forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 154  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 sie 2019, 16:20 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Pantryglodytes pisze:
Dobrze Pan wie że nie było czegoś takiego jak dekolonizacja, no może dla gawiedzi.
Widomym przykładem jest narzucenie Afryce obcych systemów walutowych.
Cała dekolonizacja to pozory.
Tu się nie opłaciło, tam nie było można kontynuować z innych przyczyn, gdzie indziej trzeba było narzucić, to wszystko.


No i wreszcie Pan dostrzega, że wyzwolenie może przyjść jedynie poprzez utworzenie silniejszego systemu walutowego.

Niech Pan zrozumie, że z wrogiej struktury można wyzwolić się jedynie poprzez stworzenie potężniejszej struktury. Innej drogi nie ma.
Wydostanie się z silnej zależności jest możliwe tylko poprzez stworzenie silniejszej zależności.

Stąd się biorą moje postulaty dotyczące księgi kapitału.

Niech Pan zauważy, że księga kapitału to jest głębsza zależność człowieka od człowieka niż obecne zależności.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sie 2019, 16:56 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Tu się ciekawy cykl zapowiada
https://bitcoin.pl/blockchain-owoc-ewol ... i-czesc-1/

Mam prośbę.
Myśląc o własności przestańcie skupiać swoją uwagę na rzeczy ale dostrzezcie stosunek człowieka do człowieka. Dostrzezcie nadrzednosc i podporządkowanie.

Rzeczy albo czynności są tylko wyznacznikiem władzy człowieka nad człowiekiem.

Widzac cudzy dom przestańcie widzieć dom ale zobaczcie przestrzeń władzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sie 2019, 21:46 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Było tu wiele razy o tym jak hierarchiczne struktury wyniszczą ludzi, jak nadrzędni wysysaja soki życiowe z podporzqdkowanych.

Gdyby hierarchia oznaczała wyłącznie pasozytnictwo społeczne czy mogłaby się tak potężnie rozwijać?

Oto przykład organizacji hierarchicznej
https://www.google.com/amp/s/gadzetoman ... ea%3famp=1

Chciałbym jeszcze raz powtórzyć jakie są sposoby obrony przed wroga organizacja
1. wstąpić do niej
2. stworzyć silniejsza organizacje

Wyobraźcie sobie teraz konkurencję z Facebookiem, z 2,3 mld użytkowników, badaniami nad sztuczna inteligencja, komputerami kwantowymi, teraz jeszcze kreacją i emisja własnej kryptowaluty, któremu pełne wsparcie i poparcie zapewnia nie tylko rząd amerykański i jego służby ale też Microsoft, Apple, Google, Paypal, Mastercard, Visa.

Życzę powodzenia.

We współczesnym kapitalizmie kto nie przystąpi do koncernu ten zgnije w biedzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sie 2019, 22:20 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Psychologia jawi się jako bardzo interesująca nauka. Odkrywa mechanizmy psychiczne - powszechne u homo sapiens reakcje emocjonalne na określone zdarzenia.

Takie jak tu
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Technik ... mi-w-twarz

Mam pytanie.
Czy podporządkowanie się woli właściciela w przestrzeni jego własności to mechanizm psychiczny?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2019, 21:52 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Szok odbanowali mnie!
Przestaje rozumieć ludzi.
A już sobie znalazłem inne miejsce w przestrzeni i nawet polubili mnie.
https://www.philosophie-raum.de/index.p ... italismus/

I jak to odbanowanie interpretować?
Taka fala przychylności może mnie wykończyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2019, 21:58 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Aaaa i nawet nie ma w mojej skrzynce prywatnych wiadomości kolejnych gróźb w stylu - napisz w innym wątku niż w własnym korycie a zjem Cię, pozre Cię i kiedy Cię już nie będzie zbanuje Cię?

Rozumiecie o co tu chodzi?

Że niby ktoś zaczął liczyć się z moim zdaniem?
Nigdy w to nie uwierzę, nie tak człowiek działa, nie tego życie mnie nauczyło.

Szok!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2019, 22:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
wybacz, ja to akceptuje kazda odmiennosc, zauwaz ze akceptuje a nie toleruje, ale Twoje pierdolenie przekracza mozliwosci mojej akceptacji....juz Cie , kurwa, tylko toleruje....wiec nie przeginaj.......by oslabienie moje nie stalo sie wieksze :) :) :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2019, 23:49 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
IroB pisze:
wybacz, ja to akceptuje kazda odmiennosc, zauwaz ze akceptuje a nie toleruje, ale Twoje pierdolenie przekracza mozliwosci mojej akceptacji....juz Cie , kurwa, tylko toleruje....wiec nie przeginaj.......by oslabienie moje nie stalo sie wieksze :) :) :)


Zarzucasz mi nienormalnosc?
Bowiem wasze normy są piękne?
Jak ten stworzony przez Was piękny świat?

Pozwól, że pozostanę sobą nienornalnym i po cichu sobie splune przez ramię myśląc - tfuuu dziadostwo.

Wiesz IroB gdzie mam wasze dzadowskie normy?

Powiem uczciwe, brzydza mnie wasze prawa, czuję wyraźny wstręt.
Mam kompletnie gdzieś to co Wam się jawi normalne i czego oczekujecie po przebudzeniu się.

Tu nie chodzi o to, żebyś mnie tolerowal ale o to, żebyś uznał moje wartości za swoje własne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2019, 0:03 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
A gdyby ktoś zechciał mnie zapytać kogo wybrałbym w kolejnych wyborach, to odpowiedziałbym -

wypchajcie się z waszymi dziadowskimi, podłymi, tajnymi wyborami prawodawcow, których celem jest prawo do stosowania przemocy

nie tknalbym tego szajsu nawet małym palcem u nogi, bo on ma wartość i nie może zostać szajsem zakazony.

Nie może być też mowy o tym, żeby chciwość tajnie wybranych przez Was "prawodawcow" uznać za własne normy. To jest tylko chciwość zakłamanych ludzi, którzy nigdy nie zdejmują swoich masek i jako prymitywna chciwość należy to postrzegać.

Tfuuuu!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sie 2019, 8:28 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
MMM pisze:
Dostałeś bana na 3 dni, dostałeś też informację, za co ten ban.
Admin ma dobre serce :D


Info żadnego nie było, sądziłem że to już na forever, dlatego też byłem taki zdziwiony kiedy mogłem się ponownie zalogować.

Ale ja wiem za co to.
Za to, że śmiałem że swoimi przekonaniami wyjść poza wyznaczona strefę a przecież są przekonania istotne, dla których jest cała przestrzeń i przekonania nienormalne, dla których tworzy się wydzielone strefy wariackie, żeby oddzielić ziarno od plew.

Demokracja w działaniu, w której jak pamiętam admin użył argumentu, że serwis jest prywatny i właściciel robi co chce, co mu się opłaca. A właścicielowi opłaca się, tworzyć lewicowy zespół hejterski który hejtuje prawicę. Zatem ja ze swoim widzimisię, nie hejtujacy Kaczyńskiego, który mnie kompletnie nie interesuje, tu nie pasuję.

Ja się czepiam kwestii systemowych a ludziom tu chodzi o zwycięstwo lewicy w tajnych wyborach i o to, żeby teaz lewicowa wizję świata narzucić kaczystom przemocą.

Bo o cóż innego chodzi w tajnych wyborach jeśli nie o narzucenie odmiennym własnej wizji świata?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 154  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group