forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 1:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 154  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 paź 2019, 6:57 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Mam pytanie, jeżeli umysł dziecka napoi się "darmowym" Windowsem w państwowej "darmowej" i obowiązkowej szkole. To dziecko wyrośnie potem na państwowego urzędnika wydającego ludziom paszporty, to czy ten urzędnik, w tej swojej działalności będzie dostrzegal jakąkolwiek alternatywę dla Windowsa czy całkowicie oślepnie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 paź 2019, 10:51 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Przypuśćmy, że ktoś ma umiejętność rozwiązywania waszych problemów. Ma wiedzę, umiejętności, możliwości, zasoby - wszystko co potrzebne, żeby wasz problem ostatecznie rozwiązać. Rozwiązuje wasz problem oczywiście nie za frajer.

Mam pytanie.

Ile potrwa doskonała kooperacja, zanim człowiek rozwiązujący wasze problemy sam stanie się waszym problemem?

Może tego nie dostrzegacie ale Ci, którzy przejawiają wielkie zainteresowanie rozwiązaniem waszych problemów, nie mają żadnego zainteresowania abyście swoje problemy rozwiązali sami.

Dlaczego?

Dzięki kontroli zaspokojenia waszych potrzeb kontrolują wasze umysły.

Chciwe dziadostwo w państwowych szkołach wpoiło Wam wiarę, że patent jest dla Was dobry

Cytuj:
Patent (łac. patens, dopełniacz patentis, otwarty, jawny, od patēre, być otwartym, widocznym, dostępnym[1]) – ograniczone w czasie prawa właściciela rozwiązania technicznego do wyłącznego korzystania z wynalazku lub wynalazków będących przedmiotem patentu w celach zawodowych lub zarobkowych na terenie państwa, które decyzją administracyjną patentu udzieliło, pod warunkiem wniesienia opłat za co najmniej pierwszy okres ochrony od daty zgłoszenia.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Patent

ale o ujawnieniu patentu i jego opodatkowaniu chciwe dziadostwo już zapomniało.

Przypadek?

Jak już pisałem przypadków nie ma lecz są zdarzenia ciągnące się poza horyzont zdarzeń, które dla obserwatora rzeczywistości w granicy horyzontu stają się nieobliczalne.

Chciwy dziad po prostu chce.
I chce więcej i tylko dla siebie.

Jeśli to czytasz i nie jesteś chciwym dziadem, który po garbach najemnych roboli próbuje wspiąć się do gwiazd, dowiedz się, że kiedy chciwy dziad przekazuje Ci prawdy uniwersalne to kłamie Ci w żywe oczy, żeby Tobą manipulować.

Niejawny i nieopodatkowany patent jest ZŁY a nie dobry i niszczy Cię.

Nieopodatkowany program komputerowy o zamkniętym kodzie źródłowym jest ZŁY a nie dobry i niszczy Cię.

Lepiej się zastanów czy możesz wierzyć chciwemu dziadostwu, które rozumuje - moje, dla mnie, tylko dla mnie, więcej, jeszcze więcej, jeszcze więcej tylko dla mnie - bo jeśli uwierzysz, że wróg jest przyjacielem, nim się obejrzysz obudzisz się uwięziony w klatce jak świnia, której już do śmierci nie opuścisz.

Chciwy dziad definiuje Ci to jako NORMALNOŚĆ
Cytuj:
Na mocy umów międzynarodowych każdy program komputerowy jest automatycznie przedmiotem prawa autorskiego. Reguluje to kwestie kopiowania kodu programu.
Przyznanie patentu daje jego posiadaczowi dodatkowe narzędzie prawne. Dotyczy ono już nie samej implementacji, ale metod programistycznych, więc choć stworzenie nowej implementacji nie narusza prawa autorskiego, to może naruszać prawa patentowe. Patenty na oprogramowanie, podobnie jak inne patenty, obowiązują nawet jeśli jest to implementacja niezależna, a jej twórca nie wiedział o danym patencie (wnioski patentowe są rozpatrywane w tajemnicy przez okres od 6 do 18 miesięcy).
Posiadacz patentu może w ogóle zabronić używania jego wynalazku lub dyktować warunki jego licencjonowania.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Patenty_na_oprogramowanie

potem karze Cię przy pomocy opłacanych bandytów

i poi Cię przekonaniem, że to wszystko dla twojego dobra.

Chciwy dziad kłamie!

Gdyby chciał twojego dobra - ujawniłby kod źródłowy oprogramowania i opodatkował jego własność, podatkiem od własności określanym jawnie, w demokracji bezpośredniej i bezpośrednio Ci przekazywanym w zamian za uznanie cudzej własności do określonej czynności.

Zapamiętaj sobie dobrze.
Chciwy dziad kłamie, żeby wyssać z Ciebie całą krew, bez podjęcia przez Ciebie obrony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 paź 2019, 16:51 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Trudno pewnie zbudować Wam wyobrażenie jak molekula/materia może przekształcić się w falę/ruch i na powrót w molekule/materię.

Może ten obraz pomoże to zrozumieć
https://youtu.be/E7gg77byB8k

Układ który obserwujecie składa się zazwyczaj z dwóch ciał we względnym ruchu, 1 kulki i połączonych kulek pozostałych.

Ale zauważcie chwilę, w której ten układ jest nie dwoma lecz jednym ciałem. Jest taka chwila.
W tej chwili układ złożony zazwyczaj z 2 molekul we względnym ruchu staje się układem jednej ciągłej molekuly z wewnętrzna falą, która prowadzi do ponownego rozpadu ciągłej molekuly na 2.

W tej jednej chwili prędkość układu maleje ale jego masa rośnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 paź 2019, 17:10 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Wyobraźcie sobie, że rozpedzony elektron uderza w matalowy przewód i ulega syntezie z ciałem, w które uderzył. W następstwie uderzenia nie ma już 2 odrębnych ciał lecz pozostało tylko jedno.

Skutkiem syntezy rozpedzonej molekuly cialo, które je zaabsorbowalo ulega zniekształceniu, zostaje zaburzona symetria jego wiązań, zniekształcenie rozchodzi się w postaci fali elektron przekształcił się w foton.

Zniekształcenie jednego juz ciała postępuje aż do jego granicy gdzie fala ulega załamaniu prowadzącego do rozpadu ciągłego ciała i wytracenia/wyodrębnienia z niego elektronu.

Zauważcie tę chwilę, w której z 2 ciał powstało jedno cialo, przez które przechodzi fala tzn. foton. jeszcze zanim ponownie się rozpadnie.

Zrozumcie foton to nie jest żadna cząsteczka jak Was uczono lecz rozchodzące się zniekształcenie wiązania materii.

Foton to fala rozchodząca się na długiej linie, to zakrzywienie wiązania materii.

Rozchodząca się fala dźwiękowa w atmosferze to foton.
Rozchodząca się fala na morzu to foton.
Rozchodzące się drgania czy temperatura to foton.

Przekształcenie pomiędzy ruchem i materia realizuje się poprzez zniekształcenia/zakrzywienia wiązań ich syntezę i rozpad.

Wyobraźcie sobie ze swiatlo w próżni to zniekształcenie we wiązaniach materii rozchodzące się dokładnie tak samo jak fala na łańcuchu połączonych ogniw.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 paź 2019, 17:18 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Mam kolejny pomysł na eksperyment.
Bierzemy metalowa kulę i w ruchu odrotowym rozpedzamy ja do ogromnej prędkości obrotowej, obserwujemy ja w plaszczyznie prostopadlej do osi obrotu.

Ta kula zacznie promieniowac.
Będzie emitować energię.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 paź 2019, 20:46 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Wyobraźcie sobie, że wszytkie molekuly są ze sobą związane jak ogniwa w łańcuchu.
Kazdy ruch falą łańcuchowa, zakrzywieniem wiązań, zakrzywieniem przestrzeni.

Wyobraźcie sobie, że w konsekwencji zakrzywienia wiązań może peknac jedno słabe ogniwo i wówczas dochodzi do załamania fali i wykształcenia się dwóch odrębnych ciał we względnym ruchu co mozna też opisać jako rozpad przestrzeni.

Wyobraźcie sobie, że w konsekwencji zakrzywienia wiązań może dojść do powstania ogniwa ogniw, łańcucha wyższego rzędu, ciała bardziej ciągłego o głębszej symetrii, co można opisać jako syntezę przestrzeni.

Wyobraźcie sobie jeszcze raz linę i przechodząca przez nią falę.

To daje obraz dwóch sprzecznych osi.
Jedna to os wiązania, która definiuje układ materii - to os przestrzeni.
Druga to os działania, która definiuje system ruchu - to os czasu.
Obie osie są względem siebie zakrzywione.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 paź 2019, 21:00 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Czy wiecie, że światło w swiatlowodzie rozchodzi się tak samo jak fala na wodzie?
W swiatlowodzie dochodzi do tych samych zakrzywien wiązań molekularnych i zmian odległości czasteczkowych, które obserwujemy w fali na morzu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 paź 2019, 21:18 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Czy wiecie jak jest przenoszone światło w próżni?

Na globalnych wiązaniach, na ogniwach ogniw, na silnych oddziaływaniach.

Promieniowanie słoneczne zawiera się z znieksztalceniach grawitacji Słońca i Ziemi.
Nośnikiem promieniowania jest grawitacja ciał niebieskich.

Eter to inaczej globalne wiązania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 paź 2019, 21:59 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Mam jeszcze jeden pomysł na eksperyment.

Badanie bezwładności środkowej kulki kołyski Newtona
Obrazek

w zderzeniu prostopadłym do linii układu wiązania kul w dwóch momentach
1. w chwili rozerwania kul
2. w chwili zwarcia kul

wg tego o czym mówię bez sensu, co nikogo prócz mnie w ogóle nie obchodzi, bezwładność w zderzeniu w chwili zwarcia kul powinna być większa aniżeli w chwili rozerwania kul a zatem i odchylenie mniejsze.

A to dlatego, że w chwili zwarcia układu i utraty prędkości przez system, masa układu powinna wzrosnąć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 paź 2019, 7:04 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
W artykule na onecie mowa o społecznej karze za seksualna edukację dzieci

https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/pols ... ii/q812jy9

czyli mowa o nowej "normalności" i społecznych karach za odchylenia od niej.
To oczywiście tylko jeden z wielu przejawów NORMY, do której kolektyw będzie przymuszal wszytkie niezgodne indywidua atakując je i ograniczając.

Poklosie tajnego wyboru NORMALIZATOROW/dawców normy, panowanie woli/chciwości większości w otoczeniu.

Wyobraźcie sobie, że różniące się między sobą indywiduaa noszą w sobie odmienną NORMALNOŚĆ, różne systemy emocji, różne instynkty przetrwania?

Który ze sprzecznych systemow wartości będzie MORALNY?

Powszechny?

Unifikacja zachowań kolektywu stoi ponad poczuciem dobra, prawdy, sprawiedliwości i szczęścia jednostki?

Jak wejdziesz między wrony to kracz jak one?
Jak wejdziesz między pawiany to skacz jak one?

Bo jeśli będziesz się odróżnial od kolektywu ten zaatakuje Cię i zabije?
Bowiem jedność kolektywu jest ponad wartością jednostki?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 154  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group