forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311 ... 315  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 lip 2019, 15:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Obok mnie, w jednym z sąsiednich ogrodów, przynależnym do sprzedanej i remontowanej nieruchomości, zamieszkała lisia rodzina, :matka, dwójka młodych, dochodzący chyba ojciec, wszyscy im kibicujemy, dokarmiamy,lisia matka nauczyła się już wraz z ludźmi pokonywać ruchliwe przejście dla pieszych w biały dzień,i nikomu nie przyszło do głowy zrobi.c im jakakolwiek krzywdę......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2019, 16:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cóż, przykład do naśladowania. Kontrowersja jest tylko jedna, dokarmianie. Podobno nie powinno się dokarmiać dzikich zwierząt, kiedy tego nie wymagają. Tracą swój instynkt łowczy licząc na łatwy posiłek. Ale może ważniejsze jest tu życie w symbiozie? Nie wiem.

Są jeszcze inne zagrożenia takie jak choroby. W Poznaniu podobno stwierdzono przypadek chorego na wściekliznę nietoperza. Z tego co widziałem w TV, ogłoszono alarm w całym Poznaniu oznaczono teren zagrożenia. Nakazano szczepienie wszystkich psów i kotów. Zarządzono dezynsekcję terenu. A w grę wchodzi prawie cały Poznań. Widziałem mapkę. Na dodatek chore zwierzę pogryzło człowieka.

https://wiadomosci.wp.pl/poznan-nietope ... 452561537a

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2019, 11:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cytuj:
Na obrzeżach Wrocławia, w niewielkiej rzeczce, znaleziono sześć martwych szczeniąt. Sprawą już zajęła się policja. Straż miejska odebrała zgłoszenie od spacerowicza, który w rzece Ługowina przy ulicy Trójkątnej dostrzegł dryfujące, martwe szczeniaki. Na miejsce pojechał ekopatrol. Za pomocą czerpaka i liny strażnicy wyłowili szczenięta - informuje Waldemar Forysiak, rzecznik prasowy wrocławskiej straży miejskiej. Szukają sprawcy Na miejsce wezwana została policja, która przejęła dalsze czynności w sprawie. Funkcjonariusze będą się starali wyjaśnić kto może stać za śmiercią zwierząt. Działania są prowadzone w kierunku art. 35 ustawy o ochronie zwierząt.


Kolejny przykład na to, że wśród naszych rodaków jest więcej osób, którzy posiadają odchylenia psychiczne niż byśmy sobie myśleli. To nie tylko ci, którzy krzywdzą drugiego człowieka, zabijają dziecko, dorosłego, matkę, ojca. Media donoszą przynajmniej kilka razy w miesiącu o bestialstwie ludzi wobec zwierząt. A ile jest takich przypadków, o których tak głośno nie jest? Nie są zgłaszane, przechodzimy obok. Trzeba mieć nadzieję, że policja przyłoży się solidnie do tego aby ustalić sprawcę, choć to będzie trudne. Wątpliwość można niestety mieć, bo nawet w sprawach ludzi dzisiejsza policja potrafi wykazać się wyjątkową ignorancją i głupotą. Np. w tej.

viewtopic.php?f=4&t=319&start=3230#p309295

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2019, 22:08 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
„Czy homoseksualista może być zbawiony?”.
Zadaniem ucznia jest tutaj – jak w każdym programie edukacyjnym nauczania religii – zdobycie odpowiedniej wiedzy, nabycie umiejętności oraz ukształtowanie postaw. Cytujemy kluczowy fragment w całości.

„W zakresie wiedzy – uczeń:

wskazuje teksty biblijne dotyczące aktów homoseksualnych,
• wymienia zagrożenia dla zdrowia związane ze współżyciem homoseksualnym.


W zakresie umiejętności – uczeń:

charakteryzuje współżycie homoseksualne jako przeciwne naturze,
• wyjaśnia różnice między homoseksualnymi skłonnościami a ich realizacją w aspekcie osądu moralnego,
• uzasadnia, dlaczego akt homoseksualny jest grzechem.


W zakresie postaw i zachowań – uczeń:

zachowuje powściągliwość w ocenie skłonności i poszczególnych czynów innych ludzi,
• wyraża sprzeciw wobec propagowania homoseksualnych wzorców zachowań”.

Ostateczna odpowiedź na pytanie o zbawienie nie pada, ale program prezentuje skrajny – nawet na gruncie katolickiej etyki seksualnej – stosunek do bliźnich homo.
Stwierdzanie chorobliwego, sprzecznego z naturą i grzesznego charakteru tej orientacji łączy się z wezwaniem do aktywnego „sprzeciwu wobec propagowania postaw homoseksualnych”.

Ksionszka do religii Żyć, aby wierzyć i kochać”, jednym z trzech przeznaczonym dla liceów i techników. Jak wynika z uchwały Komisji Wychowania Katolickiego KEP, program będzie obowiązywał do 2024 roku, znalazł się też w wykazie na 2019/2020 rok.
https://oko.press/katecheza-nienawisci- ... ONLLVzXHgI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2019, 22:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
zyje wsrod pojebow .......help......help.......help......help........heeeeee......lp...h....eeee.lp.....elp

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2019, 23:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
W szerszym spojrzeniu homoseksualizm nie jest sprzeczny z naturą.
Jest mechanizmem ograniczenia wzrostu populacji.
Jedynym w sytuacji, gdy choroby zostały wyeliminowane, brak jest naturalnych wrogów, a zasoby w ekosystemie są ograniczone.
A zatem jest zjawiskiem pożądanym z punktu widzenia populacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lip 2019, 7:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
maerose pisze:
„Czy homoseksualista może być zbawiony?”.
Zadaniem ucznia jest tutaj – jak w każdym programie edukacyjnym nauczania religii – zdobycie odpowiedniej wiedzy, nabycie umiejętności oraz ukształtowanie postaw. Cytujemy kluczowy fragment w całości.

„W zakresie wiedzy – uczeń:

wskazuje teksty biblijne dotyczące aktów homoseksualnych,
• wymienia zagrożenia dla zdrowia związane ze współżyciem homoseksualnym.


W zakresie umiejętności – uczeń:

charakteryzuje współżycie homoseksualne jako przeciwne naturze,
• wyjaśnia różnice między homoseksualnymi skłonnościami a ich realizacją w aspekcie osądu moralnego,
• uzasadnia, dlaczego akt homoseksualny jest grzechem.


W zakresie postaw i zachowań – uczeń:

zachowuje powściągliwość w ocenie skłonności i poszczególnych czynów innych ludzi,
• wyraża sprzeciw wobec propagowania homoseksualnych wzorców zachowań”.

Ostateczna odpowiedź na pytanie o zbawienie nie pada, ale program prezentuje skrajny – nawet na gruncie katolickiej etyki seksualnej – stosunek do bliźnich homo.
Stwierdzanie chorobliwego, sprzecznego z naturą i grzesznego charakteru tej orientacji łączy się z wezwaniem do aktywnego „sprzeciwu wobec propagowania postaw homoseksualnych”.

Ksionszka do religii Żyć, aby wierzyć i kochać”, jednym z trzech przeznaczonym dla liceów i techników. Jak wynika z uchwały Komisji Wychowania Katolickiego KEP, program będzie obowiązywał do 2024 roku, znalazł się też w wykazie na 2019/2020 rok.
https://oko.press/katecheza-nienawisci- ... ONLLVzXHgI


Po co o tym deliberować? Wiadomo jaki jest stosunek katolicyzmu do homoseksualizmu. W normalnym kraju nikt by nawet o tym nie usłyszał, a jeżeli już to zapewne uznałby jako folklor, głupawkę, idiotyzm. Niestety u nas podobne opinie rosną do rangi problemu, bo czarna stonka próbuje na wszelkie sposoby wymusić na Polakach rezygnację z traktowania homoseksualistów jak normalnych ludzi.

Świat uporał się z problemem na przełomie lat 60-tych i 70-tych. My jak widać tkwimy w czasie o 60 lat cofniętym. Stąd wniosek dodatkowy, potwierdzenia, że kościół jest i był zawsze hamulcowym cywilizacyjnym.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lip 2019, 20:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Cytuj:
Drogi Panie Pośle!

Ostatnio słyszałem w którymś z Pana licznych wywiadów, że dla Pana, praktykującego katolika, homoseksualizm jest odrazą, tak jak jest to napisane w 3 Ks. Mojżeszowej 18:22 i nie można tego ominąć. Dziękuję za wszystko, co Pan robi, by edukować ludzi w zakresie Prawa Boskiego. Dużo się dowiedziałem, słuchając Pana wypowiedzi, i staram się podzielić tą wiedzą z jak największą liczbą osób. Gdy ktoś usiłuje bronić homoseksualistów na przykład, przypominam mu po prostu, że 3 Ks. Moj. 18:22 mówi jasno, że jest to obrzydliwość. Mimo tego potrzebuję Pana pomocy odnośnie kilku specyficznych praw, by móc je wdrażać w czyn.

1. Gdy spalam byka na ołtarzu ofiarnym, wiem, że to powoduje woń, która jest Bogu przyjemna (3 Ks. Moj. 19). Problem jest z moimi sąsiadami. Mówią, że dla nich zapach ten nie jest przyjemny. Czy mam ich ignorować?

2. Chciałbym sprzedać swoją córkę jako niewolnicę za karę, jak to opisuje 2 Ks. Moj. 21:7. W tych czasach, jaka byłaby, według Pana, najlepsza cena?

3. Wiem, że nie powinienem mieć kontaktu z kobietą podczas jej nieczystości miesięcznej (3 Ks. Moj. 15:19-24). Problem jest, jak się tego dowiedzieć? Usiłowałem zapytać, ale one często były obrażone moim pytaniem.

4. Moja żona po wielu latach straciła upodobanie w moich oczach. Znienawidziłem ją, gdyż odkryłem w niej odrażającą cechę, gadulstwo. Wypisałem jej list rozwodowy (5 Ks. Moj. 24) i chcę ją odprawić, tylko nie wiem, jak go jej wręczyć. Osobiście czy przez policję?

5. Mam jednego sąsiada, który uparcie chce pracować w dzień szabasu. W 2 Ks. Moj. 35:2 jest jasno powiedziane, że ma być skazany na śmierć. Czy moralnie jestem zobowiązany, by go zabić sam?

6. Jeden z moich przyjaciół twierdzi, że nawet jeżeli jedzenie owoców morza jest obrzydliwością (3 Ks. Moj. 11:10), to mimo wszystko jest mniej gorsze od homoseksualizmu. Nie zgadzam się. Czy może Pan osądzić?

7. W 3 Ks. Moj. 21:20 jest powiedziane, że nie mogę się zbliżać do ołtarza Boga, jeżeli mam problem ze wzrokiem. Muszę zdradzić, że noszę okulary do czytania. Czy muszę mieć wzrok 20/20 lub czy można negocjować?

8. Większość moich przyjaciół obcina sobie włosy, również w tzw. kołka, mimo że jest to jasno zabronione 3 Ks. Moj. 19:27. Jak oni mają umrzeć?

9. Wiem, że wg 3 Ks. Moj. 11:6-8, jeżeli dotknę skóry martwego wieprza, staję się nieczysty. Ale czy mogę nadal grać w piłkę nożna, jeżeli będę nosił rękawice?

10. Mój wujek nie respektuje 3 Ks. Moj. 19:19, ponieważ sieje dwie różne rośliny na tym samym polu. Jego żona zresztą również, ponieważ nosi ubrania z dwóch różnych materiałów (mieszaninę bawełny i poliestru). Ma również zwyczaj przeklinania. Czy naprawdę muszę zebrać całe miasto, by ich kamienować (3 Ks. Moj. 24:10-16). Czy nie moglibyśmy ich po prostu spalić żywcem podczas prywatnego zebrania rodzinnego, jak to zrobiliśmy dla tych, którzy sypiają z ich rodziną?(3 Ks. Moj. 20:14).

Wiem, że wnikliwie Pan przestudiował te tematy, i jestem pewien, że mi Pan pomoże. Dziękuję Panu jeszcze raz, za przypominanie nam, że słowa Boże są wiecznie niezmienne.

z poważaniem Jerzy Friediger
(znalezione w internecie)

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lip 2019, 13:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
Ciekawe, co wciągają. :lol:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lip 2019, 14:17 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
WW chyba nie wiesz, kto po tym stąpał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311 ... 315  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group