forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 14:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 154  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 paź 2019, 7:14 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Jeszcze raz pytam o tajemnicę wyboru dawców NORMALNOŚCI.

Dlaczego wybór jest TAJNY?
Jaka jest przyczyna TAJEMNICY wyboru?

Chodzi o to, żeby liczyła się tylko wasza wola z pominięciem woli innych?
Tak jak w stosunkach społecznych hodowcy i świni gdzie wola hodowcy całkowicie dominuje nad wolą świni?

Mam odruch wymiotny na myśl o waszych tajnych wyborach prawodawcow.

Najlepszy wybór, najwyższa moralnosc?

Tfuuu, zwykle dziadostwo, kultura pawianow, zdarzenie godne najwyższej pogardy a nie żadna najwyższa wartość?

Co, na jawny wybór Was nie stać?
Bo Was totalitarna władza zdominuje?
A może to Wy jesteście totalitarnym kolektywem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 paź 2019, 7:24 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Co nic lepszego nie wymyślono?
Niczego sprawiedliwszego nie stworzono?

Wyjaśnię Wam pawiany, w swej arogancji, chciwości i ślepocie niczego innego do siebie nie dopuszczacie.

Istnieja dziesiątki alternatyw dla stosunków społecznych wystarczy wyciągnąć rękę i po nie sięgnąć ale Wy macie to w dupie.

Macie to w dupie i głównie dlatego, że wciąż naiwnie marzycie o dominacji nad drugim człowiekiem.

Efekt jest taki, że to nad Wami dominują.

Aroganckie, ślepe, chciwe, bezwzględne i do tego głupie.

Iddzcie i pomodlcie się do swojej bogini matki Natury o święte tajemnice wyboru demokratycznego i tajemnice własności.

A ja w tym czasie będę plul na waszą prymitywna kulturę, której żaden pawian nie powstydzilby się.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 paź 2019, 7:47 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Na wiki stoi

Cytuj:
Wynalazek – nowatorskie, oryginalne rozwiązanie problemu technicznego. W naukach inżynieryjnych i badaniach produktowych wynalazek najczęściej przybiera postać nowego urządzenia lub jego elementu, metody lub procesu, dzięki którym możliwe jest wykonanie jakiejś czynności w sposób sprawniejszy, bezpieczniejszy, wydajniejszy, tańszy lub lepszy jakościowo. W naukach społecznych za wynalazki uznaje się także zdobycze niematerialne, jak druk, pieniądz czy pismo.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wynalazek

Fajnie byłoby pomonologowac trochę o patentach to może takie małe wprowadzenie poprzez redefinicje wynalazku.

Wynalazek - nowe pojęcie układu materii i systemu ruchu zapewniające człowiekowi większą kontrolę nad przepływem energii, tj. nad transfomacja czasu i przestrzeni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 paź 2019, 12:07 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Aaaaa już wiem dlaczego tajemnica jest dla Was święta

Cytuj:
Barbarzyńskie eksperymenty na zwierzętach w Niemczech. Wstrząsające wideo z ukrytej kamery.

https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/eksp ... ry/skytzm1

Mam nadzieję, że bardzo surowo ukarzecie człowieka, który śmiał wasza tajemnicę wyjawic, żeby każdy potencjalny naśladowca zdrajcy aż się trzasl ze strachu na samą myśl, żeby zrobić cokolwiek wbrew waszej woli.

W końcu chodzi o wasz dobrobyt, wasze mienie, podstawę waszej egzystencji, wasze szczęście.

Możecie też dla picu ukarać, klatkowego co sprząta malpie odchody, że to niby on a nie Wy, że to on jest be a Wy jesteście fajni.

Dobra daje sobie pokój na chwilę z myśleniem o waszej normalności bo mnie na wymioty bierze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 paź 2019, 19:30 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Kolejne odwołanie do wspaniałości starożytnego Rzymu.

Cytuj:
“The United States and Italy are bound together by a shared cultural and political heritage dating back thousands of years to Ancient Rome."


dziadom zdaje się, że pośród motlochu zajmują miejsce obywateli Rzymu

Cytuj:
Obywatele rzymscy (łac.: cives Romani, pierwotnie – quirites, później ogólnie – cives) – w prawie rzymskim kategoria osób wolnych, którym status civitatis umożliwiał korzystanie z pełnej rzymskiej zdolności prawnej.

Nabycie obywatelstwa rzymskiego Edytuj
Co do zasady obywatelstwo nabywało się przez urodzenie z rzymskiego małżeństwa, w którym oboje małżonkowie mieli rzymskie obywatelstwo, a przynajmniej mieli je w momencie poczęcia dziecka.

Obywatelstwo rzymskie mogli nabyć Latynowie oraz peregryni (z wyjątkiem peregrini dediticii) na kilka sposobów, zależnie od okresu historycznego.

Ponadto obywatelem rzymskim mógł stać się niewolnik prawidłowo wyzwolony w sposób przewidziany przez prawo cywilne. Uprawnienia wyzwoleńca podlegały jednak pewnym ograniczeniom, był on też zobowiązany do określonych świadczeń na rzecz patrona (byłego właściciela) mogącego go w razie "niewdzięczności" (ingratia) przywrócić do poprzedniego stanu[1].

Zdolność prawna obywateli rzymskich Edytuj
Wolno urodzony obywatel rzymski miał pełnię praw publicznych, na które składały się:

ius suffragii – prawo uczestniczenia i głosowania na zgromadzeniach ludowych, prawo wybierania wyższych urzędników magistratualnych,
ius honorum – prawo bycia wybieranym na wszystkie urzędy magistratualne (bierne prawo wyborcze),
prawo służby wojskowej w legionach rzymskich.
Obywatel rzymski mógł mieć pełną cywilną zdolność prawną, tj. mógł być podmiotem: rzymskich praw majątkowych, w szczególności własności kwirytarnej oraz rzymskiej władzy rodzinnej, tj. manus, patria potestas.

Z powyższymi uprawnieniami powiązana była zdolność do działania wedle prawa cywilnego:

ius conubii – prawo zawierania małżeństwa uznawanego przez rzymski porządek prawny,
ius commercii – prawo uczestniczenia w obrocie prawno-majątkowym i dokonywania czynności prawa cywilnego,
prawo uczestniczenia w procesie legisakcyjnym,
testamenti factio activa – zdolność sporządzania ważnego testamentu,
testamenti factio passiva – prawo dziedziczenia z rzymskiego testamentu.
Zdolność prawna mogła podlegać ograniczeniom poprzez umniejszenie czci obywatelskiej bądź podleganie władzy rodzinnej.

Zdolność do czynności prawnych obywatela ograniczała płeć, wiek oraz mogła zostać ograniczona jako efekt marnotrawstwa lub choroby umysłowej.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Obywatele_rzymscy

To dziadowskie, paskudne poczucie wyższości aż bije po oczach

Idę się wyrzygac, tego nie da się wytrzymać, bez zwrócenia przyjętej treści.

Tfuuu dziadostwo!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 paź 2019, 21:26 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Wrócę zatem do kwestii patentu.

Patent i stojące za nim wynagrodzenie mają być źródłem motywacji dla wynalazczosci

Cytuj:
Motywacja (z łac. motivus 'ruchomy' od motus 'ruch') – stan gotowości do podjęcia określonego działania, wzbudzony potrzebą zespół procesów psychicznych i fizjologicznych, określający podłoże zachowań i ich zmian. Wewnętrzny stan człowieka, mający wymiar atrybutowy.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Motywacja

ale ja bardzo chętnie rozwazylbym pojęcia nadmiernej nagrody i wadliwej nagrody w kontekście zaburzonego procesu motywowania i związane z tym pojęcia deprawacji, perwersji i nadmiernej zależności.

Wiem, że większość z Was pójdzie za prostym odczuciem - wymyślił to mu się należy patent.

Ale właśnie nie!
Nie można innych uprawiać w sposób bezmyślny, wadliwy, niekorzystny, bo z tego nic dobrego nie wyniknie tylko samo zło. Nagroda musi być adekwatna, zawsze umiarkowana i rodzic zdrową motywację.

Siegne do wcześniejszego postu i pokażę Wam do czego może prowadzić wadliwa nagroda
https://youtu.be/a_kAwtiBppI

Nagroda prowadząca człowieka poprzez jego system motywów do takich zachowań jest całkowicie wadliwa, błędna, jest po prostu zła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 paź 2019, 21:58 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Jak już pisałem każdy człowiek ma predyspozycje do tego, żeby stać się miłosiernym bohaterem i perwersyjna kanalia, zależy od tego w jakich warunkach społecznych kształtował się, jakie zrodziły się u niego motywacje.

Wydaje się Wam, że współczesne prawo patentowe jest dobre, czy raczej, że współczesny patent jest NORMALNY ale rodzące się również na tej podstawie różnice społeczne wyraźnie pokazują, że NIE, to nie jest dobro, to jest zło.

I wyjaśnię Wam nawet jak powinien wyglądać patent.
1. zawsze JAWNY - obojętnie czy jest nowym pojęciem systemu ruchu czy układu materii jego opis powinien być PUBLICZNIE JAWNY
2. zawsze OPODATKOWANY - na tym świecie nie ma miejsca dla nieopodatkowanej własności, gdzie tylko własność tam zawsze podatek od własności, żadnemu człowiekowi nie wolno uznać nieopodatkowanej własności

I żebyście mnie dobrze zrozumieli opiszę na przykładzie
- nikomu nie wolno uznać cudzej własności programu komputerowego bez ujawnienia, upublicznienia jego kodu źródłowego,
- nikomu nie wolno uznać cudzej własności programu komputerowego bez opodatkowania tej własności, podatkiem określanym jawnie w demokracji bezpośredniej, przelewanym bezpośrednio z majatku właściciela do majątku osoby uznającej cudzą własności.

I jeśli Wam jakiś dziad powie, że wolno i nawet należy, to sobie przypomnijcie wtedy, że chciwy dziad zawsze kłamie i zawsze tylko dla własnej korzyści i na szkodę innych.

Przestańcie ulegać takim naiwnym przekonaniom, że jak wymyślił to mu się należy.
Nalezy mu się tylko wtedy kiedy Wy na tym skorzystacie.
Jesli z tego nie ma dla Was wystarczającej korzyści to nie należy mu się NIC.
I w dupie z tym czego w tej kwestii chce Bóg ojciec i matka Natura, bo to są jedynie symbole dziadowskiej chciwości.

Nie wolno nikogo wynagrodzić ponad niezbędne minimum.
Nie wolno nikogo uprzywilejowac ponad konieczne minimum.
Nie wolno nikogo wynagrodzić nieadekwatnie do pożądanej u niego motywacji.

Jak Wam chciwy dziad będzie tłumaczył, że istotne ograniczenie nagrody zabije wszelką wynalazcza motywację to nie zapomnijcie, że dziad zawsze kłamie dla własnej korzyści.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2019, 6:31 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Komandor pisze:
Kurcze, no nie wytłumaczysz. Dla kogoś kto ma proste skojarzenia to niespełna 250 lat historii USA i Rzym sprzed 2700 - 1600 lat się kłóci jak nic.
Zapominają niejako, że cywilizacja zachodnia (do której zalicza się również USA) swoje korzenie ma w antyku. Z starożytnej Grecji i Rzymie głownie. Mniej z Krety i Egiptu.

Więc Amerykanie w tym Trump ma takie samo prawo się do antycznych korzeni cywilizacji jako wspólnych dla Włochów i USA odwoływać jak i my. też spóźnieni o ze 2000 lat z okładem.

I żadna przypadkowa mina tłumaczki Panie Wezyru Wielki tego zmienia.

Cywilizacja łacińska swoją nazwę właśnie o tej rzymskiej - z łaciną bierze.
Nie odsyłam do książek np z serii ceramowskiej bo ciężkie nieco i to dosłownie. Odeślę dp wiki:

Cytuj:
Cywilizacja łacińska (także cywilizacja zachodnia[1], Zachód) – pojęcie zbliżone do pojęcia cywilizacji zachodniej, oznaczające cywilizację ukształtowaną w Europie[potrzebny przypis]. Z czasem ten typ cywilizacji objął również takie tereny, jak obie Ameryki, Australię i Nową Zelandię.

Według Feliksa Konecznego cywilizacja łacińska opiera się na greckiej filozofii, rzymskim prawie i etyce chrześcijańskiej. Jako jedyna łączy wszechstronny rozwój kategorii prawdy, rozumiany jako metodyczne dochodzenie do poznania obiektywnej prawdy z kategorią dobra, opartą na podporządkowaniu życia społecznego etyce, będącej zbiorem norm postępowania przyjętym przez społeczeństwo. Dzięki temu cywilizacja łacińska mogła jako jedyna z obecnie istniejących cywilizacji stać się personalistyczną w przeciwieństwie do pozostałych cywilizacji, będących cywilizacjami gromadnościowymi. Cywilizacja łacińska wytworzyła pojęcie państwa, etyki i prawdy. Prawo jest tworzone na podstawie norm etycznych i moralnego prawa naturalnego, dzięki czemu możliwy jest rozwój moralności. Jedną z cech prawa w cywilizacji łacińskiej jest dualizm. Feliks Koneczny wyróżnia zarówno prawo prywatne jak i prawo publiczne. Prawo prywatne znajduje zastosowanie w obyczajach rodzinnych, w stowarzyszeniach, spółdzielniach, partiach politycznych, cechach, izbach zawodowych itd. Państwo w cywilizacji łacińskiej nie ingeruje w tworzenie prawa prywatnego. Nadmierna ingerencja państwa jest sprzeczna z zasadami cywilizacji łacińskiej. Prawo państwowe w cywilizacji łacińskiej jedynie reguluje stosunki międzyludzkie, zapewniające bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne państwa.

itd.



Chrześcijaństwo jego filozofia, etyka zasady i hierarchia to też jakby nie patrzeć spuścizna starożytnego Rzymu (od 325 roku państwową) . Bez niego (Rzymu) by było mało znaczącą sektą judaizmu.


Jaki piękne fragmenty o dochodzeniu Zachodu do prawdy uniwersalnej, przyjęciu przez Zachód moralności naturalnej i głębokim poszanowaniu indywidualizmu każdej jednostki.

Kto pomyślałby, że chciwe dziady rozumujace - moje, dla mnie, tylko moje, tylko dla mnie, więcej, jeszcze wieciej, jeszcze więcej tylko dla mnie - gotowe ukarać straszliwie każdego, kto wyjawi prawdę są aż tak dobre, prawdziwe, naturalne, etyczne i sprawiedliwe?

Ja na pewno nie.

Z tym głębokim poszanowaniem indywidualizmu i odmienności mamy przykład, że wciąż wolno mi pisać.

Co prawda nie mogę odpisać Komandorowi we właściwym wątku bowiem każdy mój post zostanie skasowany i zostanie wyrażona przez centralnego administratora, który ma forum pod kontrolą, groźba banu jeśli będę wychylal się z wątku dla nienormalnych ale przynajmniej nie odwiedza mnie grupka smetnych Panów, która daje mi I mojej rodzinie 30 minut na spakowane się przed daleką podróżą do nieznanych krain.

I ten zachwyt nad starożytnym Rzymem.
Cholerny zachwyt na rasą Panów.
Każda ludzka szumowina go przejwiala i teraz też chciwe dziadostwo przejawia.

Tfuuuu dziadostwo!

Marzace o podziale ludzkości na klasy Panów i niewolników.
Wierzące głęboko, że taki podział dobry jest, słuszny i sprawiedliwy i że nie ma dla niego żadnej alternatywy.

Chciwy dziad zawsze będzie usprawiedliwial swoją chciwość, bo on chce, a jak chce to mu się należy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2019, 10:20 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Jeszcze w sprawie zachwytu nad prawem rzymskim.

Zauważyliście na pewno, że zachwyt obejmuje stosunki jakie istniały między obywatelami Rzymu i kompletnie pomija stosunki rasy Panów/obywateli Rzymu z niewolnikami, ktorzy przecież rasę Panów karmili.

Sądzicie, że prawo obywateli Rzymu boloby identyczne, gdybyśmy z rzymskiego systemu wyjeli klase niewolników/gospodarzy?

Ja nie sądzę.

Przyszło Wam do głowy, że może dlatego wychodzi Wam taka zgnilizna w stosunkach społecznych, bo cały czas próbujecie naśladować systemy niewolnicze?

Oj nie przyszło na myśl?

Za to przyszło, że Wy jako rasa Panów ratujecie dzikusow przed ich dzikoscia? Że ratujecie barbarzyńców przed barbarzynska śmiercią tak jak dobry hodowca ratuje od śmierci swoje świnie, dbając żeby nie padły w chorobie?

Aaaaa
To wielcy Państwo naprawdę wysoka kultura.

Z tym, że pozwólcie, że ja na nią napluje.

Tfuuu dziadostwo!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2019, 20:36 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Dużo się tu mówi o PISie i Kaczyńskim, że to straszne głupki, że się na niczym nie znają, że władza w ich rękach to czyste szaleństwo.

Ale mnie nachodzi taka myśl, że gdyby zrobić podmianke, i zamiast ludzi PISu podstawic ludzi z tego forum, to decyzje władzy niewieleby się zmieniły, może troszkę ale prawie że niezauważalne dla zwykłego zjadacza chleba.

Na pewno zmieniłaby się ekipa kolesiostwa przy korycie, byłoby przetasowanie na salonach ale w prawie zmieniloby się tyle co nic.
Może jakieś tam małżeństwa homoseksualne albo inna bzdura, która niczego nie zmianie ale kwestii kapitału nikt nie tknalby nawet małym palcem.

I dlaczego?

Bo dziadowska kultura zakorzeniona jest w rdzeniu kręgowym.

Generalnie w polityce dyskutuje się głównie o bzdurach bez żadnego znaczenia, bowiem tematy poważne objęte są kulturowym tabu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 154  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group