forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 11:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 mar 2019, 12:46 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Prosiaczek jest nie zastąpiony......... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 mar 2019, 12:56 
Komandor pisze:

PS, I żeby było jasne Panie Polar. Bliżej mi ideologicznie do nich jak do faszystów.


Absolutnie nie mam nic złego na myśl, ale czy jesteś tego pewien?
Przecież wojsko, to oręż w rękach państwa. Synonim siły. Twój stopień to nie wydmuszka. Na łajbie rządziłeś jak? Demokratycznie, pytając się załogi czy możesz zrobić zwrot, czy autorytarnie/totalitarnie wydawałeś komendy głosem nie znoszącym sprzeciwu? ;)
Definicja faszyzmu nie jest taka znowu skomplikowana. :)


Na górę
  
 
Post: 08 mar 2019, 14:33 
stary praktyk pisze:
Prosiaczek jest nie zastąpiony......... :lol:

wyroby z prosiaczka są niezastąpione..


Na górę
  
 
Post: 08 mar 2019, 14:52 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
@Polar. Może tak. Ale nie miałem zamiaru eliminować każdego kto mi nie pasował.
Ponadto:
1. podobnie jest w cywilu. Też chyba szef Wam mówi co macie dzisiaj spawać a nie demokratycznie sobie wybieraliście, ze np dzisiaj to spawacie sekcje III kadluba B124/R anie IV (to tylko przykład z tymi numerami, nie znam się).
2. są różne style dowodzenia.
- jest taki gdzie się wysłuchuje podwładnych, ich propozycji, racji itp i potem podejmuje decyzję, i już bez dyskusji. Nawet przy wyborze rekomendowanego wariantu działań jest metoda glosowania (tak, tak głosowania) co jednak nie obliguje szefa, dowódcy to wyboru tego co wygrał ale najczęściej tak wybiera. (i ja bylem zwolennikiem tego stylu bo po coś mam tych ludzi)
- jest styl autorytatywny, dowódca ma gotowy i pomysł i każdy ma go zrealizować bez dyskusji.

Oczywiście są sytuacje kiedy nie ma czasu na debaty, komenda i wykonanie.
I najważniejsze (przynajmniej w marynarce na okręcie ale to zostaje na później) zaufanie i szacunek dla swoich podwładnych. Nawet ze służby zasadniczej. Bo się jedzie na tym samym wózku (na okręcie) i moje życie prawie w takim samym stopniu zależy od "najdurniejszego" marynarza jak jego ode mnie. Nie mogę sobie pozwolić by z urazy do mnie coś odwalił, nie wykonał i się narobi. A z "mostka" drenażysty na zaworach nie widać by wymusić wykonanie. I nie jest tak ze się gdzieś w krzakach uchowam albo a jakimś bunkrze.

@Piotrek - nie wiedziałem.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 mar 2019, 15:17 
Komandor pisze:
@Polar. Może tak. Ale nie miałem zamiaru eliminować każdego kto mi nie pasow.


Widzicie tow. Komandor, dlatego odwołałem się do definicji faszyzmu. Ja na ten przykład nie znam osobiście żadnego faszysty, piw też nie zamawiam, a robię tu za obernaziola. :lol:
A coś mi się wydaje, że faszyzm nie nawołuje do eliminacji niewygodnych. Coś mylicie.

Widzicie, np. ten co chce by Polska była silna, żeby posiadała silną gospodarkę, zeby banki były polskie, to faszysta?
No oczywiście, że tak.
Spełnia wszystkie warunki według definicji.
Co skwapliwie jest wykorzystywane.

I nie piszę tu o PiSie.

A zakład pracy, to nie Państwo.
Wojsko jest w pełni państwowe. ;)

P.S.
Nie traktuj wszystkiego co piszę poważnie. ;)


Na górę
  
 
Post: 08 mar 2019, 20:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
polar pisze:
.....
Nie traktuj wszystkiego co piszę poważnie. ;)


Przepraszam że się wtrącam w interesującą dyskusję.
Mam jednak wrażenie że nawet Pan Jaruzelski nie traktował swych podwładnych poważnie.

Cóż dopiero wymagać od użytkowników forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 mar 2019, 21:01 
To, niestety, jest idiota.
I już.
Nie bedę uzasadniał.
Czytajcie go i się uczcie jak idiota pisze.


Na górę
  
 
Post: 08 mar 2019, 21:06 
Pantryglodytes pisze:
polar pisze:
.....
Nie traktuj wszystkiego co piszę poważnie. ;)


Przepraszam że się wtrącam w interesującą dyskusję.
Mam jednak wrażenie że nawet Pan Jaruzelski nie traktował swych podwładnych poważnie.

Cóż dopiero wymagać od użytkowników forum.


Pan Jaruzelski nie był taki święty jak się może wydawać. Ja tam na człowieka nie jadę, ale swoje miał chłopak za uszami.


Na górę
  
 
Post: 08 mar 2019, 21:09 
older pisze:
To, niestety, jest idiota.
I już.
Nie bedę uzasadniał.
Czytajcie go i się uczcie jak idiota pisze.



Older, ale serio Jaruzelski nie był kryształowy. Pomijam sam stan wojenny, decyzje, cała jego kariera jednak opierała się na współpracy. W zasadzie to nikt nie jest kryształowy.. więc trudno o ideały.


Na górę
  
 
Post: 08 mar 2019, 21:13 
nie ma ideałów.., każdy kiedyś się spierdział..


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 48  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group