forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 15:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 901 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 91  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 wrz 2014, 22:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2014, 13:22
Posty: 458
Lokalizacja: tam gdzie się wpenetruję
Wojny wywołują kliki polityków pazernych aby ukryć własną nieudolność w pokojowym polepszaniu bytu manipulowanych poddanych i wyzyskiwanych łatwowiernych wiernych. Moim zdaniem wojna wykrzywia psychikę ludzi, którzy zabijają innych ludzi. Mordowanie wchodzi w krew. Ze strachu i z byle powodu.

W pewnym momencie bez zabijania, bez tego poczucia władzy absolutnej, nie można już normalnie żyć. Powrót do życia w społeczeństwie, do uczciwej pracy, gdzie jest się zależnym od innych ludzi, (w dodatku, nie uzbrojonych) jest nie możliwy. By strzelać dalej i czuć się kimś, szafując cudzym życiem, wojenni wykolejeńcy potrafią napisać Meinkampf. A nawet wcielić ją w życie. Gdy wiecznie przegrany i wyśmiewany premier bez baby, kota w domu, i nie tylko... ma, to może stworzyć nawet polityczne CBA.

Do walki podziemnej z bronią w ręku garną się ludzie zdecydowani na wszystko. Często bandziory, i pojeby, których charakter w ten czas wojennym, nader skutecznym jest i potrzebnym. Trafiają się również psychopaci i fanatycy z religijnymi urojeniami. Cywilom trudno odróżnić bandziora, który rabuje podszywając się pod partyzantów, od partyzantów którzy z bronią w ręku, pod groźbą kary śmierci za odnowę pomocy zabierają resztki zapasów żywnościowych rolnikowi w nocy. Bandziory o tym wiedzą i chętnie się podszywają pod partyzantów.

Dla tego, droga młodzieży, wojna jest zła. Wojny należy unikać za wszelką cenę. Jednostronne wynoszenie dzielności w zabijaniu jednych żołnierzy nad drugich zawsze prowadzi do jeszcze większej tragedii. Czesi, którzy przeważnie wojny unikali są od nas bogatsi, weselsi, bardziej otwarci na świat, wolni od religijnej ciemnoty i morderczego fanatyzmu wiodącego do bezmyślnej śmierci za ideały bezmyślnych wodzów. Stąd mieli nie zniszczony wojną kraj, rozwinięty przemysł i gospodarkę, lepsze samochody, tańszy alkohol i zero alkoholików. Ocalili zabytki swej stolicy i setki tysięcy ludzkich istnień od bezsensownej zagłady w durnym zrywie zbrojnym wywołanych przez patrydiotów bardzo bogobojnych.

Coś mi się zdaje, że zgodnie z filozofią PiS w sprawie przywrócenia kary śmierci, w obliczu powojennego niedoboru leków i szpitali psychiatrycznych, podjęcie decyzji o wystrzelaniu zbrojnych wykolejeńców dla przywrócenia ładu i porządku publicznego każdej władzy było by miłe. Piłsudczycy w zamachu majowym wystrzelali na ulicach warszawy ponad stu legalnych obrońców prawowitego rządu polskiego. Międzywojenna władza polska skomponowana z kolaborantów trzech zaborców, nie miała oporów przed rozstrzeliwaniem na ulicach protestujących robotników. Pierwsze obozy koncentracyjne i pacyfikacje wsi ukraińskich z rozstrzeliwaniem bezbronnej ludności włącznie przeprowadzała armia sanacyjnej II Rzeczpospolitej a nie faszyści Hitlera.

A wszystko to łotrostwo powstaje i jest za cnotę wzięte, moim zdaniem, z i za sprawą ideologii religejnej sławiącej alkoholliczny wapiryzm liturgiczny i ludożerstwo, jako sakramenty śnięte, a propagandy wielbiblibleblejejącej z kur wisznu syna, boga cudzołożnika i pedofila, który cierpieniem życie łatwowiernym naiwniakom umila.
PZDR, Jerzuś Jerzysyn Cieślański

_________________
link; A żeby ci nie stawał wytryskiem nazbyt szybki, któren wycinasz z postów soczyste jędrne cipki


Ostatnio zmieniony 24 wrz 2014, 22:22 przez Jerzy Cieślański, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2014, 22:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Rozwlekłe elukubracje słowne Jerzego Jerzysyna Cieślańskiego nie zawsze mi pasiły. Jednakże pod tym postem ja były żołnierz, gliniarz i jak mnie zarzucał na tamtym forum Krystkon; oszalały z chęci mordowania militarysta i miłośnik broni (?!) - podpisuję się obiema rękami.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2014, 22:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 wrz 2014, 17:57
Posty: 1977
Klapsa już w temacie Szkocji i Ślaska złapałem na nieznajomości historii Polski .To jakich przymuł. Pewnie ukończył jakąś podstawówkę i to po terminie tak, ze dzieci nie mogły rozpocząć zajęć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2014, 22:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Odniosłem się do obecnego tekstu Cieślańskiego. W przeszłości zdarzało mu się pisać rozwlekle i niezbyt przez to komunikatywnie. Występował przerost formy nad treścią.
Klaps w temacie historii Polski i nie tylko jest wyraźnie do tyłu. Widać znaczne niedouczenie. Chyba bardziej polega na "opowieści dziadzi".

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 wrz 2014, 17:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Edmund Bared pisze:
Klapsa już w temacie Szkocji i Ślaska złapałem na nieznajomości historii Polski .To jakich przymuł. Pewnie ukończył jakąś podstawówkę i to po terminie tak, ze dzieci nie mogły rozpocząć zajęć

No i jeszcze chyba TSWL w Zamościu, albo w Legnicy bo we wojsku robił na "betonce". To poważne i szacowne uczelnie były.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2014, 7:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:29
Posty: 3960
Lokalizacja: 5 księżyc Saturna
Nie za bardzo wiem gdzie ten temat zamieścić, zdecydowałam, że będzie pasował w tym miejscu.
Trochę na zasadzie kontry dla wyklętych żołnierzy i ich dzieł.

Cytuj:
We Wrocławiu, który skapitulował 6 maja 1945 r., pierwsi polscy osadnicy pojawili się już kilka dni później. Zielona Góra została zajęta przez Armię Czerwoną 14 lutego 1945 r. i już na przełomie kwietnia i maja zaczęli napływać do niej osadnicy, przede wszystkim z Wielkopolski, oraz powracający z Niemiec robotnicy przymusowi. Ich wspomnienia pokazują tamten czas. Są zapisem gigantycznej rewolucji, która zmieniła Polskę. Mit pioniera osadnika, który własnym wysiłkiem przejmuje w posiadanie ziemię, organizuje polską administrację, odbudowuje zniszczone porty i fabryki, radzi sobie w najtrudniejszych chwilach, zniknął z publicznej debaty. Nie ma go. Uznano go za element propagandy PRL, czyli za element podejrzany. Oni przywrócili Polsce Ziemie Odzyskane. My przywracamy ich pamięć. Ocalmy od zapomnienia pamiątki tamtych pionierskich czasów. Tworzymy archiwum Ziem Odzyskanych.



I jakoś tak bym chciała aby sprawy i rzeczy nabrały właściwego sensu i kształtu.
Żeby rozliczyć prawdziwie tamten czas i może czasem spłonąć rumieńcem wstydu, ale dokonać tego tak po ludzku, zwyczajnie, mierząc się z dobrem i złem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2014, 12:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
anioł tasmański pisze:
Trochę na zasadzie kontry dla wyklętych żołnierzy i ich dzieł.
Cytuj:
We Wrocławiu, który skapitulował 6 maja 1945 r., pierwsi polscy osadnicy pojawili się już kilka dni później.

I jakoś tak bym chciała aby sprawy i rzeczy nabrały właściwego sensu i kształtu.
Żeby rozliczyć prawdziwie tamten czas i może czasem spłonąć rumieńcem wstydu, ale dokonać tego tak po ludzku, zwyczajnie, mierząc się z dobrem i złem.


Ruszyłaś mój lokalny patriotyzm i dobrze..
Otóż,jeśli chodzi o Wrocław (Breslau,który był szykowany na drugą stolicę Niemiec hitlerowskich) dlaczego tak późno skapitulował? Wszak wojna za 2-3 dni się zakończyła.
Otóż Wrocław został twierdzą,chyba ostatnią na drodze do Berlina dla wojsk wyzwoleńczych i od 22 stycznia 1945 nazywał się Festung Breslau.
Te prawie 4 miesiące twierdzy poskutkowały tym,że osadnicy i wypędzeni zastali Wrocław w ruinach.
I to nie jest tylko grzech wojsk radzieckich,że bombardowali miasto,aby go zdobyć.
To, co zrobili Niemcy,wypędzając swoją ludność w wielkie mrozy z miasta i burząc dzielnicę miasta,aby stworzyć lotnisko dla jednego samolotu odlatującego z twierdzy ,można przeczytać tu:
Obrazek
Paul Peikert - Kronika Dni Oblężenia
Ta kronika jest swoistą biblią dla wielu wrocławian.
Odbudowa Wrocławia trwała długo,oj długo.

Teraźniejsze milczenie na temat Ziem Odzyskanych (Dzikiego Zachodu w gwarze ) jest wielkim zaniechaniem historii.
To kiedyś się zemści...

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2014, 12:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:25
Posty: 1154
halapic pisze:
Teraźniejsze milczenie na temat Ziem Odzyskanych (Dzikiego Zachodu w gwarze ) jest wielkim zaniechaniem historii.
To kiedyś się zemści...


Z tym Dzikim Zachodem kojarzy mi się to:
https://www.youtube.com/watch?v=fLDqzGV2aZI

Fajny film. Choloubek rządzi.

_________________
Idźcie przez zboże, we wsi Moskal stoi!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2014, 14:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Film "Prawo i pięść" w.g powieści Józefa Hena "Toast" jest dzisiaj raczej be. Czasem te filmy pokazuje TVP Kultura lub Kino Polska.
Ostatnio mignął mi "Droga na zachód". Dzisiaj wypada tylko pamiętać o terenach utraconych na wschodzie na skutek "zmowy" naszych sojuszników i Stalina, o tym co otrzymaliśmy w zamian w ogóle się nie mówi.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2014, 15:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:25
Posty: 1154
Myslę, że jakbyśmy mieli tą część tej Ukrainy do dzisiaj to razem z tym burdelem, który tam teraz jest.

Cover Grabaża:
https://www.youtube.com/watch?v=3pLXAK1UMgE

Stańko i Soyka:
https://www.youtube.com/watch?v=hsAVztNDPGI

Leszek Możdżer:
https://www.youtube.com/watch?v=qID3_70KAtk

Krzysztof Zalewski:
https://www.youtube.com/watch?v=N37DONwpIf4

Szymon Podwin:
https://www.youtube.com/watch?v=LhRzJB9s4_U

Bogusław Mec:
https://www.youtube.com/watch?v=fmsXAAvzlmg

_________________
Idźcie przez zboże, we wsi Moskal stoi!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 901 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 91  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group