forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 lut 2019, 21:24 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Boruch pisze:
To wszystko było. I to jednorazowe incydenty. Poza tym małe sprostowanie - przed chwilą słyszałem, że Biedroniowi nie chodzi o zerwanie konkordatu, lecz o renegocjowanie.


Od początku była mowa o renegocjacji i od początku pisałem, że do tanga trzeba dwojga. Bo już łatwiej (nawet łamiąc prawo i zasady) jednostronnie umowę zerwać niż jednostronnie renegocjować.

To jak przeczytaliście tę konwencję?

Podrzućcie komuś z Wiosny jak macie kontakt.

http://www.grocjusz.edu.pl/Materials/mw_kpt.pdf

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2019, 21:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Komandor pisze:
Boruch pisze:
To wszystko było. I to jednorazowe incydenty. Poza tym małe sprostowanie - przed chwilą słyszałem, że Biedroniowi nie chodzi o zerwanie konkordatu, lecz o renegocjowanie.


Od początku była mowa o renegocjacji i od początku pisałem, że do tanga trzeba dwojga. Bo już łatwiej (nawet łamiąc prawo i zasady) jednostronnie umowę zerwać niż jednostronnie renegocjować.

To jak przeczytaliście tę konwencję?

Podrzućcie komuś z Wiosny jak macie kontakt.

http://www.grocjusz.edu.pl/Materials/mw_kpt.pdf


Chce Pan być złośliwy czy dyskutować i coś wyjaśnić? Zastanowi się Pan.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2019, 22:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
Czarna_Mańka pisze:
I od razu pomysły skąd kasę wziąć podrzucajcie.
Kasy jest w cholerę, tyle, że marnowana...

ps. i niech ktoś stąd zabierze Niemca.


mniemca,mniemca......to juz wole Irus.... :lol: :mrgreen:

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2019, 22:51 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Boruch pisze:
Chce Pan być złośliwy czy dyskutować i coś wyjaśnić? Zastanowi się Pan.



No przecież wyjaśniam z tym konkordatem od wielu wpisów. Cierpliwie. Odwołując się do przepisów prawa międzynarodowego? Co mam jeszcze zrobić? Czy to maja wina ze mamy takie prawo międzynarodowe ze bez zgody na rozmowę drugiej strony to sobie można tylko gadać ze się będzie coś tam renegocjować? Do mnie Pan masz pretensję, ze tak jest?
Biedroń może obiecać tylko ze będzie próbować rozmawiać ale jak się druga strona nie zgodzi na negocjacje to dupa. wybaczcie nic nie zrobię. A retorykę ma taką jak by mógł do tych renegocjacji Watykan zmusić. Przynajmniej tak większość to odebrała.

I teraz się zastanawiam czy nie wie, ze nie może czy wie i okłamuje rzucając nierealne obietnice.

A i jeszcze jedno, proszę mi nie wmawiać, że mam jakieś pretensję do Biedronia lub źle mu życzę. Zwracam uwagę na pewne braki merytoryczne.
Np. oprócz tych renegocjacji likwidację kopalń wciągu 15 lat. 200 tyś etatów w sektorze energii odnawialnej to nie program osłonowy dla górników, było tez o zatrudnieniu ich przy termomodernizacji domów i mieszkań - proste prawda zwolnimy z kopalń i zagonimy do ocieplania mieszkań. (o wcześniejszych emeryturach, szkoleniach na przekwalifikowanie nie ma ani słowa - sprawdzałem)> A co z sektorem energetycznym? Przecież jak zlikwidujemy kopalnie a zostawimy elektrownie węglowe to ta likwidacja to będzie tylko taki pic i fotomontaż. Elektrownie dalej truć będą a węgiel do nich będziemy z Chin albo Ukrainy sprowadzać.

St111 pisał ze ma nadzieje, ze będzie miał prąd jeszcze w tym 2035 roku. I nie głupio pisze.
Bo nawet w przodujących Niemczech wiatraki, fotogalwanika, wodna, biomasa to ok 30% produkcji tylko. OK niech się uda 50% a co z resztą? Co z mocą rezerwową jak słabo wieje i pochmurno w całym kraju? Albo w nocy nie wieje?
To nie tylko sprawa kopalń i likwidacji to cały system jest. Bez elektrowni cieplnych (mogą być gazowe) albo atomowych się nie uda.
W 15 lat to wszystko?

A nie lepiej obiecać, ze do 2035 roku wprowadzi się zakazy ogrzewania mieszkań węglem, nie tylko w starych kopciuchach czy kaflowych ale nawet na ekogroszek i pellet? - pellet to niby biomasa ale też CO i pyły, związki azotu itp powoduje.
Też się ludzie wkurwią bo będą musieli całkiem nowe piece na ekogroszek i pellety likwidować a pomoc państwa na założenie pomp ciepła, piece gazowe pochłonie kupę kasy.
Ale i przy pomocy i dopłatach się wkurwią bo ogrzewanie gazem, olejem kosztuje znacznie drożnej od węglowego. Bo węglem Dobrego gatunku a nie szajsem) czy pelletem koszty roczne ogrzania i podgrzania wody 120 m domu, to ok 1900-2500 PLN rocznie. Gazem z sieci w zależność od kotła czy kondensacyjny czy nie od 3500 do 5000. Gazem płynnym - 6500-7000. Pompą ciepła w zależności od taryfy na prąd (na prąd taka pompa chodzi) ok 3500. Prądem bezpośrednio to już aberracja ponad 7000 rocznie.
Dla mieszkania 60 metrów odpowiednio taniej ale tylko ogrzewanie bo podgrzanie wody jest zależne od ilości osób. Powyżej liczono dla 3.

Jak się zastąpi duże miejskie, osiedlowe ciepłownie na węgiel na gazowe to nie oszukujcie się. W mieszkaniach podłączonych do sieci tez ogrzewanie i woda podrożeje. Średnio dwa razy za GJ przy przejściu na gaz i jeszcze więcej na olej opalowy. Tak, ze nie tylko indywidualnego ogrzewania to dotyczy.
A tak przy okazji tej likwidacja węgla to Wiosna zdaje sobie sprawę ile elektrociepłowni i ciepłowni sieciowych by trzeba zmodernizować i kotły z węglowych na gazowe wymienić?

Jak widać ekologia kosztuje i to trzeba ludziom też powiedzieć. Bo brawo bić jest łatwo.

A co nam da sama likwidacja kopalń bez likwidacji indywidualnego ogrzewania węglem - ale też węglowych elektrociepłowni w miastach? Tylko tyle, ze ten węgiel sprowadzimy.

Kopie Biedronia? Ależ nie. Zwracam uwagę, ze zacząć trzeba z innej strony i prawdę mówić. Ile będzie to Kowalskiego kosztowało aby wiedział.

Jedyna szansa, ze Wiosna nawet jak dostanie się do sejmu to rządzić nie będzie. Jakby jej przyszło rządzić i zderzyć się twardą rzeczywistością to albo by się musiała prawie ze wszystkiego wycofać albo by ją na taczkach powieźli.

Oczywiście zaraz tu zakrzykniecie ze patologia, mierzwa, bydło nie chce świeżego powietrza i węglem chce palić. Tyle. ze koszty utrzymania ogrzania mieszkania i wody, domu to ok 70% kosztów jego utrzymania. I dla wielu ludzi ich zwiększenie o dwa razy może być zabójcze.

I tak mnie, kompletnemu laikowi, się parę rzeczy powiązanych z prostym pomysłem likwidacji kopalń węgla na myśl rzuciło. A to ma być w niecałe 20 lat!

Ale ja mimo to jestem za!!! Potrzeba radykalnych rozwiązań. Ale trzeba podejść do spawy kompleksowo i uczciwe. albo zdechniemy albo zaczniemy podwójnie z komfort cieplny płacić. I być gotowym na pomoc tym co nie wydolą. Chyba, ze chcecie zamarzających zimą emerytów i bezrobotnych czy innych nieudaczników.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2019, 1:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Panie Komandor, Prawda jest taka, że na odstawienie węgla był czas, dużo czasu, kilka poprzednich rządów. Nasze rządy klepały górnictwo po pleckach a w tym czasie np. Niemcy inwestowali w energię odnawialna i w ciagu kolejnych dwudziestu lat zamkną wszystkie elektrownie węglowe.
Nie zdziwię sie, jesli mu sie to nie uda, bo w połączeniu z naprawianiem bajzlu po PiS-ie bedzie miał nie lada wyzwanie. Kierunek jednakowoz ma dobry, ja to moge poprzeć.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2019, 8:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Panu Komandorowi mogę wyjaśnić jak nie wie. Chodziło mi o ostatnie zdanie w jego poprzednim wpisie. Skoro Pan ma swoje zdanie to proszę podzielić się tym z Biedroniem, a nie zlecać to przez umyślnego czyli kogoś z nas. Nie ma Pan zaufania do tego co robi Biedroń? Można nie mieć. Ja też przyglądam się temu z dystansu, choć z nadzieją. I tak chyba trzeba.

Zgadzam się tu z panią Korbaczeską, która porusza problem węgla. To prawda. Zapewne trudno byłoby Biedroniowi zrealizować swój plan. Bo plan to jedno a życie drugie. Niemniej nikt nie może powiedzieć, że kierunek nie jest słuszny. I to dotyczy również innych punktów programu partii, zdrowia, konkordatu, aborcji, problemów państwo kościół. Polityka to sztuka kompromisów. Zapewne sam Biedroń nie powie Panu, że wie wszystko najlepiej. W przeciwieństwie do innych polityków starych wygów na naszym podwórku a szczególnie jednego, który w tej chwili właśnie przez swój upór, patologiczne widzenie Polski i Polaków psuje Polskę.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2019, 12:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Tak niech pisze. Tylko nie wiem na jakiej podstawie uważa, że w programie Biedronia są braki merytoryczne i jedynie pan Komandor je tu widzi. Biedroń nie powiedział nic o szczegółach żadnego z punktów, również tego co dotyczy konkordatu. Myślę, że jako doświadczony już polityk wie co oznaczają negocjacje i nikt mu nie musi tłumaczyć tak oczywistych spraw. Pan komandor pewnie uważa, że to nieopierzony smark, który nie wie co opowiada. Powodzenia więc. Pan komandor widać, że się tu marnuje. Niech się najmie na doradcę Biedronia.

"Braki merytoryczne?" Niech się zastanowi co Komandor pisze. Braki zawsze mogą się zdarzyć. Grunt je w porę skorygować. Biedroń nie powiedział, że jednostronnie będzie zmieniał konkordat. Przecież to jest niemożliwe. Za głupka go macie?!

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2019, 12:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Nie wiem do kogo mnie Pani przyrównuje. Podejrzewam, że ma Pani chyba jakiś poważny problem. Informuję Panią również, że nie jestem "Niemcem". Jestem Polakiem z dziada pradziada. :D

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2019, 13:12 
Się tak nie chwal, tutaj prawie wszyscy dziady i pradziady - Polacy :)


Na górę
  
 
Post: 05 lut 2019, 13:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Nie Pani to interes jaka jest moja aktywność na fo. :D

A to, że się odezwałem było podyktowane reakcją na Pani wpis, który był komentarzem na moją polemikę z Komandorem. Tak więc nie ja mam problem jak to Pani szanowna raczyła stwierdzić. :mrgreen:

ps.

"Dziadunia" proszę szukać w rodzinie a nie na forum. 13349

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 48  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group