forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 439 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
Post: 31 sie 2016, 21:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1496
Obserwując zza Odry Polskę i słuchając przekazów rodzinnych z niepokojem obserwuję, że zatwardzająco rośnie poziom agresji. Nie tylko w polityce. Chociaż to ona katalizuje rozpad społeczeństwa. Ale nie jest to tylko rzecz typowo polska, bowiem podobne zjawisko obserwuję również Niemczech. I myślę, że to trend ogólnoświatowy. Czy do upadku obyczajów przyczyniają się media społecznościowe? Na pewno ekstrahują to, co z ludzi najgorsze. Tak czy inaczej PiSdzielce pożywiają sie generowanym w necie shitstormem. Przecież to musi kiedyś pierdolnąć. Czy krew się poleje? Trudno mi jest to jednoznacznie ocenić. Jakie są wasze odczucia?

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sie 2016, 21:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
nikt nie potrzebuje wojny, czy to domowej czy tez miedzynarodowj, inteligencja potrafi rozwiazywac konflikty mediacja i kompromisami....
niestety nie jest to kwestia potrzeby a obnizajacym sie poziomem inteligencji czlowieka i to moze doprowadzic ze po dziesiatkach lat pokojowego wspolistnienia w Europie cos moze pierdolnac.....ja ze swojej strony deklaruje nieagresje , przekazuje Wam usery znak pokoju :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sie 2016, 21:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Media społecznościowe na pewno podkręcają retorykę ksenofobii i agresji. Do głosu dochodzą coraz częściej jednostki skrajnie ortodoksyjne, na dodatek mają możliwości łączenia się w grupy. Początkowo dyskusyjne, ale już wychodzą na ulicę i jawnie manifestują swoją nienawiść do wszystkich innych. Często robią to pod "batutą" ograniczonych polityków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sie 2016, 21:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1496
IroB pisze:
nikt nie potrzebuje wojny, czy to domowej czy tez miedzynarodowj, inteligencja potrafi rozwiazywac konflikty mediacja i kompromisami....
niestety nie jest to kwestia potrzeby a obnizajacym sie poziomem inteligencji czlowieka i to moze doprowadzic ze po dziesiatkach lat pokojowego wspolistnienia w Europie cos moze pierdolnac.....ja ze swojej strony deklaruje nieagresje , przekazuje Wam usery znak pokoju :)


Obaj wiemy o tym. Pamięć i doświadczenie generacji są niestety nieprzekazywalne, inaczej dzieci nie wkładałyby paluchów w ogień nie wierząc dorosłym, że ten parzy. Obniżający się poziom inteligencji w świecie coraz to bardziej złożonych technologi? A to ciekawe.

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sie 2016, 21:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
ano, zlozone technologie sa wynikiem jednostkowego rozwoju, w masie glupiejemy niestety.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sie 2016, 21:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1496
canislupus pisze:
Media społecznościowe na pewno podkręcają retorykę ksenofobii i agresji. Do głosu dochodzą coraz częściej jednostki skrajnie ortodoksyjne, na dodatek mają możliwości łączenia się w grupy. Początkowo dyskusyjne, ale już wychodzą na ulicę i jawnie manifestują swoją nienawiść do wszystkich innych. Często robią to pod "batutą" ograniczonych polityków.


Wypisz, wymaluj
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,145400,2062 ... olski.html
Cytuj:
Mniejszości powinny "dostosować się do prawa i zwyczajów, jakie tu funkcjonują". - Do zasad, które uznajemy za słuszne, i które są słuszne - podkreśla w wywiadzie z "Tygodnikiem Powszechnym" Mateusz Bożydar Marzoch, szef jednego z warszawskich kół Młodzieży Wszechpolskiej. W rozmowie również o tym, że homoseksualizm jest wynikiem złego wychowania i o tym, kto jest wrogiem ojczyzny.


Do tej pory wydawało mi się, że wystarczy przestrzegać prawa. Niestety kojarzy mi się to bardziej z tym: https://www.youtube.com/watch?v=29Mg6Gfh9Co

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sie 2016, 22:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 22:25
Posty: 1496
IroB pisze:
ano, zlozone technologie sa wynikiem jednostkowego rozwoju, w masie glupiejemy niestety.


No, ale żeby je obsługiwać trzeba coraz więcej wiedzieć. Jak to się u mnie mówiło-trzeba mieć łeb jak sklep.

_________________
Av miał rację: Rosję trzeba cofnąć do czasów Wielkiej Smuty, a na Kremlu ustanowić polską załogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sie 2016, 23:04 
logik pisze:
IroB pisze:
ano, zlozone technologie sa wynikiem jednostkowego rozwoju, w masie glupiejemy niestety.


No, ale żeby je obsługiwać trzeba coraz więcej wiedzieć. Jak to się u mnie mówiło-trzeba mieć łeb jak sklep.


Wiedza i inteligencja (mądrość) to różniące się pojęcia. Wcale nie muszą iść w parze. Może nie będę skromny, ale sądzę, że mam wiedzę większą od Sokratesa. W tym również taką, że jestem mimo to od niego znacznie i to bardzo znacznie głupszy.
To była taka uwaga obok tematu. Logik! Zmień tytuł tego wątku, bo bije po oczach niedorzecznie.


Na górę
  
 
Post: 01 wrz 2016, 7:33 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Polska na pewno NIE potrzebuje żadnej wojny a nawet wręcz przeciwnie.
Problem w tym, że dorwało się do władzy paru gości nieodpowiedzialnych a ci mogą przypadkiem namieszać.
Po przeczytaniu tu Waszych linków zastanawiam się poważnie, czy aby sobie czegoś do szczelania....
znaczy do zapewnienia sobie bezpieczeństwa, - nie załatwić.
No bo na policję liczyć nie bardzo można. Nigdy nie wiadomo, po której stronie stanie........ :o
Vide; - ostatnie poruchawki w Gdańsku.......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 wrz 2016, 9:15 
logik pisze:
IroB pisze:
ano, zlozone technologie sa wynikiem jednostkowego rozwoju, w masie glupiejemy niestety.


No, ale żeby je obsługiwać trzeba coraz więcej wiedzieć. Jak to się u mnie mówiło-trzeba mieć łeb jak sklep.

Chyba nieco się mylisz Logiku.
ESPU potrzebuje coraz mniej wiedzy do obsługi. Organizowane jest to intuicyjnie, często system sam podpowiada co robić.
Jakie zatem umiejętności poza znajomością 200-300 słów czy rozumieniem piktogramów są jeszcze potrzebne.
Inteligencję można rozwijać lub tłumić. Panująca obecnie kultura obrazkowa (TV, Internet) sprzyja temu drugiemu.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 439 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group