forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 21:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 paź 2019, 16:50 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Poszukamy kolejnych znamiom zmowy właścicieli przeciw najemnym robolom. Rozważamy instytucję pełnomocnictwa. Dla kogo ona jest właściwie stworzona? Czemu ona służy?
Wolę jednego człowieka może wyrazić drugi człowiek?
Po co? Dlaczego człowiek sam nie potrafi, nie chce, nie może wyrazić swojej woli?

To instytucja dla wszystkich, także dla biedoty, która pełnomocnik może bronić przed oskarżeniem?

O nie, nie, nie.
Ta instytucja nie została stworzona dla biedoty lecz dla właścicieli aby zdołali zgromadzić jeszcze więcej, aby mogli rozszerzyć swoje wpływy aby zyskać władzę totalną na robolem bez mienia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2019, 16:53 
Hamerlik-Konopka pisze:
polar pisze:
Bardzo często Konopny trafnie piszesz.
Poruszasz tematy których zadufane w sobie dziadostwo nie ogarnia, bojąc się komentować.
I jeszcze żeby tylko nie komentowali, a jeszcze cię dewiant umysłowy wrzucić do wora z Bosakiem, licząc że podobni jemu dewianci zaczną Ci postponować i tępić.

WLR pisze:
żydzi słusznie do pieca,
a Danek naukowiec. Brawo! A, i jeszcze Bosak. I Konopny,.


Piękne prawda. Jeden rości sobie prawo do tego kto może, a kto nie może pisać, drugi chcę tępić. Lewicowe forum.
Ale to Ty jesteś idiotą, a ja faszystą.

Idź stąd Konopka.
Ja dostałem to co chciałem, bo chłopu instynkt samozachowawczy puścił, więc jestem usatysfakcjonowany.
3maj się i kłuj psychuszkę w oczy, bo masz do tego zasrane prawo, a jak Ci je odbiorą niczym nie będą się różnić od psychopatii z PiSu, którą podobno gardzą.
;)



Żeby WRL choć moje Idee nie opłacaly się.
Nie bierze pod uwagę jak głębokie konflikty społeczne, polityczne i gospodarcze może zrodzic nadmierna koncentracja własności.
Zrozumie kiedy nadejdzie kolejny kryzys.
I naprawdę nie potrzeba wątpić czy w ogóle nadejdzie.
We współczesnym kapitalizmie, w którym stan potężnej koncentracji kapitału jest stanem równowagi, kryzys pojawi się na pewno, to tylko kwestia czasu.

Może zreflektuje się jak zauważy, że człowiek znowu chce człowiekiem napalic w piecu albo po usunięciu wszelkich znamion jego tożsamości zakopać go w zbiorowej mogile.

Skoro odrodzenie nacjonalizmu, faszyzmu, rasizmu na obecnym poziomie go nie przekonuje, może przekona go ich rozwój w kryzysie. Wtedy przypuszczam będziemy mieli ich wybuch.

Zobaczy jak prosty człowiek radzi sobie z nadmiarem władzy nad nim i jeszcze zapragnie jawnej księgi kapitału i podatku wyłącznie od własności.



Kapitaliści mieli zawsze szable i karabiny, którymi władali tacy sami idioci jak ci, którzy domagali się od nich podziału zysków. Byli policją - jak dzisiaj. Nic się nie zmienia. Nawet ogląd sytuacji i poglądy. Zmienia sie tylko wiedza społeczeństwa. A mózgi te same. Za mało czasu na ewolucję. Rewolucje też jak widać nic nie dają oprócz krwi.


Na górę
  
 
Post: 28 paź 2019, 17:12 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
older pisze:
Kapitaliści mieli zawsze szable i karabiny, którymi władali tacy sami idioci jak ci, którzy domagali się od nich podziału zysków. Byli policją - jak dzisiaj. Nic się nie zmienia. Nawet ogląd sytuacji i poglądy. Zmienia sie tylko wiedza społeczeństwa. A mózgi te same. Za mało czasu na ewolucję. Rewolucje też jak widać nic nie dają oprócz krwi.


Ależ ja proponuję ewolucję ponieważ przekonuje do jawnej księgi kapitału pozostającej pod kontrolą większości kapitału. Nie pod kontrolą państwa tylko pod kontrolą tych ludzi, których własność jest w księdze zapisana.

Postuluje także podatek od własności i argumentuje tym, że nadmiarna koncentracja własności zagraża egzystencji społeczeństwa. Właścicielom nie opłaca się posiąść zbyt wiele, bo ich własność zostanie zakwestionowana i nie poradzą jej utrzymać nawet z największą armią świata kiedy każdy najemnik stanie się wrogiem właścicieli.

Właściciele znacznie więcej osiągną i będą bardziej zadowoleni kiedy się z najemnikami podzielą.

Ponadto jawny kapitał to redukcja oszustw, trików, manipulacji, kradzieży, wyzysku, wszystkiego co niszczy gospodarkę, wszystkiego co uniemożliwia człowiekowi zaufać innemu, wszystkiego co demotywuje każdego żeby wstać rano i dać z siebie wszystko.

W moich postulatach jawnego kapitału nie ma mowy o tym, że trzeba innym dać to czego dać się im nie chce ani że nie można zadać od nich tak wiele jak się chce. Można. Tyle, że bez żadnego kłamstwa i bez żadnej niewiedzy potrzeba drugiemu człowiekowi spojrzeć w oczy i powiedzieć ja tego chcę i tego nie chcę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2019, 17:24 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Ludzie pojumjacy niskimi wartościami prymitywnej kultury nie mogą uwierzyć, że niewiedza i niekorzystne decyzje drugiego człowieka są dla nich samych niekorzystne.

Sądzą naiwnie, że jak przekreca licznik w samochodzie i zrobią kupca w konia to im się bardzo opłaci ale krzywda jaka wyrzadza innemu wróci do nich ze wzmożoną siła.

W efekcie wspólnie niczego nie osiągniemy albo bardzo niewiele, próbując się wzajemnie wykorzystać.

Oplacaja się nam wiedza, rozwój, korzyści, zdolność zaufania i dobre decyzje innych ludzi. Również te podjęte względem nas samych i naszego własnego interesu.

Nie opłaca się nam ślepy strach, regres i podporządkowanie innych ludzi.

Lepsza jest współpraca z inteligentnymi, samodzielnymi indywiduami i brak władzy nad nimi niż ogromna władza nad prymitywnymi i zredykowanymi indywiduami.
Elita nie potrafi tego zrozumieć, bo nie chce rezygnować z przekonania o swoim nadczlowieczenstwie. Żywi się władzą i nie chce z niej rezygnować oddając innym władze nad własnym życiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2019, 17:31 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Dlaczego brak korupcji wszytkim się opłaca?

Dlatego właśnie wszytkim opłaci się utrata zdolności do manipulacji innymi.

Własność należy rozproszyc, żeby każdy zachowując cząstkę władzy nad własnym życiem, mógł się prawidłowo rozwijać, z korzyścia dla wszystkich.

Na przykładzie państw totalitarnych zauwazcie co nadmiar władzy robi z ludzi. Robi z nich prymitywne zwierzęta hodowlane.

Sądzicie, że potężna koncentracja kapitału to coś innego niż totalitaryzm?
Nie, to jest dokładnie to samo.
Potężna koncentracja własności tak samo redukuje ludzi bez mienia jak państwo policyjne i ostatecznie doprowadza społeczeństwo do rozpadu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2019, 17:42 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Znam sytuację gdzie przed pracownikami administracyjnymi kancelarii prawnej zatrudnionymi na prawie minimalnych wynagrodzeniach ukrywania jest informacja, iż każdy wspólnik kancelarii posiada firmowy, drogi samochód, który używany jest praktycznie tylko w celach prywatnych.

Dlaczego?
Po co ta tajemnica?

Pracownicy oczywiście się dowiedzieli, bo jakże nie.

Co z tego wynika?
To że pracownik najemny nie przyjdzie po więcej?

Każdy przedstwiciel klasy właścicieli powie, że tajemnica ma opanować zawiść.

Cytuj:
Zawiść – uczucie znacznie silniejsze niż zazdrość, polegające na odczuwaniu silnej niechęci lub wrogości w stosunku do osoby, której czegoś się zazdrości

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zawi%C5%9B%C4%87_(emocja)

Ale ja znam ciekawsza emocje, do której ta sytuacja prowadzi

Cytuj:
Nienawiść – bardzo silne uczucie niechęci wobec kogoś lub czegoś, często połączone z pragnieniem, by obiekt nienawiści spotkało coś złego.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Nienawi%C5%9B%C4%87


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2019, 18:18 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Wszytkie tzw. "umowy" typu telefon "za 1 zł" konstruowane są przez grupy najlepszych prawników pracujących za ciężką kasę. Architekci tej tzw. "umowy" w założeniu już przewidują istotną rolę państwowego przymusu egzekucyjnego w ich wykonaniu i starają się tak ułożyć swoją pozycję, żeby potencjalnie złapany na "umowę" Janusz Kowalski nie mail żadnych szans.

Zastanówcie się czy nie dałoby się stworzyć stosunków społecznych bez całego tego postępu i postępującej za nim przemocy. Czy nie można bez przymusu i gróźb.

Otóż twierdzę, że można, że da się uniknąć tej całej wzajemnej manipulacji i agresji.
Jak?

To dość proste. Wszelkie zobowiązania winny zawierać się w rozkładzie pieniądza. Za wszytko płacimy natychmiast w pieniądzu a kto pieniędzy nie ma ten nie kupuje.

Ktoś powie zaraz, że bez zobowiązań gospodarka natychmiast udlawi się. Nic bardziej mylnego, bowiem kreacja zobowiązania jest niczym innym jak kreacją pieniądza. Wystarczy zbudować prawidłowy system kreacji i emisji pieniądza, który wyrazi każde możliwe zobowiązanie a potem dopuścić umowy tylko do wartości posiadanych środków i nic ponadto to.
Kto nie ma pieniędzy ten nie kupuje tylko idzie do pracy zarobić.

Miałbym nawet Idee jak kreować i emitować pieniądz ażeby ten mógł wyrazić wszelkie prawidłowe zobowiązania i nie dopuszczać do zobowiązań nieprawidłowych.

Pierwotna kreacja pieniadza powinna być związana z liczba użytkowników pieniądza natomiast wtórna, zasadnicza kreacją pieniądza powinna mieć charakter automatycznego debetu do wartości posiadanej jawnie i opodatkowanej własności.
Ograniczeniem dla wtórnej kreacji pieniądza ujemnego miałby być podatek od własności, jaki właściciel musiałby uiszczac na rzecz pracowników najemnych bez mienia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2019, 20:43 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Wyobraźcie sobie, że jesteście pracownikami Amazonu najniższego rzędu, że wspolczynicie potężna organizacje zaspokojenia potrzeb ludzkości amerykańskich właścicieli, którzy wasze istnienie znają tylko ze statystycznych słupków ale nic w tej organizacji od Was nie zależy, jesteście w 100% podporzadkowani decyzjom innych ludzi, nie macie żadnej alternatywy, żadnej możliwości, o niczym nie decydujecie, w 100% podlegacie obcej kontroli.

Spedzacie w Amazonie wiekszosc swojego świadomego życia.

Jak w tym czasie rozwija się wasza psyche?
Rozwija się?

Mówią, propaguja w państwowych szkołach finansowanych z krwiawicy roboli, wyssysaej przy każdym zakupie chleba, że stosunek Pana właściciela i najemnego robola bez mienia to współpraca.
Czy to prawda?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2019, 21:07 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Mówią, nauczaja podczas kazań w kościołach, że gdyby kapitaliscie, Panu właścicielowi ograniczyć pierwotna motywację, fundamentalny poped wzbogacania się, zdobywania własności, podporządkowywania sobie najemnych roboli zdradzajac tajemnicę jego mienia i opodatkowujac jego własność to Pan właściciel przestanie kreować a ponieważ najemny robol niezdolny jest do jakiejkolwiek kreacji, wszelka kreacja ustanie i ludzkość będzie się deprecjonowac.

A co jeśli nie?
Co jeśli w najemnym robolu bez mienia, bezwolnym popychadle Pana właściciela, skutkiem odzyskania minimum władzy nad własnym życiem obudzi się architekt rzeczywistości?
Co jeśli zdolność kreacji została w robolu uśpiena sprowadzeniem go do roli zwierzęcia pociagowego?

Dajecie głowę, że nie?
Bo kreacja jest właściwością rasy Panów?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2019, 21:53 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
WRL skoro jesteś taki światly, uczony i potrafisz odróżnić ziarno od plew, to może zdradzisz przyczynę następnego kryzysu, który wkrótce nadejdzie?

Bo ja zauważam taką prawidłowość w kryzysie waszego wspaniałego, jedynego, pozostajcego bez żadnej alternatywy, czyniącego z Ziemi raj kapitalizmu opartego na utajnionej, nieopodatkowanej, państwowo, przymusowo egzekwowanej własności, że gdy upadają ostatecznie długi gospodarka na nowo zaczyna działać.

To taka mała sugestia, że upadek długów oznacza rozproszenia kapitału.

Wiem, że tego wniosku nie przyjmiesz, bo prowadziłoby do słuszności wniosku o potrzebie ograniczenia koncentracji własności a to znowu nie współgra z pragnieniem - moje, moje, tylko moje, tylko dla mnie, więcej, więcej, jeszcze więcej dla mnie, jeszcze więcej tylko dla mnie - dlatego pytam o twoje wyjaśnienie tego fenomenu.

Kryzys jak w zegarku co 10 lat, o co tu może chodzić?

No teraz się przedłużyło ale nie zapominajmy, że to tylko dzięki temu, że ten Pan

Obrazek

zarządził dodruk pieniądza na nieznaną dotychczas skalę, że Niemców już szlag trafia, że nie mogą zebrać śmietanki ale na ile to wystarczy?

Przyjdzie moment, że wystrzeli inflacja, chłopaki z banków centralnych zacisną pasa i wtedy się zacznie, wtedy wszycy przypomną sobie o kosmicznych długach.

Więc jaką przyczynę kryzysu waszego systemu inna niż nadmierna koncentracja własności dla mnie znajdziesz?

Niech zgadne.
Żadną?

Masz to w dupie?

Zrobi się zbiórkę u roboli w podatku od chleba dopłaci do banków, żeby depozyty wyższych klas społecznych nie wyparowaly i zapomnimy o sprawie?
A jak robol podskoczy to mu się czołgiem i karabinem pogrozi?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group