forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 sty 2019, 12:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
wa ma pisze:
Boruch pisze:
Na pewno nie dlatego, że przedstawił Polakom konkretny, realny program gospodarczy w którym to Polacy dostrzegliby swoją szansę. PiS wziął Polaków na strach przed PO oraz na socjal. Niestety Polscy wolą dostawać coś bez wysiłku niż sami na to zapracować z godnością.


A czego Panie Bor można spodziewać się po suferenie który ledwie w 70 % umie czytać, a w 40 % ze zrozumieniem. Po młodym elektoracie który w ogóle nie oglada TV poprzestając na internecie i to głownie na profilach randkowo-badziewiastych oraz facebooku itp. Oni po prostu są "ciemną masą" tak upragnioną przez kanalie typu J. Kurwskiego bo łatwą do manipulowania w trakcie badziewiastych koncertów i PiSlamskych wieców. Co najważniejsze olewającą wybory i politykę tego kraiku.



W głównej mierze zgadzam się z Panem, chociaż z tymi procentami mam wątpliwości. Czytać potrafią w większości. To zasługa PRLu. Co do czytania ze zrozumieniem pełna zgoda. Pisze Pan, że ciemnota zależna jest od tego, że nie oglądają TV. Może lepiej, że nie oglądają. Powinni za to więcej czytać. Tu jest pies pogrzebany. Bo gdyby czytali nabywali wiedzę, to z tego tylko prosta droga do właściwego rozumienia wartości, priorytetów i angażowania się w życie polityczne kraju. A tak to tylko "fecebuk", "smartfon", fura i komóra oraz dla "ukrularnienia" się Zenek Martyniuk. Potem wyrasta nowe pokolenie Januszów i Grażynek.

Mam przykład w swoim bezpośrednim otoczeniu sąsiadów. Rodzice nastoletniego ucznia szkoły średniej mają pieniądze i kupili synkowi furę. I mamy niedorosłego jeszcze kretyna, który kretynieje w tak zastraszającym tempie, że ja nie mogę nadążyć żeby być na bieżąco z jego skretynieniem.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2019, 12:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Czarna_Mańka pisze:
Boruch pisze:
Niestety Polscy wolą dostawać coś bez wysiłku niż sami na to zapracować z godnością.



No tak...zapracować z godnością. A cóż to znaczy?

ps. każdy woli dostawać coś bez wysiłku, dzieci Kulczyka też


Czy uważa Pani, że lepiej dla człowieka jest siedzieć jak taki Janusz dłubać w nosie przybrać pozycję roszczeniową i czekać aż z pańskiej brody skapnie resztka? Czy taka postawa jest rozwojowa dla społeczeństwa? Wybaczy Pani ja uważam, że nie. Ludziom trzeba dawać wędkę a nie rybę.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2019, 12:32 
Boruch pisze:
Ludziom trzeba dawać wędkę a nie rybę.


Ale zdrowy na rozumie ludź chce rybę, bo celem moczenia wędki jest manie ryby, czyż nie?

Pan na ten przykład wolisz robić czulent, czy go jeść?


Na górę
  
 
Post: 12 sty 2019, 12:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Niech mi Pan wierzy, że największą satysfakcję mam z tego, kiedy sam sobie przygotuję coś do jedzenia i to potem zjem. Może nawet nie smakować jak czulent, może smakować jak jajecznica ale zrobiłem to sam. To człowieka rozwija i ubogaca.

Ja nie neguję, że ten który woli gotowe jest chory. Niestety stoi w miejscu. A wręcz cofa się. Wie Pan, to jest tak jak z czytaniem.

I niech mnie Pan nie prowokuje.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2019, 13:39 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
maerose pisze:
Rozumiem Cię Komandorze, ja też lubię książki i filmy, które znam, jednak w przypadku polskiej polityki to się u mnie nie sprawdza, u Ciebie i ogromnej rzeszy wyborców najwyraźniej tak.
Po co sobie polepszać jak jest wygodnie.


Ja nie mowie o sobie tylko o 90% ludzi. A to ich głos przeważy mój z stosunku 9:1

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2019, 13:47 
Boruch pisze:
Niech mi Pan wierzy, że największą satysfakcję mam z tego, kiedy sam sobie przygotuję coś do jedzenia i to potem zjem. Może nawet nie smakować jak czulent, może smakować jak jajecznica ale zrobiłem to sam. To człowieka rozwija i ubogaca.

Ja nie neguję, że ten który woli gotowe jest chory. Niestety stoi w miejscu. A wręcz cofa się. Wie Pan, to jest tak jak z czytaniem.

I niech mnie Pan nie prowokuje.


A se sprowokuję, co mi tam. :mrgreen:

Wolisz Pan moczenie wędki dla samego moczenia, czy łapanie ryb, hę?


Na górę
  
 
Post: 12 sty 2019, 14:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Czarna_Mańka pisze:


No tak...zapracować z godnością. A cóż to znaczy?

ps. każdy woli dostawać coś bez wysiłku, dzieci Kulczyka też


Czy uważa Pani, że lepiej dla człowieka jest siedzieć jak taki Janusz dłubać w nosie przybrać pozycję roszczeniową i czekać aż z pańskiej brody skapnie resztka? Czy taka postawa jest rozwojowa dla społeczeństwa? Wybaczy Pani ja uważam, że nie. Ludziom trzeba dawać wędkę a nie rybę.[/quote]

Proszę nie manipulować i nie przypisywać mi słów, których nie wypowiedziałam.
Nie rozmawiamy o moich poglądach tylko o tym, co Pan wygaduje.


Pytanie jest proste: co Pan miał na myśli używając pustego frazesu: "zapracować z godnością"

Krótko i na temat poproszę. I bez taniej demagogii.[/quote]

Nie wiem dlaczego Pani tak ostro reaguje. Nie wydaje mi się abym manipulował. Ani mi to w głowie. Jeżeli tak wyszło to przepraszam, może niezbyt jasno sformułowałem myśl. Nie mam zamiaru Pani obrażać ani ubliżać. "Zapracować z godnością"? "Bez demagogii, krótko i na temat"?.

Wg mnie znaczy to tyle - Jak sobie własnym wysiłkiem na coś zapracuje to mam i nie potrzebuję nikomu za to w pas się kłaniać oraz dziękować. Najkrócej jak mogłem.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2019, 15:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
WLR pisze:
Boruch pisze:
Niech mi Pan wierzy, że największą satysfakcję mam z tego, kiedy sam sobie przygotuję coś do jedzenia i to potem zjem. Może nawet nie smakować jak czulent, może smakować jak jajecznica ale zrobiłem to sam. To człowieka rozwija i ubogaca.

Ja nie neguję, że ten który woli gotowe jest chory. Niestety stoi w miejscu. A wręcz cofa się. Wie Pan, to jest tak jak z czytaniem.

I niech mnie Pan nie prowokuje.


A se sprowokuję, co mi tam. :mrgreen:

Wolisz Pan moczenie wędki dla samego moczenia, czy łapanie ryb, hę?



Nie chcę być posądzony znowu o manipulowanie, ale chyba źle Pan stawia pytanie, bo dotyka Pan hobby jakim jest wędkarstwo. Powiedzmy jednak, że posłużył się Pan tylko przykładem. Jak sama nazwa wskazuje wędkarstwo to hobby. I każdy wędkarz uważając się za prawdziwego wie o tym, że nie chodzi tu o złowienie ryby za wszelką cenę. Owszem każdy wędkarz posiada swoje umiejętności wypracowane przez lata z obserwacji, nabywania wiedzy od kolegów, podpatrywania. Wiem coś o tym bo sam jestem "moczykijem".

Jeżeli zaś zależałoby mi na złowieniu ryby bo głodne dzieci czekają w domu, to zapewne zamiast wędki wybrałbym żaki, sieci, harpun, lub też agregat z prądem. Zgodne to z zasadami, humanitarne czy nie, ważne że wykonane przeze mnie samego z dobrym efektem. Kaczyński mi tych ryb nie dał przywożąc do domu wózkiem jak folię paprykarzowi, bo ja tego od niego nie chcę. On zbyt wiele za to żąda. Ja nie będę go pytał jak żyć panie prezesie. Bo ja mam go w dupie i sam wiem jak żyć. Niech mi tylko nie przeszkadza, co niestety jest w jego zwyczaju.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Ostatnio zmieniony 12 sty 2019, 15:12 przez Boruch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2019, 15:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Przecie, beznapletkowy, lepsze deko handlu, niż kilo roboty. Czyja to filozofia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2019, 15:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Robienie handeli to też robota, jakbyś ksioncu nie wiedział. Ogólnie rzecz biorąc o kreatywność każdego z nas chodzi. Państwo jest od tego aby stworzyć do tego warunki. I niech sobie tam żyją z wędkowania z handlu z lichwy jak kiedyś mówiono o żydach. Ważne żeby ten socjal był jak najmniejszy, żeby każdy sam sobie zapracował. A jeżeli już socjal to tylko dla naprawdę potrzebujących. Niestety u nas i na zachodzie młodzi nauczyli się żeby im dawać. Na dłuższą metę takie społeczeństwa stają się analfabetami, niedołęgami życiowymi.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 48  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group