forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259 ... 315  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14 sty 2019, 12:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
A u nas nie doszli do tego żeby odstrzeliwać tych co ogłoszenia kleją na słupach.
Po prostu słupy owijają metalową siatką.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2019, 12:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Na bobry to też pewnie byłby jakiś sposób.
Ale i tak mnie wkurwiają potrafią wyciąć wszystkie drzewa tam gdzie spaceruję nad rzeką.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2019, 12:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
10 bobrów, 40 żubrów, które podobno zbyt powiększają populację można przecież odłowić i przenieść w inne miejsce. Ale po co. Lepiej i szybciej - pif, paf i po sprawie. To się nazywa dbanie o środowisko po polsku. Wszędzie na świecie odstrzał to ostateczność. U nas to główny sposób. Vide dziki. Wszyscy się oburzaj i jako argument podnoszą to, że UE popiera odstrzał dzików. Czego się przypierdalacie? Nikt nie zauważa, że głos jest inny. Mówi się, że odstrzał jest jednym ze skutecznych sposobów co UE popiera. Jednym ze skutecznych czyli nie jedynym. Ale w Polsce czyta się i rozumie co innego. :mrgreen:

I nie wkurw się tu na Polaków? :mrgreen:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2019, 12:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
st1111 pisze:
Na bobry to też pewnie byłby jakiś sposób.
Ale i tak mnie wkurwiają potrafią wyciąć wszystkie drzewa tam gdzie spaceruję nad rzeką.


To po chuj tam łazisz. Idź tam gdzie wszystko jest wyasfaltowane.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2019, 12:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:22
Posty: 14868
Lokalizacja: Nad Bałtykiem
A mnie chuj obchodzi, czy UE popiera odstrzał, czy nie.
To człowiek stanowi problem dla ekosystemu, a nie odwrotnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2019, 13:34 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Właśnie TAK!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2019, 13:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Też tak uważam. Wybijanie dzików w tej chwili w Polsce nie jest uzasadnione. Jest wiele innych skutecznych metod. Problem polega na tym, że nasze państwo w tej kwestii pod rządami PiSu nie spełniło swojego zadania i nie wykorzystało tych metod. Po prostu stwierdzono, że skuteczny będzie odstrzał i tyle. I dziwna sprawa PiSowski rząd krytykuje Niemcy za wszystko. Jednak dziwnie jakoś głównym jest to, że Niemcy wybili u siebie 800tys dzików. Tak więc z "dobrego" przykładu my też musimy skorzystać.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2019, 15:21 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Dzwoni pan Zdzisław:
https://www.youtube.com/watch?v=IDd6qr2iMLQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2019, 19:24 
Wielki Wezyr pisze:
A mnie chuj obchodzi, czy UE popiera odstrzał, czy nie.
To człowiek stanowi problem dla ekosystemu, a nie odwrotnie.


Dokładnie. Co nie znaczy że jako mieszczuch byłem zachwycony jak wielokrotnie w poprzednich kilku porach zimowych musiałem sprzątać rozwleczone przez dziki resztki z wywracanego przez nich kubła ma zmieszane odpady komunalne. Albo jak chciał nie chciał trzeba było odbierać wnuczkę ze szkoły bo w jej bezpośrednim pobliżu grasowały stada dzików. Dopiero po tym drugim epizodzie (na szczęście dość krótko trwającym) władze Wrocławia (wcześniej głuche na liczne petycje mieszkańców i nawet bezczelnie odpisujące że w pobliżu ratusza miejskiego :lol: urzędnicy nie widzą jeszcze dzików i wszystko z ich punktu widzenia jest pod kontrolą) interweniowały w PZŁ i mamy spokój z dzikami. Dalej pokazują się płochliwe sarny zygzakiem biegające po jezdniach, ale też jest ich ostatnio mniej. Powoli problemem stają się jednak sympatyczne bobry które kolonizują liczne dopływy Odry w granicach Wrocławia. A musicie wiedzieć że Wrocław to wyjątkowy, unikalny w Europie skomplikowany węzeł hydrologiczny.
Bobry na mniejszych ciekach "usprawniają" za nas retencję wody budując sobie zapory które to przy większych opadach rozwleczone przez wodę zatykają zastawki, klapy i śluzy. W niektórych miejscach dziesiątki pni drzew rosnących w pobliżu wody jest już otoczone zdystansowaną stalową siatką. Na razie zastosowano taki półśrodek, który może się pod naciskiem fanatycznych ekologów zamienić w konieczność dożywiania tych zwierzaków.
Ale to wszystko jest winą człowieka który rozpychając się rujnuje a ostatecznie zajmuje naturalne siedliska tych zwierząt.
Zawsze w czasie rozmyślania o zwijającej się przyrodzie za sprawą naszego "postępującego rozwoju" przypomina mi się znane powiedzenie < czyńcie sobie Ziemię poddaną>. No i robimy, tyle że wyjątkowo nietrafnie.


Na górę
  
 
Post: 14 sty 2019, 20:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Zawsze mnie rozwala, kiedy ludzie maja pretensje do zwierząt o to że są zwierzętami i zachowują sie po zwierzęcemu.
Kto rozgarnięty ten zrozumie, tyle na temat.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259 ... 315  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group