forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 15:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 154  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 lip 2019, 17:30 
Offline

Rejestracja: 19 mar 2016, 16:54
Posty: 559
Obrazek
Ile zarabia Donald Tusk
"Premier Donald Tusk zarobił w 2008 roku 241 tys. 318 zł 67 gr. - wynika z jego oświadczenia majątkowego."
"1,29 mln euro - tyle mógł zarobić Donald Tusk przez trzy lata kierowania Radą Europejską."

Obrazek
Obrazek
Obrazek

https://natemat.pl/229585,ile-zarabia-j ... rezesa-pis | 9 lut 2018
Ile zarabia Jarosław Kaczyński? Oto zarobki i majątek prezesa PiS
Zarobki Jarosława Kaczyńskiego wynoszą niecałe 150 tys. zł rocznie, ale dodatkowo od 2014 roku jako poseł otrzymuje emeryturę o wysokości ok. 3,1 tys. zł miesięcznie. Łącznie za rok 2016 otrzymał ponad 38 tys. złotych emerytury. Dodatkowo dostaje także niecałe 30 tys. złotych rocznie diety parlamentarnej.

https://www.money.pl/pieniadze/co-ma-i- ... 4545a.html | 05.02.2019
Co ma i ile zarabia Jarosław Kaczyński? Oświadczenia majątkowe
Tymczasem, z tak zwanych"taśm Kaczyńskiego"wyłania się całkiem nowy obraz prezesa PiS: nie twardego polityka, ale wytrawnego biznesmena. Na nagraniu mówi między innymi o procentach od inwestycji wartej 1,3 mld zł, zastanawia się, jak zapłacić faktury, by nie były kojarzone z jego osobą, prowadzi negocjacje.

Moje "zarobki"...
M.in. moim pismem zajmuję się od 2000 roku, moje wydatki ściśle z tym związane wynoszą łącznie blisko 40 tys. zł. Poświęciłem na to do tej pory około 4 tys. dni x 100 zł = 400 tys. zł nieotrzymanego wynagrodzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lip 2019, 17:52 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
redaktor1966 pisze:
Jestem nikotynowcem, alkoholikiem, narkomanem, lekomanem, żywieniowym degeneratem, sekciarzem (uwielbiam prać mózgi i wyłudzać dzięki temu forsę), homopedofilem, zoofilem i wciągam w to, uczę tego wszystkiego, pośrednio i bezpośrednio, innych.
Jeśli chodzi o dzieci, to gdy są na głodzie, to daję im narkotyki za seks, podczas którego zarażam je, gdyż mam HIV i wirusa wywołującego zapalenie, a następnie marskość, a potem raka wątroby.
Przy okazji dziękuję społeczeństwu za miliony zł na operacje i renty dla mnie i moich chorych psychicznie, fizycznie, anormalnych dzieci, które spłodziliśmy z partnerką (na wszelki wypadek truliśmy się na maksa, by były w jak najgorszym stanie, bo wtedy dostaje się więcej pieniędzy, a przecież papierosy, alkohol, narkotyki nie są tanie).
Dziękuję za kolejne miliony zł za moją sekciarską działalność.
B. dziękuję, za propagowanie niestosowania eutanazji, uśmiercania, że są P. za życiem (oczywiście póki wszyscy zarażający i zarażeni nie umrą), by wszyscy mieli takie same prawa, że traktują P. wszystkich ludzi tak samo!!! Są Państwo b. odpowiedzialnymi, mądrymi, dobrymi ludźmi.
Ja i moi kompani jesteśmy Państwa zwolennikami i życzymy Państwu wszystkiego najlepszego i pozdrawiamy.
Gdyby chcieli Państwo kandydować do Sejmu, założyć partię polityczną, to damy państwu pieniądze i zagłosujemy na Was, państwa ugrupowanie…

Jeśli dalej uważasz, że należy przeznaczać na to pieniądze, to przeznaczaj wyłącznie własne, a nie czyjeś…!!


Może się nie rozumiemy bo nie czytamy swoich tresci nawzajem?

Proponuję nie wklejajmy wcześniej przygotowanych tresci i nie starajmy się ich dopasować, bo tego nikt i tak nie przeczyta ani się tym nie przejmie tylko spróbujmy porozmawiać. Przetrawic argument po argumencie.

Odniszac się do tego co napisałeś.

Jestem przeciwnikiem darmowej opieki zdrowotnej. Każdy płaci za siebie i za tego za kogo chce. Nie ma mowy o żadnej zrzutce, wspólnej kasie, obowiązku ratowania kogokolwiek i obojętne czy nie zadbał o zdrowie, czy zachorowal przypadkiem, czy z cudzej winy albo czy się taki urodził.

Wg mojej moralności nie masz obowiązku się nikim opiekować ale nie masz też prawa nikogo usmiercic i jeśli chory zawodzi obok Ciebie żałośnie mozesz odwrócić głowę ale musisz to znieść.

Jestem też przeciwnikiem własności państwowej i skarbu państwa.

Postuluje podatek wyłącznie od jawnej własności określany jawnie w demokracji bezpośredniej przelewany w zasadniczej części bezpośrednio z majątków właścicieli do majątków roboli tak, że żaden urzędnik nie tknie kasy nawet małym palcem.

Podkresle, że obok tego postuluje zniesienie wszelkich innych podatków i opłat.

Podkresle także, że podatek od własności nie będzie żadna jalmuzna ale opłatą za uznanie cudzej własności przez podporzadkowanych roboli, którzy w ten sposób uzycza za kasę władzę nad sobą, na zasadzie władza za dobrobyt.

Jawny wybór podatku od własności nie tyle wykaże pasozyta co powstrzyma wszystkich od pasożytowania, z obawy o naznaczenie osoby, która będzie absurdalnie podnosić podatek własnym wyborem.

Człowieka można też wykluczyć z księgi kapitału, jeśli będzie wyłącznie szkodzil.

W moim modelu demokracja zostaje zredukowana do stanowienia zasad i dystrybucji dobra bezpośrednio do ludzi bez mienia. Nie posłuży nikomu do rozwijania wirusa HIV wśród ludzi.

Przestaiwam Ci swój postulat podatków obok postulatu jawności mienia.

Odnies się do tego i przedstaw też jeden ze swoich postulatów, żebym mogl się nad nim zastanowić. Inaczej to wszytko będzie powierzchowne i bez sensu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lip 2019, 17:56 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Widzę, że kasa skarbu państwa z krwiawicy roboli staje Ci kością w gardle. Daj sobie coś powiedzieć w sprawie podatków. Współczesny system podatkowy i zbudowany na tym skarb państwa nie są ostateczne. Można to zmienic.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lip 2019, 19:05 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
redaktor1966 pisze:
12 powodów wymuszających m.in. zachowanie równowagi z środowiskiem, przyrodą celem przetrwania naszego gatunku, a m.in. by ludzka populacja nie liczyła więcej niż, przypuszczalnie, 300 mln ludzi!!!:
1. Lodowce są coraz mniejsze, rzeki wysychają, brakuje wody roślinom, zwierzętom, ludziom. Czego skutkiem jest śmierć z powodu pragnienia, głodu, chorób, w tym z powodu braku higieny, ludzi, zwierząt, usychanie roślin, lasów i jest przyczyną wojen o zasoby, co skutkuje na nie wydatkami, długami, biedą, skażaniem, śmiercią!!!

2. Ubywanie gleb uprawnych, w tempie kilka-kilkadziesiąt razy szybciej niż są w stanie się odtworzyć; pożary, pustynnienie planety, co skutkuje umieraniem z powodu głodu ludzi i jest przyczyną wojen o zasoby, co skutkuje na nie wydatkami, długami, biedą, skażaniem, śmiercią!!!

3. Ubywa lasów niezbędnych dla zachowania równowagi obiegu wody, umiarkowanego klimatu, jego równowagi, niezbędnych do tworzenia gleb, dla zachowania przyrody, bioróżnorodności!!!

4. Zaczyna brakować przestrzeni życiowej, co skutkuje o nią wojami, co skutkuje na nie wydatkami, długami, biedą, skażaniem, śmiercią ludzi!!!

5. Zaczyna brakować miejsca na śmieci!!! A śmieci przyczyniają się do skażeń, trucia, chorób, na ich leczenie wydatków, a te do długów, biedy, do degenerowania naszego gatunku, do śmierci!!!

6. Już teraz zaczyna brakować surowców, co już skutkuje o nie wojnami, co skutkuje na nie wydatkami, długami, biedą, skażaniem, śmiercią!!!

7. Jest coraz większe skażenie środowiska, co skutkuje chorobami, wydatkami na ich leczenie, długami, biedą, degenerowaniem naszego gatunku, śmiercią!!! Oprócz tego lecznictwo, na każdym etapie, przyczynia się do zużywania surowców, skażeń, zarażania, trucia, a więc i z tego powodu także do wydatków, długów, biedy, degenerowania naszego gatunku, do śmierci!!!

8. Jest coraz więcej chorobotwórczych mikrobów, zarażonych, chorych zwierząt, ludzi!!!

9. Rośnie na skalę globalną ilość i wielkość problemów!!!

10. Zmniejszenie wielkości naszej populacji do rozsądnej wartości i postaranie się o jak największą jakość naszego gatunku zmniejszy ilość i wielkość problemów o 90 procent, w tym umożliwi, w sposób samoodnawialny, w nieskończoność zaspokajać niemal wszystkie potrzeby ludzi!!!

11. Nic nie jest nasze na zawsze, tylko wszystko jest nam, na czas naszego życia, pożyczone i do oddania następnym pokoleniom!!! Wy zdemoralizowane, zdegenerowane, wypaczone, wynaturzone kanalie!!! Bo na nas świat się nie kończy - za naszą sprawą - nie powinien skończyć!!! Bo wszystkie biologiczne istnienia obowiązują wszystkie Prawa Natury!!!

12. Nikt na świecie nie jest w stanie - merytorycznie - podważyć nawet fragmentu tych argumentów!!!


Nieomal nikt nie chce słuchać, że przy zachowaniu odpowiedniej wielkości populacji ludzkiej (przypuszczalnie w okolicach 300 mln ludzi) Natura, w tym przyroda jest w stanie zaspokoić niemal wszystkie nasze potrzeby, w tym energetyczne, w sposób odnawialny! Że dzięki temu zmalałaby ilość i skala problemów o 90 procent!
[http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/201267,Milion-lat-temu-bylo-nas-18-tysiecy | 23.03.2010
Genetycy z Uniwersytetu Utah ustalili, że ok. 1,2 mln lat temu na Ziemi żyło 18,5 tys. naszych przodków – mowa jednak o przodkach „aktywnych rozrodczo”, bo tylko oni zostawili swój ślad w genach. Jak się szacuje, całkowita liczba żyjących ludzi wynosiła wówczas trzy razy więcej, przynajmniej 55 tys. osób. Dla porównania: w tym samym czasie żyło 21 000 aktywnych rozrodczo szympansów i aż 25 000 goryli.
Jednak liczba 18,5 tys. to i tak wysoki szacunek. W późniejszym okresie niejednokrotnie było dużo gorzej. Na przestrzeni ostatnich 100 000 lat populacja ludzi spadała poniżej 10 000 osobników.
Trzeba jednak zaznaczyć, że milion lat temu nie istniał jeszcze nasz gatunek, tj. człowiek anatomicznie współczesny. Niezaludnione przestrzenie w Afryce przemierzał wówczas Homo ergaster, a Azji jego azjatycki odpowiednik – Homo erectus. Nie wiadomo, czy wynikająca ze współczesnego genomu człowieka liczba 18,5 tys. osobników ma dotyczyć obydwóch tych gatunków razem, czy tylko Homo ergaster. Wszystko bowiem zależy od tego, czy człowiek współczesny wyewoluował tylko z H. ergaster, czy też z mieszanki ergastera z erectusem.]

[Tagi: ilu ludzi umiera ilu ludzi choruje ilu ludzi ginie śmierć wojny wojen choroby rak]
Tego także prawie nikt nie zrozumie:
Trochę danych w skrócie:
Światowa Org. Zdrowia (WHO) oraz Bank Światowy podają, iż rocznie w wypadkach samochodowych ginie na świecie ponad 1,2 mln osób, a ok. 50 mln odnosi obrażenia!!
Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) co roku na świecie na gruźlicę umiera 2 mln ludzi. Ponad 10 mln rocznie zaraża się tą niebezpieczną chorobą.
W Polsce ok. 1 os. na 70 (łącznie ok. 700 000) jest zakażona wirusem HCV powodującym zapalenie wątroby typu C (potocznie żółtaczkę)(1 gram zakażonej wydzieliny wystarczy do zakażenia 1 mln ludzi! – To nie pomyłka), a ok. 1 os. na 1 000 HIV – ze stałą tendencją wzrostową zakażeń w obydwu wypadkach!! Prawie 80% zakażeń wirusem HCV (powodującym WZW typu C) prowadzi do przewlekłej choroby wątroby, zakażenie wirusem HBV (wywołującym WZW typu B) jest przyczyną ok. 80% przypadków raka wątroby!!
http://www.o2.pl / http://www.sfora.pl | 24.11.2009 14:34 RAPORT, UNAIDS, WHO: Pod koniec 2008 roku z HIV/AIDS żyło na całym świecie 33,4 mln ludzi. Dwa miliony osób zmarło w ubiegłym roku na AIDS. 2,7 mln osób się zaraziło. Codziennie zaraża się tym wirusem 7400 osób, w tym 1200 dzieci.
Każdego roku miliony ludzi, losowo, umiera z głodu (40 milionów)!!
Z powodu wojen kilka-kilkaset tys.!! http://wsiz.rzeszow.pl/kadra/mfutyra/Do ... %84ski.pdf
Wg szacunkowych danych w 14 500 wojnach w historii ostatnich 5000 lat zginęło łącznie ponad 3,6 mld ludzi. Po II wojnie światowej do zakończenia zimnej wojny toczyło się na świecie 150-450 wojen (w zależności od zastosowanych kryteriów), w których zginęło 12-35 mln ludzi. Nadal może się powiększać liczba ofiar, nawet już zakończonych wojen, bowiem niektóre skutki, środki przemocy działają z opóźnieniem, jak np. nędza, wybuchy min.
UNICEF: 663 mln ludzi na świecie nie ma dostępu do czystej wody.
Raport WHO podaje, że 8,2 mln ludzi umiera z powodu chorób nieprzenoszonych z człowieka na człowieka, ale z przyczyn związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Są to w pierwszym rzędzie choroby układu oddechowego, krążenia i serca.
Zanieczyszczone środowisko powoduje rocznie 23 proc. przedwczesnych zgonów na świecie. Informuje o tym najnowszy raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Co roku z powodu szeroko pojętego zanieczyszczenia środowiska przedwcześnie umiera około 12,6 mln ludzi. Chodzi zwłaszcza o zanieczyszczenie powietrza, wody i gleby, w tych sferach znajdują się bowiem szkodliwe dla zdrowia substancje chemiczne - wynika z raportu.
Degeneracja: Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że 15 proc. ludzi na Ziemi jest w jakimś stopniu upośledzona - donosi france24.com. Wśród nich jest aż 200 mln w ciężkim stanie. Niepełnosprawnych szybko przybywa!!
Choroby: 480 mln ludzi zmarło na raka w ubiegłym wieku! Rak wybija Polaków. Ponad 17 mld zł – tyle tylko w 2015 r. straciła polska gospodarka z powodu chorób nowotworowych, na które zapadli Polacy.1,28 miliona ludzi w Europie umrze w tym roku na raka - prognozuje zespół włoskich naukowców. W samej Polsce będzie to 54,6 tys. mężczyzn i 44,4 tys. kobiet. Za dwa lata rak będzie zabijał więcej ludzi niż choroby serca. W ciągu najbliższych dziesięciu, dwudziestu lat co trzeci z nas zachoruje na nowotwór!! Łącznie choroby są przyczyną śmierci co najmniej kilkunastu mln ludzi rocznie!!
Z powodu trucia się nikotyną umiera 5 mln!! 600 tysięcy ludzi na świecie umiera w wyniku następstw wdychania dymu tytoniowego - wynika z pierwszego globalnego raportu na ten temat!!
A z powodu trucia się alkoholem kolejne miliony!!
Narkotykami zabijają się następne miliony!!
Kolejne miliony są, bezpośrednio, pośrednio, uczone przez degeneratów nikotynizmu, alkoholizmu, narkomanii, lekomanii, trucia się środkami na porost mięśni, szkodliwego odżywiania!!

Ja proponuję by, bezboleśnie, umierali ci, których pozbycie się przyniesie same korzyści, czyli ich istnienie przynosi same szkody.
PS1
Dlaczego jak najszybciej oddziela się i wyrzuca zgniłe owoce, warzywa od reszty...

PS2
Kim są osobniki, które w obliczu faktu ciągłego ubywania zasobów, w dodatku coraz szybciej, coraz większego ich skażania, że ludzi mimo to przybywa, itp., itd., domagają się zwiększania produkcji, zwiększania wielkości naszej populacji, a osoby temu przeciwne nazywają ludźmi nienormalnymi, złymi i ich ratunkowym propozycjom są przeciwni... Jak to się skończy, jeśli dalej będziemy podporządkowywać się tym pierwszym...

Itp., itd.


I na tym kończę (wcześniej przedstawiłem dlaczego)...



Poznaj moje inne postulaty, bo Ty zdaje się, chciałbyś to regulować z użyciem przemocy a zatem na podstawie wielkiej władzy człowieka nad człowiekiem a do tego nie wolno dopuścić.

Postuluje ustanowienie własności prywatnej wszystkich czynności wytworczych tak aby tylko właściciele licencji zapisanych w jawnej księdze kapitału mieli prawo usypywac śmieci, zanieczyszczac wodę, emitować szkodliwe substancje do atmosfery.

Licencji jawnej, licencji podlegajacej swobodnej wymianie handlowej ale nade wszystko licencji opodatkowanej podatkiem od własności określanym jawnie w demokracji bezpośredniej i orzelawanym w zasadniczej części bezpośrednio z majątku właścicieli do majątku roboli.

Zauważ, że właściciel czynności działając dla możliwe najwyższego zysku, będzie wyznaczal granice dla określonej czynności w myśl zasady, że istniej tylko jedno maksimum zysku.

Wszyscy bylibyśmy wówczas ograniczeni w możliwości wysypania własnych śmieci do morza cudzym prawem własności a kto cudze prawo jawnej i opodatkowanej własności naruszy tego należy potraktować jako złodzieja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lip 2019, 19:10 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Wytłumaczę Ci jeszcze jak uksztaltuje się maksimum zysku przy posiadaniu czynności zrzucania śmieci do morza.

Będąc właścicielem
pozwolisz wszystkim to wycenia wartość twojej zgody na 0
nie pozwolisz nikomu to znajdą inny sposób na śmieci
Zatem zachowasz się racjonalnie i pozwolisz na trochę śmieci w morzu nie za dużo i nie za mało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lip 2019, 19:20 
Hamerlik-Konopka pisze:
Jestem przeciwnikiem darmowej opieki zdrowotnej. Każdy płaci za siebie i za tego za kogo chce. Nie ma mowy o żadnej zrzutce, wspólnej kasie, obowiązku ratowania kogokolwiek i obojętne czy nie zadbał o zdrowie, czy zachorowal przypadkiem, czy z cudzej winy albo czy się taki urodził.

Wg mojej moralności nie masz obowiązku się nikim opiekować ale nie masz też prawa nikogo usmiercic i jeśli chory zawodzi obok Ciebie żałośnie mozesz odwrócić głowę ale musisz to znieść.


Czyli rozumiem, że w przypadku gdy w sposób losowy doznasz uszczerbku na zdrowiu na tyle że kończysz na wózku, a nie masz na tyle własności żeby Twoja progenitura mogła utrzymać siebie i ojca warzywo, powiesz bachorom żeby wzięły sprawy w swoje ręce i mogły zacząć, hipotetycznie oczywiście zakładam, uprawiać handel swoim ciałem? Bo życiu nie powinny, jako kowale własnego losu, wyciągać łapy po pomoc publiczną.
Zakładam, też hipotetycznie, że dzieciaczki nie zdobyły jeszcze wiedzy na tyle, żeby zdobyć milionowe apanaże w branży IT.

Oczywiście, mogłeś mnie/nas zrobić w chuja pisząc kilka lat temu, że masz dzieci.
Tak samo jak i historia o twoim wygnaniu do gebelsowa również mogła być bajką.
Absolutnie by mnie to nie zdziwiło.
Dlatego mojego posta też proszę nie traktować poważnie, a jedynie w kategoriach pierdolenia na poziomie spawacza.

Jeżeli jednak Twoje pierdolenie było prawdziwe :D dość paradnie wygląda to z teorią zarządzania własnym życiem wedle aktualnych potrzeb.
;)

Hamerlik-Konopka pisze:
Jestem też przeciwnikiem własności państwowej i skarbu państwa.


Czyli jakiej? Prywatnej?
A roztłomacz mnie gupiemu, co to jest ta własność prywatna i skąd ona się wzięła?
Skąd się wziął pierwszy prywaciarz kapitalista? Jakim aktem prawnym dysponował i kto mu go wydał?
:D


Na górę
  
 
Post: 18 lip 2019, 19:24 
A tak na marginesie.
Zawsze robiły na mnie wrażenie te wszystkie plany intelektualne.
:lol:


Na górę
  
 
Post: 18 lip 2019, 20:16 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
polar pisze:
A tak na marginesie.
Zawsze robiły na mnie wrażenie te wszystkie plany intelektualne.
:lol:


Polar nie umniejszaj, bo wszystko co zostało przez ludzi stworzone zaczęło się od idei.

Co więcej mogę zrobić niż snuć plany, kiedy w ludzkich podla kultura?

Kreuje wizje, wyrażam przekonania, odreagowuje złość, opanowuje nienawiść i czekam aż osobowość tłumu się zmieni.

Wszystkich nie zastrzele, nie dam rady.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lip 2019, 21:05 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
polar pisze:
Hamerlik-Konopka pisze:
Jestem przeciwnikiem darmowej opieki zdrowotnej. Każdy płaci za siebie i za tego za kogo chce. Nie ma mowy o żadnej zrzutce, wspólnej kasie, obowiązku ratowania kogokolwiek i obojętne czy nie zadbał o zdrowie, czy zachorowal przypadkiem, czy z cudzej winy albo czy się taki urodził.

Wg mojej moralności nie masz obowiązku się nikim opiekować ale nie masz też prawa nikogo usmiercic i jeśli chory zawodzi obok Ciebie żałośnie mozesz odwrócić głowę ale musisz to znieść.


Czyli rozumiem, że w przypadku gdy w sposób losowy doznasz uszczerbku na zdrowiu na tyle że kończysz na wózku, a nie masz na tyle własności żeby Twoja progenitura mogła utrzymać siebie i ojca warzywo, powiesz bachorom żeby wzięły sprawy w swoje ręce i mogły zacząć, hipotetycznie oczywiście zakładam, uprawiać handel swoim ciałem? Bo życiu nie powinny, jako kowale własnego losu, wyciągać łapy po pomoc publiczną.
Zakładam, też hipotetycznie, że dzieciaczki nie zdobyły jeszcze wiedzy na tyle, żeby zdobyć milionowe apanaże w branży IT.

Oczywiście, mogłeś mnie/nas zrobić w chuja pisząc kilka lat temu, że masz dzieci.
Tak samo jak i historia o twoim wygnaniu do gebelsowa również mogła być bajką.
Absolutnie by mnie to nie zdziwiło.
Dlatego mojego posta też proszę nie traktować poważnie, a jedynie w kategoriach pierdolenia na poziomie spawacza.

Jeżeli jednak Twoje pierdolenie było prawdziwe :D dość paradnie wygląda to z teorią zarządzania własnym życiem wedle aktualnych potrzeb.
;)

Hamerlik-Konopka pisze:
Jestem też przeciwnikiem własności państwowej i skarbu państwa.


Czyli jakiej? Prywatnej?
A roztłomacz mnie gupiemu, co to jest ta własność prywatna i skąd ona się wzięła?
Skąd się wziął pierwszy prywaciarz kapitalista? Jakim aktem prawnym dysponował i kto mu go wydał?
:D


Polar istnieje nieskończoność możliwych organizacji zabezpieczenia się na wypadek zwarzywienia a każdy dobrowolny. Nie potrzeba gróźb, kar, przymusu.

Oczywiście każda taka organizacja czegoś wymaga. Pracy, kasy, zaufania, społeczności. Ty zrobisz coś dla kogoś i ktoś zrobi coś dla Ciebie, jeśli tylko będzie wierzył, że na to zasługujesz.

Oczywiście można też niczego nie zrobić dla innych, nie podjąć się żadnej organizacji i znalezc się w czarnej dupie w razie wypadku zadanym na łaskę i nielaske innych. Wolno znaleźć się w czarnej dupie i nie ma obowiązku pomagać człowiekowi, który całe życie myślał tylko o sobie. Jeśli bez pomocy nie przeżyje trudno, dokonał wyboru, każdy z nas umrze, niektórzy wcześniej inni później. Może błagać o łaskę i może się ktoś zlituje albo nikt.

Polar organizacja zabezpieczenia, ubezpieczenia, leczenia to żaden problem i nie potrzeba do tego sekretarza polara dzielacego skarb państwa. Problem jest raczej w tym, że przeciętny robol nie ma niczego co mogłoby stanowić podstawie jego zabezpieczenia. Nie ma własności, kasy, czasu, siły, zaufania czy nawet poczucia zobowiązania. Robolowi należy zapewnić środki zabezpieczenia a nie darmowe leczenie. Zresztą jakie darmowe leczenie? Lekarz leczy za darmo? Nie potrzebuje jeść? A może chleb dla lekarza piecze kapitalista?
Robole za wszystko płacą z własnej krwiawicy tyle, że rękami chciwych urzędników. Lepiej żeby zapłacil sam albo też nie jeśli nie zechce. To jego krwawica. Może zrobić z nią co zechce i nikomu nic do tego.

Własność prywatna, materii i ja postuluje również ruchu, ktora obecnie nazywana jest niematerialna, to sposób organizacji hierarchii, fundament społeczeństwa.
Wlasnosc to stosunek madrzednosci i podporządkowania osobników homo sapiens tworzący stado.
Własność to wektor decyzyjny określający kto decyduje a kto wykonuje czego wynikiem jest jedność grupowa.

Polar zostalo już wielokrotnie historycznie udowodnione, że hierarchia pochodzaca z tajnego wyboru demokratycznego jest wielokrotnie gorsza od własności prywatnej. Tworzy gorsze społeczeństwo.

Co Ty chcesz wybrać to gorsze?
Zamiast lepszego?

Oczywiście, że kapitalizm ma swoj mankament jakim jest nadmierna koncentracja własności i że demokracja z milionem podatków i socjali ratuje kapitalizm przed upadkiem ale to nie czyni demokracji lepszą podstawa społeczeństwa od kapitału.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lip 2019, 21:14 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Polar tu potrzeba sposobu na względne rozproszenie własności prywatnej a nie sposobu na rozwój własności państwowej i skarbu państwa.

Nie bądź głupi, na skarbie państwa od zawsze i na zawsze ktoś się uwlaszcza i to się nigdy nie skonczy.

Ani za Kaczyńskiego ani za Schetyny, ani Polara.
Zapewniam Cię gdybyś już został tym sekretarzem, dorwal się do koryta i cały czas włączył o utrzymanie się przy nim, zaczalbys ustawiać swoich kolesi tak samo jak każdy inny, załatwiać układy swojej rodzinie, tworzyć zmowy i generować cały ten syf, o który oskarżasz innych.

Od tego nie ma ucieczki, bo to jest wlasciwosc tego zgnilego systemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 154  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 195 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group