forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 sty 2019, 21:43 
Pani Betą.., szanuję..


Na górę
  
 
Post: 12 sty 2019, 21:44 
beton pisze:
Skoro pozbyłes się mazurków i innego badziewia za 150 zł . To pozbądź się też
potrzeby krytykowania wszystkiego co z mazurkiem i wierzba zwiazane,


A niby dlaczego? Głupota nie zna granic. Krytykuję nie dlatego że polskie, ale dlatego, że głupie.
Trzy rządy - bo emigracja zaczęła się za Millera - pozwoliły a by kraj opuścili młodzi, wykształceni
często ludzie. Wiara była ważna, kobiece bandziochy, rany zadane Narodowi wieki temu, a nie
ci bez których kraj jest bez przyszłości. I co mam nie krytykować bo się Pani nie podoba? A za
ile dojczmarek się Pani sprzedała, skoro już jesteśmy przy wycenie? Teraz Pani zapewne wróci
imponować polskim golasom niemiecką emeryturą, prawda? Może i jaką gosposię sobie Pani
najmie z plebsu co?


Na górę
  
 
Post: 12 sty 2019, 21:44 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:55
Posty: 1852
Boruch pisze:
Tak więc przyjdzie nam głosować na PiS. Tak chyba zrobię, skoro tyle mądrości wchłonął. Bo inaczej zawsze będzie wina opozycji. Tak jak wina Tuska. Trzeba się z tym pogodzić Polsko. Dziwne tylko dlaczego mnikt poza kilkoma oszołomami w Europie nie chce tego tolerować.


A kto panu na PiS głosować każe , no a pan wyczytał ino nie wiem gdzie. Panie boruch tu nie złożeczyc trzeba ino zrozumiec, że to nie PiS stworzył ten elektorat którym dziś dysponuje, lecz ta mądrość wyniosła która w pogardzie miała mądrość prostą :D Teraz do pana pałeczka się pcha byś pan wyzwolił mądrość, ino się pan nie przezywaj , a zacznij szanować, w wybory w abcugach wygrywasz.
No żesz kurwa zamymlam was na śmierć :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2019, 21:50 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:55
Posty: 1852
WLR pisze:
beton pisze:
Skoro pozbyłes się mazurków i innego badziewia za 150 zł . To pozbądź się też
potrzeby krytykowania wszystkiego co z mazurkiem i wierzba zwiazane,


A niby dlaczego? Głupota nie zna granic. Krytykuję nie dlatego że polskie, ale dlatego, że głupie.
Trzy rządy - bo emigracja zaczęła się za Millera - pozwoliły a by kraj opuścili młodzi, wykształceni
często ludzie. Wiara była ważna, kobiece bandziochy, rany zadane Narodowi wieki temu, a nie
ci bez których kraj jest bez przyszłości. I co mam nie krytykować bo się Pani nie podoba? A za
ile dojczmarek się Pani sprzedała, skoro już jesteśmy przy wycenie? Teraz Pani zapewne wróci
imponować polskim golasom niemiecką emeryturą, prawda? Może i jaką gosposię sobie Pani
najmie z plebsu co?


Ales mnie pan z bekchenda załatwił, teraz powinnam się wytłumaczyć abo co ,sama nie wiem.
Emeryturę będę miała polską, tylko polską. Cieszę się że się pan cieszy :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2019, 21:54 
beton pisze:
Emeryturę będę miała polską, tylko polską. Cieszę się że się pan cieszy :D


Nie jestem zawistny ani wredny, dlatego się wcale nie cieszę, jeżeli ta emerytura będzie
z kapitału wypracowanego w Polsce. Jeżeli natomiast będzie tylko na złotówki przeliczona,
a ze składek w Niemiecku, to ona będzie jednak niemiecka, czy się mylę?

Ja Panią pocieszę, że jako człowiek tzw. wolnego zawodu, emeryturę też będę miał "wolną". ;)


Na górę
  
 
Post: 12 sty 2019, 21:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Ale co z Biedroniem?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2019, 22:00 
Idzie na Warszawę.
Uparcie.


Na górę
  
 
Post: 13 sty 2019, 0:10 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
WLR pisze:
Nie na brytyjskiego. Moja była żona dostanie brytolską emeryturę, jej mąż też, moje dzieci także
i moi zięciowie również. Pracują na swoją Komandoru. Ja niestety nie dożyję.


Nie WRL drogi. W GB jest system emerytalny (ten społeczny, państwowy, nie prywatny dodatkowy) podobny do naszego. Nie na składkach na siebie oparty a na solidarności społecznej, gdzie pracujący obecnie składają się na emerytury dla starych.I ich składek jest emerytura starym wypłacana. Więc aktualnie pracujący Brytol czy Polak pracuje na emeryturę dla brytyjskich emerytów.


WLR pisze:
Nierób jak Komandor, prawda? ;)


Napisałem wyraźnie, że bylem nierobem, tak jak nierobem jest np. pani gadająca w TV i pisząca w wysokich obcasach o tym jak się jakaś aktorka czy inna celebrytka na bankiecie czy gali ubrała. Czy nawet jakiś pacykarz co maluje maki lub dupy. Stylista od ubierania itp. Bo z zarówno z mojej jak ich pracy nic konkretnego dla ludzi nie powstało. Nikt dzięki nam nawet jednej bułki więcej nie zjadł ani butów nie obuł. No może gdyby jeszcze jakaś wojna była to bym swoje zarobił bo może dzięki mnie chociaż ktoś by dalej żył a nie rozwalili go pod płotem jacyś okupanci. Albo np. pola naftowe czy złoża kobaltu dla kraju bym zdobył. Ale, czego wcale nie żałuje, nie było takiej. A Irak, czy inne takie to nie nasza wojna. I nic z niej nie mamy.
Ale ja w przeciwieństwie do ludzi z elit, nierobów, biorących kupę kasy za swoją prace z godnością, zdaje sobie z tego sprawę.
I szanuje ludzi, dzięki którym mam co jeść, ubrać się i gdzie spać. Zarabiają mniej ode mnie, pracują ciężej. Często tej swojej pracy nie kochają, bo jak tu kochać noszenie worków z cementem lub układania kostki w upale czy na mrozie? A jeszcze im wygarną, ze katolska z nich hołota, bydło i patologia.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2019, 0:28 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
WRL do Betonki napisałeś, ze te trzy rządy pozwoliły by Polskę opuścili ludzie młodzi, zdolni itp. A ja się zapytam czy opuściły ją dlatego. ze mieli dosyć wiary, krk, z oburzenia, że małżeństw homoseksualnych nie ma i już tego wytrzymać nie mogli, czy dlatego, ze nie było dla nich pracy z godziwą płacą, socjalu dającego poczucie bezpieczeństwa jakby co? Mieszkań komunalnych lub na wynajem w dostępnej cenie itp?
Może dlatego, że np pracę im dawano za minimalną albo niewiele większą bo przecież musimy gonić wiec potrzeba wyrzeczeń. 30 lat takich wyrzeczeń było i obiecanych kolejnych 30 a może więcej. Bo konkurencyjność, bo budżet, bo kapitał na inwestycje.
A zamiast realnej pomocy od państwa tylko pouczenia że jak im źle to sami sobie winni bo niezaradni.
Ale od biznesmenów, czasem z bożej laski, co tylko na marnych placach dla ludzi swój sukces opierali, nie pomyśle, nie innowacyjności czy inwestycji w nowe technologie i know how tych wyrzeczeń jakoś nikt nie oczekiwał. Wręcz przeciwnie obiecywano im i dawano, niższe podatki, łagodzenie kodeksu pracy, na ich korzyść itp.

A sam pamiętam jak tuzy z PO mówili że co prawda pracy nie ma ale dzięki nim każdy może za granice wyjechać i pracę znaleźć. I to jest ich sukces niebywały. A teraz plączą, ze rąk do pracy nie ma, system emerytalny się wali i imigrantów trzeba.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2019, 0:47 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
czy jest jakiś ,,zielony ,, na sali ???
Kurwa , Komandora ktoś podmienił albo się podszywa .
czy leci z nami pilot?Jeszcze ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 48  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group