forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 17:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256 ... 315  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 sty 2019, 21:44 
Może - nie jestem w jego głowie. A nawet jak publicznej osobie zdarza się walnąć idiotyzmem, to nie znaczy (przynajmniej dla mnie) że mamy do czynienia z idiotą. Dotyczy to również polityków, którzy "słyną z prawdomówności", a w szczególności populistycznych polityków.


Na górę
  
 
Post: 09 sty 2019, 23:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Temu konkretnemu osobnikowi idiotyzmy wychodzą z ust nader często,choć omawiane tu przykładowe odpowiedzi to istotnie fake newsy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 sty 2019, 23:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
To szkoda.....
Zatem przepraszam za rozpowszechnienie fejka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sty 2019, 4:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Killashandra Ree pisze:
Temu konkretnemu osobnikowi idiotyzmy wychodzą z ust nader często,choć omawiane tu przykładowe odpowiedzi to istotnie fake newsy.


A czy masz 100% pewność ? Po tym idiocie można sie wszystkiego spodziewać, nawet że ogłosi iż mrówki mają okres.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sty 2019, 7:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Za inteligentne te newsy,on wypowiada się mniej wyrafinowanie,aczkolwiek pewności mieć nie można.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sty 2019, 13:13 
wa ma pisze:
Killashandra Ree pisze:
Temu konkretnemu osobnikowi idiotyzmy wychodzą z ust nader często,choć omawiane tu przykładowe odpowiedzi to istotnie fake newsy.


A czy masz 100% pewność ? Po tym idiocie można sie wszystkiego spodziewać, nawet że ogłosi iż mrówki mają okres.

Panie Wa ma.
Można oczywiście założyć sobie na twitterze drugie konto podszywając się pod siebie, ale to już trąci schizofrenią paranoidalną.
Ośmieliłem się zaś zwrócić koleżeństwu uwagę, bo sam tydzień temu na chwilę stałem się ofiarą twitterowej manipulacji. Nie śledzę zbytnio tego co się dzieje u nas na górze. Ale interesuje mnie jednak geopolityka (w wydaniu dla amatorów), bo to co się dzieje u nas jest już tylko niestety jej pokłosiem.
No i natknąłem się tydzień temu na niusa z którego wynikało że prezydent Trump ośmielił się skrytykować kompetencje osób kierujących Rezerwą Federalną FED. I spotkał się natychmiast z brutalną w formie odpowiedzią Davida Rothschilda.


Obrazek

Coś mi nie pasowało, no i okazało się że owszem twitterowe wpisy są prawdziwe, tzn pochodzące od zweryfikowanych, rzeczywistych osób, tyle że to nie David Mayer de Rothschild, tylko inna osoba o tym samym imieniu i nazwisku ale bez <de>. I to nawet gość będący ekonomistą, mający aktywne zweryfikowane konto na twitterze od 2009r. I nawet trochę podobny.
Dodatkowo okazało się że dopuszczono się manipulacji łącząc z sobą bezpośrednio te twitty, tak jakby stanowiły one fragment jakiegoś wątku. A w rzeczywistości są to wpisy na dwóch osobnych kontach.

https://twitter.com/realDonaldTrump/sta ... 7559755776

https://twitter.com/DavMicRot/status/10 ... 5565594624

Do źródła manipulacji nie dotarłem, będąc za cienki musiałbym poświęcić na to wiele czasu i z niewiadomym wynikiem. "Nius" żyje swoim własnym życiem, rozmnaża się, a jednocześnie D.Rothschild bez <de> usunął już wpis na swoim koncie, ale niezbyt dokładnie czego dowodem jest podany wyżej przeze mnie link do bezpośredniego twitta.

Podsumowując chodzi mi o to, że żarty są żartami pod warunkiem że adresat bez problemu właściwie to identyfikuje. Sorry że moralizuje, ale inaczej nie potrafię.


Na górę
  
 
Post: 10 sty 2019, 15:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Cytuj:
Tuż przed przejściem do resortu cyfryzacji na stanowisko wiceministra Adam Andruszkiewicz - jako poseł - 21 grudnia 2018 roku zwrócił się z interpelacją "w sprawie podsumowania prac Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w 2018 roku". Andruszkiewicz pytał również, "które z tych prac są dla resortu priorytetowe?". Na dwa pytania dostał dwie odpowiedzi. Każda zawierała się w jednym słowie. Na pytanie o to, jak wygląda podsumowanie minister Jan Krzysztof Ardanowski odpowiedział, że "znakomicie", a na to dotyczące kwestii priorytetowych - że za takie uznawane są "wszystkie".


Kabaret :lol: :lol: :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sty 2019, 16:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
kowalew pisze:
wa ma pisze:
Killashandra Ree pisze:
Temu konkretnemu osobnikowi idiotyzmy wychodzą z ust nader często,choć omawiane tu przykładowe odpowiedzi to istotnie fake newsy.


A czy masz 100% pewność ? Po tym idiocie można sie wszystkiego spodziewać, nawet że ogłosi iż mrówki mają okres.

Panie Wa ma.
Można oczywiście założyć sobie na twitterze drugie konto podszywając się pod siebie, ale to już trąci schizofrenią paranoidalną.
Ośmieliłem się zaś zwrócić koleżeństwu uwagę, bo sam tydzień temu na chwilę stałem się ofiarą twitterowej manipulacji. Nie śledzę zbytnio tego co się dzieje u nas na górze. Ale interesuje mnie jednak geopolityka (w wydaniu dla amatorów), bo to co się dzieje u nas jest już tylko niestety jej pokłosiem.
No i natknąłem się tydzień temu na niusa z którego wynikało że prezydent Trump ośmielił się skrytykować kompetencje osób kierujących Rezerwą Federalną FED. I spotkał się natychmiast z brutalną w formie odpowiedzią Davida Rothschilda.


Obrazek

Coś mi nie pasowało, no i okazało się że owszem twitterowe wpisy są prawdziwe, tzn pochodzące od zweryfikowanych, rzeczywistych osób, tyle że to nie David Mayer de Rothschild, tylko inna osoba o tym samym imieniu i nazwisku ale bez <de>. I to nawet gość będący ekonomistą, mający aktywne zweryfikowane konto na twitterze od 2009r. I nawet trochę podobny.
Dodatkowo okazało się że dopuszczono się manipulacji łącząc z sobą bezpośrednio te twitty, tak jakby stanowiły one fragment jakiegoś wątku. A w rzeczywistości są to wpisy na dwóch osobnych kontach.

https://twitter.com/realDonaldTrump/sta ... 7559755776

https://twitter.com/DavMicRot/status/10 ... 5565594624

Do źródła manipulacji nie dotarłem, będąc za cienki musiałbym poświęcić na to wiele czasu i z niewiadomym wynikiem. "Nius" żyje swoim własnym życiem, rozmnaża się, a jednocześnie D.Rothschild bez <de> usunął już wpis na swoim koncie, ale niezbyt dokładnie czego dowodem jest podany wyżej przeze mnie link do bezpośredniego twitta.

Podsumowując chodzi mi o to, że żarty są żartami pod warunkiem że adresat bez problemu właściwie to identyfikuje. Sorry że moralizuje, ale inaczej nie potrafię.


Jest dobrze Panie Kowalew.

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sty 2019, 20:02 
Boruch pisze:
Cytuj:
Tuż przed przejściem do resortu cyfryzacji na stanowisko wiceministra Adam Andruszkiewicz - jako poseł - 21 grudnia 2018 roku zwrócił się z interpelacją "w sprawie podsumowania prac Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w 2018 roku". Andruszkiewicz pytał również, "które z tych prac są dla resortu priorytetowe?". Na dwa pytania dostał dwie odpowiedzi. Każda zawierała się w jednym słowie. Na pytanie o to, jak wygląda podsumowanie minister Jan Krzysztof Ardanowski odpowiedział, że "znakomicie", a na to dotyczące kwestii priorytetowych - że za takie uznawane są "wszystkie".


Kabaret :lol: :lol: :lol:

To nie jest niestety kabaret.
"Odpowiedź" wisi na oficjalnej stronie sejmu
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=1B8889EADEFA942AC1258361004F90DA
Dokument :?: jest bez podpisu - "żartowniś" :?: bał się zamieścić podpis bo to podchodziłoby pod chyba wyższy paragraf - fałszerstwo.
Wnioski?
Niezależnie od tego czy to fejk czy prawda to ośmiesza to sprawność i powagę najwyższego rangą urzędu w Polsce.
Jeśli to fejk, to żartownisia należy zidentyfikować i z uwagi na powyższy wniosek potraktować jak sabotażystę - więzienie połączone z ciężką pracą.
Jeśli to prawda, to minister powinien dostać dożywotny zakaz pełnienia jakiejkolwiek funkcji publicznej + jakiś "bonus" - darmowe prace społecznie użyteczne pod ścisłą kontrolą.

Czekam na reakcję,.... jej brak będzie życiową porażką ludzi żywiących jeszcze jakieś ciepłe uczucia do tego państwa zarządzanego przez obecne elity.


Na górę
  
 
Post: 11 sty 2019, 8:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Parę dni temu media obiegła wiadomość o zaginięciu dziewczyny. Może niektórzy nie zauważyli. Natalia poszła bawić się na sylwestra do koleżanki i nie wróciła do domu. Boruch jako, że jest wrażliwy człowiek zadumał się na tą sprawą pytając stwórcę "co się w tym kraju dzieje - chrześcijańskim ?!". Dziewczyna młoda, urodziwa. A mnie zawsze serce pika szybciej, kiedy w takich przypadkach dzieje się coś złego. I oto co okazuje się po kilku dniach

Cytuj:
14-letnia Natalia B. z Białegostoku po 10 dniach wróciła do domu. Z rodzicami nie kontaktowała się od sylwestra, a jednocześnie na Facebooku komentowała akcję poszukiwawczą policji. Sprawą może się teraz zainteresować sąd rodzinny.
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... =BoxNewsMT


Natalia znalazła się po 10 dniach a w sieci pisała tak:

Cytuj:
W sieci pisała: "policja znajść mnie nie umie"
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... =BoxNewsMT

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256 ... 315  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group