forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 21:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 154  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 sie 2019, 19:01 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Czy coś Wam to przypomina?

Cytuj:
Młode ....... do wejścia w okres dojrzewania mają dość szczególną pozycję w watasze. Wszystkie dojrzałe....... opiekują się młodymi i je karmią (po okresie karmienia mlekiem matki). Młode wykazują uległość osobnikom dorosłym i są przez nie wychowywane (z zachowaniem hierarchii....... w grupie). Młode mają jednak odrębną i szybko zmienną hierarchię. Nowo skojarzona para opuszcza watahę i tworzy nową.


Bardziej myślenie abstrakcyjne czy oderwanie umysłu od rzeczywistości?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sie 2019, 22:24 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Stawiam pytanie.

Czy niewolnictwo
Cytuj:
system, w którym niektórzy ludzie traktowani są jako przedmiot własności, przez co mogą być kupowani i sprzedawani bądź zmuszani do pracy

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Niewolnictwo

I kolonializm
Cytuj:
polityka polegająca na podboju lub przejmowaniu obcych terytoriów, podporządkowywaniu sobie zamieszkującej tam ludności i wykorzystywaniu lokalnych zasobów

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kolonializm

maja coś wspólnego z własnością
Cytuj:
Własność (łac. prioprietas) – najszersze, podstawowe prawo rzeczowe, pozwalające właścicielowi korzystać z rzeczy i rozporządzać nią z wyłączeniem innych osób (ius disponendi) (w jego ramach właściciel korzysta z maksimum uprawnień względem rzeczy). Oznaką korzystania z rzeczy są uprawnienia do posiadania (ius possidendi), używania (ius utendi), pobierania pożytków i innych dochodów z rzeczy (ius fruendi) (pożytki rzeczy – naturalne, np. płody, jabłka z sadu i cywilne, np. czynsz z tytułu dzierżawy lub najmu, odsetki od pożyczki albo leasingu itp.) oraz dysponowania faktycznego rzeczą (ius abutendi) (przetwarzanie rzeczy, zużycie, a nawet zniszczenie).

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/W%C5%82asno%C5%9B%C4%87

bo jeśli te pojęcia należą do jednej rodziny to może własność wcale nie jest taka fajna jak ją opisują w państwowej szkole i na lekcjach religii?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sie 2019, 22:35 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Załóżmy, że we współczesnym kapitalizmie opartym na tajnej i nieopodatkowanej własności dochodzi do sytuacji, w ktorej jeden ma wszytko a drugi zupełnie nic.
Czy na bazie takiej zależności drugiego od pierwszego nie dałoby się przypadkiem odbudować niewolnictwa?
Generalnie drugi nie musi robić tego co pierwszy chce ale drugiemu nie wolno pod groźba kary niczego ruszyć, bo wszystko jest własnością pierwszego.

Choć może powinienem zapytać tak.
Czy niewolnicze nakazy można zastąpić wlasnosciowymi zakazami, żeby efekt w stosunkach społecznych był ten sam?

Ktos powie, że własność jest zawsze dobra, bo to instytucja ustanowiona przez samego Boga a ja powiem, że nie. Nie wiem co sobie Bóg myśli i czego chce, nie bardzo mnie to też interesuje ale wiem, że nadmiernie skoncentrowana własność jest złem I nie chcę aby zło panowało nad moim życiem.

Dlatego kiedy jakiś sąd wyda nakaz egzekucji tajnej i nieopodatkowanej własności warto go zapytać czy reprezentuje wolę Boga czy wolę Szatana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sie 2019, 7:23 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Kopiuje odpowiedź z innego watku do swojego koryta, bo wiem, że z wielkiego szacunku dla wolności słowa zostanie zaraz skasowania w dążeniu do podziału na normalnych i nienormalnych.

Przy tej okazji warto zwrócić uwagę, że nie tylko Trump chce budować mury oddzielajace ziarno od plew i nie tylko chińscy "komuniści" stosują cenzurę, żeby odizolowac dobrych od złych.

Qśka QqRydz-Qqć pisze:
Miejsce siedzenia nie jest w naszym kraju wyznacznikiem ważności osoby. Jest nim natomiast wniebowzięcie. Takie było dotąd jedno. Najświętszej Panny po urodzeniu dziecka, która została Wieczną Dziewicą. Oczyma wyobraźni widzę, że jakiś czciciel NMP może być drugą osobą dostępującą tego cudu i jako Najświętszy Tadeusz Kawaler Wieczny Prawiczek zająć w niebie należny mu wakat. Dokonać mogą aktu uskrzydlone istoty któregoś ranka o świcie. Albo i w południe.


To są postaci symboliczne jak superbohaterowie, którzy nie zechcieli niczego dla siebie lecz wszytko oddali dla innych.
Tu chodzi o symbol pewnych wartości jak oddanie grupie.

Ksiądz nie może mieć rodziny, bo nie może mieć dzieci, gdyby je miał to instynktownie starałyby się je zabezpieczyc, rozwijać i nie mógłby się już poświęcić kolektywowi. Interes jednostki jest sprzeczny z interesem grupy a kiedy jednostka rozwinie rodzinę to interesy stają się jeszcze bardziej sprzeczne.

W celibacie nie chodzi o to, żeny ksiądz nie rozladowywal swojego napięcia seksualnego, które odczuwa każdy zdrowy człowiek ale o to, żeby nie zakładał rodziny.

Istnieja gatunki, w których
Cytuj:
U innych osobnik alfa jest zbyt agresywny lub zbyt zajęty ustalaniem hierarchii lub obroną zajmowanego terytorium, by przystępować do rozrodu.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Osobnik_alfa

Wasz problem polega na tym, że wnikacie w psyche osobnika i starcie się pojąć jego rozumowanie zamiast zauważyć co ten osobnik w efekcie realizuje.

Nie zrozumiecie nigdy wnętrza psyche człowieka, który odczuwa odmienne emocje ale możecie zauważyć co ten człowiek zewnętrznie realizuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sie 2019, 10:03 
Cytuj:
Dobrobyt wspólnoty, wynika z działania wszystkich jej członków. Tym, którzy uważają, że sukces zawdzięczają swojej pracy i talentom, polecam przetestować to na wyspie bezludnej. Tworząc produkty, też usługi, korzystamy z przestrzeni i zasobów wspólnoty, gdzie każdy ma taki sam udział, Myślący inaczej udają się na bezludną wyspę grabiąc ją lub kupując od tego, co ją wcześniej zagrabił, wszak każda prywatna własność terenu to grabież. Jako wspólnota stworzyliśmy dobra użyteczne i przystępujemy do dzielenia. Nasze udziały we wspólnocie są równe wynikałoby tak też podzielić. Tu jednak trudno o zgodę, większość, a może nawet wszyscy, oprócz mnie, zakrzyknie, -niesprawiedliwość!!! Ja biorę swoje i jestem szczęśliwy. Ci, którzy uważają, by dzielić według zasług, muszą wiedzieć, że te zasługi zostaną opłacone z im przynależnej części, jesteście na takie poświęcenie gotowi? Może uważacie -wasze zasługi większe-, więcej wam się należy. Gdy jednak nikt nie będzie chętny odstąpić swoją części zacznie się horror. Najpierw delikatnie, przekonywaniem, że nierówność to sprawiedliwość (dziwne, to działa, coraz powszechniej)-liberalizm, następnie zastraszaniem użycia siły (też działa)-kapitalizm, w końcu czysta siła fizyczna (zawsze działa)-niewolnictwo. Ale, jak być może, by mądry, pracowity dostawał tyle samo, co leń, obibok? O tym, kim jesteśmy decyduje przypadek. Nasza w tym rola mała, a właściwie żadna. Bo to, że mieliśmy wybór to też przypadek, nierówno dzielony, przypadkowo. Większość, bardzo znaczna, przemielona przez media i niestety szkoły z wyższymi włącznie, zatraciła możliwość rozpoznania gdzie dobro, prawda, sprawiedliwość. O równość stoczono niejedną bitwę. Pisząc to myślę o socjalizmie po rewolucji, próbując znaleźć jej sens i potrzebę. Bo czy warto wstać od komputera, pójść na barykadę by innemu było lepiej a mnie nie koniecznie?


Prościej się nie da.
Szach mat.


Na górę
  
 
Post: 16 sie 2019, 10:34 
polar pisze:
Cytuj:
Ale, jak być może, by mądry, pracowity dostawał tyle samo, co leń, obibok?mnie nie koniecznie?


Prościej się nie da.
Szach mat.


Czyżby?

Po to, żeby prol mógł pracować, ktoś - czyli ten spasiony wyzyskiwacz - musi prolowi stworzyć miejsce pracy.
To znaczy, że przedsiębiorca musi fizycznie je zbudować, a potem wyposażyć w stosowne narzędzia, pokonawszy
wpierw "ścieżkę zdrowia" ustawiona przez "przychylne" urzędy. Jednako wcześniej musi mieć środki, czyli bierze
kredyt zastawiając dom lub sprzedając mieszkanie, dodatkowo podpisując bankowi weksel in blanco. Ryzykuje
całym swoim majątkiem i losem rodziny, by prol miał gdzie pracować. Natomiast wg prolowo- krystkonowej teorii,
nie powinien mieć z tego zysku większego od wynagrodzenia zatrudnionego prola. To może na zasadzie tej
równości wprowadzimy zasadę, że prol jeszcze przed otrzymaniem pierwszej wypłaty, ponosi koszty utworzenia
swojego stanowiska i oczywiście płaci cały ZUS. Jak sprawiedliwie, to sprawiedliwie.


Na górę
  
 
Post: 16 sie 2019, 11:13 
W życiu bym się nie spodziewał na urbanowym forum przeczytać takich kucowatych bzdur, którymi karmi partia Wolność swoich piętnastoletnich "wyborców".
:lol: :lol:
Cudne.
WLR pisze:
Po to, żeby prol mógł pracować, ktoś - czyli ten spasiony wyzyskiwacz - musi prolowi stworzyć miejsce pracy.
To znaczy, że przedsiębiorca musi fizycznie je zbudować, a potem wyposażyć w stosowne narzędzia, pokonawszy
wpierw "ścieżkę zdrowia" ustawiona przez "przychylne" urzędy. Jednako wcześniej musi mieć środki, czyli bierze
kredyt zastawiając dom lub sprzedając mieszkanie, dodatkowo podpisując bankowi weksel in blanco. Ryzykuje
całym swoim majątkiem i losem rodziny, by prol miał gdzie pracować. .


Chociaż po głębszym zastanowieniu nie będę wdawał się w "dyskusję" i udowadniał udowodnionego, że to konsumenci, czyli też prole tworzą miejsca pracy, i potraktuję ten post jako prowokację.
Bo przeca aż takim idiotą człowiek być nie może.
:lol:


Na górę
  
 
Post: 16 sie 2019, 11:23 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
WLR pisze:
polar pisze:
Cytuj:
Ale, jak być może, by mądry, pracowity dostawał tyle samo, co leń, obibok?mnie nie koniecznie?


Prościej się nie da.
Szach mat.


Czyżby?

Po to, żeby prol mógł pracować, ktoś - czyli ten spasiony wyzyskiwacz - musi prolowi stworzyć miejsce pracy.
To znaczy, że przedsiębiorca musi fizycznie je zbudować, a potem wyposażyć w stosowne narzędzia, pokonawszy
wpierw "ścieżkę zdrowia" ustawiona przez "przychylne" urzędy. Jednako wcześniej musi mieć środki, czyli bierze
kredyt zastawiając dom lub sprzedając mieszkanie, dodatkowo podpisując bankowi weksel in blanco. Ryzykuje
całym swoim majątkiem i losem rodziny, by prol miał gdzie pracować. Natomiast wg prolowo- krystkonowej teorii,
nie powinien mieć z tego zysku większego od wynagrodzenia zatrudnionego prola. To może na zasadzie tej
równości wprowadzimy zasadę, że prol jeszcze przed otrzymaniem pierwszej wypłaty, ponosi koszty utworzenia
swojego stanowiska i oczywiście płaci cały ZUS. Jak sprawiedliwie, to sprawiedliwie.



Co Ci zrobiłem, że KŁAMIESZ jak najęty tak akurat w mojej kwestii wrzucając mnie do jednego worka z polarem???
Nic, tylko przewidujesz, że opłaca Ci się kłamać, bo kłamstwo popłaca?

Gdzie w idei jawnej księgi kapitału, prywatnej własności czynności wytwórczych, kreacji i emisji pieniądza w uzależnieniu od wartości posiadanej własności, czy nawet jawnie określanego w demokracji bezpośredniej podatku od własności, przelewanego bezpośrednio z majątków właścicieli do majątków robotników najemnych jest mowa o:

RÓWNYM DOCHODZIE ????

A może jest tam mowa gdzieś o

JEDNAKOWYM ZYSKU ????

Proponuję model, w którym jeden może mieć wszystko a drugi nic.
Co prawda ten, który będzie miał wszystko powinien odprowadzić pewien jawnie określony podatek na rzecz tego, który nie posiada nic ale wciąż gdzie tu jest ta ekonomiczna RÓWNOŚĆ?

Mam gdzieś twoje odwołania do tego z jakimi problemami musi radzić sobie biedny kapitalista, jak to bankier z urzędasem się na niego czają, obchodzi mnie jednak to, żebyś przestał perfidnie kłamać w kwestii moich idei!!

Rozumiem, że jeśli napoisz umysły roboli niezłym szajsem, że przestaną rozumieć co jest dla niech dobre a co złe, to może Ci się opłacać, ale nie myśl sobie, że każdy będzie łykał ten twój szajs bezmyślnie łykał.
Kiedy piszesz w moim korycie pisz prawdę - nie kłam - bo twoje kłamstwa zostaną zdemaskowane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sie 2019, 11:46 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
polar pisze:
W życiu bym się nie spodziewał na urbanowym forum przeczytać takich kucowatych bzdur, którymi karmi partia Wolność swoich piętnastoletnich "wyborców".
:lol: :lol:
Cudne.
WLR pisze:
Po to, żeby prol mógł pracować, ktoś - czyli ten spasiony wyzyskiwacz - musi prolowi stworzyć miejsce pracy.
To znaczy, że przedsiębiorca musi fizycznie je zbudować, a potem wyposażyć w stosowne narzędzia, pokonawszy
wpierw "ścieżkę zdrowia" ustawiona przez "przychylne" urzędy. Jednako wcześniej musi mieć środki, czyli bierze
kredyt zastawiając dom lub sprzedając mieszkanie, dodatkowo podpisując bankowi weksel in blanco. Ryzykuje
całym swoim majątkiem i losem rodziny, by prol miał gdzie pracować. .


Chociaż po głębszym zastanowieniu nie będę wdawał się w "dyskusję" i udowadniał udowodnionego, że to konsumenci, czyli też prole tworzą miejsca pracy, i potraktuję ten post jako prowokację.
Bo przeca aż takim idiotą człowiek być nie może.
:lol:


Polar Ty próbujesz podważyć sens władzy jako takiej ale. Ten sens jest już udowiodniony.
Próbowano wielokrotnie znosić hierarchię i za każdym razem była katastrofa. Dlaczego Ty nie przyjmujesz tego swiadectwa?

Nie rozumiem jak w obliczu bezsprzecznych dowodów możesz chcieć popełnić te same błędy co twoi poprzednicy.

Rozumiem, że Cię złoszcza balwochalcy współczesnego kapitalizmu ale nie można się kierować złością.
Weź Ty trochę wytrzezwiej z urojen i buduj takie rozwiązanie jakie jest możliwe.
Nie twórz kolejnego fałszu i zakłamania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sie 2019, 12:35 
Dlatego Konopny zaraz gość skończy wyizolowany tam gdzie powinien.
Czyli na wysypisku.
:)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 154  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group