forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 lut 2019, 16:58 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Po co zmieniać, Polak-niewolnik już się zagnieździł w gównie i tak mu dobrze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2019, 16:58 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Czarna_Mańka pisze:
wa ma pisze:
Najgorsze jest to, że nie ma nadziei na zmianę tego myślenia polaczkóf.


Za Twojego życia pewnie nie.

A kiedyś na pewno to myślenie się zmieni.

I daj sobie spokój z takimi pogardliwymi określeniami.


Tu dodam jeszcze. Tym szybciej się zmieni im mniej będzie właśnie okazywania tej pogardy drugiej stronie. Mniej mierzwy, bydła, ciemnot, patologii, polaczkóf itp.
Bo taka pogarda antagonizuje i zwiera szeregi tych obrażanych tymi pogardliwymi epitetami. Wywołuje naturalny odruch obronny. Zamykania się w swojej grupie itp.

Więc jak chcecie by to trwało dłużej niż by trwało to róbcie tak dalej. A może ci co tak szczują to jakaś V kolumna?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2019, 17:01 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Ogólnie to i ja się zgadzam. Tylko bez pogardy.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2019, 17:07 
Boruch pisze:


Pan WLR



Panie Boruchu.
W kwestii Konkordatu, to chyba można, skoro KK w '39 zerwał go jednostronnie.
Zawsze można by rzec, że na zasadzie wzajemności, ale do tego potrzeba godności której brak.

Natomiast
Cytuj:
Może kiedyś w końcu się uda.


Kiedyś, czyli kiedy i czego jeszcze potrzeba prócz setek lat antypolskich knowań, grabienia
narodowego majątku, gwałtów na dzieciach, etc?
Religia wryta w mózg jest nieusuwalna jak "obcy ósmy", a nawet u bezpośrednio nią zranionego
powoduje "syndrom sztokholmski", więc zapomnij Pan.
Jedynie ci nieochrzczeni, czyli niezarażeni mogą cokolwiek zmieniać, ale pierwej muszą mieć mądrych
rodziców i tu w zasadzie pies gryzie własny ogon.
Tutaj Panie Boruchu prawie sami koniunkturalni katolicy, giezła białe i kremplinowe garniaki do ślubu
kościelnego wdziewajęcy, dzieci kropięcy, itd. Ciemnota rodzi ciemnotę ku kleszej radości.


Na górę
  
 
Post: 04 lut 2019, 17:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Komandor pisze:
Ogólnie to i ja się zgadzam. Tylko bez pogardy.

OK . Zgoda, ale odpowiedz jak nazwać tych którzy bezmyślnie, bezkrytycznie przyklepują to co my poddajemy ostrej krytyce, co piętnujemy jako szkodliwe nie tylko dla nas , ale i dla nich. Czego oni nie dostrzegają bo sa do dna zindoktrynowani przez kościół i jego myślicieli , oraz pseudo naukowców tzw. prawicy.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2019, 17:13 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Boruch pisze:

A co do konkordatu - jak każda umowa dezaktualizuje się. Chociażby ze względu na zmiany przepisów, oczekiwań społecznych, itp. Tak więc dla dyskusji w kwestii zmiany konkordatu, w tym w kierunku jego wypowiedzenia jak najbardziej jest czas. To tylko kwestia argumentów. Poza tym nasz konkordat jest niezwykle upokarzający dla Państwa.

.


Ale jak przytoczyłem odpowiednie zapisy prawa nie do zrealizowania bez zgody obu stron na jego renegocjacje. Ktoś to stawia to na sztandary bez uwzględnienia tych realiów albo kłamie w żywe oczy albo zwyczajnie nie wie co mówi. No chyba ze chce pogwałcić prawo międzynarodowe (i konstytucje przy okazji bo tam też jest przestrzeganiu przez Polskę prawa międzynarodowym konwencji i traktatów).

A ja nie chcę aby paradoksalnie i chichotem losu, biskupi z rodziną Radia Maryja wrzeszczeli pod sejmem Biedronia Konstytucja, konstytucja...!

Biedroń może co najwyzej obiecać, ze podejmie rozmowy z Watykanem i KRK w sprawie rozpoczęcia renegocjacji konkordatu. Tylko tyle. Nawet nie może czy będą one skuteczne obiecać. Nie renegocjacje rozmowy o przystąpienie do nich.

Cytuj:
...nasz konkordat jest niezwykle upokarzający dla Państwa.


Może weź pan przeczytaj najpierw tę konwencję o traktatach a potem coś mów o upokorzeniu i czy to coś zmienia. Moze pan też ekspertom Biedronia podrzuci jej tekst. Niech poczytają. Bo coś mi się zdaje ze nawet nie wiedzą, ze taka jest.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2019, 17:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Chciałem jedynie dodać, że Biedroń podaje do wiadomości, iż realizacja całego programu partii będzie kosztować około 35 miliardów złotych. Nie wiem czy to dużo czy mało. Można jednak z tego wnioskować, że nie jest to tylko spis pobożnych życzeń, jakieś populistyczne wymachiwanie pustą nie nieską teczką. Zapewne mają szczegółowe opracowanie i wyliczenie całości.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2019, 17:20 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
WLR pisze:
W kwestii Konkordatu, to chyba można, skoro KK w '39 zerwał go jednostronnie.
Zawsze można by rzec, że na zasadzie wzajemności, ale do tego potrzeba godności której brak.



No jakbym nie pisał o tym to byś mógł Wirnik powiedzieć, ze nie doczytałeś. Ale chwile po twoim pierwszym i trochę przed tym cytowanym wpisem sprawę opisałem.

Watykan w 1939 roku nie zerwał (wypowiedział) konkordatu tylko naruszył jego postanowienia. Konkordat zerwał a dokładniej wypowiedział Tymczasowy Rząd Jedności Narodowej w 1945 powołując się jako powód na naruszenia zapisów traktatu przez drugą stronę czyli Watykan. Co jest jednym dopuszczalnych powodów wypowiedzenia traktatu nawet wedle obowiązującej obecnie od 1969 roku konwencji genewskiej.

Jest różnica jednak miedzy naruszeniem warunków umowy a jej prawnym zerwaniem, nawet jak wskutek tych naruszeń.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 04 lut 2019, 17:24 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2019, 17:24 
Boruch pisze:
35 miliardów złotych. Nie wiem czy to dużo czy mało.


Niecałe dwa lata niefinansowania zastępców wszechmocnego panbuka.
Nie wiem skąd strach, że mogliby schudnąć, skoro panbuk wszechmocny
już raz mannę z nieba sypnął, więc żaden dla niego problem sypnąć
każdemu po beczce kawioru, Maybachu i cysternie paliwa. Co nie?
Albo podzielić Maybacha, beczkę i cysternę tak, aby dla każdego po
jednym starczyło.
No chyba że Pismo łże, ale to przecież niepodobna.


Na górę
  
 
Post: 04 lut 2019, 17:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Czyli jednym słowem są ludzie, którzy twierdzą, że konkordatu Polska nie zerwie z przyczyn ideowych i jakże mocnych szwów lnianego, starego ale jakże mocnego całunu pomiędzy Watykanem a Polską. Może i pan WLR ma rację.

Ale jest przecież wiele państw, które mają konkordat a ich sprawy nie zależą tak od kościoła jak u nas. Cóż, może problem jest w tym, kto w kraju rządzi? Może i u nas to się uda jak udało się ostatnio w Irlandii, wcześniej w Hiszpanii, Portugalii? Tak więc nie próbowałbym niszczyć takich tworów jak Wiosna. Pielęgnowałbym i dbał jak o rzadką roślinę. Oby się rozwijała i oby było tego jak najwięcej. Może musi minąć dekada a może mniej i w końcu coś się zmieni.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 48  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group