forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 154  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 lip 2019, 16:49 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Wrócę jeszcze krótko do materii, ktora ponoć nie określa żadnego kierunku pomimo, że posiada kształt.

Wyobrazcie sobie dwa wirujace wokół najkrotszej osi dyski zbudowane z jednakowej materii, które zderzaja się jeden najdłuższa osią symetrii a drugi najkrótsza.

Przy takim zderzeniu pierwszy dysk może doprowadzić do rozpadu drugiego bez własnego rozpadu a nawet bez zmiany własnego kierunku ruchu pomimo że oba są z jednakowej materii.

Nie można powiedzieć o obu dyskach, że w kierunku zderzenia maja tę samą masę. Ich bezwladnosc w kierunku zderzenia różni się.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2019, 23:01 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Przemyślałem to jeszcze raz i postanowiłem, że narysuję Wam kierunek materii oraz wektor masy.

Muszę przy tym zaznaczyć, że z różnymi kierunkami działania (ruchu) mogą być związane różne kierunki materii, to zależy od stopnia asymetrii ciała.

Kierunek materii
Załącznik:
kierunek materii2.jpg
kierunek materii2.jpg [ 53.58 KiB | Przeglądany 1734 razy ]


Wektor masy
Załącznik:
kierunek materii - wektor.jpg
kierunek materii - wektor.jpg [ 32.27 KiB | Przeglądany 1734 razy ]


Kierunek materii jest zawsze prostopadły do kierunku ruchu.
Wektor masy jest zawsze prostopadły do wektora prędkości.

Kierunek materii jest osią przestrzeni.
Kierunek ruchu jest osią czasu.

Jak widać im bliżej środka materii tym przestrzeń mocniej zakrzywia się.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2019, 17:42 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Dostałem 4 ostrzeżenie w znaczeniu groźbę od Redakcji, że jeśli się wychyle poza koryto ze swoimi myślami to ban.
Swobody tu dla mnie nie ma, bo ona jest dla wybranych.
Z tym, że ja nie bardzo umiem przestrzegać cudze zasady, które stoją w sprzeczności z moimi wartościami.

Trochę sobie jeszcze pomonologuje w swoim korycie i pewnie będę się stąd zbierał.
Wyrażę co sądzę w niedozowlonym miejscu poza korytem i cześć.

Ojciec redaktor napisał, że i tak już za długo mnie tolerowal.
Pewnie przerazila go treść o Wołyniu, bo sobie przypomniał jak ludzie mają naturę, jeśli im tylko dać robić co zechcą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2019, 18:05 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
MMM pisze:
Byłeś idiotą, umrzesz idiotą.


Doceniam to, że mnie jeszcze nie zbanowalas.

Wiem, że nie pasuję swoją kultura do waszej więc spróbuję się trochę ograniczyc. Powinienem też uwzględnić potrzeby innych ludzi, skoro liczę, że inni uwzględnia moje.

Przepraszam za prowokację ale za własne poglądy nie przepraszam, wprost przeciwnie jestem z nich dumny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2019, 18:16 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
MMM pisze:
Byłeś idiotą, umrzesz idiotą.


Jeszcze jedno, skoro się wzięłaś za moderatorke-cenzorke forum NIE, biorac na siebie kasowanie, banowanie, wyznaczanie granic, dopuszczając jednych do głosu i innych nie to chyba nie sądziłas naiwnie, że będzie łatwo?

Proponuję przeczytaj choć raz od początku do końca zanim skasujesz. Nawet jest to trudne i wstrętne.
Inaczej staniesz bigotka własnej religii i własnego Boga. Przestaniesz rozumieć ludzi o odmiennym światopoglądzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2019, 18:37 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
MMM pisze:
Admin cię nie znosi, dokładnie tak samo, jak dawniej. Mnie to rybka.
Siedzisz w swoim wątku jak typ od szatana i redaktor?
Nie, spadaj. Nikt tu nie będzie po tobie płakał.


A ja już pomyślałem, że Ty jesteś Redakcja.
Choć ona pisze jakby w rodzaju męskim.
Więc jednak to nie Ty.

Widzisz jak działają wasze tajemnice?
Rozmawiasz nie wiesz z kim i nie wiesz o czym.

Nie znosi mnie bo się emocjonalnie różnimy.
A jednak jest jakieś podobieństwo skoro jeszcze mnie nie zbanowal choć może.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2019, 18:43 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
MMM pisze:
Admin cię nie znosi, dokładnie tak samo, jak dawniej. Mnie to rybka.
Siedzisz w swoim wątku jak typ od szatana i redaktor?
Nie, spadaj. Nikt tu nie będzie po tobie płakał.


Ale Ty chyba też mnie lubisz tak jak ta Redakcja.
Jak tu wszyscy Kaczynskiego :)

Nie zrozumiałem czy to o siedzeniu w swoim korycie to zarzut.
Bo może Ty nie wiesz, że wszystkie moje posty spoza koryta są natychmiast kasowane. Ich żywotność jest do 3 minut max. Sprawdziłem. To chyba sztuczna inteligencja je kasuje bo kto by to nieustannie śledzil?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2019, 22:41 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Mam jeszcze pytanie, w kontekście usuwania moich postów i grozenia mi banem, retoryczne, nie musicie odpowiadać ani nawet czytac go, co to Was obchodzi,

gdzie jest granica pomiędzy utrzymaniem ładu i porządku a narzuceniem go?

Ktoś odpowie?
A skąd!

Weźcie pod uwagę, że kiedy komuś coś jawi się jako dobre, prawdziwe, słuszne i sprawiedliwe a nawet kiedy to coś jawi się tak większość wcale a wcale takie być nie musi.

Większość wcale nie jest dobra, większości prawda nie interesuje a co najwyżej korzyść, wiekszosc wcale nie jest sprawiedliwa lecz chciwa, większość kłamie, manipuluje oszukuje, wyzyskuje, większość potrzebuje tajemnicy wyboru, żeby jej chciwość nie została zdemaskowana, większość uznaje przemoc za dobrą, konieczna i sprawiedliwa.

Nie wierzę, że większość chce mojego dobra, nie wierzę, że większość chce mojego szczęścia, nie wierzę, że większość chce mojego zdrowia, podejrzewam raczej, że większość chce mnie wyzyskac i zniszczyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lip 2019, 17:44 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Mówi się, bo się tak myśli, bo tak się odczuwa, że nie wolno prawa, tj. woli czy może chciwości większości kwestionowac, bo to prowadzi społeczeństwo do upadku a przecież świadomość zbiorowa jest zawsze wyższa od świadomości indywidualnej.

Zgadzam się, że podważanie prawa, kwestionowanie powszechnej chciwości, sprzeczanie się z wartościami i wierzeniami większości ludzi prowadzi do rozpadu społeczeństwa ale to niszczy określone społeczeństwo i stwarza podwaliny dla społeczeństwa alternatywnego.

Czy pozowolicie, że sobie znów napluje na waszą tajemnicę wyboru demokratycznego i waszą tajemnicę mienia?
Czy pozowolicie, że sobie znów napluje na wasze podatki pośrednie, na wasz skarb państwa, wasz państwowy system edukacji czy wasz system kreacji pieniądza?

Wasze i nie moje!!!

Nie?
Bo przez waszą wolę wyraża się wola Pana w niebie?

Aha
Tfuuu!

Powtórzę sie jeszcze, nie jestem jednym z Was i nie chcę mieć z Wami nic wspólnego.

Tfuuu!
Dziadowstwo!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lip 2019, 17:58 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
W niemieckim radio podali, że w niemieckich organizacjach sportowych jest 2x więcej wykorzystania seksualnego dzieci i młodocianych przez trenerów niż w niemieckim odlamie kościoła katolickiego.
Setki tysięcy przypadków zgłoszonych na policję obok zapewne milionów, które na zawsze zostaną tajemnicą.

Chciałbym zapytać dlaczego w waszej małej kulturze tak ciężko powiedzieć NIE kiedy się czegoś nie chce i dlaczego tak trudno przyznać się do tego, że ktoś pogwalcil cudzą wolę???

Bo to kultura patriarchalna, w której nie wolno sprzeciwić się woli Pana?
Bo w waszej kulturze gardzi się każdym, kto skarży się, że sam nie jest Panem?

Dlaczego gotowi jesteście ukarać człowieka za wyjawienie prawdy?
Jaki jest cel uswiecenia przez Was tajemnicy?

Bo malpi instynkt tak każe?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 154  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group