forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 14 gru 2019, 20:12

Strefa czasowa UTC+1godz.
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1551 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 156  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 lip 2019, 22:41 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Mam jeszcze pytanie, w kontekście usuwania moich postów i grozenia mi banem, retoryczne, nie musicie odpowiadać ani nawet czytac go, co to Was obchodzi,

gdzie jest granica pomiędzy utrzymaniem ładu i porządku a narzuceniem go?

Ktoś odpowie?
A skąd!

Weźcie pod uwagę, że kiedy komuś coś jawi się jako dobre, prawdziwe, słuszne i sprawiedliwe a nawet kiedy to coś jawi się tak większość wcale a wcale takie być nie musi.

Większość wcale nie jest dobra, większości prawda nie interesuje a co najwyżej korzyść, wiekszosc wcale nie jest sprawiedliwa lecz chciwa, większość kłamie, manipuluje oszukuje, wyzyskuje, większość potrzebuje tajemnicy wyboru, żeby jej chciwość nie została zdemaskowana, większość uznaje przemoc za dobrą, konieczna i sprawiedliwa.

Nie wierzę, że większość chce mojego dobra, nie wierzę, że większość chce mojego szczęścia, nie wierzę, że większość chce mojego zdrowia, podejrzewam raczej, że większość chce mnie wyzyskac i zniszczyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lip 2019, 17:44 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Mówi się, bo się tak myśli, bo tak się odczuwa, że nie wolno prawa, tj. woli czy może chciwości większości kwestionowac, bo to prowadzi społeczeństwo do upadku a przecież świadomość zbiorowa jest zawsze wyższa od świadomości indywidualnej.

Zgadzam się, że podważanie prawa, kwestionowanie powszechnej chciwości, sprzeczanie się z wartościami i wierzeniami większości ludzi prowadzi do rozpadu społeczeństwa ale to niszczy określone społeczeństwo i stwarza podwaliny dla społeczeństwa alternatywnego.

Czy pozowolicie, że sobie znów napluje na waszą tajemnicę wyboru demokratycznego i waszą tajemnicę mienia?
Czy pozowolicie, że sobie znów napluje na wasze podatki pośrednie, na wasz skarb państwa, wasz państwowy system edukacji czy wasz system kreacji pieniądza?

Wasze i nie moje!!!

Nie?
Bo przez waszą wolę wyraża się wola Pana w niebie?

Aha
Tfuuu!

Powtórzę sie jeszcze, nie jestem jednym z Was i nie chcę mieć z Wami nic wspólnego.

Tfuuu!
Dziadowstwo!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lip 2019, 17:58 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
W niemieckim radio podali, że w niemieckich organizacjach sportowych jest 2x więcej wykorzystania seksualnego dzieci i młodocianych przez trenerów niż w niemieckim odlamie kościoła katolickiego.
Setki tysięcy przypadków zgłoszonych na policję obok zapewne milionów, które na zawsze zostaną tajemnicą.

Chciałbym zapytać dlaczego w waszej małej kulturze tak ciężko powiedzieć NIE kiedy się czegoś nie chce i dlaczego tak trudno przyznać się do tego, że ktoś pogwalcil cudzą wolę???

Bo to kultura patriarchalna, w której nie wolno sprzeciwić się woli Pana?
Bo w waszej kulturze gardzi się każdym, kto skarży się, że sam nie jest Panem?

Dlaczego gotowi jesteście ukarać człowieka za wyjawienie prawdy?
Jaki jest cel uswiecenia przez Was tajemnicy?

Bo malpi instynkt tak każe?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lip 2019, 18:50 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Była też dziś mowa o aktualnych ludobojstwach na tle etnicznym, znaczy kulturowym. Jakiś starszy człowiek mówił, że płacze za każdym razem kiedy pomyśli o zabitych dzieciach, bo one były niewinne.

A może jednak były winne sprzecznych podwaliny kulturowych, gotowosci poddania się obcej hierarchii, kreacji obcego, rywalizujacego o zasoby społeczeństwa?

Któż z nas nie widział filmów przyrodniczych, w których zwierzę atakuje potomstwo rywala, żeby ochronic "własne" zasoby przed pożarciem ich przez rozwijającego się rywala?

Ostatnio widziałem program, w którym naukowcy badający umyslowosc świń, dowodzili, że te potrafią świadomie oszukiwać.

Czy nie sądzicie, że nasze strategie kłamstw, oszustw, tajemnic, manipulacji czy nawet agresywnej dominacji wzięły się z rozwinięcia swinskiego umysłu?

Ale to nie jest żadna ironia.
Pytam zupełnie na serio?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lip 2019, 0:14 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Zauważcie to, że przewód określa przestrzeń strumienia, natomiast strumień określa czas przewodu.
Czy wiecie, że każdy strumień, który płynie przewodem męczy materię przewodu?
Czy wiecie, że opór przewodu dla strumienia pochodzi z energii wiązania materii przewodu?

Czy wiecie, że przewód i strumień przekształcają się wzajemnie?

Przewod stawia opór dla strumienia kreując ciśnienie w strumieniu, które ma charakter wiązania. Strumień przeksztalca się z ruchu w materię.

Strumień oddziałując siła na przewód wzbudza jego temperaturę, która ma charakter działania. Przewód przeksztalca się z materii w ruch.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lip 2019, 1:15 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
To chociaż tyle ktoś z Was musi dostrzegać, że działanie skraca żywotność materii.
Wyobraźcie sobie 2 identyczne samochody z czego jeden jest postawiony w garażu a drugi nie zjeżdża z autostrady i jak będzie się różnić ich materia.
Wyobraźcie sobie 2 identyczne żarówki z czego jedna schowana jest do szuflady a druga nieustannie świeci i jak będzie się różnić ich materia?
Wyobraźcie sobie 2 identyczne wiertła z czego jedno pozostanie w skrzynce na narzedzia a drugie z użyciem najsilniejszej wiertarki udarowej będzie nieustannie wiercic w najtwardszym betonie.
Dlaczego wiercace wiertło zniknie a niewiercace pozostanie? Bo materia wiercacego wiertła przyjedzie w strumień tak jak zarnik nieustająco świecącej żarówki.
Materia przekształci się w ruch.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lip 2019, 10:18 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Jeszcze Was pomecze, aż zobaczycie świat moimi oczami.

Czy zauważyliście, że określone wielkości zawsze zmieniają się parami:
napięcie i natężenie
temperatura i ciśnienie
siła i opór
długość i częstotliwość
????

Czy zauważyliście może, że jedna ze sparowamych wielkości określa przestrzen a druga określa czas?

Czy nie dziwi Was to sparowanie?
Czy nie zastanawia Was dlaczego nie sposób zmienić ciśnienia nie zmieniając jednocześnie temperatury?

Czy zauważyliście, że każda zmiana położenia w przestrzeni jest jednocześnie zmianą położenia w czasie?

Skąd to sparowanie każdej zmiany?
Dlaczego nie znajdziecie nawet jednej wielkości, która zmienialaby się pojedynczo bez pary lecz dla każdej znajdziecie drugą, która będzie zmieniała się zawsze razem?

Jezeli wybierzecie dowolną wielkość fizyczną określająca przestrzeń to istnieje dla niej sparowana wielkość fizyczna określająca czas.

Jeżeli wybierzecie dowolna wielkość fizyczną określająca czas to istnieje dla niej sparowana wielkość fizyczna określająca przestrzeń.

Czy rozumiecie już skąd to?
Co jest tego źródłem?

Podpowiem
Ruch i materia przekształcają się wzajemnie.
Czas i przestrzeń przekształcają się wzajemnie.

Os przestrzeni zmienia się w os czasu i os czasu zmienia się w os przestrzeni.

Czy wiecie, że przy odpowiednio dużej energii można się przenieść w czasie?
Zarówno wstecz jak i naprzód.
Kazdy układ można cofnąć w rozwoju a także przyspieszyć jego rozwój.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lip 2019, 10:46 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Jest tylko pewien problem z cofaniem się w czasie i przenoszeniem w przyszłość, żaden element nie może opuścić układu cofajacego się w ewolucji ani przyspieszajacego ewolucję bo jeśli opuści to powstanie alternatywna rzeczywistość.

Żaden element układu nie może oddziałac z własnym układem cofnietym lub przyspieszonym w ewolucji, bo to będzie już inny układ, alternatywny i już nie własny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lip 2019, 12:35 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
Muszę przyznać, że kocham internet i różne w nim miejsca jak Wiki. To jest zdecydowanie mój świat. Kiedyś chciałem znajdować się w niezwykłych miejscach na świecie, robić tam niezwykłe rzeczy ale teraz zrozumiałem, że mój świat to rzeczywistość wirtualna i że wszystko mogę osiągnąć co chciałem nie ruszając się praktycznie z miejsca.

Bardzo cierpię z powodu umysłowości innych ludzi, kultury ich psyche, która zmusza ich do jednakowych, wciąż powtarzających się myśli. To jak obcowanie z czymś prymitywnym, czymś niezmiennym, czymś ograniczonym, czymś co zawsze zadziała identycznie. To jak zamknięcie się w pustym pokoju i nieustająca obserwacja jego przestrzeni, pomieszanie nudy z odrazą i pragnieniem wyzwolenia się.

Internet jest taką namiastką wyzwolenia się z pustego pokoju. W szczególności złożone myśli niektórych ludzi, którzy potrafią na moment wyzwolić się ze swojej kulturowości, żeby choć na sekundę pomyśleć o czymś inaczej, niż ojciec, dziad, pradziad i ogólnie całe dziadostwo - tfuu !

Kocham wiki nie tylko za jej zawartość niezwykłych myśli ale także za to, że jest aktem darowizny, dowodem na to, że istnieją ludzie, których zamiarem nie jest zdominowanie innych. Wiki jest aktem dobra. Wiem, że dziadostwo współtworzy wiki, nie sądźcie, że o dziadostwie myślę wyłącznie źle, skupiam się jednak na walce z dziadostwem, żeby stępić jego arogancję, żeby przestało ślepo wierzyć, że zjadło cały rozum wszechświata.

Może teraz porozmawiajmy o wyborze jeden z dwóch sprzecznych idei. Uwielbiam nasze rozmowy, choć jesteście trochę za wylewni i za rzadko w tym wątku dopuszczacie mnie do głosu.

Dam przykład w opisie gender
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gender

natykam się na 2 sprzeczne idee esencjalizm i konstruktywizm

Cytuj:
Esencjalizm
Ujęcie esencjalistyczne widzi odrębne płciowości, wraz z wszelkimi ich przymiotami, w sposób naturalistyczny. W płci biologicznie męskiej lub żeńskiej zawarta jest esencja, natura – odpowiednio – męskości lub kobiecości. Te odmienne istoty określone są poprzez stałe i właściwe im zestawy cech, wyrażane w całokształcie przejawów życia osób danej płci. Społeczno-kulturowy wymiar płciowości kształtowany jest tu poprzez determinujący wpływ bodźców biologicznych, tworząc naturalną i nierozłączną[15][16] psychofizyczną jedność. Stanowisko to, znamienne dla kultury europejskiej od jej początków, zaakcentowane zostało w XX-wiecznej socjobiologii i psychologii ewolucyjnej[14]. Podtrzymanie jego kontynuacji przypisuje się kręgom konserwatywno-prawicowym.

Konstruktywizm
Od lat 60. XX wieku rozwijał się, zasadniczo opozycyjny wobec esencjalizmu, paradygmat konstruktywistyczny. Ujawnił on niestałe sposoby istnienia typów płciowości kulturowej, zarówno w okresach historycznych, jak i wewnątrz współczesnych sobie społeczności. Nurt ten ukazał kobiecość i męskość jako pewne modele, projekty powstałe w wyniku nałożenia na płeć biologiczną – ludzkich wyobrażeń, oczekiwań i oznaczeń. Ich celem jest ukształtowanie tylko dwóch odrębnych rodzajów człowieka, dwóch społecznych płciowości. Na bazie odmiennych narządów płciowych, wytwarza się podwójne schematy zobrazowane w sferach: nazewnictwa, gramatyki, charakteru, zdolności intelektualnych, gestów i zachowań, wyglądu i sylwetki, ubioru, upodobań, ról społecznych i zawodowych. Konstruktywiści zwrócili także uwagę na nieoczywistość społecznie ustalonego definiowania płciowości oraz rozumienia jej fizycznego wymiaru. Zastrzeżenia te odnoszą się m.in. do uznania dla istnienia dwóch odrębnych płci i typów genderowych jako normy oraz do upłciowienia ciała (gendered body), które w niemal każdym swym fragmencie staje się oznaką wskazującą jedną z płci biologicznych. Ostateczne podważenie statusu istnienia kategorii gender ujawniło się w wykazaniu sztuczności i iluzoryczności pojęć „kobiecość” oraz „męskość”, fikcyjności ich rozróżnienia, skutkiem czego wskazuje się na ich usunięcie. Odrzucenie kategoryzacji genderowej pojawia się w postawie agenderowej, postpłciowości oraz w praktykach wobec osób interseksualnych.


Jeden z milionów przykładów sprzecznych idei i stających za nimi ludźmi gotowymi postępować w zgodzie z tymi sprzecznymi prawdami.

CO JEST PRAWDĄ UNIWERSALNĄ ???

Nie nie myślcie sobie, że nie mam odpowiedzi na to pytanie - mam.

PRAWDĄ jest to, co chcemy żeby nią było.

Nie jest tak jak sądzicie, że my odkrywamy prawdę.
MY PRAWDĘ KREUJEMY!

Tak samo zresztą jak otaczającą nasz rzeczywistość.
Obraz świata jest taki, jakim chcemy go zobaczyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lip 2019, 12:43 
Offline

Rejestracja: 23 cze 2019, 15:25
Posty: 1188
A teraz jeszcze mam radę dla wielce upolitycznionych umysłów podobnie jak dla sfokusowanych na zysku kapitalistów.

Samoograniczajcie własną żądzę władzy nad innymi ludźmi. Nie starajcie się zdobyć władzy jak najwięcej lecz zaakceptujcie względne rozproszenie władzy pomiędzy ludźmi.
Sądzicie zapewne, że na szczycie całkowitej dominacji nad innymi czeka na was wielkie szczęście ale tam czeka na was jedynie otchłań, wielka pustka.
Zdominowany człowiek nie rozwija się a wśród niedorozwiniętych ludzi spotka was jedynie samotność i brzydota. Tam nie ma szczęścia, tam jest cierpienie jakiego jeszcze nie znacie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1551 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 156  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group