forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 07 maja 2024, 7:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 154  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 paź 2019, 22:08 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
polar pisze:
Nie ma czegoś takiego jak rozdawnictwo.
Rolą silnego państwa jest dystrybucja/redystrybucja dochodów od tych którzy mieli więcej szczęścia do tych, którzy tego szczęścia nie mieli. I nie jest to żaden płacz nieudacznika, a zwykła ludzka przyzwoitość i empatia.
Bo przecież chyba wiecie że rząd swoich pieniędzy nie ma więc nie może ich rozdawać. Może innym zabrać w formie podatków, a dać innym w formie pomocy socjalnej. I tak robią najbogatsze i najbardziej cywilizowane kraje świata.
Inna rzeczą jest, że PiS nie za bardzo ma komu zabierać, bo to państwo nie ma własnego przemysłu który płaci tu podatki, dlatego jedynym ratunkiem dla nich jest emisja obligacji.
A to że nie ma komu zabierać, to wyłącznie zasługa balcerowiczowskiej spółki i dyrektyw zza oceanu.


To nie jest żadna kwestia szczęścia i nieszczęścia lecz kwestia rozwoju związanego z pozycją społeczna .

Żaden urzedas nie powinien mieć siły odebrać cudzego a dystrybucja dobra od właściciela do najemnika musi być bezpośrednia i dobrowolna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 paź 2019, 22:12 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
canislupus pisze:
Cytuj:
Nie ma czegoś takiego jak rozdawnictwo.

W naszym państwie jest rozdawnictwo, rozdaje się pieniądze z podatków potrzebującym i tym którym jest to nie potrzebne.
Poza tym należy skończyć z nieaktualną retoryką - biedny chłop i kułak - tak jak dywagacje - tym co się powiodło i tym co się nie powiodło - :!:
Bo wychodzi na to, że ten któremu się powiodło to"kombinator i szuja", a ten któremu się nie powiodło to"uczciwy patriota".


Utajniona, nieopodatkowana, państwowo, przymusowo egzekwowania własność, podatek od konsumpcji, kreacja pieniądza poprzez oprocentowany dług to fundamentalne wady systemu, który ksztaltujac potężne różnice społeczne, prowadzi do rozwiązania ostatecznego.

A potem płacz i zgrzytanie zębami - dlaczgo nienawidzą mnie tak, że chcą mną napalic w piecu?!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 paź 2019, 23:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
polar pisze:
IroB pisze:
wola nauczenia sie decyduje .........wola ! czyli zwykle chcenie.


:lol: :lol:

Czyly mówisz Iruś, że te małe murzyniątka to zwykłe lenie są.
No, i to jest właściwe myślenie przedstawiciela cywilizacji rzymskiej. :lol:
Jak to było Iruś..?..zigl...siegl...naucz mnie niewykształconego.


IroB pisze:
murzyniatka maja utrudnione nabywanie wyksztalcenia, nie dyskutuje, ale nawet jesli murzyniatkom zbudujesz szkoly ze szkla i betonu i wyposarzysz tip top to i tak wola i chcenie sie nauczenia bedzie robila z kazdego czlowieka wyksztalconego, tylko z Kryski nie :)


polar pisze:
No i o to właśnie chodzi.
Najpierw stworzyć ludziom możliwości, a potem kpić z tych którzy ich nie wykorzystują.
Nie odwrotnie.
Paniał?

Patologiczne lenie i nieroby to margines.


IroB pisze:
o, gdyby to odemnie zalezalo to tak bym kazal robic, tworzyc ludziom dobre warunki zycia, ale ja jestem tylko maly kaganek i niestety nie zalezy to odemnie, to ze sie nie tworzy dobrych warunkow zycia dla nas ludzi lezy chyba w rekach ludzi ktorzy najchetniej produkuja karabiny, czolgi, atomowe bomby........eeeeeeh, nie chce mi sie gadac, komandor wam to wytlumaczy najlepiej.......



Niestety nie wystarczą szkoły ze szkła i betonu, stwarzanie dobrych warunków też nie.....

Jeśli jeszcze kto nie widział filmu o największym bogactwie Afryki to polecam nadrobić, problem widać jak na dłoni:

https://www.youtube.com/watch?v=MDWc2PJAfco


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 paź 2019, 23:34 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Pantryglodytes pisze:
Niestety nie wystarczą szkoły ze szkła i betonu, stwarzanie dobrych warunków też nie.....

Jeśli jeszcze kto nie widział filmu o największym bogactwie Afryki to polecam nadrobić, problem widać jak na dłoni:

https://www.youtube.com/watch?v=MDWc2PJAfco


Ci ludzie są niedorowinieci emocjonalnie.
Reagują kompulsywinie ulegajac prymitywnym popedom i zahamowaniom.

Niestety PANOWANIE nad nimi nie pomaga w ich rozwoju.

Weźmy za przykład konia hodowlanego.
Mowi się - pańskie oko konia tuczy.
Zaponajac o zniewoleniu konia.

Powinno być.

Zniewolonego konia pańskie oko tuczy, dopóki koń ma dla Pana wartość.

Ci ludzie zatrzymali się w rozwoju emocjonalnym a nawet ulegli emocjonalnej redukcji na skutek opanowania ich przez rasę Panów.

Mówi się, że kapitalistyczna hierarchia Zachodu ratuje czarnych ludzi od śmieci, a ja śmiem twierdzic, że ich zabija.

Powinno się mówić raczej.

Wolny koń był zdrowy i utuczonu zanim pojawił się Pan właściciel, wróg naturalny wolnego konia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2019, 6:33 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Mówi się, sądzi się, wierzy się, że kapitalistyczna hierarchia - panowanie właścicieli żywi i rozwija najemnych roboli bez mienia, że wybawia ich od niechybnej śmierci.

Często jednak widuje się roboli zredukowamych jak zwierzęta użytkowe, ktorych prymitywne, nierozwiniete emocje pozwalają Panom właścicielom całkowicie nad nimi panować.

Cytuj:
Zwierzęta użytkowe – zwierzęta chowane, hodowane lub poławiane z natury w celu systematycznego użytkowania ich cech (wartości użytkowych), głównie dla osiągnięcia korzyści ekonomicznych (np. produkty, praca, opieka). Do zwierząt użytkowych zaliczane są wszystkie zwierzęta gospodarskie, niektóre gatunki zwierząt domowych oraz niektóre inne gatunki (np. zwierząt łownych hodowanych na specjalistycznych farmach lub zwierząt ozdobnych, choć ta grupa często traktowana jest odrębnie). Wśród zwierząt użytkowych wyróżnia się zwierzęta pracujące, czyli wykonujące dla człowieka określony rodzaj pracy (np. psy tropiące ślad lub konie ciągnące zaprzęg), oraz towarowe – czyli użytkowane w celu uzyskania konkretnego towaru – surowców pochodzenia zwierzęcego (np. mleko, mięso, skóry, jaja, miód, wełna, jedwab).

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zwierz% ... 5%BCytkowe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2019, 6:40 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Stawiam zatem pytanie.

Czy Pan właściciel jest podporą życia najemnego pracownika bez mienia, źródłem jego bezpieczeństwa, dobrobytu, zdrowia i szczęścia czy jednak antagonista?

Jak robol miałby się na tym świecie gdyby nie egzystencja właściciela?
Czy rzeczywiście byłby martwy jak głosi propaganda?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2019, 14:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Przecie to już było, setki, tysiące, razy.

Gdy Ewa przędła a Adam rył, kto wtedy jaśnie panem był?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2019, 16:34 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Pantryglodytes pisze:
Przecie to już było, setki, tysiące, razy.

Gdy Ewa przędła a Adam rył, kto wtedy jaśnie panem był?


Moze było ale do tej pory nie rozumiem wymowy tego pytania, zakładam retorycznego.

Czy to ma charakter oskarżenia?
Jesli to kogo i o co?

Czy to ma charakter kpiny?
Ale wówczas z kogo, z czego?
Z tego, że wszyscy mamy poczucie niesprawiedliwości a jednocześnie wszycy będziemy bronić stanu w stosunkach społecznych klami i pazurami?

Cudza własność nie jest sprawiedliwa ale moja jest sprawiedliwa?

Namawiam wszystkich ludzi dobrej woli, żeby zakwestionowali tajną, nieopodatkowana, państwowo, przymusowa egzekwowania własność w tym w szczególności skarb państwa - dlaczego nikt prócz mnie tego nie zrobił i nie zrobi?

Dlaczego Pan Panie Pantryglodytes tego nie zrobisz?

Boisz się Pan, że zakwestionowanie władzy innych prowadzi do zakwestionowania pańskiej władzy?

Wszyscy narzekają na nadmiar władzy innych ludzi i nikt prócz mnie nic nie zrobi, żeby tę władzę ograniczyć.

Niewiele mogę ale mogę napluc na współczesne prawo własności.

Hhhhhrrrrrrrr tfuuuuu!
Dziadostwo!

Mam dla innych ludzi ważny przekaż.
Goryle i pawiany też nie wyobrażają sobie, żeby można było żyć inaczej i też nie wierzą, żeby to mogło być dobre.

Gardze współczesnym prawem tajnej i nieopodatkowanej własności a każdego funkcjonariusza państwa, który podejmuje się jej przymusowej egzekucji uznaje za bandyte.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2019, 19:48 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Pantryglodytes pisze:


Zasadnicza różnice jaką widzę tu pomiędzy białym, niezależnym dziennikarzem z mieniem, kontem bankowym z zapisana na serwerze liczbą i czarnym najemnikiem bez mienia i konta bankowego, bezwolnego popychadla Panów właścicieli jest taka, że biały panuje nad poczuciem strachu a czarny nie.
Dzięki emocji strachu czarnego łatwo kontrolować i przez brak tego poczucia białego trudno.

Nie martwa się, nic na to wszytko nie poradzicie tak samo jak czarny na owrzodzenie odbytu swojego potomstwa.

Choć może mógłby gdyby swoją uwagę inaczej sfokusowal, opanował prymitywne emocje i zaczął podejmować odmienne decyzje.

Ale ze co?
Że Wy też moglibyście zacząć kształtować lepszy świat?

Dziadostwo i lepszy świat - nigdy w to nie uwierzę.
Dziadostwo przecie nie tylko karmi się krwią ale jeszcze napawa cierpieniem.

I co jeszcze?
Może świni wolno na otwarty teren albo żeby się w blocie packala?
Kto będzie za tą świnia ganial, leczył ja z chorób i pasożytów złapanych na wolności.
Świnia przed jej zzarciem musi być całkowicie zdrowa, wszytko dla swojego Pana, znaczy bez wrzodow, bo kij w oko jej psyche. Kogo obchodzi szczęście świni? Szczęście Pana właściciela jest ważne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2019, 20:19 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Naszlo mnie pytanie dlaczego czarny potrzebuje pomocy białych lekarzy bez granic do wyleczenia własnych dzieci, jakby nie mógł wyleczyć ich sam?

Panowanie białych Panów nie trwa tak długo na czarnym kontynencie, jak czarni radzili sobie z chorobami dzieci zanim nadeszli właściciele?

A w ogóle czy sądzicie, że może istnieć jakiś związek własności z rozwojem intelektu?

Niemożliwe, biały jest po prostu lepszy?

Bo gdyby istniał, to brak własności mógłby mieć związek z regresem intelektualnym?

Aaaaa nigdy tego nie potwierdzicie?
To byłoby wbrew woli waszych Panów?
Nie wolno sugerować, że dobro to zlo, bo to może wywołać złość?

A gdyby tak wycofać zachodnie osoby prawne z Afryki to czarni wymieraja?
Trzeba im pomóc opanowujac ten bezwartościowy motloch?

Wiecie, nie dałbym czarnemu nawet 50 centów.
Nigdy nie daje nawet jak się serce kraje.

Za to ujawniłbym mu wszelkie znane mi obce kapitały i cudze demokratyczne wybory.
A jeśli jakiś instytucjonalista państwowy powiedziałby mi, że źle robię ujawniając tajona prawdę, to splunalbym mu w twarz i powiedział, leć dziadzie na Księżyc i tam piekło organizuj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 154  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group