.
Jest taka granica, za którą trzeba stanąć do walki.
Bez względu na strach, bez względu na szansę zwycięstwa.

Jesli zdrada tajemnic miałby prowadzic do ostrego konfliktu to może dobrze a nie źle?
Bo ten konflikt i tak tli się w umyśle przyjmując postać rosnącej nienawiści.
Może seria szybkich eksplozji jest lepsza od rozwiązania ostatecznego?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 paź 2019, 18:08 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Pantryglodytes pisze:
Hamerlik-Konopka pisze:
Próbuje zrozumieć choć trochę rzeczywistość i wciąż buduję jej nowe wyobrażenie.

Jak zdefiniować ruch i materię?

Po pierwsze zdefiniowałem to jako asymetryczne zniekształcenie czasu i asymetryczne zniekształcenie przestrzeni.

......


Ja tam za bardzo się nie znam ale wydaje mnie się że nie zdefiniowałeś Pan czasu, a (nie wiadomo co gorsze) nie zdefiniowałeś Pan przestrzeni.
Definicje nie mają gdzie działać.
Wszak nie istnieje nic co nie zostało nazwane.
Niestety, ścisłe określenie czym jest czas i przestrzeń jest niezbędnie potrzebne, inaczej Pańskie rozważania znajdą się wśród stada aksjomatów, i jako takie nadają się jedynie do Szeolu.


Wiem ze te pojęcia się wzajemnie zastępują
Przestrzen to uklad materii
Czas to system ruchu

Czas i przestrzeń to dwie sprzeczne postaci jednej czasoprzestrzeni, pomiędzy którymi czasoprzestrzen transformuje, rozwijając jedna i redukując drugą naprzemiennie.

Każde odrębne czynnościocialo jest odrębną czasoprzestrzenia we wnętrzu której, panuje indywidualna długość i indywidualna częstość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 paź 2019, 19:48 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Wyobraźcie sobie jeszcze raz, ze ukald 10 molekul w systemie 1 fali może transformowac do układu 1 molekuly w systemie 10 fal zachowując tożsamość.

To wciąż to samo jedno czynnościocialo tylko po przekształceniu z postaci materii do postaci ruchu.

Wyobraźcie sobie, ze fale i molekuly to 2 sprzeczne postaci falomolekul, które zachowując tożsamośc wciąż transformuja między tymi postaciami.

Wyobraźcie sobie, ze kiedy rozwija się postać molekularna i wzrasta liczebnosc molekul wówczas redukuje się postać falowa i maleje liczba fal.

Kiedy rośnie masa maleje prędkość.
Kiedy rośnie prędkość maleje masa.

Kiedy rośnie długość takt ulega skróceniu.
Kiedy wydłuża się takt, długosc maleje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 paź 2019, 21:19 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Pantryglodytes pisze:
Jeszcze o standardach, kto chce niech sobie posłucha, w telewizorni nie uświadczy

https://www.youtube.com/embed/6uO2x-rloik


Po obejrzeniu tego dochodzę do wniosku, ze zbudowanie cokolwiek rozwiniętej organizacji wśród ludzi wymaga niesamowitej pracy i utraty znacznej części wolności przez każdego z czlonkow tej organizacji lacznie z jej przywódcami.

To mnie jeszcze raz przekonuje, ze nie wolno bezmyślnie burzyć choć można burzyć przemyślanie, zeby budować na nowo.

Zauważam, ze w rozumowaniu globalistycznym nie ma zbyt wiele miejsca na myśli fundamentalistyczne.
Ludzie rozumujacy kategoriami państw, grup, sojuszy, globalnych interesów, w ogóle nie dopuszcza do siebie myśli podwazajacych podstawy systemu prawnego.

Na podstawie tego zauważam, ze nie jestem globalista.
Jestem fundamentalista.

Przy czym nie zgadzam się z tą definicją fundamentalizmu.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Fundamentalizm

Wg mnie fundamentalizm to kreacja podstaw.

Natomiast globalizm to rozwój złożonych zależności.

Swój fundamentalizm rozpoznaje choćby po tym, ze praktycznie nie interesują mnie zadne złożone koncepty a jedynie te najbardziej fundamentalne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 paź 2019, 22:01 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Pantryglodytes pisze:
Jeszcze o standardach, kto chce niech sobie posłucha, w telewizorni nie uświadczy

https://www.youtube.com/embed/6uO2x-rloik


Ale mam Panie Pantryglodytes poważny zarzut co do poziomu tej rozmowy.
Konkretnie chodzi mi o jej tło.

Ten cholerny widok z wieży, który aż nadto wyraziście określa dążenia tych ludzi.
Ta nieopanowana żądza bycia "nad" i niech mi Pan nawet nie próbuje wmówić, że nie.

Na cholernej drodze do gwiazd, do których schody budują robole ze swoich garbów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 paź 2019, 22:07 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
To ja też pojadę z youtube, widziałem dziś taki kabarecik

https://youtu.be/LZDR35MVbh8

i zdaje się, że to przedstawienie powinno być śmieszne ale mnie jakoś nie śmieszy.

Widzę w tym obrazie oskarżenie innych o głupotę i zło.
I widzę jeszcze, że poimy się przekonaniem, że inni ludzi są głupi i źli.

Jak napisałem wcześniej KAŻDY człowiek potrafi być bohaterem i kanalią, zależy od otoczenia społecznego, którą z tych postać przybierze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 154  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group