forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07 mar 2019, 10:45 
nick pisze:
Kiedy faszyzm to - w moim przekonaniu - nie ideologia, lecz metody działania.
Podobnie jak bolszewizm. I dlatego uważam, ze Komandor ma rację.


A mogłabyś dokładniej określić jakie są te stricte faszystowskie metody?

Mam bowiem przeczucie graniczące z pewnością, że tej samej metody można użyć
zarówno w szlachetnym, jak i podłym celu.

Ot, np. niedawne obalenie pomnika pedofila w Danzig. Burzenie pomników, to faszystowska
metoda - powie tzw. bezmyślnie praworządny. Co jednak w tym konkretnym przypadku, kiedy
pomnik obraża pamięć ofiar i wszelkie normy moralne, a jego usunięcie po praworządnym
procesie udowadniającym uwiecznionej postaci podłe czyny jest niemożliwe, bo jak ogłaszają
jego czciciele - nie sądzi się nieżyjących. Jankowski się już nie przyzna, więc by zaspokoić
potrzebę poszanowania prawa u bezmyślnie praworządnych, powinien stać po kres świata, tak?


Na górę
  
 
Post: 07 mar 2019, 10:52 
Jest takie powiedzenie, że zdaje się co 100 lat powinna wybuchać wojna, najlepiej światowa, bo inaczej ludziom odwala. I to się teraz dzieje, całe narody głupieją, drodzy ludkowie. Nie tylko Polacy, nie tylko w Europie. Wszystko już jest, wszystko można kupić, nawet człowieka czy płeć, wystarczy tylko wygrać wyścig po kasę. Ludzie są skupieni jedynie na posiadaniu..
Są zdziwaczałe jednostki, ale albo to ekscentrycy, albo wyalienowany margines, pogardliwie nazywany plebsem.
Jakby tak spojrzeć bez emocji, wszędzie tam gdzie trwała dykatura i całe społeczeństwa były trzymane krótko za pysk, coś się kupy trzymało. Przyszli wyzwoliciele, dyktatora kilim i nastąpił rozpierdul. Bo trzeba demokrację wprowadzić. Pięknie , tylko co nam po tej demokracji? Że se możesz człowieku raz na x lat głos oddać na kogoś z odgórnie układanej listy? Bo i na tym cała ta demokracja się kończy. Na krzyżyku, potem już na nic człowieku nie masz wpływu. Będą ci wmawiać, że masz wolność słowa, że prawo do manifestacji tudzież jesteś równy wobec prawa-jak się okazuje, to pic na wodę.
Nic już nie da się zrobić, nic nie będzie lepiej.
Musi z hukiem runąć stare, wtedy zaczną budować nowe. I przez jakieś 50 lat w zgodzie, względnym spokoju. Potem, zaś się zacznie..
Świat to nie Eden z broszurki Świadków Jehowy. To dżungla, w której wygrywa silniejszy. A mrzonki o demokracji zawsze będą przegrywać z pieniądzem.
Nieprawdaż?


Na górę
  
 
Post: 07 mar 2019, 10:56 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
No więc uważam, że to przede wszystkim system zakazów, cenzury, inaczej - zastępowanie dyskusji kneblem.
Co do idiotycznych pomysłów stawiania pomników przestępcom (wiem, że to nieprecyzyjne określenie, bo Jankowski nie został ukarany prawomocnym wyrokiem, a czegoś takiego, jak pośmiertna sprawa karna, prawo nie przewiduje), to niestety, miejsce ich jest w jakimś muzeum.
Jestem zdania, że wszelkie ograniczenia wolności słowa mają skutek dokładnie odwrotny.
Tworzy całą plejadę "męczenników za wiarę", okopywanie się na swoich pozycjach, i w efekcie - polaryzację.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 mar 2019, 10:56 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
xxxxxxxxxxxxxx


Ostatnio zmieniony 07 mar 2019, 10:56 przez nick, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 mar 2019, 11:07 
nick pisze:
Jestem zdania, że wszelkie ograniczenia wolności słowa mają skutek dokładnie odwrotny.
Tworzy całą plejadę "męczenników za wiarę", okopywanie się na swoich pozycjach, i w efekcie - polaryzację.


No nie wiem. W przedwojennej Polsce, niejaki Kolbe Maksymilian pisał w Małym Dzienniku korzystając
z wolności słowa, że "żydzi kradną, śmierdzą i roznoszą choroby". Podobne brednie kolportowano za
zachodnią granicą Polski i jaki był tego efekt wiemy. Dzisiaj Międlar i Rybak założyli buty Kolbego,
a prezes z dworem pozują na Adolfa i jego sitwę. Czy tego na prawdę chcesz w imię wolności?


Na górę
  
 
Post: 07 mar 2019, 11:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Ciekawy jestem tych nowych pokoleń żołnierzy w tęczowych majtkach na froncie obrony majątków bogaczy.
Bo innego powodu do wojny nie widzę.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 mar 2019, 11:21 
st1111 pisze:
Bo innego powodu do wojny nie widzę.


Będzie, jak prezes wprowadzi ostatnią z zaplanowanych - "Ustawę depozytową"
i zabierze paszporty, zamykając Polaków w więzieniu jak za komuny. Dopóki
Polak ma możliwość opuścić szpital wariatów, dopóty powodu faktycznie nie ma.


Na górę
  
 
Post: 07 mar 2019, 11:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
nick pisze:
No więc uważam, że to przede wszystkim system zakazów, cenzury, inaczej - zastępowanie dyskusji kneblem.
Co do idiotycznych pomysłów stawiania pomników przestępcom (wiem, że to nieprecyzyjne określenie, bo Jankowski nie został ukarany prawomocnym wyrokiem, a czegoś takiego, jak pośmiertna sprawa karna, prawo nie przewiduje), to niestety, miejsce ich jest w jakimś muzeum.
Jestem zdania, że wszelkie ograniczenia wolności słowa mają skutek dokładnie odwrotny.
Tworzy całą plejadę "męczenników za wiarę", okopywanie się na swoich pozycjach, i w efekcie - polaryzację.


Dla Polakow hajlujących pod swastyką to powinny byc kamieniolomy. Co najmniej. Teraz nazywani są patriotami.
Nie wiem o jakim ograniczeniu wolnosci slowa mowisz, skoro prawo jednoznacznie zakazuje takich zachowań. Popelniają przestepstwo. Tu naprawde nie ma o czym dywagowac.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 mar 2019, 11:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
nick pisze:
No więc uważam, że to przede wszystkim system zakazów, cenzury, inaczej - zastępowanie dyskusji kneblem.
Co do idiotycznych pomysłów stawiania pomników przestępcom (wiem, że to nieprecyzyjne określenie, bo Jankowski nie został ukarany prawomocnym wyrokiem, a czegoś takiego, jak pośmiertna sprawa karna, prawo nie przewiduje), to niestety, miejsce ich jest w jakimś muzeum.
Jestem zdania, że wszelkie ograniczenia wolności słowa mają skutek dokładnie odwrotny.
Tworzy całą plejadę "męczenników za wiarę", okopywanie się na swoich pozycjach, i w efekcie - polaryzację.


Dla Polakow hajlujących pod swastyką to powinny byc kamieniolomy. Co najmniej. Teraz nazywani są patriotami.
Nie wiem o jakim ograniczeniu wolnosci slowa mowisz, skoro prawo jednoznacznie zakazuje takich zachowań. Popelniają przestepstwo. Tu naprawde nie ma o czym dywagowac.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 mar 2019, 12:05 
Prawdaż.
Zapytaj Polara... On samego podatku 9000 PLN zapałaca. :) :) :)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 48  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group